www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki według Was powinien byc tancerz?
Autor Wiadomość
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 10:24 am   Jaki według Was powinien byc tancerz?

No właśnie jak postrzegacie tancerzy? Według mnie tancerz powinien byc wrażliwy, powinien byc po prostu inny jak otoczenie. Rozumiem przez to, to, że tancerz (przynajmnie tańczący balet) nie powinien byc wulgarny, nie powinien kpic z innych, nie powinien byc niemiły. oczywiście rozumiem, ze każdy ma gorszy czy lepszy dzień, bo ja sama takie mam, ale przpywając przez godzinę tygodniowo z osobą, która tańczyła balet jestem przerazona jej zachowaniem. Balet teraz traktuje jak coś z czego mozna się pośmiac. Jest wulgarna, niemiła i niekulturalna. I nie wiem czy osoby mające stycznośc z tańcem powinny takie byc...

P.S. Z góry przepraszam za byc moze niewłaściwe umieszczenie tematu, ale nienwiedziałam gdzie go umieści, a nic podobnego nie znalazłam...
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 9:45 pm   

Syjko! Powinnas zadać pytanie jaki powinien być człowiek ale to jest temat na forum filozoficzne. W balecie jak wszedzie na swiecie sa ludzie i ludziska i Wy dobrze o tym wiecie. W każdym stanie, duchownym , wojskowym, w plebsie i na szczytach władzy ludzie mają różne charaktery.
Jedno jest tylko pewne a mianowicie to iż powinien sie pasjonować i żyć tańcem.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 4:09 pm   

Nie powinien traktować baletu jak coś, z czego można się pośmiać. Powinien/ Powinna traktować to na poważnie, ta pasja powinna być żarliwa jak ogień, powinien zachęcać do tego ludzi, a nie ich zniechęcać.
To tak jak z nauczycielami: jeśli mamy okropnego nauczyciele chemii nie będziemy lubić tego przedmiotu (okropnego- nie mylić z wymagającym)...
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 5:04 pm   

Uważam, że dobry tancerz przede wszystkim powinien kochać taniec- oprócz doskonałej techniki powinien potrafić przekazywać uczucia, sprawiać, że każdy będzie chciał patrzeć tylko na niego. Musi też być wytrwały, pracowity i... zorganizowany ;) jednak nade wszystko to powinien znać umiar- np. nie posuwać się do drastycznych metod rozciągania. Po prostu dbac o zdrowie. A jak już nadejdze czas to musi zakończyć karierę w pięknym stylu ;)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 10:20 pm   

Moim zdaniem również powinien cechować się wysoką kulturą osobistą. Jeśli będzie niekulturalny nie zachęci innych ludzi do tańca.
Poza tym taniec powinien mu/ jej sprawiać ogromną przyjemność i dawać satyswakcję.

Przpraszam, mam tylko jedno pytanie. Mianowicie- czy chodzio tancerza jako faceta czy jako zawód [psycholog, nauczyciel], a więc tyczy się również t a n c e r e k i~~?
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 11:25 pm   

dobry tancerz powinien być ... dobrym tancerzem - czyli miec znakomita technikę, świetne warunki, być muzykalnym, inteligentnym (przynajmniej w tańcu) i charyzmatycznym - wyróżniac się osobowoscia sceiczną. Poza scena zupełnie mnie nie obchodzi jakim jest człowiekiem, czy ma "wysoka kulture osobistą" a nawet czy bije zone - męża (to są sprawy dla innych organów). Generalnie dokąd nie nzam artysty osobiście jest mi wszytsko jedno jaki jest - wazne co mi daje ze sceny, a znam przypadki ze w zyciu postac całkiem nieciekawa bywa na scenie cudownym artystą. Wiecej - kiedy już poznaje artystów osobiście, a przez to czasem i ich wady i słabostki toleruje je albo traktuje z pobłazaniem bo liczy się to "co na scenie ". Oczywiscie dokad znajomosc ma charakter powierzchowny i nie musze z takim tancerzem/tancerką który okazuje sie np. głupi, nudny, ograniczony, nadety, złosliwy albo narcystyczny przebywac czesciej ;)))))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 4:21 pm   

Powinien błyszczeć na scenie! Pięknieć w tańcu! Płynąć!
Ma mnie przeszywać dreszczyk, kiedy tańczy!
Jeśli widzę jego twarz ma być w głębi szczęśliwa, w głębi, nie koniecznie z uśmiechem, np. gdy tańczy dramatyczny utwór etc.
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 3:26 pm   

Natashy napisał/a:
Przpraszam, mam tylko jedno pytanie. Mianowicie- czy chodzio tancerza jako faceta czy jako zawód [psycholog, nauczyciel], a więc tyczy się również t a n c e r e k i~~?


