www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyrost masy mięśniowej...
Autor Wiadomość
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 5:06 pm   

Nie mam zamiaru sie już sprzeczać. Ty masz swoje zdanie ja swoje, skoro masz tak wielką wiedze, to z chęcią kiedyś bym chciał zobaczyć cie na scenia. Grasz może w jakiś teatrze w okolicach Śląska?
_________________
jak zawodowy balet
gdzie nawet najmniejszy palec
wprawia w zachwyt całą salę
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 9:21 pm   

Żeby mieć taką wiedzę nie trzeba od razu tańczyć na scenie :/
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 9:29 pm   

Dobrze, pytam sie porstu, bo Joanna napisała że brała udział w warsztatach. I z czystej uprzejmości było to pytanie.
_________________
jak zawodowy balet
gdzie nawet najmniejszy palec
wprawia w zachwyt całą salę
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:08 pm   

porky napisał/a:
to z chęcią kiedyś bym chciał zobaczyć cie na scenia.

My od lat juz czekamy na tę chwilę a Ty Nowicjuszu chcialbyś ot tak od razu. :D
"To se neda pane Hawranek"
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 10:20 pm   

Kiedyś może zobaczycie :wink:

porky - miło, że pytasz, ale na Śląsku jakoś nie tańczę. kolejną rzeczą jest - tak już na marginesie - że wiedza, a talent sceniczny oraz talent np. pedagogiczny to różne rzeczy, czasem się łączą, czasem niekoniecznie.
aczkolwiek o sobie nie mówię, bo mnie samej nie wypada.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maia 
Nowicjusz

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: to pytanie?
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 10:46 pm   

@ Joanna

Bardzo mi się podobają Twoje argumenty i sposób w jaki przedstawiasz jednakże trochę się to mija z tym problemem hipertrofii mięśni ud. W balecie, quadricepsy nie są wykorzystywane tak intensywnie jak w tańcu, np. współczesnym, także dziwne aby tancerka klasyczna miała masywne uda. Zgadza się, że mięsień czworogłowy uda jest odpowiedzialny za utrzymanie nogi wyprostowanej ale jego funkcja jest tutaj dość, jakby to nazwać, pasywna. Grupa mięśni wew. trzyma nogi wykręcone i na nich głównie opiera się ciężar ciała. Quadricepsy dźwigają nogi zaledwie w szóstej pozycji oraz wyrzutach nóg do boku podczas battements czy też jetes. Dlatego też tancerki baletowe wydają się bardzo smukłe bo intensywnie angażują grupy mięśni, które są rzadko wykorzystywane w innych formach tańcach, może sportach, czy też życiu codziennym. Ponadto, często istnieje sytuacja gdzie mięśnie nie są zbyt duże, jednakże są obłożone stosunkowo obficie tkanką tł. co rzeczywiście daje wrażenie dość ciężkiej nogi; albo mięśnie są dość zbite i przykurczone co jest częstym zjawiskiem po zbyt intensywnych treningach. Rozciąganie powinno temu zaradzić.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 1:33 pm   

Czytałam kiedyś ten temat i po zobaczeniu swojego zdjęcia ze spiętymi kolanami zaczęłam się niepokoić.
http://www.l-justine.devi...scraps#/d5d6vs6
Wydaje mi się, że jakoś mi tak bardzo "niebaletowo" odstają te mięśnie. Co z tym zrobić (o ile mam coś z tym coś zrobić) biorąc pod uwagę, że rozciągam się i podczas godziny ćwiczeń (New York City Ballet Workout, trochę tam rozciągania jest, choć więcej na siłę mięśni), a potem jeszcze dodatkowo pół godziny się rozciągam, więc chyba nie powinny tak odstawać... może coś robię nie tak? Albo nie wiem, nie mam najchudszych nóg, to może jak tłuszczu jest więcej to szybciej się "napakowuje" mięśnie?
Poradźcie ewentualnie, na jakie ćwiczenia rozciągające powinnam szczególnie zwrócić uwagę.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Lis 29, 2012 10:42 pm   

Ponawiam pytanie lj; jakie ćwiczenia rozciągające są najlepsze na zbyt duże mięśnie zarówno ud, jak i łydek? I czy jest jakiś sposób żeby ograniczyć ich rozrost (poza zaprzestaniem ćwiczeń ;) )?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 30, 2012 12:37 pm   

Ja niechciane "buły" mięśniowe z przodu od rozciągam cwiczeniami jogi, ale też sama częśc wymyślam. np. stojąc na jednej nodze drugą wziąc do tyłu jedną ręką a drugą trzymając się np. krzesła i ciągnę kostkę najpierw do pośladka, a potem podnoszę jeszcze kolano (coś jakby niewykręcone attitude)lekko kołyszę w biodrze na wszystkie strony, tak, żeby delikatnie "ciągnęło" w udach :smile:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12