www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcesoria baletowe, o których marzymy:)
Autor Wiadomość
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 3:28 pm   

inaenka napisał/a:
(takie brzydkie ustawienie stopy, jak ma ta tancerka z filmiku, nazywam z koleżanką syndromem fouette, bo tak się robi w tym modelu grishko ;) )

faktycznie nie zbyt fajne ma stopy... wydaje mi sie ze w mniejszym lub wiekszym stopniu wieke tancerek z pieknymi podbiciami ma wlasnie takie stopy (stojąc na całych stopach) A z kad to stwierdzenie ze robi sie tak od grishko fouette ;) ? ja sama je mam i nic takiego nie zauwazylam. przynajmniej jak na razie :twisted:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 4:01 pm   

Nie,że od tych point tylko w nich.Nadłamują się już przy rozrabianiu i potem, tak to wygląda. Mam ten model i mam ten problem . Przykładowo w pointach Sansha mimo, że są stare i super wyrobione stopa układa się bardzo ładnie. Nie załamuje mi się tak nad palcami, ale wymaga wypchnięcia podbicia a niby fouette miały być twardsze .

(mam nadzieję, że nie wywalą nas za offtopa, ale w końcu rozmowa o akcesoriach baletowych :) )

EDIT:

uups jakie Sansha, sorki pomyliło mi się, to pointy ze szkoły baletowej, chyba bez marki (to moje pierwsze jakie dostałam od mamy, nawet nie zwróciłam uwagi na firmę) :P twarde jak nie wiem co, ale wyrobione i właśnie stopa fajnie się w nich układa, ale trzeba mocno ją wypychać. Zakładałam je czasem do łażenia po domu lub pracy przy kompie, żeby przy każdej nadającej się okazji ćwiczyć stopy.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Sie 30, 2010 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 9:11 am   

Ja marzę o czerwonych, satynowych pointach.......
Mogły by być też czarne, ale czerwone są takie wyrafinowane...
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:14 pm   

co jak co marze o paczce romantycznej .. caluśkiej białej albo niebieskiej..
i o paczce klasycznej całej złotej..

cudeńko;P
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 8:23 pm   

http://www.dancedirect.co...allet_harmonie/
mi się tak podobają te getry, ale nie na tyle żeby za nie tyle zapłacić :)
(kto wie, może kiedyś trafię na jakąś wyprzedaż)
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 4:59 pm   

Elliot napisał/a:
http://www.dancedirect.com/uk/Products/Ballet/HC0101/leg_warmers_dancewear_ballet_harmonie/
mi się tak podobają te getry, ale nie na tyle żeby za nie tyle zapłacić :)
(kto wie, może kiedyś trafię na jakąś wyprzedaż)


Trochę piżamowe :mrgreen: Te ciemniejsze ładne.

Rozglądam się za wisiorkiem z baletnicą, ale jak dotąd żaden mi się jeszcze nie spodobał tak naprawdę. Na allegro jest kilka nawet ładnych, ale nie stać mnie jednak na wydatek rzędu 50 zł na srebrną drobinkę, którą MOŻE będę nosić.
 
     
verte
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 4:11 pm   

Cytat:
chciałabym mieć jeden obraz Degas na własność
Witam wszystkich, jeśli mówimy o Degasie, chciałbym skromnie polecić ten link :) [/quote]
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 7:01 pm   

hmmm....paczka romantyczna taka jaką miała Sylphide.......cuuuudo.......<3
może jeszcze ogromny plakat taki na całą ścianę z baletnicą............
no i oczywiście pointy Gaynor Minden ;)
hmm...jeśli podbicie to również akcesoria to poproszę o większe :D
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 11:55 am   

Georgia~ napisał/a:
hmm...jeśli podbicie to również akcesoria to poproszę o większe

zawsze możesz zakupić arch enhancer, sztuczne bo sztuczne podbicie, ale zawsze coś :D

mi się marzy baletowy kardigan, ale granatowy albo bordo (nie mam siły już na czarne i różowe akcesoria). wie ktoś gdzie dostanę takowy w miarę przystępnej cenie? :)
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 12:17 pm   

