www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciekawostki
Autor Wiadomość
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 4:01 pm   ciekawostki

Nie było takiego tematu, mimo tego, że szukałam. Więc zakładam nowy temat.

Zapewne widzieliście czasem takie dziwne rzeczy na temat baletu, które was rozśmieszyły bądź zdziwiły. Dlatego postanawiam wrzucić to:

torebka

Co wy na to??

PS. Do adminów i modów: gdyby temat się powtórzył, albo uznalibyście ten temat za niepotrzebny to przeklejcie samo zdjęcie do, waszym zdaniem, bardziej odpowiedniego tematu. Dziekuję ;-)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
baletqueen 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 120
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 4:27 pm   

świetny pomysł:) ta torebka jest super to takie promowanie baletu poprzez kulture niska:) bardzo mi sie podoba:)
_________________
...:::Dance For Living, LIve For Dancing:::...

Kiss for Nena:*
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:10 pm   

A czy to by nie pasowalo do tematu o reklamach?... Przeciez reklama to nie tylko spot w tv ;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:12 pm   

to kwestia moderatorów ;-)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
baletqueen 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 120
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:14 pm   

no moze tak ale wydaje mi sie ze tu nie chodzilo o reklame tylko o ciekawostke zreszta zawsze mozna usuniac nie?:)
_________________
...:::Dance For Living, LIve For Dancing:::...

Kiss for Nena:*
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 2:32 pm   

oooo kurde! Torebka genialna! I pokazuje, że baletnice lubią McDonald'a xD
Ja myślę, że temat powinien zostać i tego typu rzeczy powinny tu być pokazywane :)
 
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 4:18 pm   

ej, ale która baletnica je w macu? kalorie, kalorie, kalorie! :D
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 5:00 pm   

Ja Mc nienawidze, ale jeść kocham !

A tu coś śmiesznego do tego wątku :
http://www.obrazky.pl/obr...-OBRAZKY.PL.jpg
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 8:46 pm   

ja wole kfc ^^

a z tym sumo już kiedyś widziałam haha xD
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:33 pm   

Ktoś stworzył wątek akurat dla moich potrzeb ;) Chciałam zamieścić link do artykułu na który nadziałam się dziś za dnia, na temat moim zdaniem pomysłowej wystawy, przedstawiającej projekty inspirowane baletem, a miejscami wręcz baletowe relikwie.
Pasowało by to może poniekąd do wątku "balet a styl bycia, ubioru", z drugiej strony chciałam wrzucić zdjęcie point Aurelie Dupont do wątku, gdzie przewijały się pointki z cekinami tudzież ekstrawagancje typu futura, ale wówczas cała reszta byłaby offtopem ;) No ale skoro dostałam wątek to się już nie rozwodzę tylko wrzucam http://madame.lefigaro.fr...-avec-lunesco/2

Po lewej stronie stronki, tuż pod zdjęciem paczki i obuwia, jest niebieski napis lancez le diaphorama, który trzeba kliknąć, żeby zobaczyć 22 slajdy z przedmiotami z ekspozycji. enjoy !

Jeżeli chodzi o moje zdanie to raz, że zakochałam się właśnie w pointach Aurelie Dupont i przypomniało mi się jak chyba Torin (chyba że jak wszyscy zawsze to robią znowu pomyliłam go z Fatherem;) ) napisał a propos ozdabianych duperelami point, że ich nie lubi, nie podobają mu się, kropka. O ile się prawie całkowicie wewnętrznie zgodziłam ze zdaniem Admina Torina, to właśnie te pointy stanowią dla mnie przykład, kiedy można by rzec zbędne zdobnictwo, wykraczające poza ich ascetyczne piękno, nie odbiera im elegancji. Tyle, że podobają mi się właśnie jako takie pointy-relikwia, do stania na półce, i nie sądzę aby Aurelie biegała w takowych na próby :)

Druga rzecz to to, że bardzo spodobała mi się, można chyba powiedzieć, rzeźba amerykańskich artystów Creed i Hooper, nazwana "Ilustracja trudu tancerza" (zdjęcie numer 10). Tak teraz pomyślałam, że w sumie to jest ona w klimacie reklam playa, tych z obciętymi palcami, swego czasu ostro krytykowanych w wątku o reklamach, ha ha , ale co tam ;>

Trzecia rzecz- zwróciłam uwagę z wiadomych przyczyn na zdjęcie numer 19, dlatego też tłumaczę jego podpis- 'obuwie i tutu- wizja kompletu autorstwa Maurice'a Bejarta i tancerzy jego zespołu.'

Dla zainteresowanych artykułem a nie zainteresowanych fracuskim zapodam jego przetłumaczenie, jakby coś w nim było nie tego, to przepraszam :)


REPETTO TAŃCZY Z UNESCO
WĘDROWNA EKSPOZYCJA

Alicia Alonso, dyrektor i choreograf Ballet nacional de Cuba została wybrana na 'matkę chrzestną' projektu nazwanego 'Balet dla życia'. Wielka gwiazda, a zarazem ambasadorka dobrej woli Unesco, wyjaśnia: "Ten międzynarodowy projekt odzwierciedla istotę sztuki i piękna w często trudnym życiu tysiąca dzieci i dorosłych, dla których balet pozostanie jedynie nieosiągalnym marzeniem.
Te dzieci nie zostaną danceurs etoiles, ale każde z nich będzie pamiętać, o tendue ręki [nie wiem jak to po polskiemu napisać, może o "linii ręki"- albo chodzi o trzymanie ręki, albo o ułożenie jej końca, chyba nieistnotne], nauczą się samokrytyki, autodyscypliny. Będą przekonane, że dzięki sile własnej woli wszystko jest możliwe i może stać się prawdą dzięki solidarności" [hmmm...- przypis tłumacza...]

