www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kasia G
Pon Lis 30, 2009 1:58 pm
Studia Baletowe
Autor Wiadomość
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
  Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:10 pm   Studia Baletowe

Słyszałam o nich, ale czy tak naprawdę istnieją ? Nie wiem więc założyłam nowy wątek, mam nadzieję,że w dobrym miejscu.
No więc mam do Was pytanie: czy te studia istnieją? gdzie się je studiuje? ilu forumowiczów je studiuje?
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:21 pm   

Studia baletowe to te po szkole baletowej np. , studiować można pedagogikę baletu, albo choreografię i w ogóle, dosyć sporo tego jest :) ale o szczegóły mnie nie pytaj, sama niewiele wiem, no i nie wiem gdzie w Polsce można to studiować, ale na pewno forumowicze wiedzą :)

wiem, wiem - wyskakuję jak Filip z konopi i nico wiem xD
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:24 pm   

dzieki za tą odrobinkę, to zawsze coś. Ale generalnie chodziło mi o "praktyczne" studia :wink: , czyli o coś takiego,że tańczysz na nich, anie na wykłay uczęszczasz. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi, ale nie umiem tego inaczej opisać :oops:
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:16 am   

Ogólnie studia "jakoś" związane z tańcem są: (licencjat) w Kielcach (Taniec), 2x w Łodzi (Choreografia i techniki tańca, i Tancerz-choreograf), (magisterskie) w Bytomiu (Wydział Teatru Tańca), Warszawie (Pedagogika Baletu), (podyplomowe) w Szczecinie (Pedagogika tańca) i Rzeszowie (choreograficzne z zakresu prowadzenia zespołów tanecznych)
Żadne z tych studiów nie są tym, co można spotkać za granicą. większość jest zaoczna (poza tancerzem-choreografem i teatrem tańca) i nastawiona głównie na pedagogikę. Słyszałam też, że poziom nie jest najwyższy (o czym może świadczyć to, że rekrutacja jest raczej umowana, a czasem po prostu przyjmowani są wszyscy). Najbardziej "profesjonalnie" wygląda chyba Bytom, aczkowiek odniosłam wrażenie, że tam zdecydowanie bardziej stawia się na aktorstwo niz na taniec (aczkolwiek może to byc tylko takie wrazenie) oraz Pedagogika Baletu - która, jak sama nazwa wskazuje, kształci pedagogów.
Ostatnio zmieniony przez forum.balet.pl Nie Maj 09, 2010 10:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 8:40 am   

wszystko co wiemy i o co pytali forumowicze nt. studiów tanecznych (jak to pieknie zlinkował Gość) jest na Tablicy Szkoła baletowa. Linki zostały zreszta podane więc zamykam temat
Administrator Kasia G
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15