www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dypolm z architektury wnetrz
Autor Wiadomość
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 2:58 pm   Dypolm z architektury wnetrz

Witam :)

Mam wielka prosbe do Was do Tancerzy. Otoz pise prace a wlasciwie robie prace dypolom licencjata z architektury wnetrz na temat tanca. Temat brzmi "Mieszkanie dla tancerki/tancerza" chodzi mi konkretnie o wytyczne, np na jakiej wysokosci mocuje sie drazek , ile musi byc luster, jaka sala powinna byc wysoka,i duza no i co Wy tancerki i tancerze chcialibyscie miec a takim mieszkaniu... jakie macie nawyki i co by ulatwilo wam treeningi i takie tam.
Generalnie ma to byc mieszkanie z sal prob...

Prosze was bardzo o pomoc gdyz Wy najlepiej wiecie co potrzevbujecie a ja postaram sie zaprojektowac to mieszkanie tak zeby bylo na mega wypasie :)


pozdr naomcia
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 07, 2007 11:47 pm   

Bardzo fajny temat pracy :)
Ja bym chciała miec lustra na całej scianie, od podłogi do sufitu.
Duże okno żeby było dużo naturalnego światła. Albo jeszcze lepiej przeszklony dach /jak wypas to wypas/.
Drążek we własnej sali do ćwiczen to raczej każdy sam by chyba dopasowywał do własnego wzrostu / według nmie ok 1,2 - 1,3 m od podłogi a od ściany jakieś 40 - 50 cm, podaję na oko więc moge sie mylić/
Jaka wysokosc takiego pomieszczenia ja myslę że od 3,50 - 4,00 m mozna by zacząć rozmowę, oczywiście jeżeli mają to byc ćwiczenia indywidualne.
Sprzęt grający i ja to bym jeszcze wstawiła jakieś DVD z TV żeby móc ćwiczyć przy gotowych ćwiczeniach z płyt. :D
A podłoga taka specjalna baletowa wykładzina /przejawial sie wątek podłogi na forum/
I ściany w janych pastelowych barwach.

Aaaaa po ćwiczeniach jacuzzi :wink:

:wink:
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Gru 08, 2007 11:00 am   

naomcio, [poszukaj, kiedyś był wątek o projektowaniu szkoły baletowej- co prawda to nie to samo, ale może znajdziesz jakieś potrzebne informacje ;-)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 11:54 am   :)

ok poszukam :) Ayako to mialo by byc mieszkanie wiec niestety ten dach odpada bo to 1 pietro w kamiennicy , a 3 m wystarczy ?

naomcia
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 11:59 am   

Naomciu mysle, ze wystarczy ze spokojem. Przeciez to nie ma byc jakas sala w ktorej odbywaja sie proby spektakli, ale sala baletowa w prywatnym mieszkaniu na prywatne potrzeby tancerki/tancerza :)
Ja to bym chciala miec cala sciane w oknach :) Tak zebym mogla widziec swiat podczas cwieczen. Mogloby tez sie znalezc miejsce na pianino, zeby mąż/narzeczony/inny czlowiek mogl akompaniowac czasami.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 3:49 pm   

http://www.balet.pl/forum...light=architekt - proszę, naomcio, znalazłam (chyba, że już sama znalazłaś).
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 4:31 pm   Re: :)

naomcia napisał/a:
ok poszukam :) Ayako to mialo by byc mieszkanie wiec niestety ten dach odpada bo to 1 pietro w kamiennicy , a 3 m wystarczy ?

naomcia


Trzeba było tak odrazu że to mieszkanie w kamienicy jest :) 3 m wysokości do spokojnych ćwiczen powinno wystarczyć :wink:
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 5:52 pm   

jakbym mogła wybierać to też bym chciała obowiązkowo mieć ścianę luster, ewentualnie pół ściany i długi drążek

ech pomarzyć....
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 1:14 am   

no no to mi sie podoba :) konkrety :) mowcie dalej wszytsko to mi sie bardzo przyda to bardzo cenne uwagi :)
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 1:15 am   

