www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany na forum
Autor Wiadomość
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 1:19 pm   

zgadzam sie z pierwsza czescia wypowiedzi Kleo, ale nie uwazam, zeby na forum byla jakas hierarchia (tak to sie pisze? :/ ) waznosci, czy ktos ma wyrobiona opinie czy nie.... poprostu najczesciej nowe osoby popelniaja bledy i dlategotez nowych najczesciej sie czepia. i w sumie racja bo wystarczy wklikac w szukaj i wyskakuje milion tematow...ale z drugiej strony to wlasnie to moze byc ten problem, bo komu chcialoby sie przeszukiwac milion tematow skoro moze zapytac.... 5 osob go zjedzie ale w koncu 6 odpowie na pytanie........
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 1:55 pm   

Wybaczam Torin ;** hehe ^^

Ogólnie ... nie da się moze np. wprowadzić czegoś takiego
żeby przy np. aktywacji konta wysyłać jakiegoś maila z napisem tylko
PRZYWITAJ SIE W PRZEDSTAWIALNI ! heheh xD
a potem przeczytaj czy dany temat już był ^^
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 1:56 pm   

ale ja na przyklad wogole nie czytam przedstawialni....to po co tam ludzie maja pisac. ?:PP
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 2:11 pm   

lusiak napisał/a:
ale ja na przyklad wogole nie czytam przedstawialni....to po co tam ludzie maja pisac. ?:PP


ja też nie :)

co do hierarchii na forum to fakt że ja też zauważyłam że offtopy jednych są częściej używane od innych, poza tym ja rozumiem że offtopy są bezsensu, nabujają posty i zmieniają tok dyskusji ale małe "odchyły" chyba nie muszą być tak tępione, to logiczne że coś się mówi, coś innego sie nasuwa i w końcu sie wraca do pierwotnego tematu, szczerze powiedziawszy będąc bardziej "nową" czułam sie tu bardziej jak intruz, jak ktoś ma wyższą rangę to więcej znaczy, to moje odczucie ale i tak uważam że jest lepiej niż było
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 2:36 pm   

Ok to ja już sie nie odzywam ^^ nie mam nic do powiedzenia ^^ O. hehe xD
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 2:43 pm   

nie no :P ^^ ale nie wiem moze jak ktos ma zalozmy mniej niz 50 postow (chodzi o to jak dlugo mnie wiecej jest na forum) to jak zaklada nowy temat to np moderator czy administratow musi go najpierw zaakceptowac czy cos.... moze to glupie, ale chodzi poprostu o to zeby jakos zapobiec powielaniu sie tematow....


...teraz pewnie bedzie na mnie z emoderatorom roboty nawalam. :P
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 2:53 pm   

Piszczcie piszcie !!!
A ja hurtem odpowiem wieczorem co można wdrożyć a co się nie da :)


Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 2:57 pm   

lusiak napisał/a:
moze to glupie, ale chodzi poprostu o to zeby jakos zapobiec powielaniu sie tematow....


sama założyłam temat który jak się potem okazało ( nie chcący na niego wpadłam) powielał inny, więc używanie opcji szukaj jak to zostało skomentowane po tym jak go użyłam powinna być rzeczywiście wykorzystana ale też mam jakąś tolerancję dla ludzi którzy są nowi i powielają tematy bo im się nie chce szukać albo nie mogą znaleźć, myślę że wystarczy dać link do tematu który jest podobny i usunąć temat, teraz jest dużo tematów z kłódka a nie są usuwane, ale nie jestem informatykiem więc nie wnikam czemu widocznie tak jest, ale trochę zrozumienia można przedstawić
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 3:18 pm   

jasne,ze mozna. kazdy jest omylny. i wlasnie chodzilo o to tez zeby biednym nowizjuszom zaoszczedzic uwag na temat lenistwa i nieumiejetnosci czytania....

a co do tematow klodka to nie wiem czemu nie sa usuwane. w koncu skoro nikt nie mzoe sie w ncih wypowiadac to po co...?
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 5:54 pm   

