www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szybka i dobra rozgrzewka.
Autor Wiadomość
susselle. 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 6:16 pm   szybka i dobra rozgrzewka.

jakie macie pomysły na rozgrzewkę, która nie zabierze dużej ilości czasu i jednocześnie będzie skuteczna? :)
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 9:47 pm   

Bardzo duzo razy rozmawialismy na ten temat.
Kazdy ma swoj indywidualny sposob na to zeby przygotowac cialo do cwiczen.

Poszukaj - na pewno cos znajdziesz.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
susselle. 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 4:18 pm   

chodzi mi głównie o jakieś nie trwające długo ćwiczenia, które pozwoliłyby mi na szybkie przejście do rozciągania. czy istnieje taki zestaw?
pozdrawiam! :)
 
     
sasetka2505 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 37
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 7:04 pm   

mi najbardziej pomaga półszpagat i schylanie się w rozkroku z wyprostowanymi kolanami
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 8:45 pm   

Ja uważam, że zestaw rozgrzewki każdy powinien sam sobie dobierać. Ja robię tak, że w poniedziałek dopasowuję ćwiczenia do stanu mojego ciała i później przez cały tydzień robię tę samą rozgrzewkę ale np. z drobnymi zmianami. U mnie ostatnio zestaw tak wyglądał:
- na stopy- "półpalec-point" a następnie siłowe naciąganie podbicia różnymi sposobami
- rozgrzewka do szpagatu
- żabka
- ruchy głową i ramionami
- trochę ćwiczeń na wykręcenie
A tuż przed rozpoczęciem lekcji jeszcze trochę grand battement i "fal korpusu".
Mam czasen takie dni, że czuję się jak z zaschniętego wosku i wtedy trzeba trochę dłuższej rozgrzewki.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
agnieszka102 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik:)
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 2:00 pm   

Pytam sie bo nie wiem co to właściwie ta żabka :?: nie jestem jeszcze doświatczona w tych sprawach ......... A i zgóry dziękuje
_________________
Żyje żeby tańczyć,tańcze żeby żyć:)
 
 
     
susselle. 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 2:50 pm   

na pewno ćwiczyłaś żabką na niejednym wfie :P
wystarczy zerknąć na wikipedię :)

Żabka - ćwiczenie gimnastyczne, polegające na obunożnym podskoku z pozycji kucznej do wyprostowanej. Wykonywane wielokrotnie przypomina sposób poruszania się żaby na lądzie.
 
     
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 3:08 pm   

Ale tu chyba nie o taką żabkę chodzi a o żabę opisaną w tym temacie http://www.balet.pl/forum...ighlight=#87171
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 7:45 pm   

Nie chodzi o żabkę, którą opisała susselle.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Princess Kraehe 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 26
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 8:49 pm   

Co prawda nie tańczę, ale w karate, aby wysoko kopać trzeba być rozciągniętym. Najszybciej rozciągasz się, gdy mięśnie na początku mają przynajmniej minutę ruchu. Potam skłony, wymachy nóg, a pod koniec siad płotkarski i skłony do nogi.
_________________
Moja miłość, nadzieja, pasja...wszystko zamknięte w jednym słowie: balet...
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 10:06 pm   

Princess Kraehe napisał/a:
Co prawda nie tańczę, ale w karate, aby wysoko kopać trzeba być rozciągniętym. Najszybciej rozciągasz się, gdy mięśnie na początku mają przynajmniej minutę ruchu. Potam skłony, wymachy nóg, a pod koniec siad płotkarski i skłony do nogi.


Troche ruchu nie zaszkodzi ale z tego co wiem nie powinno sie na nierozgrzane miesnie robic rozgrzewki np.jakiejs skakanej. To nie jest dobre dla stawow i miesni. Także rozgrzewka skakana nigdy na samym poczatku. Jak byłam na warsztatach to tam nie ma rozgrzewki skakanej. Dobierz sobie po trzy cwiczenia na kazda partie ciala i rob taka rozgrzewke przez tydzien. W nastepnym tyg.zmien zestaw cwiczen i tak sobie zmieniaj, urozmaicaj, zeby nie popasc w jakas monotonie badz rutyne. Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
susselle. 
Nowicjusz


Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:02 pm   

muszę przyznać, że o tej żabce nie słyszałam!
przepraszam za błąd ^^
 
     
Rytmiczka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uCzennica
Wiek: 31
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 5:57 pm   

A jaka jest dobra rozgrzewka do szpagatu(Raisa wymieniła w swojej rogrzewce -rozgrzewk,e do szpagatu, ale na czym ona polega?)prosze o podpowieć
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:09 pm   

po pierwsze: rozgrzewka do szpagatu polega na tym, żeby rozgrzać te mięśnie, które będzie się potem rozciągało przy szpagacie. po drugie: jak rozgrzać te mięśnie dowiesz się na pewno przeglądając ten, czy inne tematy, ja osobiście lubie robić plie we wszystkich pozycjach, a potem robić żabki, ale te takie jak z wf, skakane). po trzecie: podpowie
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 11:32 am   

