www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joanna
Pią Wrz 04, 2009 2:17 pm
Szkoły artystyczne w Polsce (poziom licealny)
Autor Wiadomość
wyzwolona 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 1
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 5:50 pm   Szkoły artystyczne w Polsce (poziom licealny)

Jestem w 3 klasie gimnazjum i mieszkam w Kołobrzegu. Bardzo chcialabym isc do liceum z normalna nauka polaczona z tancem wspolczesnym cos takiego jak w filmie ''Step Up''

chcialabym wiedziec gdzie znajduja sie takie szkoly w Polsce i jesli by ktos mia to o szczegolowy kontakt prosze .!!

Jest to dla mnie bardzo wazne
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 6:40 pm   

były w naszym kraju próby utworzenia klas tanecznych w normalnych liceach [chyba w krakowie, we wrocławiu...], jednakże nie wiem czy cokolwiek takiego wypaliło w końcu.

coś tutaj na ten temat jest napisane
http://www.moderndance.pl...e55f3430d0125c7

mowa o tym była też w na forum naszym
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Gosia066 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Miłośnik baletu
Wiek: 30
Posty: 83
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 2:09 pm   

http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=5158
było na forum o takim liceum w Krakowie.Podałam ci link.
Wydaje mi się,że takich typowych szkół artystycznych jak w Step up to nie ma w Polsce
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 9:55 pm   

hyh, no bo nie ma.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:08 am   

z tego co wiem w Krakowie w Nowej Hucie jest Liceum Artystyczne które współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury im. A. Bursy. Jest to zwykłe LO humanistyczne, ale z tego co mówili znajomi to prowadzone są zajęcie z aktorstwa, śpiewu itd. O tańcu nic nie słyszałam. Z tego co mi wiadomo to ogólnie poziom nauczania jest średni i jest to dość słaba szkoła, ale nie wiem bo znam tylko parę osób które zamierzały tam iść.
To jest strona szkoły myślę, ze tam będzie więcej informacji.
http://xxilo.neostrada.pl/onas.html
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 2:15 pm   

wyzwolona napisał/a:
cos takiego jak w filmie ''Step Up''


Niestety, w Polsce nie znajdziesz niczego takiego. Nawet jeśli znajdziesz liceum z rozszerzonym programem artystyczno-tanecznym, to na pewno nie będzie to profesjonalny poziom zajęć, porównywalny do np. liceów tanecznych w wielu innych krajach Europy.
Jedyne szkoły kształcące do poziomu wykształcenia średniego, a jednocześnie mające 'w ofercie' profesjonalną edukacje taneczną, to szkoły baletowe, nastawione głównie na taniec klasyczny, i obejmujące również część szkoły podstawowej i gimnazjum (nauka zaczyna się już w wieku 10 lat).

Nauka tańca jest możliwa również w prywatnych szkołach tańca, ogniskach baletowych, otwartych zajęciach z tańca przy teatrach, itp. Nie ma to jednak połączenia ze szkołą ogólnokształcącą.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 3:57 pm   

No to liceum w Nowej Hucie na pewno nie jest porównywalne do takiej szkoły tanecznej jak w Step Up, ale poziom artystyczny jest dużo bardziej rozszerzony niż w wielu innych liceach w Polsce. Bo chyba niewiele jest takich które współpracują z Domami Kultury. Ale i tak myślę, ze jeżeli ktoś stawia na taniec to więcej osiągnie ucząc się w normalnym liceum które stawia na naukę, a po lekcjach chodzi na zajęcia taneczne np. do jakieś prywatnej szkoły, bo myślę, że w tym liceum raczej stawiają na aktorstwo.
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
Ishani
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:58 pm   

wypowiem się jako osoba bezpośrednio ze szkołą związana to znaczy uczennica;)

XXI LO w Krakowie bylo kiedyś liceum artystycznym, teraz jest zwykłym liceum ogólnokształcącym związanym z MDK im. A Bursy i od kilku lat warsztaty nie są już obowiązkowe, ale szkoła daje możliwość darmowego uczestnictwa w nich. Wokal i zajęcia teatralne są na naprawdę wysokim poziomie. Co do tańca.. chodzilam w tamym roku i nie byl powalający. W tym roku zmienia się nauczycielka więc wypowiedzieć się będe mogła dopiero po kilku pierwszych zajęciach.
Co do poziomu szkoły to nie jest mega wysoki, ale wbrew tego co mówią nie jest też zatrważająco niski.

Sama jako uczennica mam mieszane uczucia. Są u nas w szkole uczniowie ze śląska, z podkarpacia, z podhala, jedni są zadowoleni, inni nie..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14