www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: inaenka
Pon Gru 13, 2010 4:37 pm
rozciąganie u dorosłych
Autor Wiadomość
pablo0070 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłosnik
Wiek: 49
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Lip 15, 2009 2:13 pm   rozciąganie u dorosłych

Witam wszystkich.
Pewnie dla większości z was będzie to dziwne co na takim forum robi dorosły męzczyzna? Juz spiesze z wyjasnieniami.
Mam 34 lata i pochodze ze Szczecina. Do tej pory ze sportem mam do czynienia w taki sposób ze dwa razy wtyodniu chodze na basen i czesto gram w tenisa, natomiast gimnastyka od zawsze mnie interesowała podobnie jak umiejetnosci gimnastyczne tancerzy i tancerek baletowych
Mimo wieku chciałbym poświecic temu więcej czasu, oczywiście nie na takim poziomie jak Wy. Ale chciałabyms próbować systematycznego treningu gimnastycznego, by po jakims czasie móc zrobić szpagat i inne figury gimnstyczne.
Jak sadzicie czy w tym wieku jest to jeszcze mozliwe?
Myśle że w połączeniu z ciężką pracą oczywiście na miarę moich możliwości jest to raczej wykonalne.
Chciałbym zacząć ćwiczyć i sie rozciągac ale nie za bardzo wiek jak zaczać. Myslalem by się zapisac na jakies zajęcia dla dorosłych z gimnastyki lub podstaw baletu ale nie wiem czy w Szczecinie sa wogóle takie zajęcia prowadzone.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i dodatkowa motywacje :)
Pozdrawiam i liczę na jakiekolwiek podpowiedzi od czego zacząć :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 13, 2010 4:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Lip 15, 2009 3:24 pm   

Hmm..Zacznij od wszystkich cwiczeń, które są podane na forum. A jest ich mnóstwo :wink:
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Lip 15, 2009 10:31 pm   

Witam kolejnego yyyy dziadka na forum ;)
Otóż rozciągniecie w twoim wieku zależeć będzie na pewno od predyspozycji wrodzonych i ogólnego "stanu" ścięgien i mięśni.
Na pewno przed przystąpieniem do rozciągania musisz baaardzo dobrze nagrzać stosowna partię która masz zamiar rozciągać. Jeśli wydaje Ci się że jest dobrze nagrzana to nagrzej ja jeszcze trochę !
Reszta się okaże...
Ja dwa lata temu wróciłem do treningów (w tym rozciągających) i wyniki zaskoczyły nawet mnie !!!
Mój przyjaciel który powrócił do ćwiczeń rok wcześniej ma zdecydowanie baaaaardziej pod górkę. Predyspozycje ... (za jemu inne ćwiczenia idą zdeeeecydowanie lepiej niż mnie ;) )

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 1:25 am   

pablo0070 napisał/a:
Pewnie dla większości z was będzie to dziwne co na takim forum robi dorosły męzczyzna?

Po pierwsze spokojnie mógłbyś być moim synem a po drugie wszyscy się już do takich modeli tutaj przyzwyczaili, chociażby przez moją i Torina(za pozwoleniem) obecność.
pablo0070 napisał/a:
natomiast gimnastyka od zawsze mnie interesowała podobnie jak umiejetnosci gimnastyczne tancerzy i tancerek baletowych

Umiejętnosci gimnastyczne tancerzy są owszem ważne ale nie one stanowią o wartości artystycznej tańca. Jeśli tylko to Cię interesuje to raczej powinieneś szukać wrażeń na polu gimnastyki dajmy na to artystycznej.
No ale do rzeczy, Torin już udzielił Ci ogólnych ale wartosciowych wskazówek a ja jeszcze dodam, że będzie Ci ciężko. Mówię to nie po to aby Cię pognębić jeno po to abyś się nie nabawił niepotrzebnej kontuzji w euforii wynikłej z zapatrzenia się na elastyczne ciała tancerek.
A tak po za tym to miło mi, że jest kolejny Gość na forum i to z mojego miasta. :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
pablo0070 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłosnik
Wiek: 49
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 6:06 pm   

