www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie folią i alternatywne metody
Autor Wiadomość
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 10:22 pm   Odchudzanie folią i alternatywne metody

już podziękuje za odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Czajori Sob Lut 13, 2010 11:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 10:36 pm   

proponuję Ci stronkę www.vitalia.pl , ale o foli nic nie wiem ;)
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 10:52 pm   

porky napisał/a:
owijanie się folia pomaga, tzn. w tali oczywiście. co o tym sądzicie ktoś próbował?

Haha, ale numer, o tym jeszcze nie słyszałem. Wiem, ze do folii wkłada sie gołabki i denatów :D
Poćwicz brzuszki i pobiegaj dwa razy w tygodniu po 5km w czasie 0,5h a gwarantuję Ci, że po miesiacu efekt będzie murowany. No, wiem to kosztuje wysiłku ale jak chcesz tańczyc to innej drogi nie ma.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:32 pm   

chodzi o przezroczystą folię spożywczą. działa jak sauna. spotykałam się z tym wielokrotnie (nie tylko w szkołach, ale też profesjonalnych teatrach), ale o zadziwiających efektach nie słyszałam. chociaż w talii, ze względu na typ tkanki tłuszczowej, wydaje mi się, że może faktycznie coś zdziałać.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 9:33 am   

no to już chyba lepiej kupic jakies ubrano "sauna-efect" niz owijać się spozywcza - to musi byc niezbyt miłe ;(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 3:01 pm   

Ale za to tanie ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 7:41 pm   

Owijanie sie folia spożywczą owszem,jest popularne ale daje minimalne efekty. Największymi efektami jest obcieranie i pocenie się- przy czym tylko jedno z nich pomaga schudnąć- pocenie się- tyle że nie w tym stopniu w jakim byśmy chcieli.
Tak naprawdę to tylko dodatek który jakoś tam może wpłynąć na rozgrzanie mięśni, ale nie na odchudzanie. Przy czym jak mówie- cena jest wysoka bo nie raz do czerwoności odparzony brzuch :roll:
A waga i tak w dół nie poleci. A to, co sie niby wypoci-tego i tak nie widać.
Poza tym szeleści się a na sali to nie jest wskazane.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
An. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 15
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 7:55 pm   

Ćwicz minimum godzinę dziennie, jedz 5 małych posiłków w odstępach czasu 2,5-3h.
Mam w tym pewne doświadczenie (pół roku czytania o dietach... i nic poza tym), jeśli zastosujesz się do rad, to będziesz chudnąć ok. 0,5-1 kg tygodniowo, choć zależne jest to oczywiście od organizmu.
 
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 9:36 pm   

Ostatnio w gazecie znalazłam taki dodatek "Dieta dla zdeterminowanych". Jest to oczyszczająca, niskokaloryczna dieta na co najmniej 7 dni. Oto i ona:

http://img39.imageshack.u...owanie0014l.jpg
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 7:26 am   

z tym bieganie to nie głupie ; ) tylko ja nie cierpię biegać ; ) ale zacznę pomału. Mi generalnie chodzi o boczki, u mnie są one rodzinne... i trzeb ich się pozbyć. dlatego używam tej foli.
 
     
Susanita 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 37
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 2:55 pm   

Folia NIE POMOŻE. Skoro już musisz się czymś owijać, to wybierz np. wysokie spodenki neoprenowe (do kupienia na Allegro), nie poobcierasz się i nie przekroczysz kilku godzin izolacji skóry od powietrza (spodenki bardzo grzeją przy intensywnym ruchu, trochę krępują ruchy, ale w niezły sposób poprawiają ukrwienie i metabolizm).

