www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze nagrania :)
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 9:09 pm   

A ja bym tak bardzo nie krytykowała, bo potem wszyscy się bedziemy bali tu umieszczac nasze filmy :) . W każdym razie dziękujemy za podzielenie się. Może nie jest to super zawodowstwo ale w tańcu nie tylko o to chodzi, żeby byc zawodowcem, czasem też zeby się tańcem bawic, więc jeżeli ktos przyznaje, ze to zabawa i że dopiero zaczyna, to jest OK :) . Wszystkiego dobrego i wielu milych tancecznych chwil życzę Wam:)
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 11:11 am   

Moim zdaniem potencjał jest, i chwali się, że dziewczyny próbują różne rzeczy tańczyć :)
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 1:23 pm   

A co tam, też wrzucę
To nagranie z pokazów w maju.
klik :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 6:26 am   

Fuori Dal Mundo czy Mondo bo tego nie rozumiem. Wszystkie żródła sieciowe twierdzą, że Mondo :roll:
Ale do rzeczy: To jest w moim guście i podobało mi się. :smile:
Dzięki Inaenko! :smile: Tylko która to Ty :?:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 9:32 am   

Piękny układ :)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:16 am   

Chyba Mondo, literówka się widać wkradła :)
A ja niestety w corpsie. To grupa zaawansowana, dołączyłam do niej kilka miesięcy temu i mam duuużo do nadrobienia.
Na początku układu, patrząc od strony widza, jestem po lewej stronie z tyłu ( cień mnie okropnie pogrubia :( ), potem, w tej jednej linii jestem druga od lewej. Wiem, mistrzostwo to nie jest, ale co tam :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 12:56 pm   

Ha! Wielu by tak chciało zwlaszcza, że tu liczy się całość która przynajmniej dla takich jak ja sprawia wrażenie :) Tym bardziej, że domyślam sie iz poza tańcem zajmujesz sie jeszcze czym innym.
Czy Manchester a głównie jego okolice są tak naszpikowane przemysłem jak kiedyś. Pytam bo za młodości plywalem statkiem Kanalem Manchesterskim do Runcorn gdzie wszystko łącznie z wodą było totalnie zniszczone przez przemysł t.zn. przez zakłady chemiczne i huty. :sad:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 4:21 pm   

Hah, dziękuję za słowa otuchy :)
Poza tańcem jestem nauczycielką hiszpańskiego, ale tym zajmuję się niemal hobbistycznie. Generalnie prowadzę własną działalność. To nie było moje marzenie, ale lubię to, bo pozwoliło mi spełniać marzenie..o tańcu. Oprócz baletu, który jest dla mnie ważny z uwagi na technikę, chodzę na jazz, bo sprawia mi wielką frajdę, od niedawna uczę się klasycznego tańca chińskiego, bo odnajduję w nim tamte dwa style plus taniec współczesny(sic!), a to wszystko żeby ostatecznie powiedzieć, że czuję się przede wszystkim tancerką flamenco i ten styl zajmuje mnie najbardziej.
A skoro już i tak zaoffopowałam, to jeszcze odpowiem na Twoje pytanie - Manchester nie jest już dawno miastem typowo przemysłowym. Odkąd przestał być potentatem bawełnianym, chyba mało kto tak go kojarzy. Rozwija się, rozrasta, rozwiązania architektoniczne są niezwykle ciekawe. W sferze kulturalnej coś tam nawet też się dzieje. Poza tym, mieszkają tu bardzo przyjaźni ludzie. Mam porównanie z miastami irlandzkimi oraz Birmingham i Londynem, i muszę przyznać, że Manchester, to miejsce w którym całkiem przyjemnie można sobie mieszkać :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Cze 04, 2011 6:00 pm   

:) :) :smile: :smile: :lol:
Bardzo lubię flamenko i "Manchester United" - the Best.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Sro Cze 15, 2011 8:32 pm   

wow, pomysł na choreografię bardzo mi się spodobał :D , niektóre fragmenty(chodzi mi o technikę)też były dobre,ale niestety nie miałam muzyki :( ... Pewnie z muzyką byłoby efektowniej :o
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 1:44 pm   

Mój brat zrobił nagranie wystepu na zakończenie obozu z naszej szkoły baletowej, więc skoro jest film to postanowiłam się nim podzielić z wami :) Mam wrzucone do sieci dwa filmiki z wystepu ze względu na techniki w jednym taniec współczesny , w którym ja jestem z dziewczyn najmłodsza i drugi Popping i Jive, gdzie jest już wiekszy przedział wiekowy. Nigdy tego rodzaju tańców się nie uczyłam (chodzi o Popping i Jive) :)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 9:05 pm   

Kasiek napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=F_pIsxovf2Q

"Taniec brzucha" w wykonaniu dziewczyn z zespołu "Mały Jarosław".To był nasz pierwszy występ,i pewnie jak zauważycie jest sporo niedociągnięć,tym bardziej,że nie tańczyłyśmy wcześniej tego typu tańców..
Starałyśmy się jednak bardzo;p

Jak wam się podoba? Co o tym sądzicie?


