www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
New Style Academy
Autor Wiadomość
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 1:17 pm   New Style Academy

W najbliższy piątek do sklepów trafi "New Style Academy" - książka i płyta DVD z lekcjami tańca prowadzonymi m.in. przez uczestników polskiej edycji programu "You Can Dance".

Na płycie DVD znajdzie się film instruktażowy z warsztatów tańca New Style z udziałem m.in. Błażeja Szychowskiego (Blazee), Ani Bosak, Rafała Kamińskiego (Roofi), Roksany Saniuk (Roxy) i Mariusza Kotarskiego (Maniek). Tancerze zaprezentują ćwiczenia izolacyjne, a także przedstawią oryginalne "solówki". W książce, do której dołączona jest płyta, nie zabraknie krótkiej historii tańca New Style oraz informacji o tancerzach.

Książka z filmem DVD "New Style Academy" dostępna będzie od 9 maja w punktach sprzedaży prasy, w cenie 29,99 zł.


http://pl.youtube.com/watch?v=t4W_XRcEd9U
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 2:43 pm   

a to jest książka czy parę numerów takiego jakby magazynu?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 4:24 pm   

o ile wiem to będzie w częściach ale nie jest mi znane w ilu
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 12:29 pm   

dalsza część "dyskusji" została usunięta...w skrócie: ze względu na wysoką cenę sporo osób nie zdecydowało się na zakup. jeśli ktoś obejrzał płytę i książkę, to mógłby podzielić się wrażeniami.
mod.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 10:47 am   

no więc. jakieś 15 minut temu leżąc w łóżku babcia mnie obudziła podsadzając pod nos jeszcze pachnącą drukiem [uwielbiam zapachy drukarni :twisted: ] książeczkę NSA w folii, a w niej płytę. dostała to w saloniku prasowym na mojej ulicy, więc rzeźni z dostaniem tego nie było.
pierwsze wrażenie było takie: "tak to ładnie wygląda że żal z folii wyjmować! xD" [a w myślach: *za dużo wczoraj %%%%%% =="*]
książka wygląda ładnie, fajna grafika. zaraz po otwarciu widzimy tekst powitalny. na początku oczywiście mała historia skąd się to wzięło - taniec hiphopowy, breakdance, muzyka, ogólnie kultura hh i czym tak naprawdę jest newstyle dance i jakie podobne tańce się do niego odwołują. cały tekst opisany jest prostym językiem, stawiających oczywiście wszystkich związanych z hh w dobrym świetle [warto podrzucić to swoim dziadkom i niektórym rodzicom :D ], jest autorstwa Andrzeja Cały. piszą też jak przechodziła historia hh w poszczególne etapy, trochę napisali o znanych choreografach [nawet o programie który i mnie zaczął interesować tańcem, zaznaczam że z hh nie miałam wiele wówczas wspólnego, ba xD mogę powiedzieć że byłam wręcz bardziej kimś w stylu Avril L. czy Ashlee S. słuchałam GreenDay, Blinka i innych podobnych :P ], o filmach z tańcem a w międzyczasie w oczy nam się rzucają bardzo ładne zdjęcia do wszystkiego co było powiedziane w tekście.
dodam jeszcze że napisali tam bardzo ważną rzecz. oczywiście nie jest to tak powiedziane dosłownie, ale przede wszystkim trzeba mieć na to zajawkę, trzeba tego chcieć i mieć serce, a nie tylko klepać choreografie na pamięć. oczywiście trzeba się trochę pouczyć, ale przede wszystkim najważniejszy jest własny styl. i tak też przed samym combo napisane są dodatkowo różne drobne rady dotyczące nauki tańca i tańczenia hh w ogóle, aż w końcu: tak! opisana choreografia! :D są to fotoserie dwóch combo z płyty - utrwalenie najtrudniejszych kroków. a na koniec jest małe conieco o naszych instruktorach, jeśli nie pamiętacie to powiem że jest to przewodniczący Blazee [Błażej Szychowski, miałam z nim warsztaty jakiś czas temu w moim Usteckim MDK-u, koleś jest fenomenalny!!] oraz dodatkowo dwie damy Bosa i Roxy [Ania Bosak i Roksana Saniuk] z dwoma dżentelmenami Mańkiem i Roofim [Mariusz Kotarski i Rafał Kamiński].