Właśnie - metabolizm. Aby go przyspieszyć:

- jedz dużo, ale w małych porcjach; pieczywo zastąp płatkami żytnimi/owsianymi, mięso wybieraj chude (pieczone - może być z mikrofali - lub gotowane, zamiast panierki używaj sosu sojowego, świeżych ziół, etc.);
- poza tym nie żałuj sobie surowych warzyw i owoców (uwaga na śliwki, winogrona i banany, choć te ostatnie są genialnym wręcz źródłem potasu, którego sporo wypłynie z Ciebie wraz z potem przy okazji prób z "owijaniem' xD);
- pij kawę!
- i wodę, ale bez przesady, chyba, że chcesz resztę życia spędzić na sedesie;
- nie jedz po 20.00 (po 18.00 niech nie jedzą Ci, którzy np. nie muszą w nocy odrabiać lekcji);
- niestety biegać też musisz... Albo chodzić szybkim krokiem z Ipodem na uszach :D , co najmniej 4-5 razy w tygodniu;
- hartuj się! zimna woda skutecznie ujędrnia i tłuszczu pozbawia!:D
- śmiej się! Dotlenisz mózg, będziesz szczęśliwszy, mądrzejszy i pełen energii...
- ...do porannego biegania :D :D, potem zestaw brzuszków;
- WYSYPIAJ SIĘ! Tzn., 7 godzin snu zupełnie wystarczy.

O. Punto redondo y peso perfecto.
 
     
An. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 15
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 8:28 pm   

Susanita napisał/a:
- pij kawę!

???
Susanita napisał/a:
- i wodę, ale bez przesady, chyba, że chcesz resztę życia spędzić na sedesie;

wcale nie! im więcej tym lepiej.
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:44 pm   

Susanita napisał/a:

- pij kawę!

co prawda troszke przyspiesza metabolizm, ale nie więcej niż 3 filiżanki dziennie i nie na siłę- jak nie lubisz, to nie pij, poza tym można zwykłą kawę zastąpić zbożową.

Cytat:

- i wodę, ale bez przesady, chyba, że chcesz resztę życia spędzić na sedesie;

Absurd. Woda nie przeczyszcza- reguluje procesy przemiany materii i zapobiega zaparciom, ale nie przeczyszcza- przy dużej ilości ćwiczeń pij co najmniej 2 litry wody dziennie (co zapewne nie będzie trudne)

Cytat:

- nie jedz po 20.00 (po 18.00 niech nie jedzą Ci, którzy np. nie muszą w nocy odrabiać lekcji);

nie powiedziałabym- ostatni posiłek powinien być ok. 2 godzin przed snem, a znowu jak człowiek obudzi się wygłodniały to też nie dobrze bo w ciągu dnia zjada więcej- to błędne koło. najlepiej 2 godziny przed snem ostatni, niewielki posiłek.

Cytat:

- niestety biegać też musisz... Albo chodzić szybkim krokiem z Ipodem na uszach :D , co najmniej 4-5 razy w tygodniu;

Nikt nic nie musi, biegać może, jeśli nie ma intensywnych treningów i ma siłę, jeśli ma zajęcia codziennie to wątpie, by starczyło czasu i sił na bieganie :roll: można przemęczyć organizm tylko. Ważne żeby wszystko było systematycznie a nie na raz.

Cytat:

- hartuj się! zimna woda skutecznie ujędrnia i tłuszczu pozbawia!:D

Ujędrnia tak, ale jeśli jest stosowana na przemian z ciepłą wodą, tłuszczu nie pozbawia a co najwyżej pomaga spalić więcej kalorii- które organizm potrzebuje, by się ogrzać.

Cytat:

- ...do porannego biegania :D :D, potem zestaw brzuszków;

I ciekawam jest kiedy znajdzie siłę na balet i na szkołę; brzuszki są potrzebne, szczególnie chłopakom w balecie, ale bez przesady, raczej nie codziennie rano, a przed czy po zajęciach sobie strzelić rundkę.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 9:58 pm   

Susanita napisał/a:
- pij kawę!

