www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzuszki
Autor Wiadomość
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 12:18 pm   

ja mogę tylko odradzić robienie brzuszków z całkowicie prostymi nogami (znam osoby, które tak robią) - jest to podobno bardzo niezdrowe.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
inscrutable.m 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zakochana po uszy
Wiek: 34
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 6:22 pm   

Cytat:
mam jedno pytanie jakie robić brzuszki żeby ćwiczyć dolne partie brzucha?

ja proponuję podnieśc wyprostowane nogi na 90* i powoli je opuszczać do ziemi - to cwiczenie na "wszystkie" mieśnie brzucha.
A jeśli chodzi o dolne.. Hmm, ja włąściwie znam tylko nożyce - ale tylko pod warunkiem, ze będzie się trzymało plecy, dociskało je do ziemi i nie pozwolało im się wyginać..
my często na treningach robimy brzuszki "w każdej pozycji" - tzn. najpierw zwykłe, póxniej z nogami w górze na 45* (ale zgietymi), później wyprostowanymi na 90* a później opusczonymi jakby do turka..
Kiedyś jak byłam na warsztatach, to instruktor pokazywał nam brzuszki z prostymi nogami uniesionymi lekko nad ziemią.. (tu już dolne partie brzucha pracowały)
Poza tym można robic jeszcze takie cwiczenie, polegajace na tym, że opierasz się na łokciach i co chwile prostujesz nogi (nisko nad ziemią) i wracasz (jakby isę skulając) <- - chyba trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że w miare jednak zrozumiale..
P.S. Sama zaczełam codziennie brzuskzi robić. .=)


Goniu, czemu jest to niezdrowe?
_________________
"Dance is a garden, maybe not big, infinitely high and endlessly deep.
There is place for everyone.
Set yourself rules in order to break them, in order
to find new feelings, new realities, new dimensions. "

Jirí Kylián
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 6:31 pm   

Nie zgodzę się, że ćwiczenie brzuszków z prostymi nogami jst niezdrowe.
Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie, ale trzeba mieć do niego już dość mocne mięśnie brzucha.
Kluczowe jest też poprawne wykonywanie tego ćwiczenia. Robiąc je błędnie, czy mając za słabe mięśnie, zbyt obciąża się część lędźwiową pleców, poza tym pracuje wtedy wiele mięśnie, które nie powinny być zaangażowane w to ćwiczenie, ale z racji zbyt słabych mięśni brzucha 'wspomagają ruch'. Lepiej jest zrobić mniej (czyli np. łatwiejsze ćwiczenie), ale poprawnie.

Inna sprawa, to dobrze jest przy ćwiczeniach brzucha pamiętać o rolowaniu kręgosłupa, kładąc go na podłodze - to jedna z zasad metody pilatesa, która jak wiadomo koncentruje się na mocnym centrum.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 11:02 pm   

Księżniczko kochana, nie chcę Cię zniechęcać, ale skoro robisz 600 brzuszków dziennie, to albo powinnaś już mieć brzuszek jak Yags na Twoim poprzednim avie :wink: , albo nie ćwiczysz prawidłowo (np. nie dociskasz kręgosłupa). 100 brzuszków dziennie, tak jak robi Bajaderka, po miesiącu daje przeciętnemu człowiekowi całkiem widoczne efekty.
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 11:25 pm   

Ja też się muszę zabrać za swój brzuszek, bo rośnie. Po szpitalu znikł a teraz w wakacje bez ćwiczeń, masakra. Zaczynam na razie od tej szóstki vadera (weidera) a później zobaczymy. Mam nadzieję później dotrwać do 100 dni, może przy innych ćwiczeniach :)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 11:41 pm   

Paulo... A na czym polega "szóstka vadera" czy jakoś tak? :oops:
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 11:58 pm   

Dokładnie, Princess, to niemożliwe robić 600 brzuszków codziennie i nie mieć "kaloryferka" na brzuchu. Chyba że się robi niepoprawnie o co Cie nie posądzam:)

Columbinko, areobiczna 6 weidera to zestaw ćwiczeń.
http://www.genesis.net.pl...dera_59554.html
tu możesz więcej poczytać na ten temat.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:12 am   

Princess Maron napisał/a:

nie dociskam kręgosłupa w sensie... że niby do nóg nie dociskam? XD czy do "podłoża"? staram się jak najwięcej wkładać w mięśnie brzucha, dlatego też nie spuszczam pleców do końca tylko napinam mięśnie i gdy już jest kręgosłup prawie że położony to podciągam sru znowu do góry ;)


W sensie, że robiąc brzuszki odrywasz cały kręgosłup od podłoża, co ponoć bardziej ładuje w mięśnie pleców, niż brzucha.
Efektywniejsze od pełnych brzuszków - takich, że odrywasz cały kręgosłup - są takie, w któych odrywasz tylko górną część pleców - mniej więcej do wysokości zapinki od stanika :wink: , a dolną przyciskasz jak najmocniej do podłoża, równocześnie napinając mięśnie brzucha i robiąc WYDECH!
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:18 am   

Dokładnie Czajori:)
I tym sposobem robiąc 100 brzuszków porpsotu padasz.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:20 am   

Czajori napisał/a:

Efektywniejsze od pełnych brzuszków - takich, że odrywasz cały kręgosłup - są takie, w któych odrywasz tylko górną część pleców - mniej więcej do wysokości zapinki od stanika :wink: , a dolną przyciskasz jak najmocniej do podłoża, równocześnie napinając mięśnie brzucha i robiąc WYDECH!

