www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia w Łodzi specjalność: Tancerz-choreograf
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 9:51 pm   

Po co ma sie ubiegac o zwrot? Ogolnie dziwna zasada. Nigdzie nie placi sie za legitymacje przed ogloszeniem listy przyjetych.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 11:00 am   

Może i "nigdzie" się nie płaci ale ta szkoła jest wyjątkowa....i pełna "dziwnych" zasad.....

Jeśli komuś to nie odpowiada to nie decyduje się na tę uczelnie... i tyle

Pozdrawiam
_________________
show must go on
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 1:21 pm   

Ten ironiczny ton jest zupełnie zbędny. Akurat pytanie Aggi jest jak najbardziej podstawne. Zazwyczaj opłata za legitymację uiszczana jest później, jak delikwent zostanie przyjęty w poczet studentów.

Zakończmy tę żenującą dyskusję, bo poziom emocji jest nieadekwatny w stosunku do zadanego pytania.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 10:42 am   

Temat zostal wyczyszczony. Usunelam 3 strony zachwytow nad nowym kierunkiem. Wszyscy czekaja na relacje studentek na forum.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Pią Gru 05, 2008 8:17 pm   

Znalazłam stronę gdzie pisze, że 1 grudnia była możliwośc uczestniczenia i zobaczenia jak prowadzone są zajęcia na tym kierunku
http://rozrywka.studentne...13&l=&id=303393
I chciałam sie zapytać czy będzie jeszcze takie coś organizowane i miałam wogóle nadzieję że forumowiczki które dostały się na ten kierunek będą pisać jak jest takie coś organizowane bo bardzo jestem zainteresowana tym kierunkiem i z chęcią bym się na takie cos wybrała a może był ktoś i powie jak było?

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 1:28 pm ]
Jakby ktoś był zainteresowany to zauważyłam informacje na stronie głównej w WSHE o tym spotkaniu 1 grudnia i są nawet zdjęcia :) A także pisze że w marcu będzie kolejne spotkanie
http://www.wshe.lodz.pl/_...id=636&id_pop=1
Jakby któraś ze studentek jeszcze tu zajrzała to byłabym wdzięczna za informacje jak tam jest bo juz jednak trochę czasu minęło i jakieś wrażenia na pewno już są. Z góry dziękuję
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 7:23 pm   

A więc tak....
Za dwa tygodnie semestr2
ja od 3 dni jestem już w szczecinie ( czyt po sesji)

ten semestr na pewno dał każdej z nas bardzo dużo....
Progres jest widoczny u każdego.

Napisze coś więcej gdy będę miała nowy plan

Pozdrawiam
_________________
show must go on
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 8:07 pm   

a jak wygląda taka sesja na tych studiach? :P
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 12:17 am   

Bardzo dobre pytanie :) Tez jestem ciekawa jak wyglada.

Czy macie jakies zajecia z technik wspomagajacych? Typu pilates i barra au sol?
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
madziak908 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 12:40 am   

Mam takie pytanie.
Czy jak trenuje jazz 3 lata, a wcześniej jeździłam na różne warsztaty z innych technik tańca to czy mam szanse dostania się do tej szkoły?
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 1:52 pm   

Zacznę od końca....

Jeśli wierzysz w Siebie to czemu masz nie mieć szans

Sesja....

Wygląda tak samo jak na innych uczelniach
iż studiujemy kulturoznawstwo to mamy normalne egzaminy
Egzaminy mieliśmy z:
Działań Twórczych
Hist Filozofii
Hist Kultury ( w tym teorii tańca)
Hist sztuki
Logiki i semiotyki ( nie każdy )
Rytmiki z umuzykalnieniem ( przedmiot odszedł)
T tańca klasycznego ( egzamin plus całokształt)
T tańca współczesnego ( egzamin plus całokształt)
Video clip dance (przedmiot odszedł)
Capoeira ( przedmiot odszedł)
taniec ludowy i charakterystyczny ( całokształt)

