www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódzka OSB
Autor Wiadomość
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:29 pm   

A w jakiej roli? Potem wstaw ten występ na youtube i będziemy Cię ppdziwiać
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:44 pm   

O kurczę! Gratuluję :)
A jakie to przedstawienie? Baletowe czy raczej współczesne? Zdradź coś bo się zaciekawiłam :D
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 11:02 am   

dzięki :D tańczę w zespole, a będzie to przedtawienie klasyczne raczej :) Na yt na pewno Daria wrzuci, więc ja juz nie będę musiała. No i serdecznie zapraszam :smile:
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 4:04 pm   

Nawet jak nie wrzuci, to ja Wam zdam taka relację, że zobaczycie to oczyma duszy :D .

Dziewczyny, powodzenia Wam życzę już teraz. Bardzo fajnie, że macie taką możliwość przyzwyczajać sie do sceny :) Będzie z pewnością bardzo fajnie.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 7:48 pm   

Uwaga uwaga, już wszystko chyba ogarnęłam :) Ten występ w październiku to jest Chopiniana w wykonaniu uczniów wszystkich OSB plus spektakl "dla Chopina", w którym zfaje się tańcza tylko uczniowie łódzkiej OSB :) Ale głowy nie daje, że znowu czegos nie przekręciłam. W każdym razie serdecznie zapraszam! :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 2:39 pm   

a, to teraz wszystko sie skleja w calosc.
szkoda, ze nie sprzedaja biletow na to w kasie TW. Będę musiala przebic sie przez cale miasto i jechac do SB. A dojazd tam to koszmar brrr. Już szybciej teraz chyba da sie dojechac szybkim pociagiem do Warszawy niz ode mnie na Bałuty w tamte rejony
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:27 pm   

o "Chopinianie" na stronie Romy :arrow: http://www.teatrroma.pl/i...ews_page&id=361
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 4:37 pm   

juz mozna kupowac bilety (25 i 20 zł)!!!!!!
ja juz mam :)
 
     
mma18
Nowicjusz

Związek z tańcem:
krytyk
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 6:10 pm   

relacja z "Dla Fryderyka Chopina" w Teatrze Wielkim - pzdr
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 6:37 pm   

dzieki za zdjecia. niedlugo pewnie cos sie pojawi na youtube.
Moje wrażenia? Bardzo dobre.
1. B. milo zobaczyc na lodzkiej scenie balet klasyczny i dziewczyny na pointach;
2. Byly wpadki ale mnie nie przejęły za specjalnie. Najbardziej widoczna wpadka jednej z solistek w Chopiniadzie, kiedy przy partnerowaniu, w kluczowym momencie, spadla z pointy i tak sie zdenerwowala, ze 2 razy nieskutecznie probowala na nich stanąć. Potem zobaczyłam w jej oczach taki strach, ze sama zaczęłam się bać. Z tym, ze dziewczyna, ktora tak zrobila ogólnie bardzo mi się podobała. Widac, ze moze byc dobra tancerką tylko troszke wiecej jej potrzeba obycia ze sceną i wypracowania wlasnych mechanizmow radzenia sobie ze stresem. Ale nie sposób oceniach pół godziny tańca przez pryzmat tylko 5 sekund więc ogólnie, zważywszy na wiek i brak doswiadczenia scenicznego, jestem na tak.
3. Faceci w skokach średni... jeden dochodził do 180 stopni w jete... reszcie troszkę brakowało
4. Corps dziewczęcy równy, cudny, bez zarzutu. Sądzę, że corps dziewczęcy zatańczył wyjątkowo i byłam dziewczynami zachwycona.
5. Daria Majewska mnie zauroczyła. Jest znakomita w klasyce, urocza, prześliczna i pełan gracji. W pierwszej części jeszcze widać było niepewność ale po przerwqie w "Dla Chopina" odprężyła się, poczuła swoją siłę i pewność siebie, zaczęła grać, zbudowała wizerunek na scenie. Człowiek wcale nie bal sie, ze ona sie boi tylko z przyjemnoscia dal sie porwac temu, co sobą na scenie reprezentowała.
6. Paulina Chochulska OK ale mnie nie powoliła. Dobrze, ze sie nie denerwowała na scenie ale to co zaprezentowała było aż nadto. Za dużo jakiś złych emocji. No i taniec nie mial głębi ale mozliwe, ze sie czepiam. Nie wiem, jakos wbudzial we mnie wiecej zlych emocji niz dobrych.
7. Fantastyczni najmłodsi :) takie maluszki w przeslicznych kostiumach, super fajne.
8. Choreograficznie 2 bardzo bardzo fajne choreografie: znana wszystkim Chopiniada oraz Dla chopina. Chopiniadę lubiłam od zawsze natomiast zaskoczyła mnie Dla Chopina w chor. V. Golubevy, bo byla to rzecz bardzo, bardzo mila dla oczu. I świetnie wykonana, bo mam wrazenie, ze na koniec emocje opadly i zespół pokazał się w lepszej duzo formie niż w Chopiniadzie.
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 9:59 am   

