www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Czajori
Wto Sty 12, 2010 9:40 am
Słynne Baletnice

Kiedy zaczełaś / zaczołeś chodzić na balet ???
Gdy miałam / łem 3-6 lat
10%
 10%  [ 3 ]
Gdy miałam / łem 6- 8
17%
 17%  [ 5 ]
Gdy miałam / łem 9- 11
14%
 14%  [ 4 ]
Gdy miałam / łem 11- 15
57%
 57%  [ 16 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
JustynaLopata 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Krakow
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 5:45 pm   Słynne Baletnice

Moja pani zadała nam zadanie :

baletnica którą chcemy naśladować i dlaczego .
jestem w kropce nigdy się nad tym nie zastanawiałam pomożecie ???
_________________
,, Taniec jest modiltwą ciała "
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 7:17 pm   

przejzyj dokładnie dzial "LUDZIE BALETU" http://www.balet.pl/forum_balet/viewforum.php?f=13
moze któras z tancerek Cie zainteresuje ?
pooglądaj tez filmiki na youtubie
to chyba wszystko co moge Ci podpowiedziec, bo to bardzo indywidualna sprawa i zależy od osobistych preferencji :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 11:35 am   

Albo po prostu pozmyślaj... Choć myślę że jest kilka tancerek które mogą Cię zainteresować
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:07 pm   

a musi być baletnica płci żeńskiej? bo jeśli by mógł być baletnic płci męskiej, to mogłabym Ci pomóc i nawet częściowo napisać.
 
     
JustynaLopata 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Krakow
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 4:15 pm   

Może być on albo ONa
_________________
,, Taniec jest modiltwą ciała "
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 4:32 pm   

no dobrze to teraz wybierzmy kto dokładnie, bo w sumie w każdym wielkim tancerzu jest coś co nadawałoby się do naśladowania (oprócz nawet tańca, bo jak rozumiem chodzi o chęc naśladowania i tańca i osobowości).
Czyli czy chciałabyś - według swoich upodobań -wybrać:
1) tancerza nr 1 w Polsce Maksima Wojtiula., który oprócz tego, że jest najlepszy w Polsce, to jeszcze może wzbudzać chęć naśladowania co do cech jak: urok osobisty, pokora, ciężka praca, podejście sensowne do życia ;
2) czy np Angela Corellę, który poza tym ze zdobył oskara baletu (trzeba by sprawdzić wszyskie nagrody, bo ich kilka było ) to ma niesamowitą technikę , w której jest coś takiech chm co on sam nazywa hiszpańskim temperamentem. Oprócz tego jest uroczy, delikatny, z charakterem scenicznym.
A i rodzinnie świetny, bo są obrazki, które się świetnie nadają do opowiadania na lekcji w szkole.... Jest to w filmie o nim pokazane jak rodzina się tam super trzyma: tata , siostra, itd. To bardzo przyjemne i wzbudza respekt, że i osiagnąwszy sukces dzięki silnym więziom rodzinnym można się nie pogubić.
3) V. Malakhov bo to w sumie nie wiem czy nie najlepszy obecnie na świecie męski tancerz: technika, wirtuozeria itd;
Czy z ww któregoś wybieramy, czy szukamy dalej?
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 7:00 pm   

Tylko się zastanawiam, czy JustynaLopata chce inspirację czy gotowca? Bo podsuwanie nazwisk, które samemu się lubi jest raczej gotowcem ;) . Chyba że Justyna naprawdę nie widziała żadnego baletu i nie ma żadnej orientacji w tancerzach dawnych i współczesnych, ale w to aż trudno mi uwierzyć.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 8:19 pm   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 11:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 10:20 pm   

Nie krytykujcie Justyny, w profilu ma wpisane, że ma 11 lat, a więc uważam, iż to, że szuka informacji o słynnych baletnicach jest zupełnie normalne.

Aby poznać tancerkę i wybrać swoją ulubioną warto sięgnąć do jej biografii.
Myślę, że powinnaś Justyno poszukać w internecie np tu:
http://www.ballerinagallery.com/

przeglądnij nazwiska, zdjęcia, możesz poszukać na www.youtube.com filmików, które prezentują fragmenty baletów w wykonaniu różnych doskonałych tancerek.
Powodzenia
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 8:13 am   