odpowiem na część sugestii:
myslę ze nieusuwanie niektórych postów typu "ja tez to widziałam" albo "ładne zdjecie" zalezy w pewnej mierze od rodzaju watku w którym został dodany - np. w watku o fotkach naturalne jest ze kazdy chce dodac swoją opinie o zdjeciu, nie zawsze bardzo merytoryczną, ale jesli to nie przekracza pewnych ram to nie kasuję - i zupełnie nie zauwaząm czy pisała to osoba z forumowym "stażem" czy nowa.
Czesto rzeczywiscie nowe osoby które nie potrafia się poruszac na forum sa zbyt mocno tempione i co najwazniejsze !!! - nie przez moderatorw. Wielokrotnie zdarzyło mi się mitygowac forumowiczów którzy wychodząc zapewne z najlepiej pojetego forumowego interesu pisali takiej osobe w jej watku "najpierw naucz się korzystać z wyszukiwarki" albo "taki watek juz był, poszukaj" "albo inne, czasem niezbyt miłe uwagi. Apeluję wiec: generalnie wiecej ŻYCZLIWOSCI, mniej ZAPALCZYWOSCI. Odrobna tolerancji i wyrozumiałosci dla młodszych, słabiej poinformowanych poczatkujacych będzie bardziej przydatna niż ostre, zniechecajace ich przycinanie. Jesli na takie watki trafiam staram sie odesłac do własciwego watku, który na forum już istnieje i poinstruowac jak korzystać z forum - bez dcinków. Nowo założony niepotrzebny temat zawsze można na spokojnie usunąc.
jesli problemy z bałaganem na forum pojawiaja sie wg Was zbyt czesto mogę tylko odpowiedziec ze niezaleznie od najlepszych chęci nikt na s nie jest non stop na forum, a Wasza chęc pisania czesto przekracza nasze moce przerobowe :) Ale współnie mozemy uporządkowac forum i zachowac na nim przyjemną atmosferę, zamiast wracać do nieużywanego od dawna (zauwazcie!) systemu kartek i ostrzeżeń.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 7:53 pm   

Kasia G napisał/a:
jesli problemy z bałaganem na forum pojawiaja sie wg Was zbyt czesto mogę tylko odpowiedziec ze niezaleznie od najlepszych chęci nikt na s nie jest non stop na forum, a Wasza chęc pisania czesto przekracza nasze moce przerobowe


wiemy, i jesteśmy bardzo wdzięczni za porządek :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 6:50 pm   

Ja Was bardzo przepraszam, ale ten wątek w dużej mierze ilustruje to, o czym pisała Agga w pierwszym poście.

Mnóstwo jest postów nic nie wnoszących do dyskusji i odbiegających od tematu. Żeby przeczytać jakąś w miarę merytoryczną odpowiedź, trzeba najpierw ominąć mnóstwo postów typu "to ja już nic nie mówię", "zgadzam się", do tego pełnych znaków graficznych które najwyraźniej mają coś przedstawiać.

Komu to nie przeszkadza?

Wyobraźcie sobie, gdyby tak było w każdym wątku. Przyznaję się bez bicia, że kasuję posty typu "Ja też", "Dzięki" itp., bo moim zdaniem utrudniają zainteresowanym osobom dotarcie do potrzebnych informacji. Forum nie służy prowadzeniu luźnych gadek, że się tak wyrażę! Jak ktoś ma wielką potrzebę podziękować komuś za komplement, niech wyśle pm-a. Będzie jeszcze sympatyczniej, bo bardziej osobiście.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Anna-Maria 
Koryfej


Posty: 640
Skąd: Luboń / Poznań
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 8:42 pm   

Potrzeba po prostu ciężkiej (kobiecej? ;P) ręki tutaj!
O! Takie jest moje zdanie.
A może czas wyłonić innych modów, którzy mieliby czas i chęci?




Jak co to się zgłaszam na ochotnika! ;- )
_________________
she wolf
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 8:46 pm   

Anna-Maria napisał/a:
A może czas wyłonić innych modów, którzy mieliby czas i chęci?



pracujemy nad tym ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 1:02 am   

A wiecie co ....

Ja wam powiem, ze wkurza mnie jedna rzecz ...

Ja rozumiem, że jest sobie jakiś tam temat
ALE ! ;> kurde .... mamy temat "paznokcie" na forum
i co - mam KONIECZNIE w każdym wpisie pisać coś
paznokcie-taniec ...... to logiczne że temat przeniusł by sie
na właśnie takie gadanie o szkole itd. .... troche głupio ....

