www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedmioty zawodowe w OSB
Autor Wiadomość
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:21 am   Przedmioty zawodowe w OSB

hej! przeglądając strony szkół baletowych natknęłam się na przedmioty, na których nie wiem co się robi. Bo wiem co na tańcu klasycznym, co na współczesnym, historycznym i ludowym, ale pare przedmiotów mnie zdziwiło. Na przykład co się robi na zajęciach z podstaw charakteryzacji, umuzykalniania i audycju muzycznych? Co to są te techniki uzupełniejące" Czy partnerowania to to samo co Pas De Deux? I w których klasach jakie przedmioty są nauczane? Ile godzin tygodniowo? Bardzo zależy mi, żeby się tego dowiedzieć. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

PS jaestem siostrą właścicielki konta. moja siostra teraz wyjechała, a uczy się w OSB i nie mam kogo się spytać, a jakoś mnie to gryzło
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
Ostatnio zmieniony przez Buba Sob Maj 15, 2010 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 2:54 pm   

Ile godzin danego przedmiotu zależy już od szkoły.
1. zasady charakteryzacji... to wynika z nazwy. uczniowie uczą się sztuki makijażu scenicznego. Poznają różne techniki charakteryzacji, zapoznają się z modą i stylami poprzednich epok.
2. Umuzykalnienie - jest to przedmiot gimnazjalny, gł. historia o muzyce, jej elementy, nuty, zapisy nutowe, gamy.. często dochodzi także granie na jakimś instrumencie(flet, dzwonki chromatyczne najczęściej).
3. Audycje muzyczne- to kontynuacja umuzykalnienia jednak pod zmienioną nazwą i już w liceum. Nie ma grania na instrumentach.
4. Partnerowanie - to zajęcia dziewcząt z chłopcami, które polegają na sztuce wzajemnego wyczucia się w tańcu. Trenuje się wtedy piruety w parze, podnoszenie, skoki i pozy. W której jest to klasie bywa różnie, zazwyczaj w VII, VIII i IX po 2 godz. tygodinowo.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:24 am   

dziękuję bardzo za odpowiedź :) trochę mi się rozjaśniło. A co z technikami uzupełniającymi? czy na tym przedmiocie uczniowie poznają takie techniki jak na przykład jazz, czy to zupełnie co innego?
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 4:48 pm   

To bardziej kontynuacja i rozszerzanie zajęć z klasyki ,barre au sole i takie tam:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:04 pm   

to w takim razie w OSB nie ma zajęć z na przykład jazzu? Czy są wogóle nauczane inne techniki taneczne? a orientuje się ktoś może, czy w łódzkiej OSB są wogóle podstawy charakteryzacji? Bo jak weszłam na stronę to byli wypisani nauczyciele wszystkich przedmiotów oprócz podstaw charakteryzacji. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:51 pm   

W OSB oprócz klasyki są zajęcia z tańca współczesnego i ludowego. Nie ma zajęć z jazzu (tak mi się przynajmniej wydaje ;) )
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 7:20 am   

to zalezy od liczby godzin i prowadzącego taniec współczesny, do którego zalicza sie jazz - terminologia moz ebyc tu myląca bo na współczesnym uzywa się i uczy podstaw róznych rodzajów tańca "współczesnego" - "nie klasycznego" i nie "ludowego", w zaleznosci od np. ukladów jakie proponuje prowadzący. Ale osobnego przedmiotu "jazz" nie ma
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 11:27 am   

A gdzie uczą tańca historycznego? :shock: toż to dziedzina wogóle w szkołach nieznana. Albo wrzuca się do jednego kosza jakaś pawanę z baletową nóżką albo robi się jakiś menuet i twierdzi się że ten taniec był tańczony do czasów jak nastała era walca ;)
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 11:42 am   

