www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia w Łodzi specjalność: Tancerz-choreograf
Autor Wiadomość
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 9:35 pm   Studia w Łodzi specjalność: Tancerz-choreograf

W Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej powstała nowa specjalność tancerz-choreograf o wszystkim można przeczytać tu:
http://www.wshe.lodz.pl/taniec/index.php?id=1
Studia są dzienne 3,5 letnie

"Po ukończeniu Wydziału Artystycznego WSHE w Łodzi na kierunku Kulturoznawstwo ze specjalnością Tancerz-choreograf otrzymasz dyplom licencjata i możesz pracować jako:
Tancerz w profesjonalnych teatrach tańca, zespołach tanecznych, teatrach muzycznych i musicalowych w kraju i za granicą.
Choreograf teatralny (teatr dramatyczny, muzyczny, lalkowy) oraz zespołów tańca.
Kierownik artystyczny amatorskich i profesjonalnych zespołów tanecznych.
Krytyk i teoretyk tańca."
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 5:33 pm   

takie 2 pytania, moze glupie ale dla mnie wazne:
1)sa jakies progi wiekowe przyjecia na te studia bo tam nie jest napisane?
2)to nie jest temat ale tak nawiazujac ze to o studiach to czy takie studia naprawde maja potem znaczenie w szukanie jakis placowek do realizowaniu sie w tancu? czy jak powiedzmy startuje dwoje ludzi do pracy w Teatrze Muzycznym to pomijajac ich technike ktora powiedzmy jest porownywalna fakt ukonczenia studiow pomoze?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 5:45 pm   

1) jeśli chodzi o dolny próg, to musisz mieć maturę.
2) myślę, że ma znaczenie, bo w końcu to jest jakieś wykształcenie taneczne, które świadczy nie tylko o poziomie tańca, ale i wiedzy.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 6:57 pm   

chodzilo mi o gorny próg, w sensie do 30 stki?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 3:25 pm   

a znacie ten gorny zakres wieku do przyjecia?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 4:39 pm   

Tranquility napisał/a:
Aggo, spójrz na kadrę... myślę, że nie będzie tak źle...


hmm, kadra jak kadra - w większosci studenci DRUGIEGO roku Pedagogiki Baletu. Oczywiście to bardzo dobrzy tancerze...

PS. Nie ma czegos takiego jak górna granica wieku przyjęcia na studia. Ograniczać moga tu raczej warunki - bo to studia praktyczne, praca z ciałem itd. tak jak nie przyjma Cie na studia np. malarskie jesli nie umiesz rysowac ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Sro Lut 13, 2008 4:03 pm   

No to tak napisałam do tej szkoły i dowiedziałam się tyle, że zajęcia rozpoczną się w październiku 2008 roku, cena czesnego jest taka duża ze względu na dużą ilość zajęć praktycznych. Władze w uczelni mogą zaproponować promocyjną stawkę dla kandydatów na te studia, ale te informacje będzie można uzyskać wraz z kolejną rekrutacją w czerwcu. Nie mają jeszcze informacji ile godzin zajęć tanecznych może być w tygodniu. Jest możliwość też sobie dorobić na czesne w uczelni, można o tym poczytać na ich stronie internetowej a dni otwartych nie będzie a jak ktoś chce indywidualnie zwiedzić uczelnię to skontaktować się trzeba tu jwilamek@wshe.lodz.pl
 
