www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uliana Lopatkina
Autor Wiadomość
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 12:23 pm   

O, jaka szkoda, że teraz nie mam czasu oglądać, ale wygląda na to, że będę czekać do następnego piątku z utęsknieniem, albo spróbuję jakoś na raty ;)
Tak czy inaczej, muszę przyznać, że denerwują mnie te napisy.. takie oznakowanie aż w 4 rogach filmu i to jeszcze tak dużą czcionką jest według mnie sporą przesadą :roll:
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 12:34 pm   

Tak, dokładnie to samo chciałam napisać. Russianballetvideo już mi pokazuje się, gdy zamykam oczy ;)
Ale tak na poważnie, nie zdążyłam obejrzeć wszystkiego, ale obejrzałam moje najbardziej ulubione fragmenty Raymondy. Jakie wnioski - Uliana pięknie wygląda jako Raymonda, fajna scenografia i ogólnie ciekawie się zapowiada.
Narazie jest tylko 6 pierwszych części, z tego co widziałam, więc czekam aż użytkownik wstawi kolejne cześci.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 4:17 pm   

Ewa J. napisał/a:
takie oznakowanie aż w 4 rogach filmu i to jeszcze tak dużą czcionką jest według mnie sporą przesadą :roll:

Wcześniej było 12 napisów, po trzy w każdym rogu ;) . Ten użytkownik, zdaje się że ketinoa pod innym imieniem, nie chce, żeby ktoś kopiował jego filmy i wrzucał w swój profil - stąd to oznakowanie.

Wracając do Uliany - może się mylę, ale Raymonda wydaje mi się być postacią zbliżoną do Aurory i biorąc pod uwagę, jak Uliana wspaniale się tu prezentuje, sądzę, że jej Aurora byłaby świetna i nie raziłaby wzrostem, czego obawia się sama tancerka.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 9:33 am   

Są już wszystkie części Raymondy, jeżeli kogoś to interesuje ;) .
Ja obejrzałam i jestem tak zachwycona, jak po obejrzeniu "Jeziora" z Makhaliną - po prostu brak mi słów, i trudno mi sobie wyobrazić lepszą Raymondę.
Jeżeli nie macie czasu obejrzeć całości, to polecam przynajmniej wariację z ostatniego aktu:
http://www.youtube.com/watch?v=HE05QwYRRi8 - zaczyna się ok. 3.20, choć pierwsza wariacja solistki też jest warta obejrzenia :)
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 5:46 pm   

Dwa wideo z wczorajszej (!) gali baletowej, gdzie Uliana tańczyła taniec rosyjski z muzyki z Jeziora łabędziego:
http://www.youtube.com/watch?v=s86ElgIsEFk
http://www.youtube.com/watch?v=aL4OWnEa4Og
Naturalnie jestem pod wielkim wrażeniem, ta precyzja i kontrola ruchu, ten wyraz! I jak to się dzieje, że ona w wieku 36 lat wygląda jak młoda dziewczyna?
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 6:28 pm   

Rzeczywiście cudowne! Klimat tego rodzaju tańców i muzyki zawsze na mnie mocno oddziałuje, szczególnie, że rzadko wykonywane są one samodzielnie, jako powiedzmy - odrębna wariacja, w odseparowaniu od spektaklu.
Poza tym według mnie bardzo trudno przyciągnąć uwagę widza tego rodzaju występem (bo de facto nie ma tutaj żadnych popisowych elementów) i dlatego tylko artysta największego formatu może w pełni zachwycić swoim wykonaniem - Uliana pokazała niezmienną klasę i czar swojej osobowości, przepięknie ;) Zastanawia mnie tylko, jak często występuje obecnie na deskach Maryjskiego, ale tak czy inaczej, mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie ma jeszcze w planach zakończenia kariery, to będzie bez wątpienia ogromna strata.. mistrzowie powoli zaczynają odchodzić, tymczasem nie zostawiając swoich godnych następców, bardzo szkoda.

