www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
paznokcie
Autor Wiadomość
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 8:47 am   paznokcie

Nie wiem, czy taki temat moze byc, czy moze go do innego przyczepić :P ale tak mi własnie na mysl przyszło zapytanie, czy dbacie o nie, bo w koncu niewiele macie czasu (mam na mmysli głównie tancerki zawodowe)... czy malujecie je, przywiązuje wage do nich? i chyba baletnica nie moze miec tipsów, prawda?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
shadow 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 53
Skąd: underworld;P
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:05 pm   

tipsy chyba nie bylyby zbyt wygodne, ale jak kto lubi, ja nigdy nie mialam i nie zamierzam :)
a jakies strasznie rzucajace sie w oczy kolorowe paznokcie to wydaje mi sie, ze nie pasuja do baletu klasycznego, przynajmniej na lekcje na pewno.... a wyobrazacie sobie umierajacego labedzia z fioletowymi paznokietkami? wiem, przesadzam ;P
mysle, ze to kwestia indywidualna dla kazdego :)

ja jak maluje w ciagu roku, to tylko u nog na czarno, na klasyce i tak nie widac :D
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:20 pm   

ja moich paznokci nie lubię jako takich [długo je w dzieciństwie obgryzałam i nie są za mocne i często0gęsto się łamią], ale za to malować.... w wakacje malowałam je w różnokolorowe paski [ ;D 8) ], tak podczas roku szkolnego nie maluję, bo po co malować na dwa dni, a potem znowu zmywać.... mówiąc wprost- nie chce mi się.
u nóg też dość rzadko maluję (tzn. raczej tylko w wakacje), bo jak mam pomalowane to mnie jakby w pointach palce bardziej bolą :twisted:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:23 pm   

bolą, bo paznokieć od lakieru twardnieje.

a ja nie maluję w ogóle XD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 5:28 pm   

Ja maluję jak mi leci. Czasem lekki róż, czasem odżywka.
A u mnie w klasie są dziewczyny które mają akryle :D [oczywiście to normalne PG, nie OSB] I poniekąd chciałabym takowe sobie zrobić, ale jak pomyślę co na to moja pani od baletu... Chyba by mnie z sali wyprosiła.
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 9:22 pm   

Ja u rąk zawsze maluje na lekko różowo ew. odżywką. Niby do szkoły nie można, ale kto się tam tym przyjmuje :P U nóg nie maluje, moje paznokcie są znikome i dość zdemolowane także średnio mam co.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 10:48 pm   

Ja mam akryle i obsesję na ich punkcie, tak więc zawsze są pomalowane jakoś (dzisiaj na bordowo :P ). W klasyce mi nie przeszkadzają, ale w modernie i owszem, szczególnie przy różnego rodzaju podparciach o podłogę, dlatego staram się, by były w miarę krótkie.
Tipsów nikomu tańczącemu nie polecam, między innymi dlatego, że można je spektakularnie pogubić na zajęciach. Przykład: na Pierwszych Letnich nie dość, że wbiłam się w klatę dyrektora baletu, to jeszcze jeden mój tips przeleciał mu nad głową - dzięki Bogu ów człowiek tego nie zauważył (oraz tego, jak skradałam się za jego plecami, żeby zabrać pazur) :P :oops:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 8:11 am   

ja mam zawsze frencha u rąk, a u nóg tylko latem :P i mam je średniej długosći....nie pazurska jak u baby jagi :PP ale krótkie tez nie są.
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 4:10 pm   

Czajori napisał/a:
Ja mam akryle i obsesję na ich punkcie, tak więc zawsze są pomalowane jakoś (dzisiaj na bordowo :P ). W klasyce mi nie przeszkadzają, ale w modernie i owszem, szczególnie przy różnego rodzaju podparciach o podłogę, dlatego staram się, by były w miarę krótkie.
Tipsów nikomu tańczącemu nie polecam, między innymi dlatego, że można je spektakularnie pogubić na zajęciach. Przykład: na Pierwszych Letnich nie dość, że wbiłam się w klatę dyrektora baletu, to jeszcze jeden mój tips przeleciał mu nad głową - dzięki Bogu ów człowiek tego nie zauważył (oraz tego, jak skradałam się za jego plecami, żeby zabrać pazur) :P :oops:


czym się różnią akryle od tipsów? :mrgreen: :oops:
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 8:29 pm   

