www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwiazdy na lodzie
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 29, 2007 5:32 pm   

Ja nie oglądałam, bo nie byłam w domu i nie miałam dostępu do tv, ale z tego co piszecie nie ma co żałować... Oglądnę może za tydzień z ciekawości, ale z tego co piszcie to porażka... :?
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 7:21 am   

oglądałam... nie podoba mi się i więcej oglądać nie będę.... uczestnicy niespecjalnie się popisali.... z pewnością nie wyglądało to tak jakby przy tym mieli kontuzje itp. o których tak mówili.....
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:38 am   

Słyszałam, że Doda się wymądrzała. Nie ma pojęcia ani o tańcu ani o sporcie - jedynie o muzyce - dlaczego zasiada w jury?!
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:54 am   

Bo jest rich and famous.
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 12:05 pm   

rany ta Doda i jej komentarze.....!!!!!!!! bez komentarza.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 4:20 pm   

Program był be-zna-dzie-jny.
Wiedziałam, że będzie bardzo rozrywkowy i bardzo głupi ale że aż tak... :roll:
A Doda to już mnie tak zniechęciła że szok . :evil:
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 4:27 pm   

Również jestem zdecydowanie na NIE.
Spodziewałam się podróbki TzG, bo to było wręcz oczywiste, ale poziom tego programu jest po prostu tragiczny.
Większość programu przegana gadką, z której i tak nic nie wynikało.
Straaasznie mało tańca, a i choreografie jakieś takie niezbyt ciekawe.
Jury... tragedia. W tańcu z gwiazdami można powiedzieć, że jako tako porządnie oceniają, bo siedzą tam ludzie na poziomie, a tutaj... do 3 jurorów nic nie mam, ale DODA? MASAKRA!! Ona ma przyciągnąć widzów, a mnie odstraszyła. Może innym się to podobało i będą oglądać dalej, ale mnie jakoś nie pociąga sposób oceniania Dody, bo jest karygodny... i jak tu wymagać sprawiedliwości?

A tak poza tym to strasznie drażniące były te wszystkie seksistowskie teksty nie tylko Dody, ale też samego prowadzącego.

I chociaż dotrwałam do końca odcinka, to więcej już raczej czekać na niego specjalnie nie będę. Chyba że akurat nie będzie w telewizji nic lepszego do oglądania.

I co jeszcze... mój tata wyszedł po pierwszych 10-15minutach i stwierdził, że nie będzie tego oglądał, chociaż TzG śledzi co tydzień.

Więc marną wróżę przyszłość temu programowi.

Ale powodzenia.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 10:04 pm   

Więc tak :)
Generalnie chodzę spać dzień później niż powinienem, czyli zwykle po północy. Mimo, że po zajawkach byłem negatywnie nastawiony do programu stwierdziłem aaaa co tam trza dać szanse (nawet przebolałem - choć z trudem "tajemnice twierdzy szyfrów" idącą o tej samej porze :) )
No i cała moja recenzja zwiera sie w słowach, że usnułem po jakichś 20 minutach !!!
Porażka na całego, szkoda gadać. Program startował ze złego miejsca (jako ewidentna podróba TZG) a wylądował (przynajmniej w moich oczach) na dnie :(
Teraz niech wahadło przesunie się w drugie skrajne położenie - coś z innej beczki.
Byłem wczoraj (sobota) na koncercie flamenco grupy La Pasion.
No i kurde nie ma co sobie zawracać głowy głupawymi programami w telewizorze.
To jak zatańczyły Elementos (ich zdecydowanie "sztandarowy" numer) powalił.
Żadnych gwiazd i innych takich na scenie nie było a napięcie emocje i elektryczność taka, że aż ciary chodziły.
Dość skutecznie wyleczyłem się z pasjonowania się tańcami na lodzie czy innym parkiecie w tv.
Nie ma to jak żywy koncert.
Telewizja może i dobrze pokazuje rywalizację - ale typu sportowego. A sztuka to jednak co innego.
Dobra kończę bo mi tu jakiś manifest wchodzi ale co tam - tak teraz czuję :)

