www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
program telewizyjny o sportach artystycznych
Autor Wiadomość
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:31 pm   program telewizyjny o sportach artystycznych

W związku z tym, że jedna z naszych forumowiczek ma możliwość stworzenia takiego programu, w którym moglibyśmy wreszcie obejrzeć te dziedziny sportu, o których transmisje w Polsce naprawdę trudno, czyli: gimnastykę artystyczną, łyżwiarstwo figurowe i pływanie synchroniczne, prosiłybyśmy o wszelką pomoc, rody i pomysły.

ma nadzieję, że spodoba wam się ten pomysł :D

pozdrawiam.
_________________
o!
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:36 pm   

Jeżeli masz satelitę Hotbird albo Astrę (nie pamiętam) jest tam taki kanał rosyjski dot. sportu. Tam często pojawiało się łyżwiarstwo, gimnastyka a nawet pływanie synchroniczne, przynajmniej rok temu. jak sobie nazwę przypomnę to napsizę :)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:41 pm   

Planeta Sport?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:46 pm   

Na Rai Sport też często pojawiają sie powyzsze dyscypliny + udało mi się tam spotkać wrotkarstwo figurowe.
:smile:
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:48 pm   

http://news.sportbox.ru/ O to Ci chodzi ?

chyba tak, ale nie jestem pewna. W logo sa barwy flagi rosyjskiej, wiec pewnie to.
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:56 pm   

Ale często też na PTP (RTL) planeta są reportaże odnośnie rosyjskich tancerek, urywki lekcji z Vaganovej...
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:58 pm   

ale my mówimy o sporcie, a nie o balecie Bajaderko. łyżwiarstwie, gimnastyce, wrotkarstwie, pływaniu...
takie informacje to w innym programie telewizyjnym o którym temat zresztą jest...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:07 pm   

nie wiem czy mam mozliwosci, ale sprobowac moge, ew jak mi sie nie uda zrobie projekt i przedstawie komus i bede chodzic, lazic i meczyc az mi sie uda, ale sama raczej nie dam rady, potrzebuje jakis rad, sugestii ew tego, czego potrzebujecie, co chcielibyscie zobaczyc.
ten progrem bedzie przede wszystkim sprofilowany artystycznie, ale nie tanecznie, bo wg mnie zeby zobaczyc taniec wystarczy sobie cos wpisac lub zobaczyc przedstawienie.
wg mnie obowiazkowo musi byc ga! a wy co jeszcze proponujecie? i jak to ma wygladac? wywiady tez byscie chcieli czy np same transmisje z zawodow. cwiczenia, czyli przygotowania, ew jak wyglada zycie takowych osob?

:)
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:10 pm   

Na pewno oprócz transmisji ćwiczenia.
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:12 pm   

tzn? jak sie rozciagnac, czy jak oni sa rozciagani?
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:14 pm   

czy przypadkiem nie jest lepiej z początku zrobić telewizję internetową, a nie od razu rzucać się na głęboką wodę i robić telewizję z prawdziwego zdarzenia?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:22 pm   

sluchaj, nie mam pojecia jak jest lepiej, nie robilam tego nigdy, dlatego pytam i czekam na dalsze propozycje, ale mysle ze twoja uwaga jest sluszna, nalezaloby sie zastanowic najpierw nad internetowa, bo bedzie tak na oko prosciej :)

ehh, jak zawsze nie ma torina gdy jest potrzebny. uwielbiam jego krytyke :D
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:23 pm   

telewizja w internecie ? To wyjdzie źle, jeśli chodzi o obraz. Tak jak filmiki na you tube...
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:24 pm   

jeśli masz inny pomysł na tv, to mów, bo taka na platformach cyfrowych czy innych to NA PEWNO nie wypali...
pozatym to nie musi być telewizja sensu stricto
może być to streaming, jakiś zbiór linków do transmisji "live" kanałów tv [zawody sportowe, turnieje taneczne] w internecie oraz linki do filmów tanecznych, baletów, nagranych programów etc. które możnabyłoby sobie oglądać kiedy się chce. coś w stylu jak itvp
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:32 pm   

no to byloby na zasadzie "zawsze cos"
ale nie wiem czy my chcemy sie zadowalac czymkolwiek czy czyms waznym i wartosciowym...
chociaz z 2 strony te linki dalyby dostep latwy dla osob, ktore np przeoczyly ta "na zywo"
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:34 pm   

na stronie itvp dalej są transmisje wszelakich programów wyemitowanych we wszystkich TVP... również z MŚ ostatnich w łyż. fig.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 1:38 pm   

ale mi bardziej chodzi o ga
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
pluszak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik tańca :)
Wiek: 53
Posty: 64
Skąd: Pluszowy Świat
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:14 pm   

wg mnie najlepsze by było stworzyć stronę z linkami do ripowanych / nagrywanych filmów z GA, baletu, pływania synchronicznego i pewnie jeszcze kilku innych dyscyplin / tańców.