Poza ofiarowaniem artykułów związanych z tańcem (rajstop, paczek, obuwia) firma Repetto zdecydowała się zorganizować przy pomocy sześcdziesięciu artystów wielką aukcję. Każdy artysta wybrał swój model-fetysz [no ładnie...] i go zreinterpretował. Te wyjątkowe kreacje będą wystawione do połowy listopada w historycznym butiku Repetto, następnie wystawa wyruszy do Nowego Jorku, Los Angeles, Londynu, Mediolanu, Tokio, Honk-Kongu, Sydney, Singapuru i Genewy. W październiku 2008 powróci do Paryża, gdzie zostanie rozproszona po aukcjach. Wśród artystów, którzy zdecydowali się na uczesnictwo są między innymi: Vanessa Paradis, Charlotte Gainsbourg, Matthieu Chedid, Aurélie Dupont, Maurice Béjart [oooohhhhh! :( - znów przypis tłumacza], Carolyn Carlson, Jean Paul Gaultier, Philippe Decouflé, Vanessa Beecroft, Andrée Putman, Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni, Angelin Preljocaj i oczywiście Brigitte Bardot, legendarna muza domu [domu Repetto jak mniemam, choć nie rozumiem w czym rzecz !].

napiwszy się mleka, jakże "błyskotliwie" odkryłam, że artykuł ma i pierwszą stronę, stąd edit:

W 1947 Rose Repetto osiedla się na ulice de la Paix w Paryżu i tworzy pierszą parę obuwia do tańca, opierając się na radach swojego syna, Rolanda Petit... Po czym najwięksi: Rudolf Nurjejew, Maurice Bejart czy Carolyn Carlson oświadczają, że "taniec to Repetto".
Następnie dom 'przebył drogę' [i tyle pisze, nie wiem co z tym jeszcze zrobić] między innymi dzięki Brigitte Bardot, która [dosłownie] depcze asfalt ;) w balerinach Cendriollon, zaprojektowanych dla jej roli w " Bóg stworzył kobietę" [uff- i wszyastko jasne] i dzięki Serge Gainsbourg, fanowi modelu Zizi, pierwotnie zaprojektowanemu dla Zizi Jeanmaire, synowej Rose Repetto.

Dziś, aby świętować swe sześćdziesiąte urodziny, Repetto chce pomóc ubogim dzieciom.
W tym celu Jean-Marc Gaucher, prezes- dyrektor generalny marki od 1999, powołał się na Unesco. Cel to sprawić, by sztuka, a szczególnie taniec, była łatwiej osiągalna dla niezamożnych dzieci i dorosłych. Rzeczywiście- trudno marzyć, by zostać etoile, jeżeli pointy zużyte są "aż do sznurka" a rodziców nie stać na nowe...
Fundacja repetto zabrała się więc za misję pomocy dzieciom z wielu szkół tańca na czterech krańcach świata.
I na koniec zdanie którego nie pojmuję: Poza tym 'projets de terrain' [? nie rozumiem w tym kontekście] używając tej sztuki [zapewne tańca] jako narzędzia edukacji będą z biegiem czasu podtrzymywane we współpracy z Unesco.


No i chociaż stało się jasne, czemu z racji wystawy mowa akurat o dzieciach, kóre rzekomo nie mogą zostać etoiles.
Ostatnio zmieniony przez VisVersa Czw Cze 12, 2008 11:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:50 pm   

przefantastyczne! moja uwagę też od razu zwróciły właśnie te buty obrazujące wysiłek tancerza. po prostu- rzeczy z duszą i z przesłaniem.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:57 pm   

VisVersa napisał/a:
chyba Torin (chyba że jak wszyscy zawsze to robią znowu pomyliłam go z Fatherem;) ) napisał a propos ozdabianych duperelami point, że ich nie lubi, nie podobają mu się


Jam to nie chwaląc się napisał, i w miarę mocno trwam przy swoim...
Tam tyczyło się to pointów raz z cekinami dwa w kształcie takich jakby tenisówek.
I czemuś takiemu nadal mówię twarde NIE.
Te pointy hmmmm.
Może nie koniecznie na ścianę ...
Ale na przykład w jakimś intymnym tańcu dla ukochanego byłyby całkiem na miejscu :)
Co do reszty przedmiotów to uczucia mam mieszane. Ale faktycznie 10 jest mocna !

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 11:06 pm   

nie no, racja w sumie, co się mają po kątach walać i marnować jak można by w nich intymnie potańczyć ;) (ehh, menstrzyźni i ich nieposkromione wyobrażenia)
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 4:42 pm   

http://www.ezygzak.pl/kat..._l_102_760.html przypadkiem znalazłam :D
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13