PS. Jeśli mnie wzrok nie myli, to Uliana ma na sobie strój królewny z "Ognistego ptaka".
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Gru 23, 2009 2:22 pm   

O matko, Ewo nie strasz mnie, tym, że Uliana miałaby zakończyć pracę jako tancerka. Marzę coraz bardziej o wyjeździe do Petersburga, właściwie dla niej, żeby zobaczyć ją na żywo, krzyknąć jej "brawo!", a jeśli odejdzie w nastęonym sezonie ta szansa bezpowrotnie ucieknie. Łopatkina, której coraz większą fanką się staję, jest dla mnie taką jaśniejącą gwiazdą, najbardziej autentyczną tancerką ze wszystkich obecnych etoiles i principals. Wydaje mi się, że jej odejście (przynajmniej z punktu widzenia oglądającego) nie jest uzasadnione, ale to zależy w 98% od niej i od samej dyrekcji. To prawda - ciężko znaleźć godnych następców. Czasem widzimy tych jeszcze bardzo młodych artystów Marinki z ponadszpagatowymi grand pas de chat, zwracającymi uwagę jedynie na te wysokości. Ale mam nadzieję, że znajdzie się taka druga osoba błyszcząca jak Uliana. Czy wiadomo coś na temat tego, że będzie uczyła w Waganowej? Na youtubie widziałam filmiki jak uczy w tej szkole, ale to chyba nie jest na stałe. Ale to co widziałam, to tobiła to bardzo dobrze, z charakterystyczną dla siebie delikatnością. A jej uczniowie też byli całkiem nieźli.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 5:12 pm   

Uliana ma ponoć ambicje, by zostać dyrektorem baletu Maryjskiego, podobno już chciała w zeszłym roku, gdy miejsce to się zwolniło. Przy okazji tego czytałam, że nie zdecydowała się na to, bo za bardzo kocha taniec, by z niego zrezygnować (a przynajmniej mocno ograniczyć) na rzecz zarządzania. Zwolnić to póki co jej nie zwolnią, jest chyba uważana za największą gwiazdę Maryjskiego i uwielbiana przez ludzi (czytałam gdzieś krytyczną opinię o jakiejś tancerce zakończoną słowami "Ale i prima balleriny dzisiaj nie są tej klasy co Plisiecka czy Lopatkina"). A po zakończeniu kariery najbardziej korzystne chyba byłoby, gdyby została trenerką w teatrze i uczyła przyszłe gwiazdy, pokazując im, że emocje są bardziej istotne co podniesienie nogi no ucha ;) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 8:19 pm   

Och, to byłoby także wspaniale, gdyby można było zobaczyć na scenie Marinki następne pokolenia wykształcone przez Ulianę. Jestem pewna, że w roli pedagoga sprawdziłaby się równie doskonale, bo ma dużo do powiedzenia, ma duże doświadczene. Ale czy obecnym dyrekotrem baletu jest Yuri Fateyev? Gdyby w zeszłym roku Łopatkina zostałaby dyrektorem byłby to fenomen, przecież ona nie jest taka stara!
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 4:13 pm   

Uliana w "Szkockiej symfonii":
http://www.youtube.com/wa...hdDzfy6G7M&NR=1
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=L7-HaT9xjjk

Zamieszczam, ponieważ całkowicie mnie tutaj urzekła, jestem nią absolutnie i bezbrzeżnie zachwycona - już dawno w żadnym tańcu nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia, jak tutaj. Nie dość, że przepięknie tańczy, to jeszcze pięknie wygląda w tej bladoróżowej paczce. Jednak co klasa, to klasa, doskonałej tancerce jak widać nic jej nie odbierze. I z góry przepraszam za te bardzo mało merytoryczne zachwyty i wywody, ale chyba w ten sposób zaczynam swój renesans podziwiania i uwielbiania Łopatkiny ;) Jej elegancja, delikatność, te piękne ręce - nic dodać, nic ująć. Jedyny mankament tego nagrania (w moim przekonaniu), to specyficznie zacinający się, albo raczej pozbawiony płynności obraz. Mimo to wszystkim wielbicielom Uliany polecam, bardzo ;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 4:33 pm   

Ja jakos zawsze rozmijam się z oglądniem Lopatkiny. Na dobrą sprawę jeszcze nie miałam okazji dobrze się w nią "wpatrzeć".

