www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki/zagadki light - sprawy organizacyjne,
Autor Wiadomość
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 11:39 pm   Zagadki/zagadki light - sprawy organizacyjne,

Widzę, że pojawiają się nam często zastoje w zagadkach - niezbyt je lubię - mam więc dla Was pewne propozycje:

Co Wy na to, aby wprowadzić zasadę, że gdy przez trzy dni nie pojawi się nowa zagadka to może ją zadać ochotnik? Ja sama, choć przestałam raczej uczestniczyć w zgadywaniu, chętnie czasem zagadkę zadam - bo uwielbiam ten wątek :) . Aby warto było zadawać a nie tylko zgadywać, możemy wprowadzić osobny (niazależny od obecnej punktacji) ranking ilości zadanych zagadek, może z osobnym tytułem do zdobycia(?) + oczywiście z nagrodą niespodzianką.

Jeszcze się zastanawiam nad dokładną zasadą prowadzenia takiego rankingu... więc na razie nic nie piszę...

Jeśli macie ochotę, możemy też na koniec roku wytypować np. poprzez głosowanie - najciekawszą zagadkę sezonu, której autor również zostanie nagrodzony...

Zagadkowicze - co Wy na to? Jak się zapatrujecie na takie pomysły? Czy ktoś z Was ma coś przeciwko? Propozycje są jeszcze nie do końca sprecyzowane - zanim się tym zajmę, chciałabym poznać Wasze opinie...
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
Ostatnio zmieniony przez M. Sob Lut 28, 2009 5:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 11:09 am   

Ja jestem jak najbardziej za i za bardzo zastrzeżeń żadnych nie mam tylko może żeby zrobic jakieś ograniczenie co do ilości zadawania zagadek żeby np. pięc zagadek pod rząd nie zadawała ta sama osoba chociaż sądzę że z tym takiego problemu nie będzie
_________________
http://search.caringconsumer.com/search.aspx

okruszek dla schroniska
http://www.theanimalrescu...Give/home.faces
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 12:34 pm   

Myślę, że pomysł nie jet zły M. :)
Tylko nie rozumiem tego, za co nagradzać zadaną zagadkę? Osoba zadająca raczej zadaje pytania na temat, o którym dużo wie, nie musi się trudzić, żeby cokolwiek znaleźć...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 12:53 pm   

Wydaję mi się, że ciekawy byłby też ogólny ranking punktowy- w końcu jest mnóstwo osób, które zdobyło dużo punktów w LITE, ale jakoś nigdy nie udało im się zdobyć Dziadka.
Np. ja mam jednego dziadka, a wcale znowu się tak nie udzielam w zagadkach, podczas gdy inne osoby systematycznie zdobywają punkty. Wydaje mi się to trochę niesprawiedliwe... Co rok można by było robić podsumowanie i nagradzać osobę, która ma najwięcej punktów. Ale, to tylko sugestia ;)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 1:45 pm   

właśnie o tym samym pomyślałam Minarei... :)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 5:23 pm   

Sephio, też myślę, że nie będzie takiego problemu, a jak będzie to wprowadzimy jakąś zasadę ograniczającą - choćby, że nie można zadać więcej niż 3 zagadek pod rząd.

Columbinko - już Ci piszę dlaczego.
Czasem jest tak jak mówisz, a czasem, w przypadku osób początkujących, które biorą udział w zagadkach - zadanie zagadki jest trudniejsze. Muszą one przeszukać posiadaną lieraturę baletową vel. internet by znaleźć coś ciekawego.

Z resztą mam wrażenie, że wogle zadanie i prowadzenie zagadki wymaga troszkę więcej fatygi niż zgadywanie. Trzeba mieć pomysł, sprawdzić posiadane informacje, ew. coś doczytać, potem wypada być na forum i rozwiewać ew. wątpliwości i przydzielać punkty.

Ja przyznam się szczerze, że sama więcej się nauczyłam/dowiedziałam, zadając zagadki niż zgadując.

Poza tym, osoba, która zadaje - automatycznie nie zdobywa punktów. Nie wiem czy bawicie się dla punktów czy dla samej przyjemności. Sprawiedliwie by było, gdyby każdy kto wygrywa od razu zadawał. Ale tak nie jest.