Witam i dziękuję za miłe przywitanie:)
No tak jesli chodzi o rozciaganie to jestem dzidkiem :) , ale mam nadzieję ze przy systematycznej pracy udami sie osiagnać cel.
Jesli chodzi o predyspozycje to trudno powieziec ale chyba tak źle nie jest, potrafie bez rozgrzewki wykonac skłon przy prostych nogach i swobodne położyc całe dłonie na pogłodze, takze az tak xle chyba nie jest :)
Chcialbym się głownie skupić na rozciagnięciu nóg, móc zrobic poprawnie szpagat francuski a póxniej i turka mam nadzieję.
Mówiłem ze nie dawno wróciłes do ćwiczen i rezultaty cię zaskoczyły? Co miałes na mysli?
 
 
     
pablo0070 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłosnik
Wiek: 49
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 6:11 pm   

Father napisał/a:
pablo0070 napisał/a:
Pewnie dla większości z was będzie to dziwne co na takim forum robi dorosły męzczyzna?

Po pierwsze spokojnie mógłbyś być moim synem a po drugie wszyscy się już do takich modeli tutaj przyzwyczaili, chociażby przez moją i Torina(za pozwoleniem) obecność.
pablo0070 napisał/a:
natomiast gimnastyka od zawsze mnie interesowała podobnie jak umiejetnosci gimnastyczne tancerzy i tancerek baletowych

Umiejętnosci gimnastyczne tancerzy są owszem ważne ale nie one stanowią o wartości artystycznej tańca. Jeśli tylko to Cię interesuje to raczej powinieneś szukać wrażeń na polu gimnastyki dajmy na to artystycznej.
No ale do rzeczy, Torin już udzielił Ci ogólnych ale wartosciowych wskazówek a ja jeszcze dodam, że będzie Ci ciężko. Mówię to nie po to aby Cię pognębić jeno po to abyś się nie nabawił niepotrzebnej kontuzji w euforii wynikłej z zapatrzenia się na elastyczne ciała tancerek.
A tak po za tym to miło mi, że jest kolejny Gość na forum i to z mojego miasta. :)


Wiem i zdaje sobie sprawę z tego gze poprzeczke powiesiałem sobie wysoko ale licze na to ze wytrwam i uda mi sie osiągnać cel bez urazów i kontuzji.
Mam swiadomośc ze umiejenosci gimnastyczne tanczerzy i tancerek nie sa najwazniejsze w tancu baletowym ale są wazne, tak mi sie wydaje ze to podstawa. Jestem tutaj nowym uczestnikiem forum i dopiero poznaje was wszystkich.
Pozdrawiam i biore się za cwiczenia :)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 6:49 pm   

Cytat:
Mówiłem ze nie dawno wróciłes do ćwiczen i rezultaty cię zaskoczyły? Co miałes na mysli?

Więc tak - po prawie dwudziestu latach :) (no nieco mniej) gdzie nie rozbiłem nic i ścięgna wesoło sobie wapniały, po roku ćwiczeń do turka brakowało mi tak ze dwie pięści.
Ale od razu podkreślę że mam nadzwyczaj dobre rozwarcie bioder więc jest mi łatwiej !

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 6:00 pm   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Paź 26, 2010 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 12:14 am   

a te 2 x w tygodniu to po ile czasu ?
mówiono mi, żeby rozciągać się min pół godziny ale i temu jakoś nie mogę sprostać... a też chciałam reanimować swoje (dziadowskie) rozciągnięcie ;) nie wiem czy mniej niż 1/2 h faktycznie w ogóle nie ma sensu no i czy ogólnie takie pół godzinki to też nie za mało waszym zdaniem.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 6:05 am   

x
Ostatnio zmieniony przez jurecq Pon Paź 25, 2010 7:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 8:03 am   

VisVersa, nie liczy się czas, ale 'jakość' - tzn. jakie ćwiczenia wykonujesz, czy jesteś dobrze rozgrzana, a przede wszystkim jak je wykonujesz.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 8:16 am   

Taaaak - mhm :)
Nie liczy się ilość tylko jakość.
Długość nie ma znaczenia ;) :) :D
Nie wygląd tylko wnętrze :)
Tak mi się jakoś z rana skojarzyło ;)
Chyba czas na szybki a zimny prysznic !!!