To sa wlasnie prawidlowe brzuszki. Tymi o ktorych Czjori mowi wczesniej mozna sobie kregoslup rozwalic.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 6:03 am   

Czajori napisał/a:
Princess Maron napisał/a:

nie dociskam kręgosłupa w sensie... że niby do nóg nie dociskam? XD czy do "podłoża"? staram się jak najwięcej wkładać w mięśnie brzucha, dlatego też nie spuszczam pleców do końca tylko napinam mięśnie i gdy już jest kręgosłup prawie że położony to podciągam sru znowu do góry ;)


W sensie, że robiąc brzuszki odrywasz cały kręgosłup od podłoża, co ponoć bardziej ładuje w mięśnie pleców, niż brzucha.
Efektywniejsze od pełnych brzuszków - takich, że odrywasz cały kręgosłup - są takie, w któych odrywasz tylko górną część pleców - mniej więcej do wysokości zapinki od stanika :wink: , a dolną przyciskasz jak najmocniej do podłoża, równocześnie napinając mięśnie brzucha i robiąc WYDECH!


aa już wiem o co chodzi.

ja większość brzuszków robię tak na coś "pomiędzy", staram się nie kłaść całych pleców i przy tym mieć pas jak najbliżej przy podłożu [trudno to tak opisać, łatwiej pokazać :P ].
myślę że to dla mnie jest bardziej praktyczne ćwiczenie "2 w 1" tymbardziej jak ćwiczę wygięcie w kręgosłupie [mocniejsze mięśnie lepiej trzymają - od czerwca zauważyłąm także poprawę m.in. arabesku].

a dlaczego jest tak a nie inaczej z tym brzuchem... nie wiem, chyba ten tłuszczyk jest jakiś nie daj Boże wrodzony albo składa się z niezniszczalnego celulitu o_O nie wiem może przy silnych preparatach, tak za pare miesięcy zniknie i naprawdę będę miała brzuch jak Yags ^^ [oby oby, chociaż on to w ogóle ma niesamowicie wyrzeźbione plecy i klatę, może nie jest taki bardzo nabity ale ma wszystko tak fajnie zarysowane ;) dobra uciszam się, bo znając siebie to zaraz zacznę się zachwycać XD] bo niestety poza silniejszym brzuchem [bo to czuć ;) ] nadal tłuszcz zostaje w takiej samej ilości :P

mnie wydaje się że to jest tak: 500 brzuszków to spalanie kalorii, 75 to wyrabianie mięśni, a 25 to spalanie tłuszczu XD trzeba znaaacznie mniej żreć xd

Cytat:
To sa wlasnie prawidlowe brzuszki. Tymi o ktorych Czjori mowi wczesniej mozna sobie kregoslup rozwalic.

nie rozumiem, czym sobie można kręgosłup rozwalić? takim odrywaniem pleców? pierwsze słyszę :shock: :lol: . mi właśnie odrywanie od podłoża wzmocniło plecy... :roll: a kręgosłup to ja sobie rozwalę przy ćwiczeniu z przegięciem, ale w drugą stronę :lol:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:16 pm   

ale jak za mocno wylądujesz na ziemi to możesz sobie jakieś kostki od kręgosłupa poodkruszać [tak słyszałam].
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 12:30 pm   

Z mojego brzuszkowego doświadczenia wynika, że najlepiej zmieniać ćwiczenia co jakiś czas. Można robić 600 brzuszków jednym sposobem, a potem się okazuje, że w innym ćwiczeniu 50 jest problemem, bo ćwiczą troszeczkę inne mięśnie.
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 1:13 pm   

Princess tym, ze zbyt duze obciazenie idzie w nieodpowiednie czesci kregoslupa. Po prostu odcinek ledzwiowy bardzo sie wtedy przepracowuje, a jest on i tak najciezej pracujacym w calej naszej osi :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 2:36 pm   

gonia napisał/a:
ale jak za mocno wylądujesz na ziemi to możesz sobie jakieś kostki od kręgosłupa poodkruszać [tak słyszałam].


