www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Pon Lis 22, 2010 11:16 pm
Książki o małych tancerkach i dla małych dzieci o balecie
Autor Wiadomość
Nikiya 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 2:07 pm   Książki o małych tancerkach i dla małych dzieci o balecie

Dostałam do recenzji trzy pierwsze tomy z serii książek o dziewczynkach uczących się baletu. Na razie w serii pojawiły się "Marzenia Malwiny", "Niełatwa decyzja Róży" oraz "Szczęśliwa gwiazda Jaśminy". Książeczki skierowane są do odbiorcy w wieku 9-11 lat, więc nie spodziewajcie się cudów, ale cała seria jest naprawdę przesympatyczna i roztańczona. Autorka przed rozpoczęciem pisania spędziła sporo czasu w szkole baletowej, przyglądając się zajęciom, więc to, co dla innych autorów jest często abstrakcją, ona zna z jakiegoś tam doświadczenia. Dziewczynkom na pewno spodoba się dodatek w postaci zilustrowanego słowniczka pozycji baletowych, znajdującego się na końcu każdego tomu.
Tu jest link do całej serii, podobno przewidziane są kolejne tomy:
http://www.akapit-press.c...ption=1&x=0&y=0
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Sob Gru 03, 2011 10:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 2:10 pm   

Też wczoraj przeczytałam o tych książkach. Dobrze, że takie powstały. Zamierzam sobie kupić jak będę miala okazje. :D
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 01, 2008 11:27 am   

O tych książeczkach rozmawialiśmy już w Pogadalni :) Jedna z naszych Forumowiczek zajmowała się tłumaczeniem ich na język polski i sporo wyjaśnień uzyskała od naszych Użytkowników :) Tak więc mamy swój udział w ich powstaniu. Jesteśmy najlepsi :wink:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 9:15 pm   

szukająć książeczek z tej serii na półkach księgarskich (do recenzji) natknełam się jeszcze na powieśc dla nastolatek o dziewczynce uczącej się baletu w szkole Johna Cranko "Szkoła, balet, pierwszy całus" - z serii ksiazek o Billy, niemieckiej nastolatce autorstwa Sissi Flegel. Powieśc nie traktuje wyłacznie o balecie a raczej o zyciu nastolatki, która kocha balet ale wyglada sympatycznie i chyba warto ja polecić naszym nastoletnim forumowiczkom
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 6:26 pm   

Nie chciałam zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum, a w tym akurat są i balet, i książki, więc w miarę pasuje ;) .
Ale do rzeczy - mam teraz praktyki w bibliotece i dziś opracowywałam trzy książki autorstwa niemieckiej pisarki Justus Pfaue, ich tytuły to: "Anna - Zaczyna się nowe życie", "Anna" balerina i "Brawo, Anno!". Jest to historia dziewczyny uczącej się baletu, która ulega wypadkowi i ma uszkodzony kręgosłup; pierwsza część opowiada o tym, jak powoli wraca do zdrowia i znów zaczyna ćwiczyć, w kolejnych jest o tym, jak kończy szkołę, zaczyna pracę w teatrze itd. Przejrzałam je pobieżnie i wydały się całkiem fajne.
Piszę o tym, bo uznałam, że może Was zainteresować, może akurat ktoś znajdzie to w swojej bibliotece. Ale od razu mówię, że nie pomogę w zdobyciu tej książki, choćby dlatego, że powędruje ona do oddziału dla dzieci i młodzieży, do którego już nie jestem zapisana :D

edit:
Właśnie spojrzałam, że trochę mówiono na forum o tych książkach... Ale w sumie to było dość dawno, i pewnie nie wszyscy do tych starych rozmów dotrą, więc chyba nie popełniam wielkiego przestępstwa przypominając o tym :D
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 9:26 pm   

o tak, to m.in. ja pisałam o tych ksiażkach i filmie na ich podstawie (niemieckim serialu). Polecam wszystkim natolatkom, a nawet osobom troche starszym zwłaszcza 2 i 3 cześc o Annie juz prawie i całkiem dorosłej
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nati853 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka(uczennica)
Posty: 34
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 6:36 pm   

tak tylko że w niełatwej decyzji rózy jest
gimnastyka i balet trudno to połączyc :P lepsze są rózowe baletki!!!
_________________
√ip+√ip=taniec
http://manu.dogomania.pl/emot/dance.gif
 
     
piri_piri 
Adept Baletu


Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 2:33 pm   

nati853 napisał/a:
tak tylko że w niełatwej decyzji rózy jest
gimnastyka i balet trudno to połączyc :P lepsze są rózowe baletki!!!


