www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tańce Gruzińskie :D
Autor Wiadomość
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 8:45 pm   Tańce Gruzińskie :D

Wg. mnie Gruzini wymiatają! Są jednymi z najambitniejszych tancerzy na świecie :D
Obejrzyjcie sami i wypowiedzcie się na ten temat :)

http://www.youtube.com/wa...NMvgkvx1_4&NR=1

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...HOAFxmbqnI&NR=1

Czuję się oczarowana tym, co oni wyprawiają na scenie! To wszystko emanuje taką
żywiołowością i radością... Mmmm :D
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 9:44 pm   

Jestem absolutnie za ;) Widziałam kiedyś zespół gruziński, z Tbilisi i to, co robili na scenie było niesamowite. A do tego cała oprawa... Zresztą - jestem absolutną fanką tańców kaukaskich :)
Ostatnio zmieniony przez Lady_Gold_Moth Wto Cze 23, 2009 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 10:16 pm   

Taa! Kozacy Zaporoscy też są niezgorsi, a nasz zbójnicki?
Jasne, że mi sie podobało. Szczególnie zwróciłem uwagę na gruzińskie tancerki które poruszaja sie na scenie jak nakręcone zabawki na kółkach :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sandii 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń, miłośnik,
Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 9:02 am   

Moim zdaniem trochę zbójnicki. :o

Ale te ruchy, szybkie rzecz mówiąc...
No, aczkolwiek mówiąc i tak
jestem za. :D
_________________
Każdy ruch, okazuje ciebie - twoje emocje, twoją miłość do tego co robisz.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 7:26 am   

proszę, ćwiczcie na forum jasnośc i czytelność wypowiedzi. Co to znaczy - tańce gruzińskie - jestem za! - czy nie mozna napisać: bardzo mi sę podobają bo... jestem nimi zachwycona, uwielbiam je, oglądam zawsze kiedy.... największe wrażenie robi na mnie to....

Przy okazji rozwijacie swoj język pisany i oceny z polskiego idą w górę ;) - wiem, jestem stara konserwa, ale takie "jestem za" jest bez sensu - to nie głosowanie, a tańce gruzińskie bez owego "jestem za" świetnie sobie poradzą. Prosze o wpisy merytoryczne

Administrator Kasia G
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 8:54 pm   

Owo 'jestem za!' oznacza tutaj wstęp do wypowiedzi i odniesienie określające jej stosunek do deklaracji zachwytu wymienionymi tańcami w poście wyżej. Ponadto dalsza część tego, co napisałam zawiera merytoryczne uzasadnienie owego lapidarnego wstępu, wypowiedziane zresztą, moim zdaniem, zupełnie zrozumiałym i treściwym językiem. Dodajmy jeszcze do tego znaczek ;) i nic niejasnego więcej tu dopatrzyć się nie mogę.

Zatem niezależnie od tego, czy tańce gruzińskie sobie bez mojego 'jestem za' poradzą, nie zmienia to faktu, że są rewelacyjne :)

A ocen z polskiego już nie miewam.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 9:43 pm   

W tańcach gruzińskich mocno mnie niepokoi cały czas przewijające się wrażenie, że choćbym nie wiem jak się natężał to w toastach z Gruzinami nie wygram.
A co gorsza nawet odpadnę w przedbiegach :)
Ale trzeba przyznać iż kobiety choć jakżeż dokładnie odziane robią pioooorunujące wrażenie ;)

Torin
p.s.
Za drzewa z których zrobią nasze trumny ! Oby rosły jak najdłużej !! ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Cze 24, 2009 7:13 am   

Sandii napisał/a:
jestem za

Aż świerzbi aby dodać-a nawet przeciw
Torin napisał/a:
le trzeba przyznać iż kobiety choć jakżeż dokładnie odziane robią pioooorunujące wrażenie

Tak, tak Torinie. tyle przyjemnej roboty do wykonania :D
Torin napisał/a:
Za drzewa z których zrobią nasze trumny ! Oby rosły jak najdłużej !

A moje już dawno ścieli. I co ja bidny mam teraz zrobić? :sad:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
adida 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 32
Posty: 33
Wysłany: Sro Cze 24, 2009 9:45 am   

Podziwiam ich talent i pracę jaką wykonują żeby dojść do takiego efektu końcowego, aczkolwiek szczerze powiedziawszy nigdy nie podobały mi się tego typu tańce i gdybym sama miała coś takiego "trenować" to nie sprawiałoby mi to żadnej przyjemności :)
 
     
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 12:11 am   

Lovett: tańce gruzińskie odkryłem dla siebie kilka miesięcy wcześniej i też jestem pod wrażeniem. Wychodzi w nich jakiś element sportowy, rodzaj pokazu co może ludzkie ciało i ile radości daje korzystanie z tego. Elementy militarne już mniej mi odpowiadają ale przypominają ile wspólnego ma równowaga i ruchy tancerza i wojownika ;-) Poza tym kojarzy mi się to trochę z le parkour - czyli nie taniec ale jednak też zadziwianie sztuczkami i pokazywanie, że człowiek i ludzkie ciało może więcej niż się nam zwykle wydaje.