Zawsze jednak niejako z "założenia" Lopatkinę bardzo "szanowałam" (o ile to dobre określenie) głównie z powodu tego, że zdobyła w 1997 roku Prix Benois de la Danse. Co do tej zaś nagrody to tak już mam, że kto ją zdobył, to go uwielbiam... Nie przypominam sobie jakiegoś jej laureata, który nie byłby cudny.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 07, 2010 4:50 pm   

To zamiast gadać po próżnicy - oglądać! I wtedy porozmawiamy o konkretach ;) Na pewno wyjdzie "na zdrowie", w końcu to jedna z najwybitniejszych współczesnych tancerek klasycznych, nie tylko w Maryjskim i w Rosji. Owszem, że Benois de la Danse nigdy nie dostaje byle kto, albo uściślając; najwybitniejsi z wybitnych, ale mimo to zdarzyły się (chociaż bardzo nieliczne) osobistości, którym bym tej nagrody osobiście nie przyznała - zawsze wychodzę z założenia, że lepiej samemu wiedzieć co i jak, niż tylko sugerować się powszechną, nawet uznaną opinią, bo niestety ta również czasami zawodzi. No, ale kończę offtop i obiecuję kolejne posty bardziej na temat.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Mar 14, 2010 9:37 pm   

Chciałam tylko poinformować, że wrzuciłam krótki dokument o Ulianie:
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Miłego oglądania ;) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 11:48 am   

Dziękujemy Blanche. :)

Filmik widzę jest świeżutki jak ciepłe bułeczki , sprzed kilku dni.

Scena z części nr 4 z 6 minuty z córką na sali urocza. Bardzo mi się przyjemnie oglądało.
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 7:53 am   

Właśnie znalazłam inny dokument o Łopatkinie, chyba go jeszcze na forum nie było.
http://www.youtube.com/wa...feature=related cześć pierwsza. Mówią po rosyjsku, a napisy są francuskie. Ja sama jeszcze całości nie obejrzałam (są 4 części) ale jak znajdę chwilę to może jeszcze spróbuję coś potłumaczyć.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:46 am   

Mam ten dokument, planowałam go umieścić, nawet zrobić tłumaczenie, ale potrzebowałam czasu i ktoś mnie ubiegł ;) . Co mnie najbardziej dziwi - to, że niby to jest HD, a jakość jest koszmarna. Pierwotny plik ma świetną jakość.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 12:48 pm   

No właśnie, ta okropna jakość strasznie denerwuje. Blanche, a ty masz w lepszej jakości? Bo w tej czasem nawet napisów nie sposób doczytać :/
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 5:53 pm   

Ostatnio przeglądam filmiki na profilu Mad na video yahoo i ten użytkownik ma tak nieprawdopodobną kolekcję bezcennych nagrań, że mi aż dech zapiera. Właśnie natrafiłam na film (całość!) z gali w marince na 250 lecie Akademii. Było to w 1988 roku, więc szybko obliczyłam, że powinna się tam znajdować i moja ukochana Uliana. Uwielbiam oglądać jej stare filmiki, ponieważ obserwuję ewolucję jej techniki, a jeszcze bardziej - wyrazu artystycznego i dojrzałości scenicznej. Widziałam już wcześniej na youtubie film z Dudzińską, gdzie Łopatkiny jest też dużo, ale teraz mam nagranie gdy miała 15 lat.
http://video.yahoo.com/watch/2248025/7089207 w ćwiczeniu na pointach na samym środku w białym kostiumie ;)
Cóż można powiedzieć... tańczy jak wszystkie uczennice tej szkoły - niemal doskonale technicznie. Ale rzuca się w oczy jej nietypowy kształt głowy. Zresztą zauważyłam, że w wielu momentach mocno zadziera podbrudek i ma słodki uśmiech. Nie wiem czy ćwiczyła też we wcześniejszych częściach przy drążku, bo nie mogę jej znaleźć tam. Później jest jeszcze w części 4, gdzie na przekątnej robi ballonne z muzyką z wariacji "wieszczki lalek". Miała świetne piruety, jak na 15 lat. Bo podwójny en dedans zakończony soutenu nie jest taki łatwy. W ogóle wszystkie te dziewczęta wykonują niesamowicie techniczne rzeczy.
Nie obejrzałam jeszcze całej gali dokładnie ale ten rok był faktycznie niezwykły.
Ogólnie cała kolekcja filmów tego użytkownika na yahoo jest absolutnie bezcenna. Szczególnie dużo jest tam filmików z Ulianą. Codziennie coś oglądam i wynajduję, jak znajdę chwilę to podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami, bo naprawdę jest to kopalnia złota.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 5:57 pm   