Elliot napisał/a:


mi się marzy baletowy kardigan, ale granatowy albo bordo (nie mam siły już na czarne i różowe akcesoria)


ostatecznie możesz sobie różowy zafarbować na inny kolor :) Sama właśnie zamierzam to zrobić, bo mi różowy przysłali zamiast czarnego, może lepiej, bo czarnego nie mogłabym zafarbować na granatowy, albo może faktycznie - bordo - dobry pomysł :)

A w ogóle to marzyły mi się ocieplacze na ramiona i ...zrobiłam sobie je sama - grube rajstopy rozcina się wzdłuż szwów na tyłku i z przodu i zszywa od strony gumek (kupiłam sobie takie profesjonalne ocieplacze, przyjrzałam się jak były uszyte i przysięgam - jak z rajstop! ponieważ były za duże mam z nich teraz dłuugie ocieplacze na nogi).
Jak się kupi trochę większe rajtki i przetnie tylko przód to wychodzi śliczny cardigan (rajtuzy są tak elastyczne, ze spokojnie można związać "rogi" w pasie. Można też doszyć paski, na wzór klasycznego krzyżowanego wiązania. Od dawna też używam zwykłych rajstop jako body, a nawet wzorzyste lub ażurkowe rajstopy jako eleganckie body pod sukienkę lub tunikę (wystarczy tylko obciąć stopki w nogawkach i otwór w kroku, pięknie się rozciąga i wcale nie lecą oczka. A jaki wybór kolorów i wzorów! :) ).

jakby co - to nie off top to dodatek, taki tips gratisowy - akcesoria, o których marzymy i które są w zasięgu ręki ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:02 pm   

inaenka napisał/a:
Od dawna też używam zwykłych rajstop jako body, a nawet wzorzyste lub ażurkowe rajstopy jako eleganckie body pod sukienkę lub tunikę (wystarczy tylko obciąć stopki w nogawkach i otwór w kroku, pięknie się rozciąga i wcale nie lecą oczka. A jaki wybór kolorów i wzorów! :) ).


Oj taaaaaak! Bardzo doby sposób - ja jednak tylko na salę sobie pozwalam w tym wystąpić :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:37 pm   

mogę spytac co to jest ten kardigan? bo nie kojarze.. :D chyba ze znam to pod inną nazwą...
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:41 pm   

na przykład: http://www.thedancelocker...igan-p-287.html :)
 
     
margotczyk 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Muzyk
Posty: 246
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 6:54 pm   

Parasolka "Lekcja baletu" na Allegro.
Żeby zobaczyć zdjęcie, trzeba przejechać w dół.

http://aukcjewp.wp.pl/par...1217124838.html
_________________
Viens decouvrons toi et moi les plaisirs demodes..dansons joue contre joue
(Aznavour)
Ostatnio zmieniony przez margotczyk Nie Paź 10, 2010 9:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 7:02 pm   

ojej.. jaka śliczna :shock: :) . Prawdzwe dzieło sztuki :) Chyba szkoda by mi jej było brac na deszcz i wiatr :D
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 8:14 pm   

Od jakiegoś czasu podobają mi się te sweterki i ten... kombinezon (?) ;p





:)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 6:49 pm   

czy któraś z Was ma może takie baletki i kupowała w tym sklepie?
baletki

bo patrząc na tę cenę to prawie pół darmo więc nie wiem czy to nie jakaś podpucha :roll:

zapomniałam dodać że mam dość wysokie podbicie i nie wiem czy nie będą mnie uwierać?
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 8:01 pm   