Sagittaire napisał/a:
Paul Ch jakos mi sie wyjatkowo podoba w ukladach wspolczesnych.


no tak, tylko że to nie jest współczesny:/ może co najwyżej jakiś lyrical czy inne jazzy... ale współczesny - z całym szacunkiem dla młodej tancerki - to nie jest.

ech, rozumiem że ludzie, którzy taniec znają głównie z tv są 'ogłupieni' YouCanDancem, ale że uczniowie pretendujący do zajmowania się tańcem zawodowo?... przykre to trochę (chociaż na obronę muszę tu dodać, że raczej nie uczniów to wina, a raczej wynik słabej edukacji w zakresie t. współczesnego w Pl w ogóle...).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 5:01 pm   

Dwa dusze dwa światy, w ktorym tanczyla Paulina to nie wspolczesny???? ja tutaj sie zgadzam z tym, co mowili nauczyciele, ze to jest wspolczesny.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 5:15 pm   

A może to dlatego, że nie odróżnia się modernu od contemporary?
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 6:06 pm   

link do skrótu drugiej części koncertu, w wykonaniu tylko uczniów naszej szkoły
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
:)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 6:54 pm   

Cytat:
Dwa dusze dwa światy,


a które to??

ja w tych fragmentach co tutaj były podane nigdzie nie widziałam współczesnego, co najwyżej lyricalowe-moderno-jazzy, ale do współczesnego (w tym do klasycznego modernu) to jeszcze daleko....
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:01 pm   

Również oglądałam ten "spektakl" i muszę powiedzieć, że jestem zawiedziona. Soliści zatańczyli fatalnie, nawet biorąc pod uwagę ich młody wiek.
Główna solistka miała potwornie słabe nogi, zgięte kolana... a wykonanie preludium było moim zdaniem skandalem. Najbardziej z nich podobał mi się chłopak, wykonał wszystko jak należy.
Zespół w miarę równo, choć kilka dziewcząt negatywnie było widać. Nie ustawione wysokości rąk w wielu momentach i brak linii. No cóż... :roll:
Kostiumy był stare, tiul na dole szary i wianki też nie takie jak być powinny.
Druga część również przynudnawa. Po prostu brzydko.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:16 pm   

Joanna napisał/a:
a które to??

a my mowimy o tym występie z niedzieli czy o tych wczesniejszych linkach??? bo ja mowilam o niedzielnym Dwie dusze, do ktorego skrótu nie widze nigdzie, ktore skladalo sie z zatrzyman, przelaman, tarzania sie po scenie na boso itd. Dlatego napisalam, ze to wg mnie wspolczesny, choc tez nie taki czysty w formie ale bardziej pod to niz pos inne.
Cheryl czy widzialas tylko ten skrot 5 minutowy?, ktory byl zlozony z najgorszych kawalkow? Czy tez widziaals calosc? I dwa o jakiej solistce mowisz, bo istotnie 1 byla b slaba, 1 taka sobie , a jedna -jak dla mnie - bardzo pożądnie zatanczyla.
A i jeszcze jedno. II czesci, tzn po przrwie byla najciekwsza, najszybsza i najpoprawniej wykonana.
Nie wiem jak wyglądał caly ten 6ciominutowy skrot, bo mam od kilku dni nowy internet, ktory jest tak wolny, ze ogladanie na youtube jest ponad moja wytrzymałosc nerową ale jak tak sobie przesunęłam fragmenty, to mialam wrazenie, ze ktos wybral te najgorsze. Proponuję poczekac z ocenami na to az sie pojawia na youtube fragmenty Darii Majewskiej (bo ona z pewnoscia sioebie ponagrywala) :)
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:46 pm   

Sagittaire napisał/a:
5. Daria Majewska mnie zauroczyła. Jest znakomita w klasyce, urocza, prześliczna i pełan gracji. W pierwszej części jeszcze widać było niepewność ale po przerwqie w "Dla Chopina" odprężyła się, poczuła swoją siłę i pewność siebie, zaczęła grać, zbudowała wizerunek na scenie. Człowiek wcale nie bal sie, ze ona sie boi tylko z przyjemnoscia dal sie porwac temu, co sobą na scenie reprezentowała.

