www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Role dla młodszych tancerzy (uczniów szkół baletowych)
Autor Wiadomość
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 4:57 pm   Role dla młodszych tancerzy (uczniów szkół baletowych)

takie pytanie trochę z kosmosu... jakie role w takich poważniejszych baletach mogą tańczyć młodsi, ale b. zdolni uczniowe OSB [tak z trzynaście lat]? zaintrygowały mnie zdjęcia zdolnych 11-14 letnich "tancerek" oraz "tancerzy" i tak pomyślałam - czy pomimo swoich zdolności, jest dla nich teraz miejsce w poważniejszych przedsięwzięciach?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Sob Lis 20, 2010 12:47 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 5:12 pm   

Może ja się wypowiem :)
U nas dziewczyny tańczyły w Don Kichocie (paziowie czy coś takiego ;p), w Aidzie (niewolnice), w dziadku do orzechów (w tym roku nowa obsada II + III klasa w tym nasza raisa), no i uczennice IV, Vkl. w Jeziorze Łabędzim czerwone łabędzie + dodatkowo te z V już tańczą w II i IV akcie.
Są jeszcze role pchełek w Fauście.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 7:57 pm   

Kiedys byli tez paziowie z Giselle.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 9:26 pm   

Jeszcze w Panu Twardowskim. :D
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:36 pm   

No tak ;)
Zapomniałam o tym > role diabełków oraz dziewcząt.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
  Wysłany: Pią Paź 12, 2007 10:57 pm   

Cheryl napisał/a:
Może ja się wypowiem :)
(...)w Aidzie (niewolnice)(...)


:shock: Yyyyy! Chyba raczej małe egipskie kotki, które zamieniają się w baaaaardzo dorodne baleto-koty :D :mrgreen: :wink:
 
     
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 11:06 pm   

w dziadku jest duzo takich rol: myszki, zolniezyki, dzieci.. ;)
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 12:15 am   

Jeszcze elfy w Tancach Swietojanskich, w czesci Sny Nocy Letniej.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 4:51 pm   

Scarpio wiesz co?
Dokładnie sama nie wiem gD>
Ale chyba to małe niewolnice.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
  Wysłany: Sob Paź 13, 2007 5:39 pm   

Taa niewolnice..Sama tańczę więc wiem..
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
  Wysłany: Nie Paź 14, 2007 11:56 am   

O jasny troczek! :shock: A ja zawsze myślałem, że te postaci w obcisłych, czarnych trykotach, z czerwonym pasem/krzyżem na przodzie wzdłuż ciała i dłuuuugim warkoczem to egipskie czarne kotki... które potem staja się dużymi kocurzycami :D Poza tym dlaczego niewolnice tańczą w Akcie 1, scenie 2, jak w libreccie jest to taniec dziewic-kapłanek przed posągiem boga Ptah? (Danza sacra delle Sacerdotesse)

No jak to człowiek cały czas się dowiaduje czegoś nowego.... :wink: [/i]
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:39 pm   

Niewolnice takie całe pomalowane na czarno-murzynki..
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 3:10 pm   

odpowiadajac na pytanie trzeba zaznaczyć ze to zalezy od choreografii danego spektaklu w doanym teatrze: w TW-ON w Warszawie np. były role 4 dużych amorków w Dziadku do orzechów dla starszych - tak około 14 lat uczennic szkoły baletowej ale teraz juz nie ma, za to są małe amorki ćwiczące przy drażku dla małych uczennic. Sa paziowie i walc w Śpiącej królewnie ale to tez dla młodszych uczennic, szkoda ze dla starszych nie ma nic. Czasem uczennice dwóch ostatnich klas uzupełniały "dorosłe " corps de ballet gdy miały odpowiednie umiejetnosci i była taka potrzeba, ale teraz to juz raczej sie tego nie praktykuje bo i tak chyba jest za mało tancerek w TW zeby dać pełne Jezioro z 24 łabędziami i pełna Bajadere z cieniami - teraz w Jeziorze jest u nas 18 łabędzi - plus 8 duzych :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 9:08 pm   

U nas w Jeziorze dziewczyny tańczą II i IV akt. Ja w tym roku będę tańczyła II a zobaczy się czy jeszcze nie IV :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 2:20 am   

współczuję jeżeli uczennice szkoły baletowej (15letnie z tego co się zorientowałam..) tańczą II akt jeziora. wg mnie jest to nieodpwoiedzialne. jest to chyba najcięższa robota dla tancerek. bardzo męczący walc, wcześniej jeszcze dość energiczne wejscie (sisonne itp, itd) no i oczywiście stanie w trakcie adagia, tańca małych i dużych łabędzi i wariacji Odetty..okropieństwo. jeszcze raz współczuję dziewczęta.

to prawda, że aktualnie w TW-ON w wwie łabędzie tańczy zmniejszony skład- 18 tancerek, ale pozostałe 8 to 4 duże i 4 małe, a nie 8 dużych Kasiu (ale i tak te 18 bardzo dobrze sobie radzi nawet w zmniejszonym składzie)
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:26 pm   