ludzie kochani: bez przesady. Jak ja byłam 10-letnim dzieckiem, to jak dostałam do napisania wypracowanie na temat mojego wzorca do naśladowania albo czegoś , to zawsze leciałam do mamy po podpowiedż, a najlepiej to chciałam jej wepchnąc wypracowanie do napisania (co z mamą się nigdy nie udało ale z tatą czasem się udało mi tak nakręcić, że po cichu mi all napisał :) ). A czy mi to zaszkodziło jakoś: nie bo zyję z pisania!!!!!!
Psychologicznie dzieci poznają świat abstrakcyjny i sztuki zwłaszcza przez obserwowanie postrzegania i percepcji innych. Własne opinie , uczucia rodzą się ale często istnieje potrzeba wsparcia. Nie kładźmy na psychikę dziecka kalki psychiki osoby dorosłej i nie zarzucajmy jakiś bzdur.
Oprócz tego mam słabosc do dzieci i niestety niczego im odmówić mie umiem i nie chcę. Przekonałam się, że to co najbardziej szkodzi dzieciom to nie tyle rozpieszczanie ile zbytnia surowość. Wiem powiecie swoje ale ja spotkałam niejednego gagatka, który terroryzował szkołę, a jak przyszło co do czegos i się człowiek dogrzebał przyczyn, to zawsze wychodziło, że robi to nie (jak bębnią głupoty media) z powodu rozpieszczania ale zawsze tylko i wyłącznie z powodu nie kochania!!!!!!!! Oczywiście są wyjątki od tejzasady ale ja np takiego jeszcze na własne oczy nie widziałam. Złe cechy w dzieciach z zasady są wyhodowywane przez surowość otoczenia i brak zainteresowania. Potem dochodza inne rzeczy i powstaje potwór. Dlatego każde słowo krytyki co do dziecka winno być 100 razy wyważone zwłaszcza przez obcych.
To ostanie moje zdanie nie było Justynko z Tobą oczywiście związane w żaden sposób ale takie na boku, jako wyraz mojego wkurzenia. Bo o ile na wszystko umiem w życiu zagryżć zęby i przejść na porządku dziennym, to zasmucenia dziecka nie jestem w stanie znieść i zawsze mnie doprowadza do szału, że mam ochotę walczyc jak lew.
Tak więc Justyko uszy do góry i jak chcesz jakiejś pomocy jeszcze co do tematu to słuzę pomocą (mimo iz znawcą forumowym nie jestem) ale zawsze Ci pomogę jak nie jawnie to w ramach pw, ale zawsze , nawet jakbym miała zawalić moje dzis pisanie.
A Was kochani prosze o nie stresowanie naszej nowicjuszki.
 
     
JustynaLopata 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Krakow
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 8:56 am   

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi !!!
_________________
,, Taniec jest modiltwą ciała "
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 11:59 pm   

Domi napisał/a:
Myślę, że powinnaś Justyno poszukać w internecie np tu:
http://www.ballerinagallery.com/

przeglądnij nazwiska, zdjęcia,


A jezeli Justynie odowiadałby wzorzec Isadory Duncan to na ballerinagalery jej nie znajdzie.
swoją droga ciekawe dlaczego?

Popieram punkt widzenia Agnieszki w sprawie pytania o rade przez Justne, a szczegolnie o jej spojrzneie na sytuacje dziecka w środowisku, a zauwazmy, ze odnosi sie to do szkoly baletowej takze.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 9:14 am   

jaromir napisał/a:
[ jezeli Justynie odowiadałby wzorzec Isadory Duncan to na ballerinagalery jej nie znajdzie.swoją droga ciekawe dlaczego?


nie wiem, moze dlatego, ze nie byla klasyczna balleriną , bo sprzeciwiała się ograniczeniom, jakie narzucał taniec klasyczny. Nie tanczyla w białej paczce, baletkach, ale w tunice i boso. Ale sama nie wiem czy to sensowny powod.
A czemu ona wlasnie jest dla Ciebie najlepszą? tak pytam, bo moze sie przy okazji czegos się sama poduczę :wink:
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 4:04 pm   

ag111111 napisał/a:
jaromir napisał/a:
[ jezeli Justynie odowiadałby wzorzec Isadory Duncan to na ballerinagalery jej nie znajdzie.swoją droga ciekawe dlaczego?


nie wiem, moze dlatego, ze nie byla klasyczna balleriną , bo sprzeciwiała się ograniczeniom, jakie narzucał taniec klasyczny. Nie tanczyla w białej paczce, baletkach, ale w tunice i boso. Ale sama nie wiem czy to sensowny powod.
A czemu ona wlasnie jest dla Ciebie najlepszą? tak pytam, bo moze sie przy okazji czegos się sama poduczę :wink:


Własnie moze dlatego jej tam niema, jak sama wyjasniłaś, a ja nie uważam, ze była najlepszą, ale orginalną i wniosła napewno wielki wklad, dała impuls, aby taniec jako sztuka rozwijał sie.

Natomiast wzorcem dla uczenicy szkoły baletowej może być ktoś pomniejszy, a bliższy, w przypadku Justyny np. jakaś wyrózniająca sie solistka z Krakowa.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 10:36 pm   

jaromir napisał/a:
w przypadku Justyny np. jakaś wyrózniająca sie solistka z Krakowa.

oprócz Aliny Towarnickiej, która była kiedyś primabaleriną Opery raczej nikogo się nie doszukamy;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
JustynaLopata 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Krakow
Wysłany: Sro Sty 13, 2010 10:15 am   

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi te miłe i te nie miłe
_________________
,, Taniec jest modiltwą ciała "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16