Wlasnie zaczelam sie zastanawiac i stwierdzilam, ze faktycznie - dlugie paznokcie troche przeszkadzaja w tancu (wspolczesny). Moze jest to podswiadome reagowanie, ale mam wrazenie ze gorzej mi sie podpiera dlonmi, jakos nie mam tej pewnosci, zeby ja dynamicznie postawic, oprzec sie na niej, itp. - ale jak mowie moze to podswiadomie tylko, bo pewnie w sytuacji 'zagrozenia zycia' raczej nie dbabloby sie to, czy sobie paznokcie wylamie czy nie, tylko o ratowaniu przed upadkiem ;)

Przypadkiem poruszylam kolejny problem - zdarzylo mi sie juz iles razy zahaczyc paznokciami u stop o jakis wystajacy fragment podlogi, albo jak czasem zdarza sie parkiet, albo jak ta tasma do laczenia brytow wystaje za bardzo, brrr, oszczedze szczegolow :twisted: ;)

A tak generalnie to normalnie, maluje paznokcie, itp., co prawda nauczylam sie juz nie malowac tych u nog jakims mocniejszym kolorem, bo po jednej lekcji boso i tak pol lakieru schodzi. Ale generalnie wszystko normalnie. Na scene z kolei staram sie pamietac o zmyciu paznokci, chyba ze maja jakis neutralny kolor typu przezroczysty czy bezowy, ale i tak temu za bardzo nie ufam, bo mam wrazenie ze i tak bedzie sie za bardzo swiecic w swiatlach (troche chyba jestem przewrazliwiona na tym punkcie co do roznych kolczykow, paznokci, itp., mam wrazenie ze w swiatlach to wszystko bedzie strasznie migac i swiecic).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 11:42 pm   

Co do paznokci u nóg to mam podobne doświadczenia, Joanno, i zawsze zastanawiam się, dlaczego z uporem maniaka robię francuski pedicure przed lekcją klasyki. Po lekcji oczywiście niewiele zostaje. g:hmm

Goniu, akryle od tipsów różnią się tym, że tips to gotowa plastikowa nakładka naklejana na paznokieć, a akryl formuje się dopiero na paznokciu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 9:36 am   

O skracaniu i dbaniu o paznokcie u stóp u profesjonalnych tancerzy, mówi 1 część artykułu pt "Foot care for pointe shoes - ballet dancers' health Dance Magazine, Thomas'a Novell'a"
http://findarticles.com/p...i_14986740/pg_1

Czajori napisał/a:
...zawsze zastanawiam się, dlaczego z uporem maniaka robię francuski pedicure przed lekcją klasyki. Po lekcji oczywiście niewiele zostaje...


:lol: Mnisi tybetańscy pracowicie układają mandale z piasku i pyłów różnych kamieni. Mandale połączone są często z określonym świętem, usypuje się je przez kilka i więcej dni zależnie od stopnia skomplikowania, a po zakończeniu święta niszczy, co ma symbolizować nietrwałość form materialnych. Tak więc myślę, że Twoje podświadome działanie to po prostu forma Twojej ofiary poświęcona tej bogini, którą najbardziej kochasz...Terpsychorze :D :wink: :wink: :wink: i wszystko jasne! Przecież tak trudno zrozumieć miłość bez chęci ofiarowywania i poświęcenia siebie samego :D :wink:
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 8:29 am   