15 latek kawę?? Ma jeszcze czas na używki
Susanita napisał/a:
zimna woda skutecznie ujędrnia i tłuszczu pozbawia!:D

bez przesady z tym pozbawianiem tłuszczu, ujędrnia ale do pozbycia tłuszczu to jeszcze daleka droga
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 11:20 pm   

Susanita napisał/a:
- jedz dużo, ale w małych porcjach; pieczywo zastąp płatkami żytnimi/owsianymi, mięso wybieraj chude (pieczone - może być z mikrofali - lub gotowane,
- poza tym nie żałuj sobie surowych warzyw
- i wodę,
- nie jedz po 20.00 (po 18.00 niech nie jedzą Ci, którzy np. nie muszą w nocy odrabiać lekcji);
- niestety biegać też musisz... Albo chodzić szybkim krokiem z Ipodem na uszach :D , co najmniej 4-5 razy w tygodniu;
- hartuj się! zimna woda skutecznie ujędrnia i tłuszczu pozbawia!:D
- śmiej się! Dotlenisz mózg, będziesz szczęśliwszy, mądrzejszy i pełen energii...
- ...do porannego biegania :D :D, potem zestaw brzuszków;
- WYSYPIAJ SIĘ! Tzn., 7 godzin snu zupełnie wystarczy.

nie czepiałbym sie szczegółów, już tu wymienionych kilka wskazowek - słusznych, tylko rzetelnie realizowanych - da efekt.

Rozpiska diety z gazety - to w 90 % ozdobniki, aby byla strawna dla osob , ktorym nie bardzo zalezy i ktorzy przy pierwszej okazji rezygnuja z celowego , planowanego odzywiania. Jak ktos chce, jezeli za podstawe wezmie gotowana piers kurczaka na obiad, bez ziemiakow i pieczywa( toche ryzu bez tluszczu ) i bedzie sie brzydzil slodyczami i tym co slodkie i slone - to nie ma mowy, aby nie schudl. I do tego 5 razy dziennie jesc, ale skromnie, tunczyk z wody, bialy chudy ser i inne wysokobialkowe skaldniki diety, pieczywo tylko ciemne.
Zamiast warzyw pastylki wysokowitaminowe i przyspieszajace metabolizm -duzo wody niegazowanej.
Wystarczy! efekt bedzie napewno!
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 1:11 pm   

jaromir napisał/a:

Jak ktos chce, jezeli za podstawe wezmie gotowana piers kurczaka na obiad, bez ziemiakow i pieczywa( toche ryzu bez tluszczu ) i bedzie sie brzydzil slodyczami i tym co slodkie i slone - to nie ma mowy, aby nie schudl. I do tego 5 razy dziennie jesc, ale skromnie, tunczyk z wody, bialy chudy ser i inne wysokobialkowe skaldniki diety, pieczywo tylko ciemne.

Tu bym troszke się wtrąciła- taka dieta na raz, nagle nie jest dobra, to zbyt duży szok dla organizmu- jeśli ktoś przez całe życie jadł normalnie, to teraz przejście na takie zdrowe i beztłuszczowe jedzenie nagle to zbyt dużo, ja bym dała najpierw kilka wymienników i stopniowo wprowadzała następne, poza tym pieczywo tylko ciemne- to głupota jeśli ktoś lubi dużo pieczywa, bo ciemne jest ciężkostrawne, może powodować zgagę itp., jednak dałabym też troche razowego, bez przesady, nie można jechać na pumperniklu cały czas...
Poza tym zauważmy, że jeśli chodzi się do szkoły to NIE DA SIE wprowadzić w życie całkowitej diety- obiad nie jest wtedy, kiedy być powinien tylko zazwyczaj w godzinach wieczornych, szczególnie jeszcze jeśli chodzi się do baletówki.
Ziemniaki są potrzebne, tak samo jak ryż, kasza i makarony, ale nie codziennie. Brzydzić się słodyczami nie ma co, bo podczas ćwiczeń spala się dużo i czasem kawałek dobrej, ciemnej czekolady czy kakao robi dużo lepiej niż ich brak- na takiej diecie nic bardzo łatwo o niedobór magnezu i innych składników.