Chciałabym by było warto nie tylko zgadywać ale i zadawać zagadki.



Odnośnie jednego zwycięzcy na ilość punktów a nie na ilość dziadków - powiedzmy na koniec sezonu - myślę, że da się zrobić :)
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 7:10 pm   

Może nie na temat, ale: dlaczego zagadki LITE nazywają się LITE?
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 9:48 pm   

Bo są łatwiejsze od zagadek zwykłych i adresowane do osób bardziej początkujących :)
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 2:18 am   

ale Siuni chodzi raczej o to co samo słówko "lite" znaczy... dobrze mówię?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 10:48 am   

No to jesli chodzi o to słówko to chyba M. odpowiedziała na pytanie Siuni, nie?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 11:01 am   

Proste pytanie-prosta odpowiedź. Jeśli jest w nim coś na co nie odpowiedziałam, to proszę o dokładniejsze wyjaśnienie - bo nie rozumiem problemu.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 11:22 am   

Mówiąc szczerze, też się kiedyś zastanawiałam, nad tą nazwą, i w końcu wpadłam na to, że chodzi o angielskie słówko light (= lite).
Ale początkowo zastanawiałam się, czemu te zagadki są lite, jak np. z litej skały ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:02 pm   

Joanna napisał/a:
Mówiąc szczerze, też się kiedyś zastanawiałam, nad tą nazwą, i w końcu wpadłam na to, że chodzi o angielskie słówko light (= lite).


zawszeć można zmienić na light ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:07 pm   

Haha :lol: - no ja od początku czytałam to lite jako light, i przyznam się szczerze, że tak się przyzwyczaiłam, że w życiu bym na to nie wpadła by się nad tym zastanawiać.

Myślę, że to słuszna uwaga - pomimo przyzwyczajenia, myślę, że lepiej będzie jeśli będziemy pisać poprawnie, a ja w wolnej chwili pozmieniam archiwalne tytuły.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:58 pm   

Joanna napisał/a:
Mówiąc szczerze, też się kiedyś zastanawiałam, nad tą nazwą, i w końcu wpadłam na to, że chodzi o angielskie słówko light (= lite).
Ale początkowo zastanawiałam się, czemu te zagadki są lite, jak np. z litej skały ;)

no właśnie M. i Columbino - chodziło mi o to o czym mówi Joanna... :roll:
sama w końcu wpadłam na to że chodzi o light, przez przypadek jak gadałam z kimś na skype z forum ;)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 6:52 pm   

M. napisał/a:
Bo są łatwiejsze od zagadek zwykłych i adresowane do osób bardziej początkujących :)


Ale mnie ciekawiło, co ma słowo lite wspólnego z łatwiejszym poziomem. Bo ja wyrobiłam sobie taki nawyk i czytam to tak, jak się pisze. Nie wpadłam po prostu na pomysł, że jest to spolszczenie słowa light.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 6:56 pm   

Ok :) - dobrze, że zwróciłaś na to uwagę. Już część tytułów pozmieniałam i mamy normalnie po angielsku.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 10:32 pm   

Siunia napisał/a:
że jest to spolszczenie słowa light.


sorry za off ;) ale gwoli scislosci, to nie jest spolszczenie ;) spolszczenie to by bylo 'lajt'. w angielskim popularnie tez tak czasem pisza, ale nie jest to forma poprawna, w sensie literacka.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:28 pm   

Olimpia bardzo przeprasza za wprowadzenie kolejnego zastoju...Czas tak szybko mija, że doba wydaje mi się godziną, a więc i z tygodnia zrobił mi się jeden dzień :)
Cieszę się, że poszło do przodu i ktoś zdjął ten ciężar z mych utrudzonych bark (nie ma to jak ponarzekać na kręgosłup :) ).
Swoją drogą zagadki z litej skały...boskie Joanno :D Też się kiedyś nad tym słowem zastanawiałam.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:49 pm   

Eeee dziwne jesteście :)
Ja to nigdy nimiołem problema coby wyczuć intencję tfurcy tytułu.
Ale faktycznie odkąd przeczytałem zestawienie: lita == lista skała to mam ubaw po pachy ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 3:39 pm   