Jedna dziewczyna z mojej dawnej grupy miała takie baletki, i moim zdaniem na jej stopie wyglądały ładnie. Nie za szerokie, nie za wąskie, nawet fajnie wyglądał ten szary nosek (miała białe). Myślę że nie będą cię uwierać, ale może będzie lepiej jak ktoś się wypowie kto był w ich posiadaniu, lub aktualnie je ma ;)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
carmenta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tribal/flamenco/bale
Wiek: 42
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 9:34 pm   

lailana, ja takie posiadam (czarne) - bardzo fajne są i sporo ze mną przeszły :) Polecam. Też mam wysokie podbicie, ale gumki w nich są na tyle elastyczne, że nic nie uwiera i nie boli :) Można też je normalnie prać w pralce (oczywiście najpierw zawiązując mocną pętelkę na tej gumce co przechodzi przez cały but - ja zapomniałam i mi wypadła i już jej nie mogę włożyć z powrotem :( )
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 10:24 pm   

też się zastanawiałam nad tymi baletkami, mam Blocha za 65zł i właściwie żadnej magicznej mocy nie mają, także jeśli te tanie są wytrzymałe i ładne to może warto spróbować :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 6:26 am   

A ja bardzo bym chciała wełnianego, szarego pajaca. Czy nie wiecie moze gdzie mogę takiego kupić w Polsce (bo z zagranicznych sklepów to wiem, ale drogo wychodzi razem z przesyłką więc tylko w ostateczności) ?
Wełniane (tzn. nie wiem czy to wełna, być może akrl albo jakas ina mieszanka) widziałam tylko czarne z Grishko a szare były tylko polarowe:(
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 7:28 am   

carmenta napisał/a:
lailana, ja takie posiadam (czarne) - bardzo fajne są i sporo ze mną przeszły :) Polecam. Też mam wysokie podbicie, ale gumki w nich są na tyle elastyczne, że nic nie uwiera i nie boli :) Można też je normalnie prać w pralce (oczywiście najpierw zawiązując mocną pętelkę na tej gumce co przechodzi przez cały but - ja zapomniałam i mi wypadła i już jej nie mogę włożyć z powrotem :( )


skoro są dobre a cena przystępna to się na nie zdecyduję :D

nawiasem pisząc fajnie spotkać kogoś znajomego z forum tb :lol:
 
 
     
carmenta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tribal/flamenco/bale
Wiek: 42
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 10:34 am   

lailana,

Super się znaleźć na innym forum tanecznym :D A baletki polecam, bo przeżyły niejedne zajęcia baletowe i tańca brzucha i niejedne warsztaty ;)

A mi się osobiście marzy drążek i lustro w mieszkaniu. Ale mam za malutkie i urządziłam je na długo zanim zaczęłam tańczyć, więc trochę po sprawie jest (bo gorzej i drożej jest zmieniać już coś urządzone, niż gołe ściany :))

Z ciuchów znalazłam fajnego pajacyka:
http://www.etiuda-online....-lotus-wear-moi

Podoba mi się też taki top od Capezio:
http://www.capeziostore.c...Top-p/tb107.htm
Ale niestety z tego sklepu wysyłają tylko do US, a na europejskiej stronie sklepu towaru nie ma. Poszukam na innych stronach ;)

No i może jakaś torba do ćwieczeń ;)
Ciuchy itp to z czasem będę kompletować, na tyle na ile rachunki mi pozowolą, więc to raczej plany, nie marzenia. Ale ten drążek i porządne wielkie lustro.....ehhh
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 10:57 am   

http://www.etiuda-online.pl/?pajace,60

tutaj wogóle masz kilka różnych pajacy, może znajdziesz coś dla siebie;)
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 12:29 pm   

Dzięki za pomoc:-)
Niestety nie ma szarych. Szukam konkretnie takiego:
http://www.dancedirect.co.../large/4028.jpg
Chyba w koncu wyjdzie na to ze zamówie go w dancedirekt, bo nigdzie nie mogę znaleźć w kraju:(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13