www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rady dla poczatkujacych tancerzy
Autor Wiadomość
nika_145
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 5:59 pm   rady dla poczatkujacych tancerzy

hej! wiecie moze co jest najwazniejsze w tancu na co trzeba szczegolnie zwrocic uwage zeby byc coraz lepszym?? moja instruktorka powiedziala mi dzis ze jestem strasznie sztywna i wogole ze jest kiepsko ;(( szczerze to sie zalamalam bo chcialabym byc coraz lepsza i chcialabym zeby komus podobal sie moj taniec ;/ jak patrze na innych tancerzy to wydaje mi sie ze nigdy nie bd tak tanczyc , moze jestem za stara mam 28 lat ,a zaczelam jak mialam 17 pomozcie mi , doradzcie cos prosze

po pierwsze nie wiadomo,o jaką technikę Ci chodzi. a nie ma takich ogólnych rad, uniwersalnych i dobrych dla każdego tańca. jeśli chodzi o klasykę, to poszukaj na innych tablicach. a jeśli o inne formy, to uściślij dokładnie, o jakie.
poprawka: jest jedna rada uniwersalna - praca, praca i jeszcze raz praca
mod.
Ostatnio zmieniony przez Gość Wto Lut 17, 2009 2:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Julia.Tancerka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczę się :)
Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 7:50 pm   

Tak, zgadzam się -praca, ćwiczenia, ambicje. Moja trenerka powiedziała, że jeżeli ktoś sztywny się będzie bardzo starał to może zajść więcej niż taki z talentem który ma gdzieś pracę bo myśli że jest przysłowiowym pępkiem świata.

Chcesz radę? Podaj nie tyle co styl co taniec [bo np może być towarzyski-łacina, ale technika jest inna dla jive i dla cha-chy]
_________________
Życie jest jak taniec -każdy krok ma znaczenie.
. ^^ . I <3 Dance . ^^ .
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 3:37 pm   

zgadzam się, że bardzo ważna jest praca, ale ważna jest też pasja z jaką się tańczy i energiczność. Można wykonywać waszystko bardzo technicznie, ale jak nie ma pasji to wszystko gorzej wygląda. Poza tym ważne jest to żeby tańczyć całym ciałem i duszą. Nie może być tak, że osobno tańczą nogi i ręce. Wszystko musi ze sobą współgrać. pozdrawiam :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
nika_145
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 7:19 pm   

staram sie tanczyc klasyke modern i jazz , jutro wlasnie ide na nabor do zespolu mam nadzieje ze sie dostane bo jak nie to sie zalamie. a moze znacie jakies dobre szkoly taneczne w krakowie z jazzem, wsolczesnym bo moja instruktorka od jazzu wyprowadzila sie do wawy no i mam problem teraz
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:03 pm   

Chciałem nieśmiało zauwazyć, że oprócz tych wszystkich truizmów o których piszecie powyżej bardzo ważne jest aby w tańcu być sobą. A to jest trudne ( to musi być wrodzone) i oprócz techniki którą się wypracowuje to bycie sobą daję tę właśnie niepowtrzalną szansę wybicia się, inaczej spodobania się wielu ludziom nawet tym nie znającym się na tańcu.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:19 pm   

Father, dobrze powiedziane. Też często jest tak, że ucząc się techniki, zapomina się o byciu sobą, a podchodzi do ciała coraz bardziej instrumentalnie - nie jako 'mnie', a jako czegoś, z czego ulepiam jakąś 'inną', 'idealniejszą' formę. To taka pułapka, bo oczywiście bardzo ważne jest, aby wciąż doskonalić technikę, ale jak się w którymś momencie zapomni o tym, że nie jest się robotem czy gliną, którą trzeba modelować, to trudno jest potem wrócić do 'siebie' w tańcu.

A widz, mimo iż potrafi docenić technikę, warunki, itp., to tak naprawdę nie chce oglądać kogoś, kto podnosi super wysoko nogę, a jedyne o czym myśli, to tylko podnieść tę nogę, a kogoś, kto przekazuje coś swoim tańcem, a nogę podnosi, również wysoko, ale niejako 'przy okazji' :)
Łatwo powiedzieć, ale jak wiadomo łatwe to nie jest - dlatego jest to kunszt, sztuka; i dlatego nie każda tancerka, która ma idealne warunki i technikę, jest wybitna, a i wśród wybitnych zdarzają się takie, których czasem czegoś 'brakuje' :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13