Ok. Nikt nie zgłosił obiekcji do zmian w zagadkach - także zaraz je oficjalnie wprowadzę. Mam nadzieję, że off-top dotyczący litej skały również na tym się zakończy - bo sprawa została rozwiązana.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 3:07 pm   

Czy jest jakiś limit punktów do zdobycia w jednej zagadce?
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 8:44 pm   

Kiedyś była przyjęta punktacja zależna od trudności zagadki, ale z tego co widzę ta zasada w praktyce mocno ewoluowała. Teraz to jest tak, że liczba punktów do zdobycia jest sprawą zależną od inwencji zadającego, pomysłów na pytania dodatkowe vel. z otwartą ilością możliwych odpowiedzi.

Generalnie dobrze jeśli jest możliwe do zdobycia 5-10 punktów. Im więcej ciekawych pytań w jednej zagadce tym lepiej - bo większa ilość uczestników ma szansę się zaangażować i znalezienie odpowiedzi jest bardziej wymagające i można się więcej dowiedzieć. Ale w żadnym wypadku nie chodzi o to by pytać na siłę - zależy mi na tym abyście pytali o to co w związku z zagadką wydaje się Wam ważne, istotne, ciekawe, intrygujące...

Ważne jest też abyście starali się przydzielać punkty w miarę rozsądnie. Ale to też wystarczy przejżeć kilka ostatnich zagadek by wiedzieć o co chodzi - tak jak było do tej pory jest dobrze.

Oczywiście mile widziane są zagadki wielokrotne - podwójne, potrójne - np. trzy zdjęcia do odgadnięcia, najlepiej z dodatkowymi pytaniami i najlepiej w jakiś sposób ze sobą związane.

Wszystko zależy od tego jaki macie aktualnie pomysł na zagadkę - każda ciekawa, nawet nowa inwencja na pewno zostanie miło przyjęta.

I już uprzedzam ew.pytanie - niezależnie od ilości pytań w jednej zagadce i tego czy jest podwójna czy potrójna - liczy się ona w rankingu zawsze jako jedna zagadka. Liczę na to, że pomimo tego będzie Wam zależało na tym by zadawać wielopunktowane zagadki.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sob Lut 28, 2009 5:41 pm   

Kochani,

jest taka sprawa - wśród moderatorów pojawił się temat, że skoro zagadek zwykłych już od wielu miesięcy nie ma i mamy tylko zagadki light, które nie koniecznie są zawsze takie łatwe (co akurat wg mnie jest świetne) to może moglibyśmy zrezygnować z nazywania się light i używać po prostu nazwy "Zagadki". Zmiana właściwie czysto formalna, mająca na celu zlikwidowanie sztucznego podziału na zagadki light i zwykłe. Raczej nie powinna mieć wpływu na sam przebieg zabawy, rankingi, punktacje itp. itd... napiszcie czy nie macie nic przeciwko. Jeśli nie - to proponuje aby od marca pisać już w tytule tylko "Zagadki".

Sprawa druga - chciałabym archiwizować porządnie nasze zagadki, więc gdybyście mogli po rozwiązaniu zagadki wrzucać źródło - skąd wzieliście zdjęcie vel. cytaty, to byłabym bardzo wdzięczna :)

Trzecia sprawa - pozwalam sobie zmienić nazwę tematu - byśmy mogli w jednym miejscu umieszczać wszelkie sprawy formalne, pytania, wątpliwości i propozycje dot. działania zagadek.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 11:28 pm   

A ja mam pytanie do forumowiczów...

Otóż, skoro zagadki zwykłe zostały połączone z zagadkami light to może zaktualizujemy też regulamin?
Nie wiem czy zauważyliście zasady punktacji jakie dotychczas obowiązywały w zwykłych zagadkach? Są tam trzy poziomy trudności i każde inaczej punktowane. Czy forumowicze są za taką punktacją czy przeciw?

Tutaj podaję linka, gdyby ktoś miał problemy z odnalezieniem tematu z regulaminem: http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2008
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12