Chciałabym jeszcze wrócić do tegoż filmiku. Przede wszystkim chciałabym się zapytać jakiż styl BD wykonywały dziewczyny?
A teraz do rzeczy. Otóż wydaje mi się, że oprócz muzyki nie ma tam niczego z tańca brzucha. Brak podstawowych figur (wypatrzyłam jedynie sztywne shimmy). Nie mam pojęcia cóż góralskie karuzele tam robiły, toż to nie ten folklor. I wydawało mi się, że oglądam coś na styl gimnastyki/akrobatyki.
Przede wszystkim dziewczyny powinny nie być tak sztywne. W shimmy to aż razi (25 sekunda dziewczyna z samego przodu w niebieskim odzieniu - aż oczy bolą). Troszeczkę nauki podstawowych kroków dobrze by zrobiła. Za dużo chodzenia po scenie i za mało pracy biodrami. Nie było w ogóle pracy brzuchem.
Wydaje mi się, że też muzyka źle była dobrana dla Was. Na początek powinnyście mieć szybszą. Z BD jest jak z rumbą - czym wolniejszy tym trudniejszy. I taka rada: taniec z elementami chodzenia, a nie chodzenie z elementami tańca.

A teraz takie prywatne pytanie. Czy zespół wykonuje tańce folklorystyczne? Wydaje mi się, że ta karuzela nie była tu przypadkiem, choć mogę się mylić. ;)
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 6:37 pm   

popping... a można się zapytać która to ty na tym poppinie? :D to wtedy będę wiedziała kogo poprawiać

http://www.facebook.com/v/260188127326828
http://www.facebook.com/v/260170610661913
nie wiem czy się wyświetlą nagrania :P z Martym Kudelką :) [ten od tej choreografii] dwa razy mi przybił piątkę... i powiedział że bardzo podoba mu się mój taniec xD oceńcie sami :P [jestem w koszuli w kratkę] chociaż moim zdaniem mogłoby być lepiej
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 6:49 pm   

No cóż--- napewno lepiej ode mnie :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 7:16 pm   

No to może i ja wrzucę coś swojego ;) .

Tu są dwa nagrania z mojego zespołu, nie baletówki. Tańczyłam w spektaklu o Charlim Chaplinie ("W kinie z Chaplinem"). Premiera odbyła się 26 kwietnia 2010 r., a w tym roku powtórzyliśmy przedstawienie jakoś pod koniec lutego i właśnie z tego drugiego razu pochodzą nagrania :D .

http://www.youtube.com/watch?v=HnEo1-7LYVc - tu jestem pokojówką, która wypada pierwsza ;D.
http://www.youtube.com/wa...feature=related - a tutaj pojawiam się mniej więcej w 50 sekundzie i wychodzę z prawej strony prawego parawanu (oczywiście od strony widza ;) ), a później tańczę na środku. Jesteśmy tutaj biednymi, bezdomnymi dziewczynkami :) .
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
Ostatnio zmieniony przez ebaleciara Pon Sie 15, 2011 9:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 9:09 pm   

Podobało mi się. Jest tu dramaturgia dość przekonywujaco wytańczona(drugi klip). piekna muzyka w drugiej części? :)
Trochę profesjonalnie to wygląda.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 9:30 pm   

ebaleciaro: nie mogłam oderwac wzroku od Twoich rąk! Piękne, zamaszyste ruchy sprawiały, że przyciągałaś uwagę i widac że bardzo pewnie czułaś się na scenie :D specem nie jestem ale tak to odczułam więc czemu mam nie pochwalic ciężkiej pracy ;)
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 9:42 pm   

Ojej, bardzo mi miło, naprawdę. Dzięki :smile: . Niestety, nagranie jest naprawdę kiepskiej jakości i mało tutaj widać. Zapewniam, że zupełnie inaczej wyglądało to na żywo ;) .
Co do muzyki, to z tego co wiem, to jest ona autorstwa samego Chaplina :) , chociaż samego tytułu niestety nie znam.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 1:03 am   