Co do technik wspomagających to od tego semestru ma wejść joga
w sumie nie wiem co z technikami rozciągania barra au sol
Słyszałam że ma ich nie być i nie jestem z tego powodu zadowolona
_________________
show must go on
 
 
     
madziak908 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:42 pm   

Dziękuje bardzo :) Będę próbować, może się uda :)
 
     
flyer-higher 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 12:20 pm   

Oprócz WSHE i Akademii w Łodzi warto pamiętać o kierunku Aktor Tańca w Bytomiu. Siatka zajęć tanecznych jest bardzo obiecująca,co wiecej,zajęcia z woklau i gry aktorskiej zwiększają szanse na prace np w teatrze(ogólnie na scenie).
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 2:30 pm   

Dziś został wygenerowany plan zajęć na semestr 2

Faktycznie jak zostaliśmy uprzedzeni najgorszy a zarazem najlepszy jest poniedziałek

Pn:
Technika tańca współczesnego, Technika tańca klasycznego i taniec jazz'owy
7,5 godziny tańca

wt:
Historia sztuki lub wykład, taniec ludowy i charakterystyczny, Technika tańca współczesnego lub jazz'owego
4,5 godziny tańca

śr:
Technika tańca klasycznego, taniec historyczny
3 h tańca

czw:
Historia filozofii, Działania twórcze , taniec ludowy i charakterystyczny
tylko 1.5 h tańca

pt:
Teoria kultury, yoga, Technika tańca klasycznego
3 h ruchu

Przy czym najwcześniej zaczynamy o 10.15 ...
Mi to odpowiada :)
_________________
show must go on
 
 
     
streetQUEEN
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 2:57 pm   

Jestem w 1 klasie liceum i chciałabym pójść na te studia.. ale mam wątpliwości czy bym się dostała, a to z tego powodu ,że głownie tańczę hip hop, a czasem współczesny... Z baletem nie miałam nigdy doczynienia... Jak myślicie czy miałabym jakieś szanse się tam dostać? a jeśli tak to czy bym sobie wogóle poradziła? "Jakie elementy trzeba pokazać na egzaminie? Z góry dziękuję za odpowiedź;) Pozdo
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 5:02 pm   

Proszę poczytać posty wyżej bo nie chce mi się udzielać takich samych odp.... albo napisać do mnie na gg
_________________
show must go on
 
 
     
streetQUEEN
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 9:37 pm   

Czytałam WSZYSTKIE posty. Inna osoba wspominała coś że tańczy 2-3 lata jazz? więc nieco inna sytuacja. Myślałam ,że forum jest od tego,żeby pomagać i rozmawiać z innymi... Pytajjąc o elementy nie mam na myśli odpowiedzi typu "trzeba powtórzyć co komicja pokaże" ....
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 12:24 am   

neufra napisał/a:
Proszę poczytać posty wyżej bo nie chce mi się udzielać takich samych odp.... albo napisać do mnie na gg



Jak wedlug Ciebie odnajduja sie na tym kierunku osoby po OSB? Wiadmo, ze klasyke maja w malym palcu, tak samo jak technike tanca wspolczesnego, historycznego czy chatakterystycznego.

Czy takie osoby sa moga nauczyc sie czegos wiecej na tych studiach, czy chodzi tylko o papierek?
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 12:36 am   

Cytat:
[klasyke] maja w malym palcu, tak samo jak technike tanca wspolczesnego,


polemizowalabym.

ale tez nie sadze, by na tych studiach byl bardzo wysoki poziom wspolczesnego, bo w polsce jednak brak odpowiedniej kadry, osob ktore by mogly tu uczyc na naprawde dobrym poziomie (i 'wspolczesnym', w sensie tak, jak sie teraz tanczy, a nie np. 20 lat temu), jest po prostu bardzo malo.

