www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznejim.SDiagilewa
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 10:11 pm   Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznejim.SDiagilewa

Przypominam, ze wielkie baletowe święto już tuż tuż, bo w dniach 12-13 listopada 2011 roku, w Teatrze Wielkim w Łodzi, odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej.

W pierwszym dniu zaprezentują się wybitni młodzi choreografowie, a drugiego będzie miało miejsce ogłoszenie wyników, prezentacja zwycięskiej choreografii oraz wielka gala baletowa.

Oto jedna z dwóch wyróżnionych choreografii podczas ostatniego konkursu:

„Dois corpos, um sentido"

choreografia / choreography by: Alexandre Almeida
muzyka / music by: Evandro Siscati
kostiumy / costumes by: Alexandre Almeida
tańczą / performed by: Taysa Copelli, Lucas Saraiva
http://www.youtube.com/wa..._embedded#at=65

dla przypomnienia podam, że nie było wielu laureatów z Polski ale raz zdarzył się taki wypadek i zwycięzcą został Jacek Przybyłowicz.

W bieżącym roku nie wiemy jeszcze, kto zaprezentuje swoje pomysły (termin zgłaszania choreografii jeszcze nie upłynął) ale ja osobiście wiem, ze swój udział zgłosi mój ulubiony ukraiński choreograf. Mam nadzieję, ze przejdzie pomyślnie wstępną preselekcję, ponieważ uwielbiam jego wykonania i pomysły i bardzo chętnie zobaczyłabym zespół na żywo. Przyznam, ze od dłuższego czasu czekam, aż zespół pojawi sie w Polsce :)

W zeszłym roku na gali zatańczył V.Malakhov wraz z gwiazdami ze Staatsballett Berlin m.in. z Polina Semionovą czy Dinu Tamazlacaru.
Nie wiadomo, kto będzie gwiazdą podczas gali wieńczącej tegoroczną edycję ale nie pogniewałabym się, gdyby była powtórka ale nawet gdyby nie, to po cichu liczę, że i tak Malakhov pojawi się, bowiem jest członkiem miedzynarodowego jury, oceniającego konkursowiczów.

A zatem cóż - planowac trzeba moi drodzy urlopy, wagary w szkole i co się da, bo nie byc 12 i 13 listopada 2011 roku w Łodzi to grzech :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12