I co najważniejsze, nie ustalałabym 15- latkowi diety na forum bo to zupełnie bez sensu, dieta MUSI być dostosowana do trybu życia, nauki, wagi, ćwiczeń, wszystkiego, a nie powiedziana ot tak sobie.
A jeszcze jedno, nie wiem czy jeśli chłopak chce troche schudnąć, wizualnie, to potrzeba mu takiej diety- myślę że na początek wystarczy ograniczenie słodyczy, napojów gazowanych i fast foodów; ale tak jak mówie, to tylko moja rada- dietetykiem nie jestem a opieram się na swoich doświadczeniach i wiedzy :)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 4:56 pm   

Bajaderka napisał/a:
Cytat:

- i wodę, ale bez przesady, chyba, że chcesz resztę życia spędzić na sedesie;

Absurd. Woda nie przeczyszcza- reguluje procesy przemiany materii i zapobiega zaparciom, ale nie przeczyszcza- przy dużej ilości ćwiczeń pij co najmniej 2 litry wody dziennie (co zapewne nie będzie trudne)

koleżance autorce chodziło chyba bardziej o oddawanie moczu niż wydalanie ekstrementów.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 10:35 pm   

Bajaderka napisał/a:
Tu bym troszke się wtrąciła-
I co najważniejsze, nie ustalałabym 15- latkowi diety na forum


I dobrze, ze sie wtracilas, komentowalem jakis kolejny post - nawet nie orientowalem sie , ze chodzi o 15 letnia uczennice, a poza tym wysmarowalem w tym poscie kierunek, co wplywa korzystenie na obnizenie wagi, poziomu tluszczu i wody.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 10:50 am   

Princess, tak czy siak wody dużo :D Jak się dużo ćwiczy to się nie lata siusiu tak często :lol:
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 11:21 am   

nathaliye napisał/a:
Susanita napisał/a:
- pij kawę!

15 latek kawę?? Ma jeszcze czas na używki!


Niestety, ale znam 12 i 13 latki z baletówki, które bez jednej kawy dnia nie przeżyją... I wiadomo, że to nie jest dobre, ale zmęczenie w baletówce bierze czasem górę.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 2:51 pm   

Bajaderka napisał/a:
Princess, tak czy siak wody dużo :D Jak się dużo ćwiczy to się nie lata siusiu tak często :lol:

haha no tak woda wylatuje zewsząd :576:

kawa kawą, ja zaczęłam pić odkąd poszłam do 1 kl gimnazjum.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 4:08 pm   

Za dużo kawy nie można pić, bo m.in. wypłukuje magnez. A niedobory magnezu = skurcze

No, teoretycznie zawsze jest magnez w tabletkach ;p
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 5:21 pm   

Tak, ale tak jak mówię- kawa do 2 max 3 słabych filiżanek nie robi dużo złego- zazwyczaj te niedobory sobie uzupełniamy.
A badania trzeba robić, powinno się, więc powinno się znać swój aktualny stan zdrowia i co wolno czego nie.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 1:55 pm   

Kawa również wypłukuje żelazo, co z kolei prowadzi do anemii, a ta jest powodem chronicznego zmęczenia, więc trzeba z nią uważać, jak się chce mieć siłę i energię do skoków :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 6:12 pm   

przepraszam ze się wtrącam ale chyba to miał być głownie watek o odchudzaniu za pomoca owijania się folią (wypacania kilogramów) a nie diety - o tych sprawach mamy osobne wątki. Generalnie wszystko zależy od ilości wysiłku fizycznego, przemiany materii, stanu zdrowia, wieku i ze tak powiem osobistych preferencji organizmu. Ja się odchudziłam nie jedząc chleba, kasz, ziemniaków i innych węglowodanów a wyłącznie wysokoproteinowe pozywienie i warzywa, ale ja mam siedzący tryb zycia, jestem dorosła i źle trawię produkty mączne, więc dla mnie był to dobry pomysł. Dla osób potrzebujacych dużo szybko odnawialnej energii węglowodany - zdrowe więc z pełnego ziarna na przykład - będa jak najbardziej poźądane
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13