     
KaskaMilion 
Nowicjusz

Posty: 2
  Wysłany: Pon Mar 10, 2008 6:45 pm   

:569: :568: Oferta WSHE skierowana dla młodych ludzi, po maturze, z dobrymi predyspozycjami tanecznymi, które tańczą lub tańczyły w zespołach i pragną dalej pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Na same zajęcia taneczne zaplanowano, jak dowiedziałam się, od 20 do 22 godzin lekcyjnych tygodniowo. Od poniedziałku do piątku, poza bogatym programem przedmiotów teoretycznych, dochodzą więc jeszcze 4 godziny lekcyjne dziennie przedmiotów tanecznych. Na przykład: w poniedziałek mogą być 2 godziny tańca klasycznego oraz 2 godziny tańca współczesnego, we wtorek – 2 godziny techniki Barre au sol oraz 2 godziny tańca charakterystycznego, we środę – 2 godziny tańca klasycznego oraz 2 godziny tańca jazzowego itd. Program jest różnorodny
i w ciągu 3,5 letniej edukacji w trybie dziennym daje możliwość poznania wielu technik tanecznych oraz zasad kompozycji tańca, a także przedmiotów humanistycznych. Atrakcją są przede wszystkim kwalifikacje, jakie można zdobyć po ukończeniu Wydziału Artystycznego WSHE – państwowy dyplom licencjata w zakresie kulturoznawstwa ze specjalnością tancerz-choreograf. Żadna uczelnia w Polsce, jak dotychczas, nie ma takiej oferty. Taki dyplom daje możliwości bycia zarówno teoretykiem, jak i praktykiem. Co do innych wyższych szkół w Polsce
o kierunkach taneczno-choreograficznych – WSU w Kielcach i Akademii Muzycznej
w Łodzi, czesne w tych szkołach również nie są małe – semestr kosztuje około 2500 zł (rocznie około 5000zł) przy spotkaniach przez 4 dni w miesiącu, podzielonych na dwa zjazdy w trybie zaocznym (co druga sobota i niedziela). Dowiedziałam się od osoby, która studiuje w Akademii Muzycznej w Łodzi w trybie zaocznym, że samego tańca współczesnego tam jest tylko 64 godzin, rozłożonych na 4 semestry po 16 godzin w każdym, tyle samo godzin przeznaczono również na taniec klasyczny itd. Natomiast WSHE w Łodzi w swojej ofercie ma zaplanowanych 320 godzin tańca współczesnego (60 godzin przez 6 semestrów), ponad 500 godzin tańca klasycznego, 180 godzin tańca jazzowego itd. W okresie 3,5 roku nauki daje to ponad 1800 godzin różnych przedmiotów tanecznych, do tego jeszcze dochodzi ponad 1200 godz. przedmiotów teoretycznych. Razem ponad 3000 godzin dydaktycznych. Oferta godzinowa jest kilkukrotnie większa niż w innych polskich uczelniach, dlatego wyższe jest czesne, bo to jak już wiecie, są to studia dzienne
w szkole prywatnej. Więc decyzja należy tylko do nas samych, gdzie chcemy studiować i w jakiej szkole – w prywatnej czy państwowej oraz w jakim trybie – zaocznym czy dziennym. Jednakże specjalności artystyczne powinno się, według mnie, studiować dziennie, tak jak jest to na zagranicznych uczelniach. A WSHE proponuje zarówno dobrą ofertę programową, jak i wykwalifikowanych wykładowców. W ramach Drzwi Otwartych podczas VIII Festiwalu Nauki, Techniki
i Sztuki w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbędą się warsztaty tańca współczesnego poprowadzone przez jednego z wykładowców powstającej specjalności „Tancerz-choreograf”. Uczestnictwo w tych warsztatach jest bezpłatne i uczestniczyć może w nich każdy, kto jest zainteresowany studiami tanecznymi w WSHE. Warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2008 r. w godz. 11.00-13.30 („Sala Wschodnia” w budynku „H” WSHE przy ul. Rewolucji 1905 w Łodzi). Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 11.04.2008r. w formie e-mailowej na adres makowskaj@wshe.lodz.pl powołując się na hasło – „Warsztat taneczno-choreograficzny” 21 kwietnia 2008 r. Informacja telefoniczna pod numerem (0-42) 29-95-659. Ilość miejsc jest ograniczona. Pozdrawiam tanecznie.
:idea: :mrgreen: :idea: :mrgreen:
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 10:24 am   

Warsztaty odbędą się 21 kwietnia 2008 roku w godz. 11.00-13.30 ("Sala Wschodnia" w budynku „H” przy ul. Rewolucji 1905 roku). Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne i uczestniczyć może w nich każdy, kto jest zainteresowany studiami tanecznymi w WSHE.

Tu jest adres, moze na glownej stronie uczelni tez cos najdziesz.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:36 pm   

A wspominano cos o tych studiach i dużo było osób? i ogólnie coś więcej jak było tam? czy dobrze zorganizowane? :)
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:55 pm   

ogólnie nie było powiedziane nic więcej niż jest napisane na stronie....

oprócz tego ze egzamin składa się z t.współczesnego , t. clasyczny ( lub predyspozycje jeśli ktoś nie miał do czynienia) i etiuda

zaplecze bardzo dobrze rozegrane... sale przystosowane....

całość bardzo profesjonalnie

i chociaż dalej mnie bolą koszta ale wiem że i tak na taką liczbę godzin praktycznych są one i tak minimalne ( ale cóż trzeba liczyć również zamieszkanie życie codzienne ) oj wychodzą kolosalne liczby

lecz jeśli ktoś się waha to bez obaw ...

tylko ŁÓdź jako miasto średnio przypadła mi do gustu
_________________
show must go on
 
 
     
KaskaMilion 
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 10:55 pm   

Sephia napisał/a:
Na tej stronie pisze, że trzeba będzie zatańczyć układ a na czym miałby polegać egzamin z klasyki i współczesnego?


