www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GALERIA TYPÓW POINT
Autor Wiadomość
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 1:06 pm   GALERIA TYPÓW POINT

Zgodnie z wymaganiami Użytkowniczek i słuszną sugestią dwóch Forumowiczek zakładamy galerię prawdziwych point.

Celem tej galerii jest ułatwienie doboru point. Łatwiej będzie nam porównać poszczególne modele na prawdziwych zdjęciach, gdzie będą wyraźne różnice między nimi. Jak wszyscy wiemy, na zdjęciach reklamowych różne modele wyglądają bardzo podobnie, a opisy to albo czysta propaganda ;) , albo nic nie mówią laikowi.

Prosimy o zamieszczanie zdjęć - WYRAŹNYCH, W MIARĘ AKTUALNYCH I DOBRZE ILUSTRUJĄCYCH CHARAKTERYSTYCZNE CECHY DANEGO TYPU . Dobrze byłoby zamieścić zdjęcia en point i parę fotek samych point (np. detali podeszwy). Proszę zamieszczać tylko cztery zdjęcia.

UWAGA!
- W poście proszę podać FIRMĘ, MODEL i TYP STOPY (opis budowy). Ułatwi to osobie o podobnej konstrukcji stopnej ;) dobranie odpowiednich point.
- Możecie także pisać swoje wskazówki i sugestie (np. "pointy oceniam dość dobrze, ale lepsze byłyby dla kogoś o szerszej stopie" :) )
- To nie jest galeria pt. "moje-pointy.pl". Ma charakter INFORMACYJNY - dlatego posty nie spełniające powyższych kryteriów będą kasowane. Jeśli ktoś już opisał dany model, proszę nie pisać kolejnego posta na ten sam temat , jeżeli nie macie nowych informacji do dodania. Bardzo przydatne będą również dane praktyczne, dlatego bardzo liczymy na opinie aktywnie tańczących Użytkowniczek :)

Miłego korzystania i czekamy na pierwsze zdjęcia.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 4:29 pm   Grishko Elite

A więc... Postanowiłam podzielić się moimi przeżyciami z pointami Grishko. Moja stopa ma 9 cm szerokości w najszerszym miejscu. Mam stopę typu egipskiego- typowo ukośna.

Grishko Elite
rozmiar- 4,5
szerokość- XX






Cóż... Mam je od niedawna, ale od razu zauważyłam różnicę z modelem Fouette/Novice. Mają szeroki nosek i są bardzo stabilne. To ich duża zaleta.

Grishko Novice/Fouette
rozmiar- 4
szerokość- XX






Sądzę, że na stopę takiej szerokości jak moja szerokość tych point jest zbyt mała. Są zbyt wąskie. Początkujących może trochę zniechęcić fakt, ze mają wąski nosek, ale zaletą ich jest miękkość. Po kilku echappe są już wyrobione.


Mam nadzieję że pomogłam komuś w wyborze point :)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Lis 30, 2010 10:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 4:51 pm   Sansha Recital model 202

Sansha Recital model 202
rozmiar: 8 (nr buta 38; 24 cm)
szerokość: W (szerokość stopy ok 8,5 cm)

Myślę, że idealne pointy dla początkujących. Szeroki, stabilny czubek. Bardzo wygodne. Nie są zbyt twarde i dość łatwo się je wyrabia.

zdjęcia:

http://img3.imageshack.us...mnastyka085.jpg
http://img3.imageshack.us...nastyka072a.jpg
_________________
Lottie
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Lis 30, 2010 10:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 9:19 pm   grishko fouette

grishko fouette

mój rozmiar buta 39 (250mm ok. 10,5 cm szerokość)

rozmiar point 6 xxx . wydaje mi sie ze dobrane idealnie.
czubek na początku wydawał mi sie wąski, ale juz wszystko okej:)
Są to moje pierwsze pointy i świetnie sie sprawdzają. Sa naprawde bardzo wygodne,świetnie sie je rozrabiało i jak narazie są idealne. (twardość m)
polecam (nawet osobom z małym podbiciem takim jak moje :P )
zdjecia: (sory za niepoprawne stanie en pointe ale cięzko samej sobie robić zdjęcia stojąc na puentach :P )
http://www.fotosik.pl/pok...9b62d3c061.html
http://www.fotosik.pl/pok...2d7a2f43f2.html
http://www.fotosik.pl/pok...d56721d529.html
http://www.fotosik.pl/pok...67e793b081.html
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sro Gru 01, 2010 10:43 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:43 pm   Grishko Maya I

Grishko Maya I

Zdjęcia moich point





wybaczcie za brak zdjęcia en pointe, ale nie miałam
po prostu jak takie zrobić :razz:

Rozmiar 3, czyli 225 mm, noszę na co dzień
36 lub 37. Szerokość XX na stopę 8,5 cm.