jak działać będzie mi poprawnie komputer [pierniczy się grafika przez to płyty wszelakie z filmami i filmy ogólnie kompletnie nie działają - Toooorin, RATUUJ!!], to zobaczę płytę na kompie i będę opisywać na bieżąco, a jak nie to sobie obejrzę na dvd i telewizorze.
jak narazie macie filmik. fajnie się wszystko zapowiada i szykuje się niezła zabawa, z pewnością będzie co robić w ten weekend i mam nadzieję że wszystko jest warte swojej ceny :wink:
edit:
no i jestem po pierwszym włączeniu płyty ;) nie oglądałam jednak całej bo troche to trwa xD w menu głównym mamy możliwość odtworzenia wszystkiego oraz pojedynczego odtworzenia nagrań: combo 1, combo 2, solówek i ćwiczeń izolacyjnych.
na pierwszy ogień poszły ćwiczenia izolacyjne - i muszę powiedzieć że bardzo fajne są, można się wczuć dzięki niej w muzykę do której ekipa tańczy i generalnie załapać chęci do tańczenia.
potem solówki włączyłam - każda trwa chyba ponad minutę więc nie są to krótkie solóweczki a'la YCD. najbardziej podobała mi się solówki Blazee'a i Ani [bo taka nietypowa połączyła towarzyski z hiphopem, heh :wink: ], fajnie też zatańczyli Roofi i Maniek, a najmniej podobała mi się znowu Roxi [właściwie jej taniec mi się nigdy nie podobał, tylko duety w YCD mi się w miarę, w miarę]. :P
później włączyłam combo 1 i combo 2. każda z kombinacji dzieli się osobno na pokaz choreografii i kilku słów o niej, następnie jest lekcja [świetne ujęcia - naprawde duży plus] i pod koniec test czyli tańczymy z ekipą, a następnie jest już sama muzyka która wpada człowiekowi w ucho, a przynajmniej mi się bardzo spodobała.
oba krótkie układy się od siebie różnią - w pierwszym układzie przede wszystkim stawia się na energię w tańcu [mocne uderzenia i wypunktowania ciałem bitów], a w drugim układzie stawia się już nieco bardziej na technikę. na pierwszy rzut oka gdy się je po raz pierwszy ogląda mogą się wydawać trochę zbyt trudne jak ktoś nigdy nie miał doczynienia z hh, ale tak jest wszystko później świetnie wytłumaczone przez pana Błażeja że nawet ja szybko zakumałam, a u mnie to z zapamiętywaniem choreografii bywa różnie przecież xd warto dodać że combo mają dość uniwersalne ruchy które jak dobrze będą wyuczone to stanowić mogą podstawy innych choreografii [a jak się podpatrzy jeszcze np. solówki to można wymyślać i wymyślać! :D ].

podsumowując - moim zdaniem NSA jest naprawdę warte swojej ceny!! warto wybulić na to prawie 30 zł gdyż podpasuje na pewno wszystkim tancerzom i potencjalnym tancerzom na każdym stopniu zaawansowania, a po za nauką, na tej płycie zabawy jest co nie miara. ładna grafika, fajni tancerze, super układy i do tego jeszcze ta muzyka aaa!! powiem tak: myślałam że będzie to shit, a i tak wyszło że płyta jest git, hah :D może to z mojego sceptycznego nastawienia do niej tak dobrze ją oceniam.
kto to wydaje, produkuje i patronuje jest napisane tutaj.
generalnie jak ktoś chce naprawdę rozpocząć przygodę z hiphopem to polecam - Blazee jest świetnym pedagogiem, przemówi do tych co nigdy nie tańczyli, ale i spodoba się tym co również tańczą - dobrze wprowadza chcętnych i kumatych ogladaczy w świat tego typu tańca. :) tak więc oceniam całe wydane na naprawdę bardzo dobre stawiając na nie taką solidną grubą piątkę z plusikiem. ^^
a teraz moje drogie baletniczki, gnać do empików i kiosków w poszukiwaniu New Style Academy! :wink:

kurde nie mogę się doczekać aż Blazee znowu będzie w Ustce!!!!!! ^^
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 9:40 am   

a było wspomniane ile będzie numerów/odcinków?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 3:16 pm   

właśnie nie było nic na ten temat napisane i wydaje mi się że projekt jest jednorazowy [chyba że zrobią jeszcze w tym stylu inne tańce hiphopowe i okołotego].
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13