www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: M.
Pią Wrz 18, 2009 11:28 am
Matura z WOTu
Autor Wiadomość
icetowerek
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 3:28 pm   Matura z WOTu

Witam. Mam pewną sprawę. Jest wiele tematów dotyczących tego, ale nie porusza sprawy o którą mi chodzi. A mianowicie...
Nie chodzę do szkoły baletowej, ale tańczę taniec współczesny, jazz, modern od wielu lat, a za rok mam maturę i bardzo chciałbym zdawać wiedzę o tańcu, tylko czy to ma sens? Widziałem arkusze z matury z tego roku i jak dla mnie była dość trudna, szczególnie jeśli chodzi o te wszystkie nazwiska choreografów, tancerzy, te różne balety. Czy jest szansa, że zdam tą maturę w miarę dobrze, bez chodzenia do szkoły baletowej? A jeśli tak, to znacie może jakieś podręczniki, książki, które mogłyby mi w tym pomóc?
Z góry dziękuje za pomoc
_________________
"Taniec jest drogą do wolności,
Wolności uczuć i emocji,
Tworzenia sztuki z nas samych,
o nas samych,
Opowiadaniem za pomocą ciała i duszy,
Odkrywając siłę tańca odczujesz, że unoszą Cię skrzydła"
 
 
     
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 4:03 pm   

Myślę, że możesz spokojnie zdać tę maturę dobrze, jeśli Cię tylko to interesuje i masz trochę samomobilizacji.

Tylko pytanie, czy Ci ta matura jest do czegoś potrzebna (co dalej chcesz robić ze swoją edukacją czy może karierą taneczną?). Bo zdawać ją tylko dlatego że tańczysz, to moim zdaniem bez sensu.

PS Też jestem tegoroczną maturzystką ;p
 
     
icetowerek
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 6
Skąd: Siedlce
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 7:55 pm   

W sumie do końca nie wiem :) Chciałbym iść na coś z tańcem, ewentualnie na film lub teatr, mam nadzieję, że na darmo nie będę zdawał :)
A znasz może jakieś książki lub podręczniki, które mogłyby mi pomóc w tym?
_________________
"Taniec jest drogą do wolności,
Wolności uczuć i emocji,
Tworzenia sztuki z nas samych,
o nas samych,
Opowiadaniem za pomocą ciała i duszy,
Odkrywając siłę tańca odczujesz, że unoszą Cię skrzydła"
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 7:52 am   

o tym było we wszystkich watkach dotyczących matury z WOT-u.
http://www.balet.pl/forum...?t=2602&start=0

Osoba nie z baletówki moze zdać maturę z WOT=u - przykładem jest nasz Sfra, dziś juz pełną gęba student kierunku nie związanego z tańcem, ale maturkę z WOT zdał spiewajaco... e, znaczy tańcująco. Dat, faktów i nazwisk mozna się nauczyć, głownie z ksiażek, ale dostepne (biblia dla zdajacych WOT to "Krótki zarys" Turskiej - na szczescie własnie wznowiony), ale jeszcze wiecej jesli chodzi o taniec współczeny i balet XX i XIX wieku z mediów, czasopism i Internetu bo na ten temat opracowań drukowanych, w języku polskim nie ma. Mozna oczywiscie sięgnac po zachodnie, angielskie i amerykańskie jesli zna się język. Lista książek dostenych w Polsce i tarktujących o tańcu była wielokrotnie linkowana na tym forum w podobnych tematach
Powodzenia
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 11:27 am   

Jak napisała Kasia - rozmawialiśmy już o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać. W razie kolejnych pytań możesz je zadawać w istniejących już tematach o maturze z WOT-u. Ten wątek zamykam.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13