Tak chodzi mi jako zawód :) (oczywiście miałam również na myśli wszystkie inne osoby mające związek z tańcem, a przede wszystkim z baletem) :) :)
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 3:34 pm   

powinien być dobry w tym co robi, technicznie i artystycznie, i zgadzam sie z Kasia, scena to scena a to jaki jest prywatnie to jego sprawa, wiadomo ze taniec to pasja i sztuka, i w dużym stopniu to sie łączy kto jest jakim człowiekiem, jesli przychodzi do pracy ma dawać z siebie wszystko, ale niekiedy traktować swoja prace z dystansem zeby za bardzo mu nie woda sodowa nie uderzyła do głowy
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 4:21 pm   

nathaliye napisał/a:
ale niekiedy traktować swoja prace z dystansem zeby za bardzo mu nie woda sodowa nie uderzyła do głowy


albo sie nie zalamal taneczna rzeczywistoscia czasem...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Cze 02, 2008 9:50 pm   

Czyżbym wyczuwał jakieś osobiste doświadczenia/przemyślenia ??? ....

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 3:44 pm   

No tak, chyba macie racje z tą prywatnością, ale ja nie zrozumiałam wyraźnie tematu albo zrozumiałam go po prostu trochę inaczej.
Myślałam, że chodzi o charakter tancerza, w tym można ruszyć wyobraźnią.

Jeśli chodzi o tancerkę/rza, jako o typowo zawód, te kilka godzin dziennej pracy jeśli uczy dzieci powinna/nien być wyrozumiała/y, ale nie pobłażliwa/y, po prostu z podejściem pedagogicznym i potrafiąca/y te dzieci swoją pasją zarazić, ale także nauczyć porządnie podstaw, żeby było na czym budować ewentualną dalszą edukację.

Tańcząc w teatrze powinna/nien być osobą pracowitą i chcącą wiele osiągnąć. Poza wielką pasją, która aż oślepia, ma być dobra/y technicznie, dążąca/y do perfekcjii, ale pozostawiająca/y swojego ducha, a nie pustkę.
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 9:04 pm   

Powinien być wrażliwy! Nie tylko na taniec, ale na cały świat, na sztukę, na piękno. Powinien być głęboki jak ocean. A także zawzięty, o silnej osobowości. No i oczywiście utalentowany i pracowity :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 11:11 pm   

I powinien być pomysłowy i ciekawy... taki z pomysłem na taniec i wszystko... zachęcanie, zarażanie... aż po układy itp...... ;)
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 2:47 pm   

no własnie kreatywny :) powinien być i dobrym tancerzem i aktorem :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Isabelle 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośniczka baletu.
Wiek: 30
Posty: 35
Skąd: Gdańsk/ Stockholm
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 5:54 pm   

Przede wszystkim musi być "rzutki" . Nie żaden flegmatyczny. To wystarczy . Posiadając tę cechę będzie otwarty na nowe wyzwania , projekty , możliwości , będzie pracowity ...
_________________
Miłość się mnoży , kiedy się ją dzieli.
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Pon Cze 16, 2008 12:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:23 pm   

rzutki ?:) pierwszy raz w życiu słyszę taką cechę :) muszę to skonsultować chyba z panią z polskiego :P :P
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 2:57 pm   

ale jest w cudzysłowie "rzutki" :D

Powinien pięknieć w tańcu. Jeśli jest dobrym tancerzem, to jeśli jest za wysoki tańcząc w zespole, wszyscy inni mają wydawać się za niscy ;) . Jeśli jest za niski, wszyscy mają wydawać się za wysocy...
Nie ma co- dość komicznie brzmi, ale coś w tym jest...

Chociaż z drugiej strony... nie za dobrze dla tego zespołu, dla tej grupy, bo jak jedna osoba wygląda dobrze, a reszta źle??!!
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Isabelle 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośniczka baletu.
Wiek: 30
Posty: 35
Skąd: Gdańsk/ Stockholm
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 4:23 pm   

rzutkość nazwałabym przeciwieństwem flegmatyczności 8)
oczywiście mówiąc potocznie
_________________
Miłość się mnoży , kiedy się ją dzieli.
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 4:50 pm   

Oczywiście, to co mówiłam o pięknieniu w tańcu nie mazywa się "rzutkością"! To był już tak jakby nowy rozdział ;) .
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 11:40 pm   

dodam bardzo ważną cechę - dobry tancerz jest pokorny,wie że zawsze jest w drodze,że można było lepiej zatańczyć...a gdy mu się naprawdę uda,nie trzyma nosa pysznie przy suficie,ale zapisuje w sercu ten moment,by dzięki niemu lepiej wzrastać,by mieć jeszcze większą motywację...dobry tancerz to dobry człowiek,który łączy w sobie duszę aktora i psychologa.
tyle ode mnie :)
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Czw Lip 17, 2008 11:58 pm   

bardzo ładnie to napisałaś :) , zgadzam się w zupełności, powinien wciąż się uczyć, wciąż piąć w górę
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 2:01 am   

O tak, pokora to bardzo ważna cecha. Moja nauczycielka od klasyki dała mi kiedyś piękną lekcję na ten temat.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 10:58 am   

Wy tu jakiegoś ideała tworzycie ;)
A ja bym się zapytał jaki zwykle JEST tancerz - i jakoś czuję że kapkę odmienny od tego co tu jest pisane ...
Mylę się ??

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Wto Lip 22, 2008 11:06 am   

Kapkę inny na pewno, w końcu nie ma ideałów...
No a poza tym są różni ludzie i każdy tancerz jest inny... hmm..
ale myślę, że bardzo często łączy ich po prostu miłość do tańca.. Często tancerze są pokorni, choć nie zawsze, pną w górę i doskonalą się z reguły też...
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13