www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
głupie pytanie...(z czego szyć paczkę)
Autor Wiadomość
odette 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka ludowa
Wiek: 30
Posty: 332
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 5:34 pm   

a ja wlasnie ufam haftkom. wlasnie przez kostiumy. jakos nigdy nic mi nie spadlo, aw szystkie spodnice mamy na haftki.
_________________
mam koncerty... szczęście, ale i brak czasu

jak na razie nieobecna
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 5:41 pm   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 3:43 pm   

http://dancing.moonlighto...llett/index.htm - kolejna instrukcja jak szyć paczkę.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
odette 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka ludowa
Wiek: 30
Posty: 332
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 1:39 pm   

dzieki blanche :D napewno skorzystam :D
_________________
mam koncerty... szczęście, ale i brak czasu

jak na razie nieobecna
 
 
     
Maniuss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerkaa
Wiek: 28
Posty: 20
Skąd: Piękne miejsce...
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:46 am   

X
_________________
Maniuss

____________________________________

Konto należy już do kogoś innego...
Ostatnio zmieniony przez Maniuss Wto Sie 24, 2010 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 6:04 pm   

wyżej ma linki do wskazówek jak domowym sposobem szyć paczkę i wiele uwag np. ze najlepiej szyć ze sztywnika tiulowego. Ale generalnie wiem ze to rzecz trudna - nawet dobra krwacowa nie uszyje paczki bp to praca specjalistyczna - nie wiem na ile profesjonalna ma być ta Odetta. Bo aj wystarczy kilka warstw tiulu na gumce to ok, a jak naprawdę ma stac to moze lepiej koleżanka kupiła by coś gotowego?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maniuss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerkaa
Wiek: 28
Posty: 20
Skąd: Piękne miejsce...
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 6:13 pm   

X
_________________
Maniuss

____________________________________

Konto należy już do kogoś innego...
Ostatnio zmieniony przez Maniuss Wto Sie 24, 2010 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:26 pm   

Maniuss napisał/a:
I to nie jest wcale trudne bo ja już to uszyłam i to porządnie (może dlatego że mam dostęp do najlepszych materiałów, i mam własne studio wspaniale wyposażone). Niestety zdjęcia nie wstawię bo spakowałam już ją w ładne pudełko. Bo to prezent, cały strój.


Cóż za skromność! :D
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Maniuss 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerkaa
Wiek: 28
Posty: 20
Skąd: Piękne miejsce...
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:46 pm   

X
_________________
Maniuss

____________________________________

Konto należy już do kogoś innego...
Ostatnio zmieniony przez Maniuss Wto Sie 24, 2010 4:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:03 pm   

tradycja tzn?
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:11 pm   

Tradycja – przekazywane z pokolenia na pokolenie treści kultury (takie jak: obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), uznane przez zbiorowość za społecznie doniosłe dla jej współczesności i przyszłości.

(źródło: Wikipedia)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 11:05 pm   

<are you fucking kidding me?> :? tradycja jako to, że szyje się lepiej na lepszym?
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 11:29 pm   

Dobra, i ja pociągnę ten offtop, bo już mi się słabo robi od Twoich przechwałek Maniuss.
Uszyłaś paczkę w 5 godzin?! Sama?! Zapewne ślicznie ją udekorowałaś cekinami od Svarowskiego i ręcznymi wyszyciami? I nawet nie pochwalisz się (a przecież tak lubisz się chwalić), bo schowałaś ją do (pewnie b. drogiego) pudełka, zanim zrobiłaś jej zdjęcia, najlepszym, jak mniemam, aparatem na świecie.

Tradycyjnie to Ty kochana ściemniasz. Masz wszystko - najdroższe paczki, wszystkie istniejące modele point, scenę i lustra w domu (zachwyconą widownię rodzice też Ci kupują?). Jesteś wszechstronnie utalentowana, uzdolniona i jeszcze rzemiosłem się parasz. ...Oczywiście
To forum zaczynasz traktować jako swoją scenę i nie chce mi się tu już zaglądać, bo jak nie Ty wyskakujesz ze swoimi przechwałkami to (niby) Twoje koleżanki, którym pozwoliłaś pisać na tym forum. Gdyby to była prawda - założyłyby sobie same konto tutaj. Całe szczęście - nie Ty decydujesz kto może tu dołączyć.

To wszystko, to jakiś absurd i wiesz co, żal mi Ciebie. Pewnie kroku nie potrafisz postawić, i zamiast zacząć pracować nad sobą, kreujesz się na "nastolatkę renesansu'. Żal mi też siebie i innych osób, którzy zmęczeni są Twoją czczą i niestety pozbawioną najmniejszego uroku, gadaniną.

Tęsknię za dawnym, pożytecznym i ciepłym portalem balet.pl
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 5:34 am   

Inaenka, zgadzam się z Tobą w 100%. Jeszcze dodam o ogromnym podbiciu, które pozwala na dotknięcie palcami pięty.... ^^
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 9:17 am   

aaach Maniuss... zauważyłam również pewną nieścisłość: klasyczna biała do Odylii? No coż, coś za coś, jak to się mówi.