Hmmmm ... tipsy - jak jej nie przeszkadzają, to czemu nie ?
Ja dbam o paznokcie, bo mam cholernie słabe ;////
a u nóg to nie wspomne nawet i moich paznokciach - KOSZMAR ;/
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 5:19 pm   

ja w ogóle nie maluje paznokci, kiedyś miałam ochotę i jak zaczęłam malować te u rąk to potem było mi dziwnie bez i malowałam po raz kolejny, w konsekwencji za dobrze potem nie wyglądały ponieważ nie stosowałam ani podkładu ani odżywki (to było dawno i nikt mnie nie uświadomił o istnieniu takich rzeczy :) ) teraz nie robie z nimi nic bo zwyczajnie mi się nie chce
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 5:34 pm   

ja mam dosc twarde paznokcie, ale nieladna plytke mam i je maluje. generlanie lubie robic jakies kwiatki na pazkokciach czy inne wzorki, ale zazwyczaj jest tak, ze wszyscy chca zebym im zrobila, i potem juz nie mam sily do swoich. teraz tancze i paznokcie mi nie przeszkadzaja (ale nie mam ich tez za dlugich) ale w gimnasdtyce to ja sobie nie wyobrazam paznokci....kiedys jak sobie poszlam na trening tak zobaczyc sie z dziewczynami i wogole to jak rocilam obreca i spadla i na reke to byl masakra bo mi tak wrednie polamalo paznokcie z emi krew leciala... :/
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Sty 04, 2008 9:42 pm   

O jejuś - musiało boleć : ((((

Ja własnie muszę się zaopatrzyć w jakies
odzywki, wzmacniacze itd. bo moje się strasznie łamią
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
BlackPointeShoes
Adept Baletu


Posty: 66
Skąd: z 3miasta :)
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 8:07 pm   

Martusia, powiem Ci, że też myślalam tak jak Ty. Kupowalam odzywki, jakieś cuda, i wszystko na nic. Nie mam pojęcia jak będą wyglądaly twoje paznokcie po odzywce, ale moje wyglądaly tak jak wczesniej, czyli żadnej poprawy. Moim sposobem jest maczanie paznokci w ciepłym oleju ; DD Dowiedziałam się tego od kolezanki. Na prawdę pomaga! :mrgreen:
_________________
"Taniec to nie układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać" <3
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 05, 2008 10:41 pm   

Ooooooo !! To spróbuję ^^

ale co on tam robi ;>
opisz owe działanie ^^
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 9:00 am   

ja ostatnio cały czas sobie robie frencha ^^ bez zadnych brokatowych ozdobien, gwiazdeczek itd. Moim zdaniem to najładniejszy sposób malowania :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
martusiaa4u 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Absolwentka OB
Wiek: 34
Posty: 500
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 10:09 am   

No taaaaaak .. tylko że ja nie umiem
go sobie sama robić ;|||
_________________
" Artysta, który sprzeniewierza się prawdzie, natychmiast traci talent "

http://www.photoblog.pl/perless
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 10:25 am   

ja mam pomalowane paznokcie u nóg tylko, na czerwono :D (nie widac na balecie)
a u rąk swego czasu na czerwono też miałam (w święta) , ale zmyłam.
W sumie u nas przejdą kolorowe paznokcie ale lepiej ich nie malowac na rzucające się w oczy kolory
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 7:03 pm   

To już jest ogromniasty offtop...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 11:18 pm   

Część postów usunęłam - temat dotyczy paznokci w kontekście tańczenia, a nie ogólnie (np. czy w waszych szkołach ogólnokształcących pozwalają na ich malowanie, czy nie).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
margotczyk 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Muzyk
Posty: 246
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 8:07 pm   

Więc w kontekście tańczenia:


"Obciąć paznokcie, żeby nie drapać Maszy przy podnoszeniach"
( Culum McCann: "Tancerz" )

:D
_________________
Viens decouvrons toi et moi les plaisirs demodes..dansons joue contre joue
(Aznavour)
Ostatnio zmieniony przez margotczyk Sro Sty 14, 2009 11:30 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 8:46 pm   

hehe dobre :D :D myślę, że ogólnie o wiele wygodniej tańzy się w obciętych paznokciach, szczególnie współczesny (podłogowy) :D
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12