Zastanawiam się nad następującymi rzeczami:

1. gdzie je można zobaczyć na żywo
2. czy pewne elementy tych tańców da się jakoś włączyć do własnego freestajla :)

Dodam, że kostiumy też absolutnie genialne i być może pewne elementy da się z nich zaadaptować do własnych improwizacji w tym względzie. A że nagą kobietę widziałem już nie jedną, jakoś mi nie zależy na tym aby kostium do tańca był skąpy. Jestem nawet zdania, że kostium wyraźnie wzmacnia ekspresję i podkreśla piękno a nie cenzuruje i nie jest wcale tak, że najbardziej sexy jest wtedy jak jest krótko i mało. Wręcz przeciwnie, ponieważ ostatnio wszelkie "gwiazdy" występują już wyłącznie w szorcikach itp., jest tym bardziej ekscytujące zobaczyć jak się układa w tańcu dłuższa spódniczka :)

Father: No właśnie te ruchy takie z lekka "zabawkowe" są niesamowite i zauważ, że w trzecim klipie widać jak można się tak poruszać także do tyłu. Kojarzy mi się to... z... Ś.P. Michaelem Jacksonem i jego spektaklami kiedy jeszcze występował live. Jego kroki moonwalkera jakoś uderzająco przypominają te kaukaskie tańce. Widziałem nawet klip na youtube jak ktoś podłożył kazaską lezginkę pod teledysk Jacksona i zgranie ruchów było idealne :)
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 10:29 am   

teleskop napisał/a:


Zastanawiam się nad następującymi rzeczami:

1. gdzie je można zobaczyć na żywo
2. czy pewne elementy tych tańców da się jakoś włączyć do własnego freestajla :)



Według mojej wiedzy:

1. Można je będzie zobaczyć podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej - przyjeżdża zespół z Tbilisi, co u nas nieczęsto się zdarza (ostatnio byli dobrych parę lat temu, pamiętam, że byłam pod ogromnym wrażeniem :) ) Impreza jest jakoś na początku sierpnia, o ile pamiętam.

2. Pewnie, że się da :) Ja sobie podpatrzyłam kilka rzeczy z tańców kaukaskich do... współczesnego ;) To znaczy oczywiście nie 'kropka w kropkę', ale pewne elementy, sposób układania rąk, głowy, jednym słowem te właśnie smaczki dało się przenieść na grunt innej techniki :)
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 5:01 pm   

teleskop napisał/a:
czy pewne elementy tych tańców da się jakoś włączyć do własnego freestajla

Nikt tego Ci nie zabrania.
teleskop napisał/a:
Jestem nawet zdania, że kostium wyraźnie wzmacnia ekspresję i podkreśla piękno a nie cenzuruje i nie jest wcale tak, że najbardziej sexy jest wtedy jak jest krótko i mało

Ta kwestja była już poruszona, cytatem:
Torin napisał/a:
Ale trzeba przyznać iż kobiety choć jakżeż dokładnie odziane robią pioooorunujące wrażenie

Boć nie ma przyjemniejszej roboty jak rozbieranie kobiety :D
teleskop napisał/a:
Jego kroki moonwalkera jakoś uderzająco przypominają te kaukaskie tańce.

Czytałem, że zauważył to już Borysznikow. Zresztą wiele kostiumów Michaela jest po trochu militarne(te wstęgi imitujące pasy amunicyjne).
Tak na marginesie to dla wielu był on bardziej tancerzem niż wokalistą
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 8:57 pm   

Ech, ale ja miałem na myśli, że te kostiumy same w sobie są po prostu super i stanowią przedłużenie ekspresji tancerek a nawet dalej bym się upierał, że kostium służy do czegoś więcej niż do tego żeby go zdjąć. No może poza "dżynsami i t-shitami" które faktycznie są tak nudne że lepiej się ich pozbyć jak najszybciej :)

Co do Michaela to nie sądziłem, że ktoś jeszcze ma takie wrażenie. Aż dziwne ale chyba jest po prostu coraz bardziej jasne i oczywiste skąd czerpał inspiracje w okresie największej świetności ;-)