Ciężko oceniac technikę, bo mało pokazuje ten fragment ale jedno widac - lubisz scene, nie pozera Cie trema i masz pasję, a na tej podsatwie mozna zbudowac duzo. Powodzenia i czekamy na dalsze sprawozdanie z postepow.
 
     
lokaty
Nowicjusz

Posty: 26
Skąd: electric ladyland
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 8:21 pm   

ebaleciara: na poczatku tego drugiego filmiku to Bonobo, prawda? ;)
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pon Sie 15, 2011 8:45 pm   

Szczerze mówiąc, nie jestem pewna, ale to bardzo możliwe :wink: .
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 7:37 am   

Maron w poppingu jestem druga z lewej : )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 7:38 am   

Maron w poppingu jestem druga od lewej : )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Sie 19, 2011 1:49 pm   

czyli ta w kucyku na boso koło tej czerwonej?
no więc tak nie wiem kto was uczyl, rozumiem że popa czy rollowania ciała w boogaloo [boogaloo to styl] się nie nie nauczymy od razu [sama z body rollem mam problemy], ale jak za którymś razem oglądam to najbardziej mnie uraziły twist-o-flexy, karnego nie powiem co temu kto was tego uczył, bo podstawowego twist o flexa nie robi się z rękami odprowadzonymi na boki niczym Coppelia... ręce są przy ciele. i zdziwiona jestem ze w ogole was uczono master flexa bo to na pewno nie jest ten poziom.
ale wracając do fresno i rolli, to sie w sumie tyczy wszystkich tam... heh to nie ma być hmmm ładne, sexy i w ogóle xD a tak nawydziwiałyście tam wszystkie przy tych dwóch movesach, że ja dopiero za którymś razem się skumałam co to jest... no co prawda jak laski tańczą popping i się nauczą kroków "na surowo", to sobie mogą trochę wydziwiać i być troszkę bardziej zmysłowe w tym co robią, no ale... właśnie trzeba umieć dobrze podstawy :P
ciekawa jestem tylko jak wam tłumaczono jak robić popa, no mówi się że to spinanie i rozluźnianie mięśni, ale mało kto dodaje że następuje to praktycznie w jednym miejscu przez bardzo krótki okres czasu. a na pewno nie jest to machanie ręką od punktu a do punktu b. to nie wiem.. tak jakby cię ktoś przestraszył i cała się spinasz na ułamek sekundy, to tak to jest wtedy coś takiego jak pop :P no i szkoda że nie powiedziano wam by robić pop nogą [kolanem], bo to jest chyba najważniejszy pop w całym ciele, z niego wychodzi siła do popa całym ciałem. po za tym przy fresno, to co jest na początku, ciało aż tak mocno się nie buja i nie obkręca, wszystko jest bardziej statyczne i w ciele - jakby chciało wyskoczyć ale z powrotem się chowa, tak jak to robi np. ś.p. skeeter rabbit którego tu pokazywałam już. w sumie z fresno jest jak z plie - zawsze się ćwiczy, bo zawsze może być lepszy pop :P body rolla już nie tłumaczę, bo żeby poprawnie go zrobić trzeba jeszcze więcej ćwiczeń i uważam że nie powinnyście się go uczyć na tej klasie już lepiej jakbyście się nauczyły inne rzeczy z boogaloo np. crazy legsa.
nie mniej jednak bardzo uroczo w twoim wykonaniu to wyglądało :D szczególnie te body rolle :)
na zachętę: http://www.youtube.com/watch?v=EkzWKfLseuA jeden z ojców tego tańca :) ostatnio u tego pana byłam na zajęciach i do dziś się jaram tym faktem :D
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
White_Odetta 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 6:57 pm   

To może teraz ja się troszkę pochwalę moim zespołem tanecznym :D
Na pierwszym nagraniu występ grupy początkującej, dzieciaczki od 5 do 7 roku życia ^^
http://www.youtube.com/watch?v=VhTrgJCq6lI
Na drugim nagraniu grupa licealna w układzie z krzesłami (przepraszam za słabą jakość)
http://www.youtube.com/watch?v=UnQfuz89KNU

Mam nadzieję, że się spodobają ^^ Jeśli ktoś chce pooglądać jakieś zdjecia mojego zespołu to zapraszam do galerii na naszej stronie internetowej: http://babyjagi.com/galeria.html
_________________
... Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12