Mimo takiego z pozoru wąskiego czubka na poincie całkiem łatwo utrzymać
równowagę ;) Ten, średnio twardy, model wymagał ode mnie trzech dni rozrabiania, choć
jeszcze nie są w takim stanie, żeby widocznie stanąć na nich na półpalcach ;)
Wracając do czubka, z początku martwiłam się trochę, czy taki kształt,
ogólnie, będzie się ładnie i tak "stało" prezentował jak np. Grishko Elite. Okazało
się, że właśnie świetnie wyglądają i pięknie podkreślają kształt stopy, nawet
przy małym podbiciu. :D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sro Gru 01, 2010 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Katerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 9:41 am   Grishko 2007 Pro

Są to Grishko 2007 Pro
rozmiar 4,5, M, szerokosc XXX.
W sumie są według mnie boskie i cudowne :) Chyba najlepsze jakie miałam, wygodne.
Ja mam w sumie stopę dość zwykłą, nie szeroką, nie wąską
Zdjęć samych point nie posiadam na chwilę obecną, ale umieszczam foto ze sceny :]
Podczas pełnego użytkowania ; )

http://img691.imageshack.us/img691/1056/poiyp.jpg
http://img843.imageshack.us/img843/5783/poin.jpg
http://img804.imageshack.us/img804/3323/pointy.jpg
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sro Gru 01, 2010 10:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 5:51 pm   Sansha Recital, Bloch Balance European

Moja stopa opisana w pierwszym moim poście.
Sansha Recital, rozmiar 8W. Jak dla mnie trochę za ciasne, ale dobre na długość. Miękkie, ale trudne do wyrobienia jak dla mnie. I nie najlepiej wyglądają na stopie.
Zdjęcia:





Bloch Balance European, rozmiar 6 XXX. Nieco za duże i za szerokie, ale mają świetną podeszwę, zaraz po tym jak przyszły były już jakby wyrobione, nie trzeba było ich w ogóle wyrabiać. Pod tym względem niesamowite.
Zdjęcia:





Przepraszam za beznadziejne podbicie, ale natura obdarzyła mnie mniej hojnie niż bym tego chciała.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Sro Gru 01, 2010 10:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
carmenta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tribal/flamenco/bale
Wiek: 42
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 10:44 am   Sansha Partenaire

To może i ja swoje tu wstawię. Z góry przepraszam za możliwe nieścisłości, ale jestem laikeim :P Balet zaczęłam tańczyć dopiero we wrześniu 2010, więc baaardzo niedawno :) Na pointy wskoczyłam w grudniu (baletnicą nie będę już z racji wieku, więc robię to tylko dla przyjemności, a jak się okazało, nie mam z tym jakiś wielkich problemów - poczułam się jak 30letni dziwoląg :lol: )

Ale...wracając do tematu, moje pointy to Sasha Partenaire, rozmiar 7W:
http://picasaweb.google.c...wczarz/Desktop#

Nie mogę porównać do innych, bo to moje pierwsze. Mierzyłam też Lyricę i Soprano i z tych trzech modeli, ten pasował mi najbardziej. Twardy jest - nie powiem, ale w miarę mocno się trzymam na czubkach.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Sty 03, 2011 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Sie 14, 2011 9:07 am   

ja się podzielę opinia na temat vaganowej, przez większość nielubianej a jak każda pointa ma swoje wady i zalety;są to moje wprawdzie pierwsze pointy więc nie mam porównania do innych;
mam stopę 23cm i 7 cm szerokości, wzięłam pointe 4xx ale uważam że ciut za dużą i za szeroką, cho moje pierwsze wrażenie po włożeniu stopy było że są za małe i za wąskie,
przypuszczam że spowodowane było tym że ta vaganova ma baaardzo wąski czubek, bez dobrych wkładek nawet podwójnych [ w moim przypadku ] ani rusz.
Ktoś na forum stwierdził że te pointy sa bardzo specyficzne - to prawda, rozrabianie ich to droga przez mękę, są bardzo twarde i trudne do rozrobienia, o releve można na początku zapomnieć; najgorzej wychodzi zwykłe plie czy nawet chodzenie.
pomimo tego wąskiego czubka stoi się bardzo dobrze wręcz powiedziałabym że są wygodne, o wyglądzie nie wspomnę bo strasznie mi się podobają... :D
ale to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje :lol:


1
2
3
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
  Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 11:34 pm   Grishko, model Vaganova

Tak więc od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką tych puent. Pamiętam jak kupiłam swoje pierwsze pointy (Sansha Recital) to przysięgłam sobie, że kiedyś kupię tą Vaganovą! No, więc marzenie się spełniło...
... Kiedy wzięłam pointę do ręki to się przestraszyłam (wybrałam sobie model 5 XXX H) bo twarde to takie, że gwóźdź można przybić bez problemu, poza tym są strasznie stożkowate!! "Jak ja na tym stanę :shock: " - nie ma co się dziwić, ten czubek to cały urok tych puent ;D
Zakładam pointy... a tam co? Masakra. Wszystko mnie ciśnie, obciera, półpalce to czarna magia w tej chwili. No w sumie czemu tu się dziwić? W końcu nowe pointy... Spanikowałam, bo te pointy w sumie ciężko dobrać, są bardzo specyficzne. Jeszcze dowiedziałam się tu na forum, że przy półpalcu przyszwa może się wbijać... No, tragedia. Pomalutku zaczęłam je rozrabiać... Metoda Lisy Howell itp, itd (pozdrawiam - Lorenzo :P ) i co? Udało się. Malutkie releve, nieco łatwiej wybić podbicie... Teraz jestem już po drugich zajęciach w szkole baletowej i są już rozrobione w sam raz :) (no... powiedzmy xD)
Co do mojej stopy - w miarę wąska - halluks 8 cm, dość długie palce na typ egipski. Tak więc dziewczęta, które zamierzają zakupić vaganovą ostrożnie z szerokościami - 8 cm to będzie XXX i to takie bardzo dopasowane (ja zamówiłam pointy bez ściągaczy, a wszystko w miarę ok) 9-10 cm to już raczej będzie XXXX. Cóż poradzić. "Płentusie na wąskie stopusie" ;/ ;P
No, zgodnie z regulaminem wrzucę 4 zdjęcia, w razie jakiś pytań, pytać. No. To tyle :)



_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Agatka:D
Nowicjusz

Związek z tańcem:
były tancerz
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 10:25 pm   

Witam. Ja używam Sansha Legende 909. Osobiscie jestem z nich zadowolona. Mam dość ciekawą stopę, bo 2 pierwsze palce mam równe, a później stopniowane :) Nie mam zbyt dużego podbicia. Rozmiar na zdjęciu to 12 X. Za szerokie. Mam M lub W z sanshy. Te w sumie mam przypadkiem ( w sensie ten rozmiar X). Ogółem (wg mnie) są twarde. To teraz zdjęcia ( może nie są zbyt świetne..)





 
     
Muguet 
Nowicjusz

Posty: 16
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 12:41 pm   

.
.
.
Ostatnio zmieniony przez Muguet Sro Lut 08, 2017 11:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Maj 11, 2013 12:26 pm   Freed of London

Pointy Freed of London C.Pro Special 5 1/2 XX V

Pointy byłam zmuszona kupić dosłownie tydzień przed występem, ponieważ moje grishko 2007 Pro (H) rozrobiły mi się w ekstremalnie szybkim czasie :(
Te pointy są naprawdę godne polecenia, nawet pomimo tego, że są na mnie trochę za szerokie. Bardzo wygodne pointy, ale jest jedna rzecz o której każda nabywczyni tych puent powinna wiedzieć.

W miejscu pięty (podeszwa jest bardzo gruba, dlatego to dobre rozwiązanie dla osób z większym podbiciem) podeszwa jest bardzo ostro zakończona, dlatego mi np. wbijała się w połowę pięty. Ale oczywiście jest z tego wyjście, myślę, że producenci nic nie robili z podeszwą dlatego, by pozwolić tancerce dopasować pointę wg. swoich określonych wymagań. Na zdjęciu poniżej wyjaśnię o co mi chodzi.