Dzięki Aspiciu ;]
Faktycznie zdarzają nam się kontuzję (i choć ja dopiero zaczynam wchodzić w II i IV) to już sam początek jest bardzo meczący. ciągła dbałość o rysunek, dobrze ułożone korpusy, ręce oraz siła nóg jest niezwykle ważna ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 3:40 pm   

Scarpia napisał/a:
O jasny troczek! :shock: A ja zawsze myślałem, że te postaci w obcisłych, czarnych trykotach, z czerwonym pasem/krzyżem na przodzie wzdłuż ciała i dłuuuugim warkoczem to egipskie czarne kotki... które potem staja się dużymi kocurzycami :D Poza tym dlaczego niewolnice tańczą w Akcie 1, scenie 2, jak w libreccie jest to taniec dziewic-kapłanek przed posągiem boga Ptah? (Danza sacra delle Sacerdotesse)

No jak to człowiek cały czas się dowiaduje czegoś nowego.... :wink: [/i]


No to moze ja się wypowiem:
Otóż wcale nie tańczymy małych kotków (chodzi mi o Aidę), które później zmieniają się w duże kotki, lecz właśnie jesteśmy małymi niewolnicami-etiopkami.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 11:25 pm   

Nie powiedzialabym zeby to bylo nieodpowiedzialne...To raczej bardzo dobra szkola. Przeciez kiedys trzeba sie nauczyc trzymac rysunek, korpusy, rece itd. na scenie. Nawet jesli stoi sie 15 minut z jedna reka w gorze w trakcie adagia. Na tym polega praca tancerza, kiedys trzeba to zrobic.
No i sadze, ze pomimo zmeczenia dziewczyny sa raczej zadowolone z tego, ze ktos daje im szanse tanczyc na scenie, w dodatku w Jeziorze.
Z pewnoscia nie jest to okropienstwem...
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:50 am   

Oj tak..pamiętam ile razy chciałam po walcu zejść w kulisy bo myslalam ze predzej umre niz zatancze drugi akt do konca..

ale to ma tez swoje dobre strony po1)ktos kto "pozwolil" ci zatanczyc 2 akt (bo 4 jest o niebo znośniejszy)twierdzi ze dasz sobie z tym rade-pochwala dla Ciebie,poza tym jesli wczesnie zmierzysz sie z najtrudniejszym baletem dla zespolu jestes w stanie stwierdzic czy na pewno wiedziales ze jest to tak cięzki kawalek chleba i czy na pewno chcesz to robic..
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 8:09 pm   

Aspicia napisał/a:
to prawda, że aktualnie w TW-ON w wwie łabędzie tańczy zmniejszony skład- 18 tancerek, ale pozostałe 8 to 4 duże i 4 małe, a nie 8 dużych Kasiu (ale i tak te 18 bardzo dobrze sobie radzi nawet w zmniejszonym składzie)


no tak, w II akcie to 4 duże i 4 ałe czyli łabędziątka z pas de quatre, ale w IV akcie mamy już 8 dużych - zawsze sie zastanawiałąm dlaczego ;) W każdym razie mnie te 18 razi okropnie, a czy radzą sobie dobrze... ostatnie dwa Jeziora było koszmarne w wykoaniu corps - moze pozbierają sie na srodę? ok, ale chyba robimy offtop ;) juz się zamykam
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Aspicia 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Pasja i coś jeszcze
Posty: 68
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 8:28 pm   

w IV akcie również są tylko cztery duże łabędzie (ostatnio tańczone przez Irinę Wasilewską, Natalię Wojciechowską, Olgę Jaroszenko oraz Sylwię Dytkowską- gdzie pozostałe cztery duże??)
_________________
"Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
 
     
Scarpia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Scarpia
Posty: 208
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 11:33 pm   

raisa napisał/a:

Otóż wcale nie tańczymy małych kotków (chodzi mi o Aidę), które później zmieniają się w duże kotki, lecz właśnie jesteśmy małymi niewolnicami-etiopkami.


:D A to ci śliczne "niewolnice" :) :) :) chociaż dla mnie zawsze troszkę też i... kotki. Może to przez te dopinane dłuuugie warkocze. Miauuu-miauuuuu! :wink:

http://www.osb-poznan.pl/...07/P1030328.JPG

http://www.osb-poznan.pl/...07/P1030329.JPG
 
     
chmieleslava666 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Zakochana ^^
Wiek: 29
Posty: 303
Skąd: Łodź
Wysłany: Sro Maj 21, 2008 8:15 pm   

o, a ja jeszcze chciałam dodać świeczki na torcie księżniczki w ,,Śpiącej Królewnie'' :D
słodka rola mniejszych dzieci- przynajmniej w choreografii Gorgia Madiego w Łodzi...

i zgadzam się z Odylią- to dobra szkoła, no i duża pochwała...
_________________
o!
 
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 10:25 am   

Ja mogę powiedzieć co mogą tańczyć w operetce-szkole baletowej ale nie w osb
u nas w Dziadku do orzechów mo1zemy tańczyć np. śnieżynki
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 6:53 pm   

ja mam praktyki np.w Borysie godunovie,ale mogą byc tez w onieginie ,dziadku do orzechów ,lub w tristanie. . . o i jeszcze spiąca królewna! 8)
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13