No to własnie o to chodzi, że robi się z 'baletową nóżką' - nie chodzi o dokładne poznanie tych tańców jakie one są same w sobie, tylko o naukę przyszłych tancerzy klasycznych; tak samo z ludowym nie chodzi tylko o to, aby się tylko nauczyć kroków, ale chyba oczywiste, że tancerz baletowowy, przygotowywany na scenę, ma je robić bardziej 'baletowo' (stąd t. charakterystyczny)...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:28 pm   

dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) taniec historyczny z tego co mi wiadomo jest uczony we wszystkich szkołach baletowych. Szkoda że nie ma takiego przedmiotu jak inne techniki taneczne, gdzie nauczanoby na przykład jazzu czy hip hopu, by tancerze byli jeszcze bardziej wszechstronni. A, i mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli w jakiejś klasie są same dziewczyny, to jak są organizowane zajęcia z partnerowania?
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:59 pm   

w klasach wogóle są same dziewczyny bo nauka na tańcu klasycznym przebiega w podziale na dziewczynki i chłopców. Własnie na lekcjach partnerowania spotykają sie by połaczyć elementy tańca męskiego i kobiecego w pas de deux i nauczyć sie współpracowac na scenie w podnoszeniach i trzymaniach czyli własnie PARTNEROWANIU. Jesli w jakimś roczniku nie ma żadnych chłopców to dziewczyny z tej klasy maja partnerowanie ze straszymi rocznikami
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:47 pm   

aha, dzięki :) pisząc o klasie miałam na myśli rocznik. ale jeśli ćwiczą ze starszymi rocznikami to wtedy na sali jest pewnie mnóstwo osób, bo aż dwa roczniki. a co robi się na przedmiocie, który nazywa się repertuar? dopiero dzisiaj zauważyłam ze w Łodzi i Warszawie jest taki przedmiot. pozdrawiam
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 6:12 pm   

Repertuar to nauka konkretnych wariacji lub pas de deux - najczesciej na konkurs lub koncert roczny, na egzamin itp. Kazdy tancerz powinien wyjśc ze szkoły z zasobem wyuczonych i zapamiętanych najbardziej klasycznych, potrzebnych i często wykonywanych wariacji z róznych baletów, odpowiednich do swoich warunków i emplois. czyli to po prostu nauka układów choreograficznych z klasycznego ich zasobu
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 6:58 pm   

W OSB jest jazz, tak samo jak historyczny i wcale nie takie proste te przedmioty :)
Taniec historyczny jest bardzo skomplikowany ze względu na różny układ rąk i mnogość tańców.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 8:00 pm   

przed chwilą patrzyłam na plan lekcji w warszawskiej OSB i nie było tam jazzu, a taniec historyczny był 5 i 6 klasie dwie godziny tygodniowo. I mam jeszcze jedno pytanie. W niektórych szkołach jest jeden przedmiot, który nazywa się taniec ludowy i charakterystyczny (np. w Łodzi), a w niektórych szkołach są to dwa przedmioty: osobno ludowo i osobno charakterystyczny. Czy to robi jakąś różnicę jak uczy się ich razem albo osobno? czy jakoś bardzo się od siebie różnią?
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lis 09, 2009 11:52 pm   

Buba napisał/a:
W niektórych szkołach jest jeden przedmiot, który nazywa się taniec ludowy i charakterystyczny (np. w Łodzi), a w niektórych szkołach są to dwa przedmioty: osobno ludowo i osobno charakterystyczny. Czy to robi jakąś różnicę jak uczy się ich razem albo osobno? czy jakoś bardzo się od siebie różnią?


Ludowy jest we wcześniejszych klasach, i chodzi bardziej o naukę tych tańców jako takich, a charakterystyczny w wyższych, i tu chodzi o to, że tańce są stylizowane pod kątem sceny, w sensie w balecie oczywiście. (w baletach klasycznych bardzo często używa się tańców ludowych, tylko nie mogą one być wykonane tak 'ot', tylko właśnie wystylizowane po 'baletowemu')
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13