Goniu, ktoś, kto Ci to powiedział, ma chyba zbyt bujną wyobraźnię...
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 5:00 pm   

Olimpia napisał/a:
Princess tym, ze zbyt duze obciazenie idzie w nieodpowiednie czesci kregoslupa. Po prostu odcinek ledzwiowy bardzo sie wtedy przepracowuje, a jest on i tak najciezej pracujacym w calej naszej osi :)

może na początku jest to duże obciążenie [przecież nie waliłam sobie tych 600 brzuszków od początku!], ale jeżeli mięśnie pleców przy tym nabierają siły to jakie są przeciwwskazania? nawet zdaje mi się ze jak ktoś ćwiczy wygięcie z hipermobilnością kręgosłupa i związaną z tym lordozą to nawet może to pomóc - tymbardziej że podczas ćwiczenia z wygięcia przy silnych mięśniach pleców nie obciążamy tak samego kręgosłupa, a przecież jak wiadomo kręgosłup wtedy znacznie bardziej się przepracowywuje niż przy takich brzuszkach...

zresztą pracowanie mięśniami przy wygięciu dobrze wpływa chociażby na robienie biellmanna, wysokich arabesków i attitude...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 3:09 pm   

Czajori, jezeli moge powrocic do Twojego dawniejeszego posta...
Cytat:
... albo nie ćwiczysz prawidłowo (np. nie dociskasz kręgosłupa). 100 brzuszków dziennie, tak jak robi Bajaderka, po miesiącu daje przeciętnemu człowiekowi całkiem widoczne efekty.


Co mam rozumiec poprzez dociskanie kregoslupa ? :) Staram sie brzuchy robic prawidlwo, przy czym one na bank prawidlowe nie sa, bo nawet robiac codzinnie min 500 na srodek + po 200 na boki przez duuuuzo wiecej czasu niz miesiąc, efekty byly nieproporcjonalnie znikome.

Plan 100 dni rozpoczne wlasnie po raz trzeci (...ehm :roll: ) i sama juz nie wiem nad czym chce popracowac w pierwszej kolejnosci ...
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 11:24 pm   

VisVersa napisał/a:

Co mam rozumiec poprzez dociskanie kregoslupa ? :)
.


Przez dociskanie kręgosłupa masz rozumieć, że nie odrywasz pleców od ziemi (trzymając je właśnie mięśniami brzucha, między innymi), kiedy podnosisz do góry górną partię pleców. :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 3:11 pm   

moje postanowienie noworoczne to robienie min 30 brzyszków dziennie i plan 100 dni :D jak narazie to wychodzi :D
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 4:18 pm   

.dulce. napisał/a:
moje postanowienie noworoczne to robienie min 30 brzyszków dziennie i plan 100 dni :D jak narazie to wychodzi :D

Nie dziwie się, że wychodzi - to malutko :)
A może zrobiłabyś tak, że co kilka dni robiłabyś o 10 więcej brzuszków?
Bo prawda jest taka, że po kilku dniach nie będziesz w ogóle czuła, że robisz te 30 brzuszków ;)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 4:25 pm   

Ja właśnie tak myślę, że gdy już poczuję, że te 30 brzuszków dziennie dla mnie to pikuś to wtedy będę stopniowo zwiększać ich liczbę:)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
agagusia 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz/uczeń
Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 6:27 pm   

30 brzuszków to tak jakbyś nie robiła ich w ogóle.
Aby było widac efekty w postaci fajnie wymodelowanego brzucha powinno sie robić z 300. A 100 to napewno, ale wtedy to wzmacnia tylko mięśnie brzucha.
Przeciez 100 brzuszków to 3 - 4 minuty. To chyba nie jest dużo.
_________________
Pokochaj taniec w sobie a nie siebie w tańcu
 
 
     
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 6:52 pm   

Hmm.. W sumie masz rację. No dobra postaram się tą 100, ale wątpię, żeby od razu udała mi się setka:p Nigdy nie lubiłam brzuszków, przez co nigdy ich nie robiłam. Jak na pierwszy tydzień myślę, że wystarczy 50;) Najwyżej po tygodniu zwiększę do 100:)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 9:36 pm   

skoro i tak nie lubisz robić brzuchów, to może zastosuj 6 Weidera, to nie są takie stricte brzuszki, chociaż pod brzuszki podchodzą. no i od razu ułożony cały plan treningów, ze zwiększaniem ich z dnia na dzień.
bo też prawda jest taka że robiąc same zwykłe brzuszki nie ćwiczysz wszystkich mięśni brzucha.
a 6 Weidera polecam, sama zresztą wypróbowałam i działa! :D

nie wiem czy już gdzieś na forum nie było o tym mówione ale jak by co to wysyłam link gdzie jest to dość dobrze opisane. i są obrazki ;p
-----> 6 WEIDERA
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 9:54 pm   

Ja zaczynam od 30, potem bede stopniowo dodawac .. tylko ciężko bedzie bo ja po kilku już wysiadam .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13