www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
środkowy drążek
Autor Wiadomość
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 9:06 pm   

ja może nie tańczę klasyki ale ja sobie nie wyobrażam stać za kimś, po prostu jak ktoś stoi przede mną tracę koncentrację, wypadam z muzyki, zapominam kroków i w ogóle odstawiam jakieś cyrki i maniany :shock: wolę siebie tylko widzieć przed lustrem. nie mówiąc już o tym że mam problemy ze wzrokiem i jestem niska, więc... :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 12:42 pm   

dede napisał/a:
moim zdaniem dobrze jest zamieniać uczniów w liniach, wtedy można dawać wszystkim uwagi, zauważyć co kto robi źle, poprawiać. lekcja to nie przedstawienie żeby nauczyciel mógł sobie popatrzeć na to jak pierwsza linia pięknie wykonuje ćwiczenie;p
ach. . gdyby jeszcze niektórzy nauczyciele tak uważali. . :D
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 1:45 pm   

Mi się wydaje, że panuje powszechne przekonanie, że gorsi stoją z tyłu by patrzeć na lepszych, którzy są z przodu.
To chyba nie zdaje egzaminu.
Chyba, że gorsi stoją z tyłu bo po prostu nie można już nic z nimi zrobić i po prostu bez sensu tracić na nich czas. Może to strasznie brzmi, ale taka prawda - przynajmniej w OSB. No chyba, że są to zajęcia płatne, jakieś warsztaty czy coś podobnego. Wtedy każdy powinien być równo traktowany, bo płaci i wymaga.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:17 pm   

Cheryl masz rację. Gorsze osoby stoją z tyłu na każdej lekcji przez co nauczyciel nie zwraca często na nie uwagi i faworyzuje osoby z przodu. Takie postępowanie jest nie fair zwłaszcza, jeżeli osoba gorsza też chciałaby mieć możliwość zaprezentowania się z przodu. Ja uważam, że na każdej lekcji powinna być zamiana miejsc co najmniej o jedną, wtedy byłoby ok ;) A co do środkowego drążka to ZAWSZE stoją przy nim najlepsi.
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:56 pm   

generalnioe w baletówkach jest tak, że nauczyciele zwracają bardziej uwagę na lepsze osoby i to głównie one stoją z przodu, ponieważ nauczycielom zależy na ich rozwoju, chca ich obserwować i przycisnąć. Osoby gorsze są im często obojętne. Ja mam szczęście, bo u mnie w grupie jest tylko 10 dziewczyn, a zazwyczaj chociaż jedna jest nieobecna i Pani Profesor może wszystkich obserwować, poza tym mamy zajęcia na największej sali baletowej w szkole i każdy ma miejsce. Ale w niektórych grupach w mojej szkole jest nawet 15 osób, a grupa ta ma zajęcia na mniejszej sali i wtedy jest problem.
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 12:18 pm   

niby też mam w grupie coś koło 12 dziewczyn, ale to nie zmienia faktu że Pani Profesor zwraca najwięcej uwagi na te najlepsze :sad: ale zgadzam się z przedmówczynią,zazwyczaj tak jest :)
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 1:07 pm   

moim zdaniem nauczyciele zdecydowanie zbyt szybko i zbyt chętnie ferują wyroki typu: z niej/niego nic nie będzie i dlatego nie warto się nią/nim zajmować.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 2:02 pm   

Może dzieje się tak w przypadku mało doświadczonych pedagogów. Ci, którzy uczą wiele lat mają raczej dobre oko - co nie znaczy, że nigdy się nie mylą.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 4:30 pm   

prawdą jest, że nauczyciele bardzo szybko osądzają i potem bardzo trudno jest zmienić ich zdanie na nasz temat. Ale nie ma rzeczy niemożliwych.
Przecież zawsze można po prostu przestawić kogoś, alebo zamienić osoby miejscami. Zdarzało się u nas, że bardzo dobre dziewczyny osiadły na laurach i wtedy po prostu były cofane do drugiego rzędu, a na ich miejsce wchodziła inna.
Ustawienie w rzędach zależy też od grupy. Bo w niektórych grupach jest bardzo zróżnicowany poziom, a w innych właściwie trudno wybrać najlepszą.
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
takedream 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
fascynatka
Wiek: 28
Posty: 33
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 10:32 pm   

u Nas każdy staje jak sobie wybierze, chyba, że zaczną się jakieś namiętne dyskusje, to Pani karze stanąć jak najdalej Towarzyszki. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12