Telewizja internetowa pomysł fajny ale
musi być ktoś kto to będzie obsługiwał lub musi być komp z programami automatycznie puszczającymi filmy ( a to obciązenie dla finasów kogoś kto się tym pobawi ), komp chodzący 24 na 24.

najprosciej, najszybciej zrobić kilka działów, jakąś stronę i tam zamieszczac linki do filmów. Oczywiście filmy w danym temacie a nie taki misz-masz jak na youtube.

Jeśli spodoba Wam się ten pomysł - moge pomóc w tym temacie, adres strony (subdomena ), hosting ( miejsce na filmy ), strona.

Ja myślę że najlepsza formą byłby format emule ( sumy kontrolne jak w emule ). Nie ma problemu ani ze zrobieniem tego, ani z upowszechnieniem. Każdy kto chce może dodac film który nagrał / przegrał/znalazł. Nio ale może to być po prostu stronka z linkami ( filmy pobierane z jakiegos serwera - oczywiscie wczesniej ktoś musi dany film wrzucić na serwer )
odnosnie programów automatów które moga odtwarzać filmy - też są takie programy. No ale zawsze jakiś PC musi działać, zawsze jakieś łącze musi być. Jeśli łącze w miare szybkie - może oglądać kilka osób, czy kilkanaście. Niestety w PL w większości łącza są marne - wiec jest ryzyko że filmy będą się ciąć ( stopklatki, zaniki strumienia danych )
Nio i to tyle mojego wywodu :D
_________________
*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
Okiem Pluszaka – Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

www.pluszaczek.com

*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:43 pm   

myślę, że pluszak sensownie mówi, chociaż może jednak ta telewizja internetowa wcale nie byłaby taka zła.... przecież możemy zrobić jakieś godziny nadawania- 24 na 24 to bez sensu... tak np. od 6 lub 7 do 22 lub 23....
_________________
o!
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:59 pm   

wlasnie pisze z kims kto jest na studiach informatycznych... zaraz wam przedstawie czego sie dowiedzialam.

No to trzeba ją zrobić. (odnosnie strony internetowej)

Albo ktoś się podejmie i zrobi swoją (jak zna CSS i HTMLa), albo skorzystacie z wiki gdzie jest łatwiej.

Tu nie ma co tworzyć. Potrzebne jest kilka osób, które mają dostęp do taki rzeczy i to nagrają. Potem trzeba to gdzieś umieścić w necie (youtube np.). I wrzucać linki na jakieś forum czy coś takiego. (ten pomysl mi sie nie podoba)

Nasz strona to akurat wiki. http://metropoliasilesia.wikidot.com/main:media Tu sa dwa filmy. Oba są z YT, a widać je na stronie.
Na dole każdej strony jest guzik "edycja" i tam się wpisuje to co chcesz mieć na stronie.
Może edytować cały portal więcej osób, można dodać forum, jakieś dupstwa.
Oczywiście można też robić podstrony i takie tam.

A możecie sobie też założyć np. twittera, czy jaiku i wrzucać fajne linki na jakieś kanał. (tu nie mam pojecia o czy mowi ^^')

No on chce zrobić taką stronę i wrzucać tam linki o takiego programu który służy do wymieniania się plikami.
Ale jak znam życie to będzie kiepawo działać, bo was jest pewnie kilka - kilkadziesiąt dziewczyn i włączacie kompy na 2h dziennie.
Ale za to filmy byłyby w lepszej jakoś niż YT. (odnosnie wypowiedzi pluszaka)

Najlepiej to żebyście założyły sobie działa na forum i wrzucały tam dobrze podpisane linki do YT. Jak ktoś coś nagra, to niech wrzuca na YT i posyła link z opisem i wytłumaczeniem np. "zawody siakie takie, 2008". (ten pomysl mi sie nie podoba bo na nazym forum tego mnostwo, a nam chodzi wlasnie o cos osobnego)

