www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dypolm z architektury wnetrz
Autor Wiadomość
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 7:40 pm   

i projektant zeby ladnie wszystko urzadzil i jakies ciuchy poprojektowal
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 8:02 pm   

To zescie sie ropisali :) wiec tak fotel do masazu owszem (o ile gdzies go jeszcze wcisne) basen jednak odpada... to ma tylko 122m2 juz i tak zaczyna brakowac miejsca...

a mozaika bo mi sie podoba i juz :P

facet hmmm nie jest wliczony w projekt ale to moze i lepiej :P Kot tez nie :P
architekci, a juz napewno nie wnetrzaze, nie sa dobrymi maretialami na facetow polecam raczej inzynierow zdecydowanie :) o tych pierwszych wiem cos , bo z nimi pracuje jako faceci tragedia, dwie lewe i glowa zadko kiedy pelna :/

i zdecydowanie nie wiem Dziewczyny jak sobie dajecie rade bez plci brzydkiej :/ bo ja sobie nie daje ot co, mimo ze jestem sama to nie moge bez nich zyc i wcale nie chodzi o sex poprostu kocham facetow mimo ze sa swienie i sa strasznie beznadzieji a wiekszosc z nich to dupki:)

Pracy nie obronilam a zagaladam mniej bo zaczelam juz robic projekt wiec mam coraz mniej czasu, bronie sie w marcu:) i bedziecie wiedziec kiedy bo to tu napisze...


pytanie po co kalafonia skoro podloga jest harlequina i jest specjalnie do baletu wiec chyba juz nie trzeba kalafoni... chyba dlatego pytam :)


pozdr i wracam do pracy :) zagladne niebewem :)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 9:16 pm   

naomcia, punktujesz u mnie aż miło :DDDD

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 9:42 pm   

Cytat:
pytanie po co kalafonia skoro podloga jest harlequina i jest specjalnie do baletu wiec chyba juz nie trzeba kalafoni... chyba dlatego pytam :)

tutaj już kalafonia nie jest potrzebna.
A mam do Ciebie pytanie-ile kosztuje taka podłoga?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:46 pm   

naomcia napisał/a:
to nie jest wykladzina :) to jest typowa podloga do tanca.... a nie jakis tam zwykly vinylek

wiec cena hihi dostawa z polozeniem ( u nas tego nie klada, bo nei ma przedstawicielstwa w polsce wiec pewnie cena przy tym wzrasta)

tej podlogi czyli activity z vinylowym surfacem waha sie od 110 euro do 150 euro za metr kwadratowy

do tego trzeba doliczyc jeszcze wierzchnia warstwe np cascade surface ktora kosztuje okolo 38euro za metr kwadratowy


do tego dochodza jeszcze materialy jakies tam inne wiec cos tam jeszczer trzeba doliczyc

a teraz piszcie prosze o tytch kolorach i inny ch rzeczach bo zaczynam miec male problemy ze zdefiniowaniem waszych zachcianek :P



p.s a jak by ktos chcial wiecej informacji to radze do nich napisac :) sa bardzo na tak :) jesli chodzi o kazda pomoc :)


Bajaderko tu jest o tej podłodze :)
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:25 pm   

Dzieki za Ayaka ze wyreczenie :)

wracam do pracy juz mi mozg paruje :)

Torin ja tylko fakty stwierdzam :) Kocham was az milo popatrzec :P

pozdr zagladne niebawem
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 9:43 am   

to my trzymamy kciuki za marzec i moze uda Ci sie jakos strescic efekt koncowy :D
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 12:39 pm   

Naomciu! Wszystkich naraz i dupków też? Niesamowite!
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 5:54 pm   

Cytat:
Kocham was az milo popatrzec :P

przylączam się;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 6:42 pm   

no widze ze nie Tylko ja :P hihi
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Sro Lut 13, 2008 11:21 pm   

http://allegro.pl/item311...enna_s19xl.html
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 3:18 am   

no fajna i taka ma byc ?
:)
 
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 7:01 pm   

Heh, Naomciu, architekci się skarżą i skarżą(ja nie twierdzę, że niesłusznie :twisted: ) , że z inwestorem dogadać się nie da, bo wzajemnego zrozumienia nul, a Ty proszę, jaka jesteś elastyczna i gotowa spełniać oczekiwania nie to, że jednego klietna, ale całej armii forumowiczanek naraz :)
Znów nic nie wniosłam do dyskusji, ale nie mogłam tego nie powiedzieć;> Widzicie wszyscy do kogo trzeba się w przyszłości po projekt własnego kąta zgłaszać :D
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 3:43 am   

Widzisz bo dobry projekt to przedewszystkim zrozumienie potrzeb tych dla ktorych go projektujesz... a inwestorzy hmmm czasem chca taniej a sie nie da albo nie powinno sie dac bo wyjdzie zle ale to juz inna inszosc a takimi tez trzeba sobie radzic :)
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 4:44 pm   

Pomocy !!! ile maprzestrzen miedzy drazkiem a sciana ? tzn ile jest oddalony drazek od sciany ? 15 cm ?
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 5:47 pm   

Co najmniej 50 co by lustra nie stłuc.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 9:38 pm   

Father, chociaż rzadziej praktykuje się lustro i drążek na jednej ścianie.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 9:48 pm   

Cytat:
Co najmniej 50 co by lustra nie stłuc.

