www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla Amatorów
Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 8:57 pm   

Proszę pamiętać, że forum to nie blog!

Proszę ograniczyć mało wnoszące do tematu posty, będą one usuwane.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 1:37 pm   

Susanna napisał/a:
Może to Ci coś pomoże :
http://www.youtube.com/watch?v=oy2Ngnj8PIE
A przy okazji ma na nogach pointy które ja mam :D

Dziękuję za podpowiedzi, część tych filmów już widziałam ;)
Czy te pointy to sansha recital? Dopytuję, bo na wszystkich zdjęciach w internecie są tak jakoś dziwnie, od boku sfotografowane, że nawet nigdy nie mogłam się im dobrze przyjrzeć.
Sama się zastanawiałam właśnie między sanshą, a grishko fouette, ale w przypadku, gdy nie miałam jeszcze styczności ani z jednymi, ani z drugimi, to w grę wchodzą jeszcze względy estetyczne.. rosyjskie pointy mają takie wcięcie w kształcie litery V, a sansha jest w tym miejscu zaokrąglona. No i cóż, takie można ostatecznie przyjąć kryteria wyboru, jeśli jest trudno rzetelnie porównać obie możliwości bez wcześniejszego wypróbowania :wink:
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 1:39 pm   

Można zawsze pojechać i najpierw sprawdzić, jak się w obu czujesz : ]
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 3:17 pm   

Hej :) . Point jeszcze nie mam i raczej nie wiąże sobie nadzieji, bo rodzice (tylko mama bo tacie to 'wsie ryba') nie chcą kupowac mi point skoro nie chodzę na lekcje klasyki. Natomiast ja jako, że o balecie śnię po nocach (w przenośni, choć marze o takim snie - o nie - śniłam o rekrutacji do OSB xdd.) kręcę piruety po wygłądzinie w skarpetkach ;p. Teraz są plamy na wykładzinie, bo jak się chodzi po domu bez kapci, a potem 'wyciera' skarpetki o wykłądzine to nie dziwić się ;p. O ! Raz mi sie udało 3 piruety za jednym razem w skarpetkach. Jako początkujący amator umiem arabeskę (muahahah - koślawą arabeskę chyba), pracuje nad żabką, nad tymi drobniutki krokami w pointach (jak one się nazywają, taki drobniutkie kroki sie czasami robi w pointach?) pracuję, ale w baletkach (podeszwa jest sztywka, więc staję na zgiętych palcach ;p. Umiem też niedopracowane ***** [czyta sie chyba 'szene' - ale jak się pisze nie wiem] <jupi>.

P.S. Jak Wam sie udało przekonać rodziców na pointy?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 3:49 pm   

MissAloha, pas de bourree couru, chaines.

A nie lepiej byłoby poszukać jakichś zajęć z tańca klasycznego u siebie w mieście? Nauki baletu nie zaczyna się od point... Najpierw trzeba mieć podstawy, ustawione ciało, itp. Tak samo jak nie zaczyna się od potrójnych piruetów, a od zwykłego passe na releve... A to wszystko zaczyna się po prostu - od plie i battement tendus.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 3:49 pm   

Moi rodzice nic nie mieli przeciwko, więc nic nie mówię... Ale jakaś okazja, hę? Nie masz urodzin, imienin? Albo dzień dziecka niedługo...

Nie wiem, jak to się nazywa... Koronkowa praca stóp? Tak o tym pisali. XD

A mi arabeska średnio wychodzi bo jestem za mało rozciągnięta... T.T
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:04 pm   

Joanna napisał/a:
MissAloha, pas de bourree couru, chaines.

A nie lepiej byłoby poszukać jakichś zajęć z tańca klasycznego u siebie w mieście? Nauki baletu nie zaczyna się od point... Najpierw trzeba mieć podstawy, ustawione ciało, itp. Tak samo jak nie zaczyna się od potrójnych piruetów, a od zwykłego passe na releve... A to wszystko zaczyna się po prostu - od plie i battement tendus.


Aha, no to może źle zrozumiałam teksty innych osób w temacie. :D Myślałam, że inni tez tak kupili pointy i też jak ja amatorko - początki. Szukam ciągle zajęć klasyki w pobliżu Bytomia, ale gdzieś naprawdę blisko, bo nie zawsze moi rodzice mają czas na dowożenie mnie. Dlatego Bytom, ewentualnie Tarn.Góry. A Bytom nie ma nic oprócz OSB, gdzie nie chceli mnie przyjąć, bo mam 13 lat. Jestem w jednej wielkiej dziurze baletowej. Dlatego jestem wręcz skazana na bycie samoukiem.