Cytat:
Koleżanka poprosiła mnie o uszycie dla niej paczki klasycznej-białej. Niestety nie wiem z czego to uszyć, a ma to być paczka do Jeziora Łabędziego-Odylia.
_________________
mów do mnie tańcem.
Ostatnio zmieniony przez Kostaryka Sro Cze 23, 2010 10:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 10:35 am   

akurat nie widzialam zeby Maniuss wspominala ze biala, ale z cala reszta sie zgadzam.
Maniuss, tutaj nikogo nie obchodzi jak bogata jestes, i jedyne co zyskujesz wypisując te bzdury to nie zbyt dobre wrazenie :?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 12:51 pm   

inaenka napisał/a:
Dobra, i ja pociągnę ten offtop, bo już mi się słabo robi od Twoich przechwałek Maniuss.
Uszyłaś paczkę w 5 godzin?! Sama?! Zapewne ślicznie ją udekorowałaś cekinami od Svarowskiego i ręcznymi wyszyciami? I nawet nie pochwalisz się (a przecież tak lubisz się chwalić), bo schowałaś ją do (pewnie b. drogiego) pudełka, zanim zrobiłaś jej zdjęcia, najlepszym, jak mniemam, aparatem na świecie.

Tradycyjnie to Ty kochana ściemniasz. Masz wszystko - najdroższe paczki, wszystkie istniejące modele point, scenę i lustra w domu (zachwyconą widownię rodzice też Ci kupują?). Jesteś wszechstronnie utalentowana, uzdolniona i jeszcze rzemiosłem się parasz. ...Oczywiście
To forum zaczynasz traktować jako swoją scenę i nie chce mi się tu już zaglądać, bo jak nie Ty wyskakujesz ze swoimi przechwałkami to (niby) Twoje koleżanki, którym pozwoliłaś pisać na tym forum. Gdyby to była prawda - założyłyby sobie same konto tutaj. Całe szczęście - nie Ty decydujesz kto może tu dołączyć.

To wszystko, to jakiś absurd i wiesz co, żal mi Ciebie. Pewnie kroku nie potrafisz postawić, i zamiast zacząć pracować nad sobą, kreujesz się na "nastolatkę renesansu'. Żal mi też siebie i innych osób, którzy zmęczeni są Twoją czczą i niestety pozbawioną najmniejszego uroku, gadaniną.

Tęsknię za dawnym, pożytecznym i ciepłym portalem balet.pl


A może nieustające przechwałki to sposób na odreagowanie stresu, zapomnienie o kompleksach?

Dobrze, skończymy już ten off.
Wróćmy do tematu: z czego szyć paczkę.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:05 pm   

Ja bym tak szybko nie kończyła - chodzi mi o to, że posty Maniuss są kłamliwe i wprowadzają zamęt - poczytajcie - w pierwszym pisze, że nie tańczyła nigdy w pointach i nie wie co to podbicie. Następnie zasypuje postami, w których jawi się jako specjalistka od wszystkiego. Apeluję o ukrócenie tego , ponieważ wprowadza to w błąd dziewczyny, które naprawdę zadają poważne pytania, proszą o radę i wskazówki i biorą pod uwagę wyssane z palca historie Maniuss. To nie w porządku. O wartości tych postów może świadczyć ich ilość - ta dziewczyna jest tutaj ledwo ponad miesiąc (przy okazji - Maniuss - jak możesz mieć najwyższą średnią w szkole, czy tam w klasie, skoro robisz tyle błędów ?!).
Przechwałki to jedna rzecz, ale kłamanie to już bardzo nieprzyjemna sprawa.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:09 pm   

ja bym juz jednak chyba skonczyla temat :)

dziewczyny moje drogie: jak ładne Wam wychodzą te paczki przez Was uszyte???
Sisha, jak szycie idzie? juz widać efekt? :)
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:15 pm   

Myślę, że jednak powinniśmy wrócić do tematu a dyskusję kontynuować np. w wątku: "O wszystkim i niczym" lub na priv. :)

Co do pytania: jak uszyć paczkę;

Film na YouTube

Wątek w języku angielskim
Tłumacz strony


Postaram się znaleźć coś jeszcze. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:19 pm   

już skończylam, zajeło mi to dwa dni. oczywiscie zamysł nie był taki, by wyglądała profesjonalnie, tylko była stylizowana na tutu ;) (tańczylismy w nich jazz).
potem moge wstawic jakies zdjecie, jak tylko dobiore sie do aparatu :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:20 pm   

O, znalazłam jeszcze inne filmiki. :)

Film nr. 1

Film nr. 2

Film nr. 3

Mam nadzieję, że pomogłam. ;)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:23 pm   

Sagittaire, ja mam jedną paczkę ćwiczebną uszytą. Częściowo przeze mnie (mniejsza część raczej:-)) a większość to dzieło babci.
W sumie jako paczka ćwiczebna sprawdza się dobrze. Nie jest tak sztywna jak paczka sceniczna, ale na próby wystarcza zdecydowanie:-)
Jeśli ktoś byłby zainteresowany zdjęciami to mogę wysłać na PW (ale mam tylko zdjęcia na tancerce, niestety "na sucho" nie robiłam) :-)
Pozdrawiam:D
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:27 pm   

ależ jak taka światła osoba jak Maniuss mogłaby mieć kompleksy?
pozatym jako 14 latki powinnyście wiedzieć, że przechwałki to dobry sposób, nie na leczenie kompleksów, ale sukcesywne zniechęcanie ludzi do swojej osoby.
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 1:32 pm   

Kostaryko, ja też mam 14 lat. ;)


Proszę, wróćmy do tematu.
Narzekamy, że posty Maniuss wprowadzają zamęt, a nasze wypowiedzi nie na temat w tym wątku też mogą go wprowadzać. ;p
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12