Gonia Znalazlam :) ale dziekuje :)
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 1:53 pm   

i przydałby się schowek na różne baletowe rzeczy- pointy, baletki itd., żeby wszystko było ładnie posegregowane. :D
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 5:12 pm   

I automat z wodą!
*rozmarzona, jak cholerka*
_________________
life on mono.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 11:20 pm   

Ooo tak, woda koniecznie musi byc!
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 11:44 pm   

ok bedzie woda :) co jeszcze piszcie :)
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 11:47 pm   

Goniu a moze byc caly pokoj ? obok czy to powinno byc na sali ?

a moze chcecie tez kamerke zeby sie mozna bylo nagrywac ? w lustrze np :)


ps. a tak offtopicujac powiedzcie mi czym sie rozni tutu od paczki , to nie jest to samo ?
 
 
     
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 8:18 pm   

Z tego co mi wiadomo,to jest to samo,tyle,że tutu to profesjonalna nazwa.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 8:52 pm   

taki mały schowek-pokoik obok sali ;]
taa, kamerka też by się przydała!
i może chociaż jedna drabinka...? bo drabinki zawsze się przydają, choćby do rozciągania.
p.s. a tutu to to samo, co paczka, jak już pisała karolinaaa
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:10 pm   

Drabinka dobra rzecz, chociaz jedna. Jak mowi gonia, fajnie mozna sie na nich rozciagac.
Jestem za pokoikiem garderoba polaczonym jakimis drzwiami z nasza sala baletowa :)
Kamera taaak.
Ja bym postawil atez na jakis jeden wygodny fotelik, taki miekki zeby mozna sie bylo w nim zapasc, wtulic sie. Moze to niezbyt dobre dla miesni tak opasc po wysilku, ale co tam :) Po cwiczeniach musi byc wygodnie. Moze jakis bialy, wielki i puchowy...
Ja w kazdym razie chcialabym taki miec. Chociazby po to zeby ktos mogl w nim zasiasc i mnie obserwowac :) W koncu o publicznosc trzeba dbac. Ale o siebie bardziej :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 8:18 pm   

ok bedzie fotel:) i drabinka :) co jeszcze ? :) jakies maty karimaty ? jakie oswietlenie ? pojecia ni emam co tam jeszcze moze byc zeby wam umilic zycie :)



p.s dzieki
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 8:22 pm   

p.s wykorzytujac moj offtopic to sie jeszcze zapytam czy nie znacie moze jakiegos linku do rozgrzewki baletowej , albo do lekcji , chodzi mi o pozycje przy drazku :P :) totalny laik jestem wiec mozecie sie smiac :)
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 8:34 pm   

hmm, w sumie jakiś materac tez by mógł być... np. do ćwiczenia jakiś tam przewrotów do współczesnego czy coś w tym stylu....

kurczę, jak fajnie sobie pomarzyć..... :mrgreen:

pozycje przy drążku? gdzieś był wątek o tym, co się robi podczas lekcji, bodajże Gość i kilka osób wymieniały wszystkie ćwiczenia. a tak ogólnie to przy drążku można zrobić wszystko ^^ polecam zajrzeć do słownika forumowego.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
naomcia
Nowicjusz

Posty: 34
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 10:08 pm   

hihi no prosze marzyc wam kaze :) a niech mnie :P marzcie marzcie :)


ok zajrze Goniu poszukam :)
choc bardziej chodzilo by mi o jakis instruktarzowy film :)
 
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 1:53 pm   

Dodam jeszcze tutu to raczej określenie paczki klasycznej.
 
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 3:16 pm   

naomcia napisał/a:
choc bardziej chodzilo by mi o jakis instruktarzowy film :)


Moze cos takiego?
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
http://pl.youtube.com/watch?v=3w2QHvSV05w
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

a to jest the best xD XD http://pl.youtube.com/watch?v=Oufh0UX-8Sw

Na www.youtube.com jest mnostwo takich filmikow "drazkowych", wystarczy poszukac ;) (proponuje wpisac "ballet barre", "ballet practisce", "ballet exercise")
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 7:11 pm   

http://www.abt.org/education/dictionary/
Tutaj są filmiki z ćwiczeniami z lekcji :D
Fajna była by taka sala... ahh
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12