www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Renta
Autor Wiadomość
GANTU 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 3:10 pm   Renta

Witam !

Chciałbym starać się o rentę .... jestem aktywnym tancerzem zawodowym w maju będę miał 20-lecie pracy jako tancerz , cały czas tańczę mimo okropnego bólu kolan (artroskopia stawu kolanowego , zanik mięśnia udowego ) . Mam pytanie czy jest szansa na otrzymanie renty i gdzie trzeba uderzyć chodzi o instytucję .

Pozdrawiam wszystkich ...

Ps. Reszta inf. o mnie i ciekawe pomysły proszę na priv .
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 7:29 pm   

Hej, Szanowny Kol. Nowicjuszu, Tancerzu Zawodowy, Gantu et.c.
Czy ty nas wypuszczasz w maliny? Czy faktycznie nie wiesz (ale sądzę , że wiesz bo masz postawioną diagnozę) iż od tego jest komisja lekarska ZUS-u do ktorej wniosek składa lekarz rodzinny na podstawie orzeczeń spejalistów.
Czyżby taniec tak człowiekiem zakręcił? :roll:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 8:37 pm   

Może lekarz mu tego nie zaproponował takiej możliwości, bo zazwyczaj po prostu nie wpadnie się na to, że w przypadku tańca takie zwyrodnienia mogą uniemożliwiać pracę, jak w przypadku 'normalnej' pracy, np. biurowej, to jeszcze daje się radę. Poza tym nie każdy wie, jak się kieruje na rentę, zwłaszcza, jeśli wcześniej się na nią nie wybierał.
Chociaż problem może być taki, że z tego co się orientuje, to się określa stopień inwalidztwa/ niezdolności do pracy, i tu może się okazać, że się np. do renty - wg ogólnie przyjętych kryteriów, czyli obejmujących różnorodne grupy zawodowe - nie kwalifikuje. Ale mówiąc szczerze - nie znam się na tym, nie mam pojęcia jak to wygląda, w szczegółach tym bardziej, itp. - jak widać są też i tacy na tym świecie, co tego nie wiedzą :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
GANTU 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 10:29 pm   

Father nie popisałeś się :x
Bardzo serdecznie dziękuję Joannie :D
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 11:36 pm   

Ale chyba jasno wskazałem formalną procedurę uzyskania renty.
A jesli chodzi o stopień inwalidztwa to wszystko zależy od lekarzy i faktycznie Joanna ma rację ponieważ Twoje schorzenia moge tylko dyskwalifikować do zawodu tancerza lub np kaskadera. Jest jeszcze coś takiego jak czasowa niezdolność do pracy i w przypadku starania sie o rentę musi byc spelniony warunek co najmniej półrocznej jej niezdolności.
Po wszystkie szczególowe informacje powinieneś udać sie do ZUS, tylko tam to wiem z wlasnego doswiadczenia należy trafic na miłą panienkę ponieważ potencjalni renciści i chorzy nie sa mile widziani. :)
http://www.cd4.pl/jestem-...yskac-rente-zus
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
GANTU 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 4
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 12:19 am   

Dziękuję bardzo Wszystkim :)
 
     
GANTU 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerz
Posty: 4
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 7:00 pm   

Witam
Jeśli chodzi o emerytury to do 31.12.1998 r trzeba mieć dla tancerzy 45 lat (wiek) i 25 lat w tym 15 jako tancerz stażu pracy w szczególnych warunkach (Teatr) . W znowelizowanych przepisach nic nie ma odnośnie tancerzy ..... w związku z tym wiek przejścia na emeryturę 55 lat :evil:

Pomyślcie o tym zanim "zoracie" swoje ciała tak jak ja to zrobiłem , piszę ku przestrodze :(

Gantu
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 10:59 pm   

Ja już dawno o tym pomyślałem i dlatego dopiero od niedawna wziąłem sie za taniec :D
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 9:37 am   

to ja moze tez sie wstrzymam jeszcze z kilka lat ? :D

Przepraszamy wszystkich za zarty ale nie moglam sie powstrzymac. Takie czarne poczucie humoru...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12