www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podloga do tanca
Autor Wiadomość
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 10:53 pm   

bo cola sie lepi
ale czy to nie brudzi baletek?
ale to chyba nie na temat
przepraszam

ach, no a potem nie kleisz sie tak ogolnie do podlogi, ze przeszkadza ci to w odrywaniu nogi?
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 2:17 pm   

Cytat:
Moczyłam już nie raz baletki i nawet pointy w wodzie, ale po co do tego cola??


Cola w wodzie jest po to, żeby baletki nie ślizgały się...

Cytat:
ach, no a potem nie kleisz sie tak ogolnie do podlogi, ze przeszkadza ci to w odrywaniu nogi?


do podłogi się nie kleję, nie przeszkadza to w tańcu... tyle, że się nie ślizgam ;)

Cytat:
ale czy to nie brudzi baletek?


brudzi, brudzi... potem się kleją, że hej... więc po występie z użyciem coli od razy po powrocie do domu trzeba je wyprać...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 3:05 pm   

ah, rozumiem.... No, to kiedyś wypróbuję. Ale szkoda, że nie można tego używać do point:/
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 6:21 pm   

ja mam 'problem' z kalafonią... otóż tata mi skombinował kalafonię, ale w takim jednym dość dużym 'kamyku'. czy mam ją pokruszyć, rozwodnić czy jak, zeby nią natrzeć baletki? czy po prostu wziąść i takim kawałkiem pojechać po baletkach?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 6:23 pm   

Chyba pokruszyc? Zawsze jak sa na salach baletowych, to od razu takie pokruszone na taki proszek... Czasem zdarza sie jakies wieksze brylki, ale to rzadko.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 6:35 pm   

ja na razie 'posmarowałam' pointy tym kawałkiem, tak jak kredą (jeśli rozumiecie, o co mi chodzi), ale chyba jednak pokruszę.... bo o ile noski mi się dobrze 'posmarowały', to podeszwa się już tak nie dała :D 8)
czyli pokruszyć na proszeczek to jakiegoś płaskiego namykanego naczyńka i przed np. wyjściem na scenę podreptać po tym, dobrze zrozumiałam?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 8:40 pm   

radzę poinformować koleżanki i kolegów tańczących z tobą na jednej scenie o fakcie naniesienia kalafonii - zostawia smugi na podłodze i nie raz byłam świadkiem jak któryś z tancerzy niespodzianie i nieplanowanie zatrzymał się na takim śladzie i poprostu wyrył nosem w ziemię, bywa to bardzo niebezpieczne dla zdrowia (nie mówiąc o stratach moralnych płynących z reprymendy od choreografa).
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
AIAN
Nowicjusz


Posty: 25
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 12:03 am   

Moze wiecie gdzie mozna kupic taka podloge baletowa ?? Pozdrawiam
 
 
 
Martvsia
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 6:36 pm   

Ja jak chciałam kupic kalafonie...to pierwsze co mi sprzedawca zaproponował...to kalafonbia za ok 100 zł...z jakimiś drobinkami złota...:/a po co to komu... :) i kupiłam zwykłą...kosztowała jakos 10 zł. 8)
_________________
wiara góry przenosi :)
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 7:02 pm   

Najczęściej używana jest mata winylowa... ale wiem, że jest droga :(
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
AIAN
Nowicjusz


Posty: 25
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 3:44 am   

Znalazlem stronke producenta podlogi :P :lol: http://www.meble.zwiadowc...go_114_145.html
 
 
 
szerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 96
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 6:10 pm   

---
Ostatnio zmieniony przez szerina Sob Lut 05, 2011 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 9:24 pm   

Odnawiam temat.
Jakis czas temu ogladalam program w ktorym mowili, ze podloga do tanca powinna byc wykonana ze specjalnego rodzaju drewna ktory nie powoduje urazu kolan. Parkiet jest specjalnie montowany a na to kladzie sie linoneum.
Czy waszym zdaniem parkiet w szkolach tanca - szkolach baletowych powinien byc wykonany w jakis "tajemniczy" i specjalny sposob czy wystarczy zwykly parkiet przykryty linoleum?
Co jest lepsze linoleum czy guma? Jesli guma to gdzie mozna ja kupic?
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:25 pm   

Ja szczerze nie zauważyłam, by nasz parkiet pod matą winylową był jakiś niezwykły :mrgreen: Być może dlatego że po prostu szkoły nie mają kasy ;)
A jeśli kolano ma się obtłuc to i tak się obtłucze :razz:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:35 pm   

Parkiet najzwyczajniejszy :) A do tego jeszcze krzywy i dziurawy.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:49 am   

Cheryl napisał/a:
A jeśli kolano ma się obtłuc to i tak się obtłucze

Bardziej chodzi aby parpiet pracował - uginał się trywializując. Coby podczas skoków (a dokładniej lądowań) nie powodował urazów. Ale myślę, że montując parkiety w szkołach nikt się tym nie przejmował - bo i po co ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 11:13 pm   

czy kalafonia brudzi pointy ?
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 3:55 pm   

Nie, raczej nie. Chociaż przez nią pointy mogą się szybciej brudzić, ale nie sądzę aby miało to jakieś znaczenie:)
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 9:29 pm   

Mogą się szybciej brudzić bo się co nieco przykleja.I trochę niszczy podłogę-używać w "kuwecie" :wink:
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 3:21 pm   

Wiem, że trochę nie na temat, ale to bardzo ważne pytanie. Gdzie mogę kupić kalafonię i w jakiej formie? Bo chyba w innej niż np. taką do skrzypiec.
Tańczę amatorsko, ale będę potrzebowała na przyszłą środę i nie wiem gdzie i jak ją zdobyć, więc bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 3:35 pm   

http://sklepbaletowy.pl/s....html?Treeid=38
tylko że tu jest drogo. Możesz też spróbowac kupic... uwaga (to mój patent) w sklepach muzycznych :mrgreen: Kupujesz kalafonię do smyczków i tłuczesz przez szmatkę młotkiem w domu (uwaga na parkiet!) :wink:
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 5:47 pm   

Ja robię tak samo Georgia~. Tak się składa że moja siostra gra na skrzypcach i co jakiś czas oddaje mi kalafonię. takie małe plastikowe pudełeczko starcza mi na około miesiąc :lol:
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 9:34 pm   

Dziękuję Wam za odpowiedź! Właśnie tak się zastanawiałam czy mogłaby być ta do smyczków.
Czyli później mam ją po prostu hm... wsypać gdzieś i natrzeć nią pointy? To trzeba robić od razu przed tańczeniem czy mogę zrobić w domu i powiedzmy godzinę później nadal będzie działała tak jak powinna, czy się jakoś zetrze w torbie?
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lis 10, 2012 1:15 am   

Hmm... my mamy kalafonie na każdej sali jakby ktoś potrzebował (bo nie wszyscy używają), ja zazwyczaj tylko na próby i partnerowanie, za zwykłe lekcjie nie (chyba, ze mam nowe pointy, czasami są śliskie). W sumie zależy ile tańczysz, czasami wystarczy raz, na początku wejsć w "kuwetę" i je natrzeć, a czasami dziewczyny się wracają po kilka razy w przerwach.
W torbie raczej się nie zetrze, ale może lepiej zrób to gdzieś pzed lekcją, bo będziesz mieć wszystko w kalafonii:))
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 3:37 pm   

Gdzie mozna kupic podłogę do tańca. Taka która jest na salach baletowych ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12