Torin
(hmmm kto to tu tym no moderatorem jest ?? Dzień dobry miłym Paniom !!! Off top z rana lepszy niż itp itd ;) )
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 9:45 am   

No właśnie! Akhem, przywołuję Dyskutujących do porządku!
O rozciąganiu, ogólnie, mamy mnóstwo innych tematów. Nie ma sensu powielać informacji tutaj.
Torinku, zdecydowanie przyda Ci się zimny prysznic albo coś zgoła (bez aluzji, oczywiście :) ) innego... :twisted:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
pablo0070 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłosnik
Wiek: 49
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Paź 06, 2009 1:16 pm   

Witam wszystich po długiej przerwe :)
Ale niestety sprawy zawodowe i wyjazd.
postanowiłem sie podzielic wrzeniami po prawie dwóch miesiacach rozciagania. Otóż nie jes źle. Jeszcze chodze i nawet obyLo sie do tej pory bez kontuzji, ale to chyba zasługa dobrej rozgrzewki.
Ogólnie zauwazyłem u siebie bardziej elastyczne mięśnie, kidyś proste cwiczenia sprawiały mi kłopota teraz wykonuje je swobodnie:), chiciaz do szpagatu jeszcze sporo brakuje.
Pozdawiam wszystkich :)
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 2:26 pm   

witam pablo, wg mnie nigdy nie jest za pozno. Byleby systematycznie i spokojnie dążyc do celu. Ja prowadze zajęcia baletowe dla doroslych i mam osoby w wieku ok 25-45 lat i jesli ktos ma wieksze predyspozycje to po paru miesiacach potrafi zrobic szpagat, a te ktore nie maja warunkow to i tak widac poprawe po pewnym czasie, wiec cos tam zawsze sie rozciągnie w kazdym wieku.
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
pablo0070 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłosnik
Wiek: 49
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 4:05 pm   

Dziekuję:)
Zdaję sobie sprawe że w tej materii najwazniejsza własnie jest systematycznosc ,cierpliwośść i silna wola, bez tego ani rusz no i chyba cwiczyć w grupie jest o wiele rażzniej.
Wspomniałas ze prowadzisz zajęcia z baletu dla dorosłych? Szukałem takiej mozliwosci w szczecinie ale niestety. Nic takeigo nie ma, a szkoda.
Ale nic,nie poddaje się, cwicze sam w domu i efekty tez juz widze :)
 
 
     
Senga 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:20 am   

W takim razie ja się przywitam jako forumowa ‘babcia’ ;)
Szczere to nie czuję się na swoje lata dlatego zaczęłam realizować się w tańcu (jazz, chcę również zacząć klasykę, na szczęcie w Warszawie są takie miejsca), - lepik późno niż wcale :)
Mimo młodego wieku forumowch koleżanek, wyrażam szacunek dla ich wiedzy i tego co robią… :)
Kiedyś może w kilkunastu % będę mogła pochwalić się wiedzą i umiejętnościami ;)
 
     
Maniuss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerkaa
Wiek: 28
Posty: 20
Skąd: Piękne miejsce...
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 3:55 pm   

X
Ostatnio zmieniony przez Maniuss Wto Sie 24, 2010 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 4:59 pm   

Maniuss napisał/a:
A gdzie znalazłaś takie miejsca w Warszawie?.


Tu -> http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1467

Warszawa ul. Moliera i ul. Twarda
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15