No to trzeba ją zrobić. (strone internetowa)
Albo ktoś się podejmie i zrobi swoją (jak zna CSS i HTMLa), albo skorzystacie z wiki gdzie jest łatwiej.
Masz chwilę to wejdź sobie na wikidot.com i załóż sobie testowe wiki.
Pobaw się, popsuj trochę i zobaczysz czy rozumiesz co się dzieje. :D

poki co, tyle sie dowiedzialam. zobacze co sie da zrobic i poinformuje o postepach. moze nawet uda mi sie go namowic zeby tozrobil za mnie i jeszcze wmowic ze to byl jego pomysl ;p zobaczymy
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:59 pm   

ja mam komputer włączony 24 h 7 dni w tygodniu, tylko że jestem leniem strasznym i nie będzie mi się chciało w to bawić.

poza tym co za różnica czy ga czy łyż. fig. jedno woli to, a drugie tamto - więc będą oba.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 6:17 pm   

kiedys robilam strony internetowe ale to bylo wieki temu.........
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 6:24 pm   

ja też właściwie, html, css, grafika komputerowa - wszystko miałam w małym palcu, heh.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
abeille 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 34
Posty: 255
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 6:30 pm   

a pamietacie cos jeszcze? ja nie mam o tym pojecia, robilam to w podstawowce i musialabym teraz zaczac nauke od zaraz...
_________________
Zimą kocham cię jak wesoły ogień.
Blisko przy twoim sercu. Koło niego.
A za oknami śnieg. Wrony na śniegu.

Gałczyński
 
 
     
pluszak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik tańca :)
Wiek: 53
Posty: 64
Skąd: Pluszowy Świat
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 6:56 pm   

chmieleslava666 napisał/a:
myślę, że pluszak sensownie mówi, chociaż może jednak ta telewizja internetowa wcale nie byłaby taka zła.... przecież możemy zrobić jakieś godziny nadawania- 24 na 24 to bez sensu... tak np. od 6 lub 7 do 22 lub 23....


ja tam obstaję przy swoim :) lepszym rozwiazaniem jest serwer ( dla niewtajemniczonych - jest to miejsce gdzie będą umieszczone pliki ) + jakas strona internetowa ( filozofii ze zrobieniem nie ma ) na której będą podane linki do filmów.

- jesli ktoś nagra jakiś materiał, skompresuje go dix'em, xvid'em ( kodeki do pakowania obrazu video aby zajmował mniej miejsca ) wczytuje na serwer ( który chodzi 24 na 24 h ) a nastepnie albo admin dodaje linak do pliku na strone, lub ktos samodzielnie dodaje link ( tak jak na przykład tu dodaje się posty )
to samo tyczy sie znalezionego materiału w necie, skopiowac do siebie, wczytać na serwer, dodać linka na stronie i tyle.

a jesli chodzi o telewizję - albo ktos by musial miec kompa właczonego 24 na 24 ( co generuje dodatkowe złotówki w budzecie - okolo 40-60zł ), albo zrobić to czasowo w wybranych godzinach jak napisała chmieleslava666. Tyle że w takim wypadku musi byc bardzo szybkie łącze. Bo załóżmy że o wybranej godzinie będzie 20 osób chętnych do oglądania ( a pewnie tyle bedzie ) to łącze które ma 56 kB/s uploadu ( wysyłania ) przekazu video nie obsłuży. Obraz się bedzie zawieszał, przycinał.

Lepszym rozwiązaniem jest strona ( html + css + php + flash itd itp ), niz tv. Kazdy sobie pobiera co chce i kiedy chce ( przez to łącze nie jest obciązone w wybranych godzinach, ale obciązenie rozkłada sie na 24 godziny ), kazdy moze umieścic jakis materiał który uwaza za dobry.

Nawiasem mi się pomysł podoba, w tv jakby chcial poglądac cos ze 3-4 godziny - nie ma takiego zbitka materiału, na stronie mogły by być wybrane frgm czy materiał dobrej jakosci, dobrze opisany - nie taki smietnik jaki jest na youtube.
_________________
*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
Okiem Pluszaka – Wielotematyczna mieszanka Iluzji z Rzeczywistością

www.pluszaczek.com

*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13