Lustro trudno stłuc...chyba że sie nie wiem co robi...no przeciez grand battements nie robi się do lustra:D
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 9:51 pm   

ale ja sie zgadzam z raisa ze lustro po drugiej stronie jest wygodniejsze ale to juz kwestia przyzyczajenia
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 10:36 pm   

Ale w mieszkaniu to będzie troche zaciasno na lustro po przeciwnej stronie. Poza tym jak drążek jest zablisko sciany to nie można się na nim wymykać.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 1:45 am   

50 cm ? chba zartujecie ? jak drazek sie mocuje to mocuje sie go do sciany ile wynosi ta przestrzen miedzy sciana a drazkiem ?
Help Help PLISSSSSSSS!!!!
 
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 6:08 am   

Father, no muszę wdać się w polemikę z Tobą :) Odnośnie lustra i odnośnie drążka nawet ;) Z tego co pamiętam, chyba, że się mylę, to Naomcia planowała w tym mieszkaniu salę/salkę ćwiczeń, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby lustro umieścić w tej sali na ścianie przeciwleglej do ściany z drążkiem. Nie będzie po drodze tapczanu ani telewizora, więc baletnica będzie się mogła oglądać do woli.
Nawet gdyby drążek i lustro były na tej samej ścianie to w ramach ćwiczeń przy drążku nie wykonuje się takich gestów ani wyczynów, żeby konieczna była odległość 50cm- toż to marnotractwo przestrzeni, którą lepiej przeznaczyć na większy 'środek', bo powierzchni między drążkiem a ścianą się jakoś szczególnie nie wykorzystuje.
Co do tego wymyku to nie wiem czy to był żarcik (a ja mam kieski zapłon jeśli o to chodzi), ale drążek baletowy wydaje mi się za 'słaby' w sensie podparcia i wytrzymałości na tego typu rewolucje na nim i w ogóle nieodpowiedni z praktycznego punktu widzenia.
Szacując "na oko" wydaje mi się, że najczęściej znajduje się około 20, 20 parę, do 30 cm od ściany, ale nie mam super matematycznego oka i ręki za to nie dam, więc najlepiej kto tylko będzie miał teraz okazję- czyli klasykę, albo sesję zdjęciową ;) - to koniecznie z miarką lub chociaż ekierką pod pachą i na ratunek Naomci- chwalcie się co obadały(li)ście :) Pewnie co drążek to inna odległość, ale konkretne pomiary pomogą oszacować jakiś przedział odległości stosowanych w praktyce. Warto by chyba od razu zmierzyć dokładnie wysokość, na której mocowane są drążki. Chyba że jest jakaś ściśle określona norma, to przepraszam, nic mi o tym nie wiadomo.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:53 am   

Wpadłem na genialny pomysł. Drążek powinien miec regulację ustawienia odległości od sciany, w zakresie 10-70cm. Z punktu widzenia inż. mechanika to żaden problem. Będzie tylko droższy. Taki drążek może mieć jeszcze jedno bardzo praktyczne zastosowanie. Mianowicie, można na nim rozwiesić pranie.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:18 pm   

Ja mam właśnie ten problem z drążkiem, że z lenistwa wieszam na nim ciuchy po treningu i potem mam wymówkę, żeby nie ćwiczyć. A pranie też mi się zdarza wieszać.
Tylko czy taki regulowany drążek będzie wystarczająco stabilny?
 
     
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:32 pm   

Naprawdę nie problem ? :) Father, to myślę, że powinieneś wstrząsnąć światem baletowym i zreformować wszystkie drążki, w tańcu się tyle zmieniło na przestrzeni wieków a w drążku nic.
A do mieszkania takie cuś to poważnie prawdziwy skarb byłby, ja bym bardzo chciała, można poćwiczyć klasykę, zrobić wymyk i wysuszyć skarpetki :mrgreen:
Naomcia z takim drążkiem zabłyszczała by, że tak ładnie wykorzystała metraż i ma pomieszczenie wielofunkcyjne- a to salę do ćwiczeń, a to suszarnię z prawdziwego zdarzenia ;) Ale tak poważnie- czy z punktu widzenia inżyniera mechanika- takiemu składanemu drążkowi da się zapewnić niezbędną stabilność ?
edit: jejku, sorry, zawiesiłam się w otwartym oknie jak zawsze i nie wiedziałam że dubluję Nemo ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12