A tak w ogóle to należy nadmienić, że DOBRA rozgrzewka jest DŁUGA, żeby mięśnie spokojnie i stopniowo się rozgrzały, a i stawy na tym nie ucierpiały.
Jeżeli jednak ktoś potrzebuje czegoś mega-szybkiego to najpierw należy rozgrzać staw kolanowy poprzez ćwiczenia go zginające/prostujące + krążenia. Następnie wszelkiego rodzaju skoki przez co najmniej 2 minuty bez odpoczynku. Dalej porozciągać pachwiny (np. kolano do klatki), wypad nogi w przód (pod kątem 90*), trochę wymachów
i jakoś można funkcjonować :)
Aha, jeszcze po parę okrążeń ramionami w przód i w tył ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 3:56 pm   

Najprostsza, a zarazem bardzo skuteczna rozgrzewka, z jaką kiedykolwiek się zetknęłam, to dwie serie po 20 (lub 30, lub 50, w zależności od kondycji, tempa i potrzeb indywidualnych ;) ) następującego ćwiczenia: z plie w drugiej równoległej przechodzi się do releve, bokami przeprowadzając ręce do góry (takie bardzo uproszczone, luźne drugie port de bras). Druga seria to takie samo ćwiczenie, tylko że w dosyć szerokiej drugiej klasycznej, z głębszym plie. Tempo ćwiczenia powinno być średnie, żeby pozwoliło na prawidłowe trzymanie pozy, a równocześnie zmusiło mięśnie do pracy.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 9:03 pm   

Ja zawsze rozrzewam się tak: kilka przekątnych pokoju skipów A i skipów B, kilkanaście obrotów nogami (takie ćwierć rond w passe en dehors i en dedans :)) , obroty stopami, trucht w miejscu, trucht po przekątnej. Stosuję to kiedy rozciągam tylko nogi.

Jeśli rozciagam jeszcze kręgosłup, robie też okręgi biodrami, tułowiem i rękami.
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 11:28 pm   

rowerek stacjonarny + film xD dla mnie najfajniejsza rozgrzewka na nogi xD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Gru 04, 2008 10:19 pm   

Ale trzeba pamiętać że rowerek dość moooocno skraca mięśnie nóg wiec w większych dawkach nie zalecam ;)
Wiem co mówię - mój przyjaciel dowalił sobie kapkę właśnie zbyt intensywnym rowerem....

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 5:48 pm   

przy dobrym rozciąganiu na pewno nie skróci zbytnio, a faceci z reguły są mniej podatni na rozciągnięcie :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 6:33 pm   

oj z tymi facetami sie nie zgadzam .;p uwierz mi ze tu zalerzy od samo zapracia, jestme chlopakiem i jestem naprawde jednym zlepeij orzciagnietych osob z mojej szkoly tanca.
 
     
agagusia 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz/uczeń
Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Gru 14, 2008 8:57 pm   

sasetka2505 napisał/a:
mi najbardziej pomaga półszpagat i schylanie się w rozkroku z wyprostowanymi kolanami


To już raczej jest element rozciągania a nie rozgrzewki.

Gimnastyczki zanim zaczną się rozciągać mają chyba ze 2 godziny rozgrzewki toteż sa tego efekty... czasami az nie mogę patrzeć.
Co za tym idzie... szybkie rozgrzewki nie są dobre... ale jeśli to juz jest tak bardzo potrzebne to najlepiej sobie póścić 4minutowa piosenke i powiedzmy dwie ósemki biegniesz i dwie maszerujesz, tak na zmiane.
_________________
Pokochaj taniec w sobie a nie siebie w tańcu
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 15, 2008 6:32 pm   

porky napisał/a:
oj z tymi facetami sie nie zgadzam .;p uwierz mi ze tu zalerzy od samo zapracia, jestme chlopakiem i jestem naprawde jednym zlepeij orzciagnietych osob z mojej szkoly tanca.

ale ja nie mówię tu o samozaparciu, ja mówię tu o warunkach fizycznych jakie ma kobieta, a jakie ma mężczyzna i jak to się trzyma do rozciągania, czyli jak ludzie są PODATNI na takie ćwiczenia.
oczywiście są mężczyźni którzy mają lepsze warunki na rozciągnięcie niż przeciętne kobiety [chodzi tu przede wszystkim o uwarunkowania genetyczne, no bo jak zarówno można trzaskać szpagaty bez wcześniejszego rozciągania, tak niektórzy są zbudowani że nigdy szpagatu nie zrobią]... zresztą u mężczyzn jest trochę inaczej - właściwie to kobieta się szybciej rozciągnie do szpagatów francuskich, a mężczyzna do tureckiego - chodzi tu przede wszystkim o budowę bioder i funkcje anatomiczne jakie one pełnią... jakby nie patrzeć, panowie chodząc lub stojąc mają częściej wykręcone nogi niż dziewczyny i o czymś to jednak świadczy :wink:
można mieć duże samozaparcie, rozciągać się codziennie, a i tak skutki mogą być mniejsze niż u kogoś kto jest w tym przypadku lepiej zbudowany do rozciągania. wszystko zależy od warunków.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 16, 2008 10:50 am   

Princess ma oczywiście rację, ale to nie jest temat poświęcony warunkom. Przywołuję Koleżankę drogą oraz resztę delikwentów do porządku :694:

Nowych użytkowników proszę o zrozumiałe i w miarę poprawne pisanie :?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12