www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe forum o muzyce poważnej i folku
Autor Wiadomość
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:45 pm   Nowe forum o muzyce poważnej i folku

Myślę, że nie stanowi konkurencji, tylko uzupełnienie dla forum baletowego. Być może ktoś chciałby szerzej porozmawiać o muzyce poważnej albo folku i tańcu folkowym. Tak, forum jest puste bo świeżo utworzone :) ale to Wy możecie je zapełnić:

http://fik.fora.pl/
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:04 am   

Trochę restrykcyjne jest to forum skoro nie można wymieniać sie plikami.
Wiem, że administratorzy chcą działać zgodnie z prawem i spowodować aby forum nie stało się nowym portalem do wymiany plików. Ale to jest nieuchronne ponieważ jest jeszcze prywatna poczta.
Poza tym jak można dyskutować o utworze nie podając jego w brzmienia?
No, ale sie zarejestrowałem.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:02 pm   

Zajrzałam, tylko ze tam pusto. Czy folk to ma coś wspólnego z kulturą ludową? bo z tym mi się kojarzy. Poza tym nie wiem do czego mają służyć te pliki, przecież jak dyskutujemy o Dziadku do orzechów, to każdy wie jak ta muzyka brzmi, nie potrzeba żadnych pilków.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 8:19 pm   

Chiaranzana napisał/a:
przecież jak dyskutujemy o Dziadku do orzechów, to każdy wie jak ta muzyka brzmi,

No to o czym wtedy dyskutujemy? Przecierz sa miliony jej interpretacji i choreografii również.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 7:45 am   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Pon Paź 25, 2010 7:09 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 12:07 pm   

prawa do utworu (dzieła) tak, pod warunkiem ze nie sprawuje ich spadkobierca, ani żadna fundacja, intytut czy wydawnictwo. W przypadku muz. powaznej prawa do konkretnych opracowań nut maja wydawnictwa muzyczne, a do konkretnych (a o takich przeciez czesto rozmawiamy!) wykonań (nagrań) koncerny płytowe lub /i sam wykonawca. Co za tym idzie umieszczanie w sieci i/lub w inny sposób rozpowszechnianie plików z nagraniami lub ich fragmentami baletów, koncertów, spektakli itp jest naruszeniem praw autorskich (czyli pozbawieniem posiadacza tych praw dochodów jakie mógłby osiągnąc z ich tytułu). Inaczej rzecz sie ma z nagraniami amatorskimi czyli "podklapowymi" - od poczatku są one nielegalne bo nielegalnie wykonane np. kamerka ukryta w torebce.
Natomiast przesłanie pliku z jakims utworem osobie z forum przez PW w celu edukacyjnym czy tez rozrywkowym (posłuchaj tego...) nie jest ścigane o ile jedna osoba nie ciagnie z tego korzyści, a druga - otrzymujaca plik nie powiela go dalej i nie rozpowrzechnia. Kopiowanie i wymiana nagrań dla własnych celów, nie jest karalna.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 2:57 pm   

Mam nadzieję, że to forum się rozkręci, bo na razie choć pusto- zachęcająco. :) Powodzenia!
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 11:57 pm   

Father, wyczytalam na tamtym forum, ze czytales w Polityce o Chopinie, mozesz podac numer?
I pytanie do wszytskich, czy Jas Lisiecki wydal juz moze plyte? ( z nagraniami Chopina), moze ktos sie tutaj troche tym interesuje?

Na Nowy Rok zycze samych przyjemnosci i namietnosci
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 4:45 am   

Proszę: nr 1, z 2-gi stycznia 2010r, str 20-ta, jeszcze do nabycia w kioskach.
Chiaranzana napisał/a:
namietnosci

Właśnie; jakie piękne, spełnione i pełne namietności, chociaż krótkie życie miał taki gość jak Szopen
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 12:08 am   

O fajnie, że jest zainteresowanie moim forum :D

TheRytmiczka: nie jest już tak pusto, coraz więcej się dzieje bo przybywa użytkowników - dziękuję Wam i bawmy się dalej :D

Chiaranzana: Jaś Lisiecki wydał już płytę, niedawno była do wygrania w radiu (PR2 czyli Dwójka).

jurecq: prawa autorskie posiadają wykonawcy - dyrygenci, śpiewacy, muzycy itp. - do swoich autorskich wykonań czyli płyt. Fora do wymiany plikami już istenieją, wystarczy poszukać w necie. Na bezpłatnym serwerze nie można takiego założyć bo zarząd fora.pl szybko je usunie. Za to treść PW nie jest monitorowana.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12