Trzeba odkleić naklejoną skórę i przyciąć podeszwę tak, by zakończenie nie wbijało się w piętę. Oczywiście, każdy musi to sobie dopasować do swojej stopy i trzeba pamiętać, by nie uciąć za dużo. :)

Szybko je rozrobiłam (mam je od 29 kwietnia? Jakoś tak...) i nie są złamane, ani mocno wyrobione. Są w sam raz. Jedynym mankamentem jest to, że są za szerokie, ale kupując te pointy przez internet to sądzę, że i tak są nieźle dopasowane. Naprawdę polecam!!
Tutaj jeszcze parę zdjęć :)



_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
santanacz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 8
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 1:01 pm   

Witam wszystkich.
Czy ktoś może mi pomóc? Chciałabym kupić pointy Grishko Elite. Czy rozmiar Elite 6,5 odpowiada temu samemu numerowi (6,5) w modelu Fouette, czy Grishko 2007. W tabelach z rozmiarami nie ma podanego modelu Elite.
_________________
169
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 5:34 pm   

odpowiada temu samemu rozmiarowi co fouette
2007 byłoby 7 (są pół rozmiaru mniejsze)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 10:52 pm   

Ja mam Elite i Maya-I (robione na bazie Fouette) w rozmiarze 3,5 i Maya jest przynajmniej o pół rozmiaru mniejsza od Elite mimo, że teoretycznie jest to ten sam rozmiar, więc nie jestem przekonana czy jednak ten sam.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 3:01 am   

Różnica może wynikać także z tego powodu, że są to zupełnie inne pointy, dla całkiem różnych rodzajów stóp. Elite ogólnie mogą wydać się 'większe' przez to, że mają większy box, są produkowane dla raczej szerszych stóp. Maya jest dużo węższa, dla stopy nie-kwadratowej (czyli zwężanej) więc to nawet całkiem logiczne, że po Elite mogą wydawać się 'mniejsze', jednak nie jest to kwestia rozmiaru, ale innych parametrów jak szerokość, wielkość boxu, wielkość czubka, kształt boxu, wycięcie boxu, podeszwa, wysokość na pięcie itd. itp.
Najlepiej jest jednak przymierzyć;))
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
santanacz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 8
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 5:34 pm   

Dziękuję.
_________________
169
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Sob Wrz 06, 2014 1:54 pm   

Witajcie. Opisuję pointy Grishko fouette.

Na wstępie powiem że moja stopa jest egipska typowo skośna. Duże elastyczne podbicie, silna stopa. Długość stopy to 22 cm a szerokość 8 cm.
Przed tymi pointami miałam grishko novice przez 2 dni.


Grishko fouette
Pointy mam w rozmiarze 3 xxx twardość M. Pointy są zdecydowanie za duże i zbyt szerokie (widać na zdjęciach). Są też zbyt miękkie.

Nie wiem czy tylko mi ale w jednej stopie pointa układa się idealnie, a na drugiej przesuwa mi się podeszwa i jest z boku stopy. Jeśli możecie mi coś poradzić to proszę mówcie bo próbowałam już wszystkiego a to przeszkadza jednak ...

Grishko vaganova.
Pointy kupiłam rozmiar 2.5 xx SH. W sklepie założyłam bez problemu, bólu. Zrobiłam pare plie, releve. W domu nie wyrabiałam po prostu zapomniałam. Zabrałam je dopiero na lekcję i tam zaczęłam wyrabiać. Są idealne! Są to moje pierwsze pointy w których ćwiczę więcej niż 2 dni i jest bardzo zadowolona, szybko się wyrabiają jednocześnie są twarde.

Wiele osób uważa że pointy mają wyjątkowo mały czubek jednak porównywałam z moimi fouette i jest tylko 2-3 mm węższy.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
Ostatnio zmieniony przez Sheeda Pon Lis 10, 2014 11:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 10:46 am   

Taśmę elastyczną sobie doszyj gapo :)
http://pointetilyoudrop.b...how-to-sew.html
http://www.hightechdad.co...t-pointe-shoes/
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20