Witam, warsztaty były ok :)) ! Dowiedziałam się również, że postępowanie kwalifikacyjne będzie wyglądać w sposób następujący: praktyczny sprawdzian z kreatywności ruchowej - kilka kombinacji z tańca współczesnego oraz z tańca klasycznego (podstawy), które zaprezentują członkowie komisji podczas rekrutacji, a kandydaci będą musieli je powtórzyć. Pozwoli to komisji rekrutacyjnej sprawdzić predyspozycję taneczne ubiegających się o przyjęcie na studia m.in.: koordynacje ruchową, muzykalność oraz warunki fizyczne kandydatów. Z każdym zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna (zainteresowania, dotychczasowe doświadczenia taneczne); każdy z kandydatów musi zaprezentować własny 1-minutowy układ choreograficzny w technice dowolnej. W ramach postępowania kwalifikacyjnego oprócz rozmowy kwalifikacyjnej i praktycznego sprawdzianu z kreatywności ruchowej, a także prezentacji tanecznej>jest jeszcze test ( :568: tylko on nie ma charakteru eliminacji - chodzi o zakwalifikowanie do odpowiedniej grupy) z języka obcego (do wyboru: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, rosyjski)
 
     
carol
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 02, 2008 12:19 pm   

Halo, przeczytajcie, co znajduje się na stronie specjalności tancerz:
Drugie postępowanie kwalifikacyjne na studia odbędzie się 16 września (wtorek) 2008 r. o godzinie 10:00.
Od godziny 10:00 do 11:00 przeprowadzony zostanie test językowy, od godz. 11:30 praktyczny sprawdzian z kreatywności ruchowej oraz zaprezentowanie komisji własnego 1-minutowego układu tanecznego a także rozmowa kwalifikacyjna (zainteresowania, dotychczasowe doświadczenia artystyczne).
Jest jeszcze szansa, aby się dostać na wymarzone studia!!!!! Nie wiem jak Wy, ale ja zamierzam spróbować!!!
Powodzenia!!!
:D
 
     
milka99992 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
love :P
Wiek: 34
Posty: 2
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 10:00 am   egz

a u was w I terminie wszyscy dostali sie tak od razu, czy mowil cos do niektorych dziewczyn ze beda musialy ciezej pracowac i nadrobić troche??

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 11:01 am ]
ale z pewnością poszło Ci lepiej.. Ja mam braki nawet mi powiedział, nie tanczyłam nigdy klasyki, kurde teraz nie wiem co robic

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 11:04 am ]
Czy u was, też dostały sie słabsze dziewczyny? czy wszystkm szło dobrze ?
 
 
     
an3czk4
Nowicjusz

Posty: 14
Skąd: Bialystok
Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 11:41 am   

Mówił ogólnie, że łatwo nie będzie. Z tego co pamiętam nie wszystkie osoby były świetne i miały pewne braki ale jak Ciebie przyjęli to znaczy, że masz predyspozycje i jeśli będziesz pracować poradzisz sobie i bez zastanowienia powinnaś próbować:) takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
 
 
     
La Fille aux Yeux d'email 
Nowicjusz


Wiek: 34
Posty: 21
Skąd: Far Far away
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 2:14 pm   

26 września o 17 mamy rozdanie indeksów. Ogólnie inauguracja jest 25 ,ale dla naszego kierunku jest dzień później:) Zajęcia zaczną się pewnie po 1 października. Oczywiście będziemy pisać jak wrażenia :D
 
 
     
milka99992 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
love :P
Wiek: 34
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:51 pm   tan

a to juz wiesz jakie bedziemy miec zajecia? nie bylam na ingauracji i nie wiem. bede wdzieczna jak podasz mi mniej wiecej co bedzie w 1 tygodniu. tzn do ktorej godz beda zajecia. ( w szczegolnosci chodzi mi o piątek.) dzięki z góry za info :))
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:24 am   

interaktywny pokój studenta ...wszystko Ci powie ....a propo mamy obowiązek logowania się tam....
Nie stety z tego co mówił doktor czwartki mamy luźniejsze kończymy ok 16
piątki mamy zapakowane :(
wejdz na pokój

--------------------------------------------------
Nie stety nie wiem na czym będą polegać zajęcia z rytmiki....
a ni czy na klasyce będzie praca na pointach ( myśle iż na pewno nie w tym semestrze )
_________________
show must go on
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:15 am   

otóż podam tylko siatke godzin...
historia kultury wykłady 1.5h
historia kultury ćwiczenia 1.5 h
działania twórcze wykłady 0.45 h
działania twórcze ćwiczenia 1,5 h
historia sztuki wykład 1,5 h
historia filozofii 1,45 h
logika i semia. 1,5 h

.........................
warsztat...
T.T. współczesnego 3 h
T.T. klasycznego ok 4.45 h
T. ludowy i charakterystyczny ok 3.5 h
video klip dance ok 1.45
improwizacja aktorska
capoeira
no i jeszcze pare rzeczy.

pon i czw mamy od 8 do 16
wt 8 do 17
śr 9 do 17
pt 9 do 18
_________________
show must go on
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 6:00 pm   

MIELIŚMY
Stan mój na dzień dzisiejszy :
strzelają mi kostki w tym nie mam pojęcia co jest z lewą bo widze tylko że wystaje jakaś gula ( mam nadzieje że nie skręcona )

mam zakwasy na całym ciele ( oprócz szyi)
...................................................