Czy w tych fragmentach Daria Majewska się gdzieś pojawia? Oglądałam wiele jej nagrań na youtube i bardzo mi się podobała, ma wiele uroku i świetne warunki.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:48 pm   

Sagittaire oglądałam spektakl z widowni. Mówię właśnie o Darii w szczególności, ale także o jednej z dziewcząt, która zatańczyła Preludium.
Obie moim zdaniem sobie nie radziły. Nie podobało mi się.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:00 pm   

Blanche, przepraszam ale nie mam sily ogladac tego, bo mi sie zacina co 3 sekundy (jednak inwestycja w tani ale wooooolny internet jest b. złą inwestycją :evil: ).

Cheryl, OK szanuje twoją opinię ale mnie dziwi troszkę jeżeli mam byc szczera :) .Do tego stopnia, ze bylam pewna, ze widzialas nie na zywo. Bo jak dla mnie przepasc miedzy Darią a dwiema innymi solistkami w klasyce była ogromna, a Ty jakbys Darię upatrywała jako najgorszą albo co najmniej wrzucała ja do jednego worka z tymi bardzo złymi. Ale OK, wszyscy mamy pełne prawo do swojej opinii i to szanuje.
Mi jednak Daria sie bardzo podobała i nie moge sie doczekac marca, kiedy ja znów zobaczę.
I moje zdanie nie jest z pewnoscia efektem tego, ze nasiąknełam tym, co sie powszechnie w Łodzi mówi, że Daria jest b dobra, bo jednoczesnie mówi sie o Paulinie, ze jest świetna we wspolczesnym , a mi się kompletnie nie podobała (mimo ze w niektorych fragmentach na youtube w miare mi sie wydala).
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:04 pm   

Sagittaire napisał/a:
Blanche, przepraszam ale nie mam sily ogladac tego, bo mi sie zacina co 3 sekundy (jednak inwestycja w tani ale wooooolny internet jest b. złą inwestycją :evil: ).

To chociaż napisz, co tańczyła w Chopinianach ;) . Może jakoś rozpoznam po fragmentach.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:25 pm   

W Chopiniadzie byly, ja wiesz , 3 solistki. Daria to ta z najjaśniejszymi włosami.

Tu są zblizenia Darii w profesjonalnej sesji zdjeciowej. Mi to najbardziej pomogło ja rozpoznac w niedzielę:
http://www.canabio.pl/?cat=30
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:43 pm   

Czyli stawiam, że to ona tańczyła walca op. 64, tego głównego walca z partnerem? ;)
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 8:52 pm   

Sagittaire napisał/a:
a my mowimy o tym występie z niedzieli czy o tych wczesniejszych linkach???


Ja tylko i wyłącznie o podanych linkach, bo spektaklu nie widziałam :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 10:16 pm   

mhm, pozwolicie że teraz ja się wypowiem :) uważam, że Chopiniana nie poszła moża wspaniale, ale nie było tragedii. Po tym co dziło sie na próbach wszyscy spodziewali się, że pójdzie o wiele gorzej (i że ktoś zaliczy porządna glebe ;)) . Proszę, pamiętajcie, że wszyscy włożyli niesamowicie wiele trudu, aby wypaść jak najlepiej. Poza tym daje głowę, że kolejne występy pójdą o wiele lepiej - wczoraj była premiera, pierwszy raz Chopiniana przed publicznością, teraz w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Bytomiu na pewno pójdzie lepiej.
Cieszy mnie, że najbardziej z Chopiniany podobała sie Wam Daria Majewska, gdyż jest ona z mojej klasy :)
Co do drugiej części, wykonanej wyłącznie przez uczniów naszej łódzkiej baletówki, również uważam, że poszła lepiej niz Chopiniana. Tutaj niezgodze się z Saggitaire, gdyz mi występ Pauliny bardzo sie podobał i generalnie uwielbiam ją w choreografiach współczesnych, lirycznych itp. Może nienajlepiej zgrali się w duecie z Bartkiem, ale według mnie Paulinie nie można nic zarzucić. I pragne zaznaczyć, że "dwie dusze dwa światy" to taniec współczesny a nie lirycal jazz czy cokolwiek innego. W choreografii było wiele elementów charakterystycznych dla modernu (nie contemporary!) oraz choreografia była wykonana przez wspaniałą p. Bogumiłę Szaleńczyk, która uczy współczesnego i ma na swoim koncie pare świetnych choreografii.
Poza tym, muszę z przykrością powiedzieć, że mi zabardzo do gustu nasze dzieciaczki nie przypadły :sad: bo wiem że stać ich na więcej. Niestety we współczesnym, oprócz Bartka i Pauliny, było nierówno ;( niestety... jako szkoła musimy jeszcze wiele popracować, ale i tak uważam, że nie jest źle.
A Daria M. we fragmencie "dla Chopina" przeszła samą siebie! wpadła lepiej niż kiedykolwiek wcześniej (podawałam linki do fragmentów tej choreografii w filharmoni).

Serdecznie pozdrawiam :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13