"Moi rodzice nic nie mieli przeciwko, więc nic nie mówię... Ale jakaś okazja, hę? Nie masz urodzin, imienin? Albo dzień dziecka niedługo...

Nie wiem, jak to się nazywa... Koronkowa praca stóp? Tak o tym pisali. XD

A mi arabeska średnio wychodzi bo jestem za mało rozciągnięta... T.T"

No ba! 23 Kwietnia mam urodziny, zbiża się Wielkanboc i Dzień dziecka !. Hehe.
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:17 pm   

Naprawdę w Bytomiu przy szkole nie prowadzą żadnych zajęć dodatkowych? Poszukaj również na innych tablicach - na Śląsku jest trochę miejsc, gdzie można potańczyć, w Gliwicach jest z tego co pamiętam prywatna szkoła baletowa (było już o tym pisane na forum, więc na pewno znajdziesz więcej informacji).

Wiele osób zafascynowanych baletem marzy o tym, aby tańczyć na pointach, ale balet to przede wszystkim technika, a pointy są jej elementem, i naprawdę nie jest dobrym pomysłem zaczynanie od nich nauki, zresztą żaden nauczyciel nigdy tego nie pochwali.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:24 pm   

Tia... Wiem, że jest w Katowicach, ale rodzice zrobili mi 'kazanie' i na takiej gadce się skończyło. Tata potem podszedł i na spokojnie pwouiedizał to i owo czeg oskutkiem jest szukanie zwykłych zajęć na terenie Bytom, Chorzów, Tarnowskie Góry. ;/. A szukałam chyba 100 razy - nie ma niczego. ;(. I wiem, że nauka klasyki, amatorko zaczynana pod point jest kiepskim pomysłem, więc jak już wspomniałam tzw. pas de bourree couru robię w baletkach, ale napewno technicznie coś knocę xd. Heh.
_________________
` Carpe Diem
`Would you tell me how could it be any better than this
Cause you're all I want

`Susanna, Nati, Syjka, JustDance <3
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:43 pm   

Rozmawiaj z rodzicami, może w końcu się zgodzą : )
I może w końcu znajdziesz dogodne miejsce do tańca, a dopóki tego nie zrobisz - ćwicz sama :)
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:51 pm   

Mama - chyba nigdy, musiałabym zachwycic ją jakimiś krokami, że niby jako samouk też sobie 'świetnie' radzę. Aczkolwiek tata juz prędzej się przekona - pod warunkiem, ze sama zaoszczędzę ;/. xdd. Ćwiczyć - ćwiczę i nic tego nie zmeini :)
_________________
` Carpe Diem
`Would you tell me how could it be any better than this
Cause you're all I want

`Susanna, Nati, Syjka, JustDance <3
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:55 pm   

No i good.
Ja właśnie mam na sobie pointy i chodzę po pokoju ;D

Spróbuj nauczyć się czegoś naprawdę fajnego i pokazać rodzicom.
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 5:02 pm   

JustDance. napisał/a:
No i good.
Ja właśnie mam na sobie pointy i chodzę po pokoju ;D

Spróbuj nauczyć się czegoś naprawdę fajnego i pokazać rodzicom.
Zastanawiam się czy juz teg ogdzieś nie pissałam, może w poprzednim poście, a potem to zmazałam. Dokąłdnie tak samo sobie myśłąłąm, nauczę się napawdę fajnych krokói pokażę rodzicom... Trzymcie kciuki :)
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 5:05 pm   

No właśnie jak tak moich przekonałam jak zrobiłam szpagat i zatańczyłam coś łatwego ale w miarę efektownego :) Ale i tak zacznę za dwa lata bo na razie nie mam gdzie chodzić. Ale jako samouk to radzę sobie całkiem ok :D Teraz mam pointy na nogach i pod biurkiem je rozrabiam xD
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 5:06 pm   

Jak można zachwycić jakimś krokiem, jak się go nie uczy? Przecież po coś istnieje cała metodyka baletu, i lekcje, właśnie w ten sposób można się czegoś nauczyć. To nie jest jak z niektórymi przedmiotami, że np. można samodzielnie przeczytać książkę, i też się czegoś nauczyć, tylko tutaj potrzeba pewnego nadzoru, pokazania, poprawienia (i to u każdego trochę inaczej, bo każdy ma inne ciało, inne predyspozycje, i inne błędy robi). Balet ma szereg pewnych zasad, do których należy się stosować, a które wprowadzane są w toku nauki stopniowo, podobnie jak nauka elementów - są nauczane w takiej kolejności, i w takim stopniu, aby umożliwiać przygotowanie ciało do następnych.