Więc poziom jest bardzo wysoki....
Lecz chyba największe wrażenie na wszystkich wywarły zajęcia z Capoeir'y
3 h męczarnia a zarazem zabawa
t.t. klasycznego to szybki przelot od podstaw
video clip dance- będzie bardzo ciekawe głównie zasługa pedagoga,
t ludowy i ch.- lekcja organizacyjna
...................................................
wykłady i ćwiczenia:
działania twórcze - gniecenie kartki i gra w skojarzenia
historia sztuki- cały wykład prowadzony do mnie ( więc przy okazji poćwiczyłam aktorstwo)
historia filozofi- wykład ciekawy wykładowca jednak jest specyficznym człowiekiem który mówi w jednym tempie, bez zmiany intonacji głosowej
logika i semiotyka- z błedu na stronie wshe opóściłam :oops:
_________________
show must go on
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Paź 11, 2008 11:41 pm   

z kim macie videoclip dance?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 2:07 pm   

Więc tak ....

spokojnie mamy dopiero I semestr akrobatyka będzie nie pamiętam teraz siatki w którym semestrze

A wideo dance klip mamy z mgr A. Niewiadomska
_________________
show must go on
 
 
     
Balllllerina 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 67
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 11:01 am   

Specjalność Tancerz-choreograf
Rekrutacja na rok akademicki 2009/2010

Postępowanie rekrutacyjne rozpocznie się w czerwcu 2009 roku (dokładny termin zostanie podany później).

Postępowanie kwalifikacyjne będzie wyglądać w sposób następujący: praktyczny sprawdzian z kreatywności ruchowej - kilka kombinacji z tańca współczesnego oraz z tańca klasycznego (podstawy), które zaprezentują członkowie komisji podczas rekrutacji, a kandydaci będą musieli je powtórzyć. Pozwoli to komisji rekrutacyjnej sprawdzić predyspozycję taneczne ubiegających się o przyjęcie na studia m.in.: koordynacje ruchową, muzykalność oraz warunki fizyczne kandydatów. Z każdym zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna (zainteresowania, dotychczasowe doświadczenia taneczne); każdy z kandydatów musi zaprezentować własny 1-minutowy układ choreograficzny w technice dowolnej.

W ramach postępowania kwalifikacyjnego oprócz rozmowy kwalifikacyjnej i praktycznego sprawdzianu z kreatywności ruchowej, a także prezentacji tanecznej przeprowadzany jest test z języka obcego (do wyboru: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, rosyjski), który ma na celu zakwalifikowanie do odpowiedniej grupy zaawansowania. Test z języka obcego nie ma charakteru eliminacji.

Wymagane dokumenty:
Studia I stopnia (licencjackie):
oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej
4 jednakowe kolorowe fotografie (o wymiarach 35/45 mm), lewy półprofil na jasnym tle, bez nakrycia głowy
kserokopia dowodu osobistego (obie strony) i książeczki wojskowej (str. 2,3,6,7) (dokumenty do wglądu)
aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na danym kierunku (ważne 6 miesięcy od daty wystawienia)
dowód wpłaty wpisowego, opłaty rekrutacyjnej i opłaty za elektroniczną legitymację studencką

Osób ubiegających się na studia przy składaniu dokumentów obowiązują opłaty za postępowanie kwalifikacyjne oraz opłata za wystawienie legitymacji elektronicznej.

Kontaktowe telefony do Biura Rekrutacji WSHE w Łodzi:
(042) 6315800; 6315801; 6315802,
bezpłatna infolinia 0 800 080 888,
e-mail: rekrutacja@wshe.lodz.pl
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 12:30 pm   

Dlaczego osoby, ktore ubiegaja sie o przyjecie - przystepuja do egzaminu maja placic za legitymacje?
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 9:00 pm   

A ja pytanie uważam za bezsensowne ...myślę iż jeśli się ktoś nie dostanie może ubiegać się o zwroty tych 17 zł ( nie pamiętam ile dokładnie wynosi wyrobienie )

Pozdrawiam
_________________
show must go on
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14