tak w ramach lekkiego offu (sorry)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 8:44 am   

Mialam na mysli to, ze klasyke maja na znacznie wyzszym poziomie niz amatorzy studiujacy na tej uczelni.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
neufra 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf /tancerz
Wiek: 34
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:15 am   

Dobrze więc po kolei:

Do streetQUEEN:
To tak jasne że masz szanse. Jesteś dopiero w pierwszej klasie więc masz sporo czasu by zapoznać sie z innymi technikami. Mamy na studiach osobe która nie tańczyła nic prócz hiphop'u 8 lat ...jasne że nagle nie okazała się nie odkrytym talentem i nie zrobi w pół roku tego na co my pracowaliśmy 10-13 lat ...ale to właśnie u niej widać największy postęp..Więc próbuj
(Przepraszam że naskoczyłam na Ciebie ale nie zauważyłam że zostały po usuwane niektóre posty)

Do .:Agga:.
Nie widziałam jeszcze nigdy osoby która by miała doskonale opanowane 4 techniki, ale jeśli przyjedziesz na nabór będę miała (może) okazje zobaczyć :)
Otóż nikt nie jest perfekcyjny i zawsze się da w nim coś poprawić,skorygować
Nie stet baletówki nie wypuszczają klonów na tym samym poziomie tanecznym
Mamy wspaniałą pedagog tańca klasycznego i na pewno nikt nie marnuje u niej czasu

Też się obawiałam że ta uczelnia będzie tylko dla papierka, ale spokojnie moge zapewnić że nie


.:Agga:. napisał/a:
znacznie wyzszym poziomie niz amatorzy studiujacy na tej uczelni.

To nie YCD tu nie ma amatorów

Do Joanna :
w ramach offu :) zgadzam się , mimo iż nie do końca mi odpowiada styl tańca który reprezentuje dr Alexandr Azarkevitch ( oczywiście mój najulubieńszy pedagog)
ale na pewno podnosi poziom tańca współczesnego w Polsce..
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli kogoś uraziłam to przepraszam nie miałam nic złego na myśli
_________________
show must go on
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:34 am   

.:Agga:. napisał/a:
Mialam na mysli to, ze klasyke maja na znacznie wyzszym poziomie niz amatorzy studiujacy na tej uczelni.


nie mowie o klasyce - z tym oczywiscie sie zgodze. ale wspolczesnego wcale nie maja jakiegos super, w tym rowniez na tle osob, ktore w szkolach baletowych nie byly.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 3:20 pm   

studenci na tym kierunku to nie amatorzy? ekhm, a co zawodowcy? :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 4:36 pm   

No ja też bym ich nazwała amatorami... bo skoro to zawodowcy to po co taki kierunek studiują?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 5:18 pm   

Ale Neufrze pewnie nie chodziło o to że tam jacyś zawodowcy są tylko że nie ma takich dosłownych amatorów co nic nie umieją
_________________
http://search.caringconsumer.com/search.aspx

okruszek dla schroniska
http://www.theanimalrescu...Give/home.faces
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 5:34 pm   

Moim zdaniem chodzi o to, ze nie sa to osoby 'z ulicy', ktore taniec ledwie 'liznely', tylko osoby z co najmniej dobrym przygotowaniem tanecznym... Jak np. w przypadku osob po OSB - nikt nie zaprzeczy, ze sa oni profesjonalistami, ale jednak dyplom tancerza to troche co innego niz studia wyzsze w danym kierunku, zakonczone tytulem mgr. To, ze ktos studiuje taniec nie oznacza, ze przedtem byl 'amatorem', bo nie tylko uczelnie wyzsze daja uprawnienia do wykonywania tego zawodu, jesli juz tak sie przeyczepic koniecznosci dokumentacji i dyplomow. O mozliwosci wczesiejszego nabycia doswiadczenia i umiejetnosciach nawet nie wspominajac....
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13