podputuję: czy U. Lopatkina jest twoją "ulubioną tancerką".

Wiem, ze to pytanie b dziecinnie brzmi ale wiesz o co chodzi, czy jest ona taką twoją faworytką wspolczesnie?
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:08 pm   

Cóż... odpowiedź jest dziecinnie prosta...
tak, Uliana jest moją ukochaną tancerką, wzorem, idolem, ikoną klasyki i symbolem osiągnięcia "perfekcji" w balecie, która jak wiadomo jest nieosiągalna ;)
Nie potrafię pokazać innej tancerki, która wywoływałaby większe emocje swoim tańcem, a nawet skinięciem głowy, chociaż w tańcu ma zupełnie inny charakter niż ja.
Oczywiście wielbię również inne tancerki ale to ona jest na piedestale.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 8:06 pm   Re: Uliana Lopatkina

Blanche napisał/a:
Uliana Lopatkina - ur. 23 października 1973 roku w Kievie, jest pierwszą tancerką teatru Maryjskiego, nazywana czasami pierwszą damą tego baletu. Uczyła się oczywiście w Akademii Waganowej, którą ukończyła w 1991 roku


ahh więc jestem urodzona pod szczęśliwą gwiazdą! 23.10.91! Miejmy nadzieję że będzie mi to sprzyjać w mojej przygodzie z baletem;)
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 9:27 pm   

Znów dokument o Ulianie, o którym pisała raisa, ale tym razem z angielskimi napisami:
część 1
część 2
część 3
część 4
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 2:25 pm   

Kilka zdjęć Uliany, z Anny Kareniny ze Smekalovem:
http://0ika.livejournal.com/150060.html#cutid1
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Cze 25, 2010 4:16 pm   

1) jej, szkoda , że to tylko zdjęcia. Królestwo dałabym za nagranie ... Nawet jakis kawałek dłuższy (w tej chwili jest to najbardziej pożądane przeze mnie nagranie baletowe). I to właśnie to z Lopatkiną i Smekalovem. Lopatkina mi sie wydaje być stworzona do tej roli (ale moge się mylić). Diana chyba ma w sobie za mało dramatyzmu, za mało takiego zamyślenia do wewnątrz jak na Annę. Choc z drugiej strony Anna Karenina jakas smutna nie byla. No ale ja mam taką subiektywną wizję powiedzmy.
2) czy wąsy są doczepione? tak?
3) na marginesie: scenografia tej Anny to taka chyba srednia troszkę. Co prawda nie widziałam całosci ale tak mi sie wydaje. No bo np scenografia i kostiumy do spektakli Smekalova, to od razu wydają się bardzo fajne.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 6:06 pm   

Chciałabym kupić sobie DVD z Jeziorem z 2007 roku z Ulianą i Valery Gergievem. Czy widzieliscie to gdzies dostępne poza brytyjskim amazonem?

Ew czy jest to gdzies w całości do pobrania?


A jak jest z tymi zakupami stamtąd? Kupowaliście coś w ten sposób?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13