Oczywiście, nie twierdzę, że samemu nie da się zupełnie nic zrobić. Jest np. na Youtube dużo filmików, jak robić wiele rzeczy (tylko trzeba znać angielski - bo samo 'skopiowanie' ruchu to trochę mało, dobrze też słyszeć uwagi, i opis ćwiczenia). Ale tu tak samo, trzeba zacząć od 'prostych' rzeczy, tych najbardziej podstawowych, i je najpierw ćwiczyć.

Zawsze można robić też ćwiczenia wzmacniające, rozciągać się... I jeśli nie ma się możliwości chodzenia na balet, to wartościowe są również każde inne zajęcia ruchowe, gdyż balet nie tylko piękna forma, ale również ciężka praca fizyczna, wymagająca siły, kondycji, koordynacji, itp.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 5:13 pm   

No właśnie o to mi chodzi zaczynałam od najbardziej podstawowych figur do których trzeba być dobrze rozciągniętych (i tu właśnie jest ta efektowność ;) ) I zwracałam uwagę na każdy drobny szczególik na to jak ma odwróconą głowę na ile ugiętą nogę itp. i jakoś się udało przekonać rodziców, teraz ćwiczę jeszcze bardziej solennie niż wcześniej :D
 
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 5:15 pm   

Susanna napisał/a:
No właśnie jak tak moich przekonałam jak zrobiłam szpagat i zatańczyłam coś łatwego ale w miarę efektownego :) Ale i tak zacznę za dwa lata bo na razie nie mam gdzie chodzić. Ale jako samouk to radzę sobie całkiem ok :D Teraz mam pointy na nogach i pod biurkiem je rozrabiam xD


:) /. Czyli jestes samoukiem? I skąd miałaś 'układ' ?? ;p Sorry, ze pytam, ale warto spróbować. Mja mama o dziwo przeciwna Szkole Baletowej, a sama jak patrzy, że kręcę piruety sama kręci... <lol2>. Brzmi komicznie, ale cos mi tu nie pasuje xd. Spisek, ukryta kamera :lol:


Susanna napisał/a:
No właśnie o to mi chodzi zaczynałam od najbardziej podstawowych figur do których trzeba być dobrze rozciągniętych (i tu właśnie jest ta efektowność ;) ) I zwracałam uwagę na każdy drobny szczególik na to jak ma odwróconą głowę na ile ugiętą nogę itp. i jakoś się udało przekonać rodziców, teraz ćwiczę jeszcze bardziej solennie niż wcześniej :D

Joanno, ja podobnie mam zamiar sie uczyć baletu. Zwracam uwagę na szczegół każdy, która noga, jak ugięta, pozycja rąk itd. Piruety najlepiej mi się udają jak patrzę ciągle w punkt (najlepszy punkt to logo z TVN Turbo jak mój tata ogląda :D ). Jak nauczę się szpagatu będzie mi 100x łatwiej. :) Ruchy będą efektowne, i ja będę zadowolona z moich efektów.
Ostatnio zmieniony przez Joanna Nie Mar 22, 2009 5:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 7:33 pm   

Nie każdy musi być wspaniałym profesjonalistą, Joanno.
Wiadomo, że lepiej pod nadzorem kogoś, ale samemu też się da. Wiem po sobie troszkę... Chociaż więcej bym robiła w SB ;D
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 7:43 pm   

Ależ ja nie mówię o byciu profesjonalistą - do tego jest dużo dłuższa droga. Ale jeśli mówimy o nauce baletu, to ona tak wygląda, bez względu czy jest to 'dla siebie', czy z myśleniem o przyszłej karierze. Nie można mówić, że się tańczy trochę balet, jak się np. w życiu nie stanęło przy drążku. Balet jest o tyle specyficzny, bo za nim kryje się cała metodyka nauczania, i takie całościowe formowanie ciała wg reguł tej konkretnej techniki. Na zajęciach amatorskich oczywiście, jest to mniej dokładne, niż np. w OSB, ale nadal zachowane są pewne zasady. To naprawdę nie chodzi o to, żeby tylko umieć podnieść nogę na jakąś wysokość. To po prostu jeszcze nie jest balet. Stąd zachęcam, aby jednak postarać się znaleźć jakieś zajęcia. Jeśli nie z baletu, to innej techniki tańca, co przynajmniej da pewną świadomość ciała, fizyczną sprawność, itp., a niektóre techniki mają też sporo z baletem wspólnego, np. jazz.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 5:13 pm   