Szukałam chyba we wszystkich księgarniach internetowych serii "różowe baletki", ale nigdzie nie znalazłam dostępnej pierwszej części pt.: "Tanecznym krokiem". Ma ktoś może tę książkę? :)
 
     
basiawysocka1 
Nowicjusz


Wiek: 100
Posty: 34
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 5:08 pm   

Jescze jest książka pt; Zaczarowane baletki
_________________
Dla świata możesz być nikim, ale dla kogoś całym światem.
 
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:10 am   

Jeszcze jest taka książka "Baletowa rodzina"
Opowiada o dziewczynie (11-letniej chyba) , która straciła rodziców i musi się przeprowadzić do jakiejś dalszej rodziny , w której każdy zajmuje się baletem.Matka jest baleriną , dzici także chodzą na balet , a ojciec jest jakimś tam artystą. Dziewczynka na początku nie wie jak nawiązać kontakt z nimi , ale w końcu odkrywa ,że balet ją także zauroczył ...

Tylko nigdzie nie mogę tej książki znaleźć :roll:
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
piri_piri 
Adept Baletu


Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 2:05 pm   

Zanalazłam "Baletową Rodzinę" na allegro...
http://www.allegro.pl/ite...lan_unikat.html

szkoda, że nie mam kasy :cry:
 
     
nati853 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka(uczennica)
Posty: 34
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 7:13 pm   

tak zaczarowane baletki polecam!!
Podobno była wersja kinowa.. z Emmą Watson!!(Hermoina Granger z Harry Potter) :lol:
_________________
√ip+√ip=taniec
http://manu.dogomania.pl/emot/dance.gif
 
     
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 34
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 8:49 pm   

http://www.imdb.com/title/tt1083845/

Tak a propos tego filmu :)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:38 am   

Dziewczyny, ale zrobiłyście offtop! Tu rozmawiamy tylko o serii "Baletnice", o innych książkach związanych mniej lub bardziej z baletem jest temat w Pogadalni i tam proponuję kontynuować dyskusję. :694:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
zosia113 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 27
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 2:28 pm   

Może kupię sobie jedną z tych książek. Nam jedną fajna książke szkoła, balet, pierwszy całus :) Polecam!
 
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 4:02 pm   

czy zna ktoś jeszcze jakieś ksiązki baletowe oprócz; baletek, marzeń malwiny oraz szkoła, balet, pierwszy całus?
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Eureka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
milośnik
Posty: 12
Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 1:39 pm   

moja mała wypozyczyła ze szkolnej biblioteki dwie ksiązki z serii : "różowe baletki".
Ma 11 lat i bardzo jej się podobają, mówiła,że jest cała seria.
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 30, 2011 8:47 pm   

estelle, zaczarowane baletki - baaardzo wciągająca książka ;D
 
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 9:38 am   

wiem że różowe baletki- napisałam w skrócie baletki :) No i polecam bardzo Mai Plisieckiej biografię- Ja MAJA PLISIECKA. Fajna gruba książka :)
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Merill 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 16, 2014 2:46 pm   

Książkę Ja, Maja Plisiecka ciężko dostać, ale rzeczywiście niesamowita.

Jeśli chodzi o te z początku wątku - ja mam cztery, tytułu ostatniej nie pamiętam ale była też o Malwinie :)

Jeśli chodzi o Zaczarowane baletki to jest to jedna z lepszych książek jakie czytałam (zwłaszcza o balecie). Autorką jest Noel Streatfeild, można poszukać w bibliotekach na dziale dziecięco-młodzieżowym (ja czytałam w serii Klasyka, to są książki z czerwonym chyba grzbietem i czerwoną "wstążką" na górze okładki gdzie jest tytuł i autor; od jakiegoś czasu usiłuję kupić tą książkę ale łatwo nie jest). Jeśli chodzi o film, to rzeczywiście grała tam Emma Watson, można obejrzeć na chomikuj.pl
_________________
„O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć” - Paulo Coelho
„Pytasz po co tańczę? To jakbyś pytał po co oddycham”

forum.mirriel.net
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 16, 2014 12:26 pm   

Już w sprzedaży przedruk włoskiej książeczki "Pierwsze kroki w baletkach" - dla małych dzieci

http://www.studioblok.eu/bb/sklep-online.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15