Lady_Gold_Moth: Dzięki za informacje o Festiwalu Kultury Beskidzkiej, dla mnie to jest nie koniecznie optymalna lokalizacja ale może znajdzie się ktoś bliżej i zajrzy a nawet skręci filmik na youtube to sobie wszyscy popatrzymy.
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 10:13 pm   

Bezwarunkowo piękne są te ich stroje. Wszystko - począwszy od tego czegoś, co tancerki mają na głowach (nie mam pojęcia, jak się owe elementy kostiumu nazywają), poprzez te długaśne rekawy i tak dalej :) Nawiasem mówiąc, mam wrażenie, że zdjąć to wszystko nie byłoby taką prostą sprawą ;)

teleskop napisał/a:

Lady_Gold_Moth: Dzięki za informacje o Festiwalu Kultury Beskidzkiej, dla mnie to jest nie koniecznie optymalna lokalizacja ale może znajdzie się ktoś bliżej i zajrzy a nawet skręci filmik na youtube to sobie wszyscy popatrzymy.


Ja, mam nadzieję, będę tym kimś, więc zdam relację :)
 
     
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 05, 2009 10:24 pm   

Niom ale jeśli się da to chociaż telefonem zrób jakieś filmy bo myślę, że akurat ten taniec i te kostiumy nie tak łatwo ogarnąć słowami :) W końcu to już za około miesiąc...
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 9:31 am   

Hmmm, zrobić mogę, ale nie opanowałam jeszcze opcji 'wrzucanie na youtube', więc nie wiem, czy coś komuś z tego przyjdzie ;)
 
     
teleskop 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
user not found
Posty: 28
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 6:20 pm   

Wrzucanie jest proste jak wysyłanie maila, żadna filozofia. A ile radości z misji dla ludzkości potem :) No ale poważnie mówiąc to szkoda żeby się takie widoki zmarnowały przez swoją ulotność i warto je sprytnie pochwycić.
 
     
Chiquitkka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz.
Wiek: 27
Posty: 17
Skąd: Pełczyce.
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 2:04 pm   

Jestem zachwycona ich tańcem! Cudo jak dla mnie. Szkoda, że nasz ludowy nie ma w sobie takiej magii... :roll:
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 2:57 pm   

No niestety nie ma takiej, ale ma swoją unikalną :) Może nie ma w np. mazurze tyle energii co w tych gruzińskich, ale też coś w nich jest :) Choć szkodaa, bo Gruzini pokazują tutaj tyle ekspresji i oni w ogóle są bardzo takim ambitnym narodem, zdaje się, że nasze ludowe nie przyciągają tak jak ich. Alee, nie można mówić, że jesteśmy nieciekawi kulturowoo i etnicznie :) bo wiele innych, północnych czy zachodnich narodów bardzo fascynuje słowiańska tradycja :D I poniekąd jestem z tego dumna :D
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 6:42 pm   

Nie porownujcie mentalnosci i charakteru narowodwego, bo to nie da sie z niczym porownac!
Taniec ludowy dla kazdej nacji jest wazny, mamy takie a nie inne, gdyby byly to inne nie bylo by nas, bo wyrozniamy sie akurat takimi tancami. Ja zawsze sie ciesze, kiedy na obczyznie moge zatanczyc mazura czy poloneza. Polonez fascynuje inne narody takze. Co innego, ze Polacy nie umieja tanczyc swoich wlasnych tancow a jesli np na imprezie integracyjnej dochodzi do pokazywania jak sie tanczy " u nas" to zazwyczaj leca jakies Majkely Dzaksony albo mydleko fa, tra lala. I to jest zenujace. Postawa gruzinow pod tym wzgledem jest wzorcowa.
 
     
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 10:52 pm   

Zgadzam sie z przedmówczynią. Wyobraźcie sobie, że podczas warsztatów tańców polskich, afrykańczycy okreslili poloneza " tancem egzotycznym" nam się wydaje, że nasz folklor to starsze babunie ( z ogromnym szacunkiem _) ktore potancza sobnie w koleczku zaspiewaja " loj dana dana" i z niej zejda, nasze tance narodowe sa rowniez piekne i fascynujace o ile sa perfekcyjnie wykonanie, bo nie sztuka jest zatanczyc cwal krakowski - sztuka jest zatanczyc go tak by oddac jego charakter i by ow taniec poruszyl publicznosc, a to z kolei zalezy juz od wykonawcy :D
tak na marginesie, ja z checia nauczylbym sie tancow wegierskich badz bulgarskich, tancow z serbii... no dobra rumunskich tez :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13