Joanna napisał/a:
Ależ ja nie mówię o byciu profesjonalistą - do tego jest dużo dłuższa droga. Ale jeśli mówimy o nauce baletu, to ona tak wygląda, bez względu czy jest to 'dla siebie', czy z myśleniem o przyszłej karierze. Nie można mówić, że się tańczy trochę balet, jak się np. w życiu nie stanęło przy drążku. Balet jest o tyle specyficzny, bo za nim kryje się cała metodyka nauczania, i takie całościowe formowanie ciała wg reguł tej konkretnej techniki. Na zajęciach amatorskich oczywiście, jest to mniej dokładne, niż np. w OSB, ale nadal zachowane są pewne zasady. To naprawdę nie chodzi o to, żeby tylko umieć podnieść nogę na jakąś wysokość. To po prostu jeszcze nie jest balet. Stąd zachęcam, aby jednak postarać się znaleźć jakieś zajęcia. Jeśli nie z baletu, to innej techniki tańca, co przynajmniej da pewną świadomość ciała, fizyczną sprawność, itp., a niektóre techniki mają też sporo z baletem wspólnego, np. jazz.


Alez ja stanęłam przy drążku więcej niż dwa razy <jupi> [co prawda tylko od własnego chcenia, przed zajęciami t.współczesnego]. I wiem, że balet to nie tylko podneisienie nogi na jakąś wysokośc, przeciez o to mi chodzi. O naukę ruchów baletowych. :) . Stworzyłam teraz temat o Szkole BAletowej Online, gdzie tacy amatorzy jak My możemy za pomocą tych o tutaj tancerek/tancerzy uczyć się jakiś podstawowych ruchów. Przeczytajcie sobie mój pomysł :) . Joanno, to chyba Ciebie bym widziała w roli 'dyerktora' O-SB (Online-Szkoła Baletowa ;p). chociaż wydajke mi się, że będziesz przeciwna takiemu pomysłowi. Ale myślę, że świetnie wytłumaczysz te 'zasady' xdd.
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 6:14 pm   

Mhmmm, Joanna zna się na rzeczy, trzeba przyznać.
Uważam, że pomysł jest bardzo dobry, tylko trzeba to dobrze zorganizować i rozwinąć.
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 6:41 pm   

Dzięki, ale błagam wypowiedzcie się też tam, bo denerwuję się opiniami, a nikt nie odpisuje tylko biorą udział w ankiecie xddd.

Jupi znalazłam białe rajstopki, ale w wzorki xdd. getry, baletki i można ćwiczyć.

Klikając TUTAJ wejdźecie do tego tematu poświęconego O-SB (Online - Szkoła Baletowa)


Przypominam, że to nie jest pamiętnik! Joanna już zwracała uwagę. Temat ten nie służy do tego abyśmy dzielili się każdym najdrobniejszym szczegółem kto co dzisiaj kupił, co ubrał i jaki krok zrobił.
O.
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Pon Mar 23, 2009 9:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:06 pm   

a ja umiem arabeskę na pincie ale musze trzymac sie sciany :oops:



ja wysłałam na babcie pointy, rodzice by sie nie zgodzili...

sorry za off.

Czytać umie? To niech zobaczy co napisałam powyżej. To nie blog!
Posty niezgodne z regulaminem zostaną usunięte.
O.
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Sro Mar 25, 2009 1:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 1:35 pm   

Ostatnio odkryłam bardzo dobry, nowy sposób na moje rozwijanie w kierunku baletu.

W mojej szkole młodsze dzieci uczy taka jedna Pani tańca, ostatnio dowiedziałam się, że skończyła OSB. KIedy zobaczyła nasz taniec, zaproponowała 'korki'.
Przyszłam do niej i świetnie zaczęła nam tłumaczyć, zobaczyłam znaczne postępy.
Może w waszych szkołach też ktoś taki się przewija? Zapytajcie, to świetny plan BEZ OSB : )
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 3:41 pm   

U mnie nawet ludzie nie wiedzą co to OSB :roll:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15