Gdybyśmy si etrzymali REGUL ściśle to przeciez w temacie
było by 20 komentarzy i ani więcej ........... bo nie można było by si e wypowiadać
na żaden inny temat bo odrazu "robi sie jeden wielki OFFTOP " ;/////
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 1:11 am   

Przypominam Martusiu, ze nasze forum jest o tematyce raczej taneczno - baletowej, a nie dowolnie kazdej, wiec starajmy sie jakos tego trzymac.
Zreszta ta kwestia byla juz wielokrotnie dyskutowana. Do ogolnych pogawedek jest zalozony temat "O wszystkim i o niczym", gdzie mozna sie wygadac na kazdy dowolny temat. W innych temat starajmy sie nie offtopowac.
Nie zamieniajmy tego forum w forum ogolnotematyczne czy wrecz rodem z dziewczyna.pl (och, w moim gimnazjum nie mozna malowac rzes, to straszne - prosze wybaczyc sarkazm, ale czy nie tak zaczynala wygladac tamta dyskusja?, btw - wcale logicznym nie jest, ze taka rozmowa musi koniecznie zejsc na szkole problemy...)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 11:34 am   

zgadzam się z Joanną całkowicie. Ja w ogóle jestem za usunięciem części mało wartościowych tematów z pogadalni, bo szczerze mówiąc krew mnie zalewa jak widzę tam ciągle nowe posty napisane przez tych samych użytkowników. czy wy to traktujecie jako nabijalnię postów? macie takie prawo, ale - uwierzcie - liczba postów to akurat o niczym nie świadczy. dlatego chciałbym, aby w pogadalni zostały tematy związane (przynajmniej luźno) z kulturą i sztuką.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 11:41 am   

No ja nie nabijam sobie postów takim czymś ....

No oke - rozumiem was ^^
po prostu napisałam tak, bo chciałam to z siebie wyrzucić hehe ^^
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 1:12 pm   

A może wprowadzić Junior Adminów?
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 6:09 pm   

myślę, że nie jest to konieczne... bo po co ich wprowadzać? mamy adminów i moderatorów i to według mnie wystarczy.
powrócimy jednak na pewno do systemu kartek za nieodpowiednie zachowanie na forum, łamanie regulaminu.
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 6:19 pm   

ja rozumiem, ze jakos trzeba zachowac na forum porzadek, ale ja na przyklad pisze jak leci co miw pdanie do glowy (bo potem zapominam. :P ) i ja nie mam nic przeciwko zeby usuwac moje bezsensowne posty, ale jak dostane za duzo banow to wywalicie mnie z forum....? ;(
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 6:24 pm   

zasady przyznawania żółtych i czerwonych kartek są ogólnodostępne. regulamin także.
polecam odwiedzić tablicę "REGULAMIN i pomoc"
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
monika 
Corps de Ballet


Posty: 354
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 6:30 pm   

A wg mnie, już lepiej jest czasem pisać lekkie offtopy(zwłaszcza w pogadalni;]) niż zakładac kilkanaście tych samych tematów. Np w ,Ogłoszenia' jest temat 'stare pointy' i temat 'sprzedam, oddam pointy' czy cos w tym stylu. to po co zaklada sie drugi temat jak mozna w jednym napisac?! Albo w temacie 'sprzedam oddam pointy' sa posty typu 'odziedzicze, odkupie pointy' mimo ze tuz obok widnieje temat do tego typu wlasnie postow;/... Jak dla mnie wiekszym problemem jest zakladanie wielu tematow o takiej samej tresci, lub tematow głupkowatych(bez urazy) typu 'czy dbacie o swoje paznkocie??? jak je malujecie?'(takie cos na forum.balet.pl???? :roll: ) niz robienie czasem lekkich offtopow, to moje skromne zdanie.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 7:54 pm   

lepiej pisać offtopy niż zakładać nowe tematy ,jednak offtopy są bardziej tępione moim zdaniem, to forum w stosunku do innych jest mocno restrykcyjne i dobrze ale jakieś luźne odstepstwa sie i tak zdażają i bedą zdażać, ale aż takiego bałaganu moim zdaniem nie ma
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 8:27 pm   

Jesli chodzi o kwestia nowych tematow a offow - obie sytuacje byly juz na forum, tzn zarowno taka, kiedy lepiej bylo pisac lekki off, niz zakladac nowy temat, jak i odwrotna. Wszystko zalezy od tego, jak forum sie rozwija, i z biegiem czasu stwierdzilismy, ze tematy wtedy (w tej pierwszej wersji) robia sie za dlugie, i np. trzeba je bylo pozniej rozdzielac na kilka pomniejszych, zeby mozna sie bylo jakos w tym wszystkim polapac. Na forum jest juz wystarczajaco duzo tematow, w tym rowniez tych bardzo dlugich, ze wiele informacji mozna juz znalezc - latwiej jest wtedy zrobic porzadek z nowymi tematami, ktore np. pokrywaja sie z istniejacymi, niz porzadkowac offtopy (zeby na przestrzeni kilkudziesieciu stron mozna bylo znalezc cos wartosciowego). Jesli zas temat dotyczy nowego problemu, to juz zupelnie nie widze przeciwskazan do zalozenia nowego watku, zamiast robienia offu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12