Torin
p.s.
dziesięć minut później ...
No Jak Oni Tańczą to jednak będę oglądał - za bardzo mnie wciągało ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 11:38 pm   

mialam nie oglądać - przez przypadek obejrzałam pół programu i zamarłam ze zdziwienia. Załosne - pogaduszki prowadzących - wypowiedzi i komentarze Dody, ogólny scenariusz programu. W jednym odcinku tylko 3 wystepy plus mnóstwo gadania o sobie występujących zawodników, przyszłych zawodników... Sami uczestnicy czasem fajni i dowcipnie mówiacy o swoich zmaganiach z lodem ale oprawa całosci bardzo ciezko strawna. Momentami żal mi było Szaranowicza i pani Zuchowicz ze zasiadają obok Dody i tego wszystkiego słuchaja. No i te unsynuujące na kazdym kroku sex i romans gadki prowadzących... Pewnie ze my jako miłosnicy baletu może jestesmy bardziej obyci z trzymaniami i podnoszeniami, ale sorry, w łyzwiarstwie figurowym jest to samo i nikt przy prawdziwych sportowcach nie komentuje tego "ojej, gdzie on ją trzyma, gdzie on jej tę rękę włozył..." - błeeeee
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 7:22 am   

ja się może jeszcze z komentarzem wstrzymam do następnego odcinka, bo gadanie że programy typu Taniec na Lodzie są podróbką Tańca z Gwiazdami naprawdę boli... przyznajcie się - kto z was CHOĆ RAZ obejrzał taki program?!
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 11:00 am   

Princess Maron napisał/a:
ja się może jeszcze z komentarzem wstrzymam do następnego odcinka, bo gadanie że programy typu Taniec na Lodzie są podróbką Tańca z Gwiazdami naprawdę boli... przyznajcie się - kto z was CHOĆ RAZ obejrzał taki program?!


ja obejrzałam i wcale nie stwierdziłabym ze jedno jest podróbka drugiego - oparte jest na podobnej zasadzie jak wszystkie programy tego typu (na świecie jest ich wiele). Moja ciotka zajmowała sie swego czasu własnie zakupem "formatów programów TV" czyli licencji na poysł na program Koło fortuny czy inne teleturnieje. Są oczywiscie podobienstwa - 4 jurorów, głosowanie smsem, przedstawianie zawodnikow, rozmowy z nimi po wystepie. Ale niestety, pod względem prowadzenia i atmosfery Gwiazdy na lodzie są o wiele słabsze i czasem az niesmaczne
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 7:16 pm   

ja obejrzałem... niestety. dla zasady, żeby nie wystawiać pochopnych opinii... ale był to pierwszy i ostatni raz. program nie przypadł mi do gustu... wady wymieniali moi poprzednicy, więc nie będę się powtarzać... bo to samo zauważyłem (przede wszystkim te dziwnie pracujące kamery, dekoracja i... Dodzia :) )
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 8:11 pm   

Też oglądałam i też "na siłę", Maron. I uważam, że tak - jest to perfidna podróbka tańca z gwiazdami, w której występuje dwóch prowadzących(kobieta + mężczyzna), 4 członków jury(2kobiety + 2 facetów), ocenianie po występie, smsy, skala do 10, ice room, skroty z treningow w bardzo podobnej formie...
Rzekłabym nawet, że niedoszła podróbka, bo gdyby zrobili coś identycznego jak TzG, ale z ŁF, byłoby z pewnością ciekawsze.
Albo niech chociaż darują sobie komentarze kto ile pośladka pokazał, gdzie komu rękę trzymał, jak bardzo jest podniecający, jak krótką ma spódniczkę itd itd
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 10:44 pm   

Kasiu G - aż się normalnie cieszę że jest tu ktoś kto ma pojęcie jakieś na temat programach o tańczących/jeżdżących celebrities na lodzie... bo już miałam wrażenie że jestem tutaj sama [no po za moim Fatherem], ale mam wrażenie że nie zrozumiałaś mnie do końca.

weźcie mnie ludzie czytajcie ze zrozumieniem, jak nie rozumiecie wierszem to powiem prozą... nie mówię o tym jednym konkretnym programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" ale OGÓLNIE o programach pokazujących rywalizację gwiazd na lodowisku w parach tanecznych [z tańcami takimi jak na zawodach]/parach sportowych [z piruetami, skokami i charakterystycznymi podnoszeniami etc.]. czy ktoś z was oglądał chociażby fragmenty programów, czy ktoś miał styczność z Torvill and Dean's Dancing on Ice, Танцы на льду, Цветы на льду, Skating with Celebrities, Stars auf Eis czy Dancing on Ice itd.? no chyba że wydaje wam się iż Gwiazdy tańczą na lodzie to wytwór polski :shock: :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 5:01 pm   

Tak Księżniczko jestem cały twój i do nóg padam Waszej Wysokości.
Ale do rzeczy! Ten program to kicz. Doda obraża ludzi ale go będe oglądał bo tak mało łyzwiarstwa jest w tv.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 8:57 pm   

Wybacz, też tak zakładałam, ale to by było siłowanie się ze sobą, a wolę ten czas poświęcić na coś bardziej wartościowego :)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 9:22 pm   

Father, ja nic nie mówiłam że mi się ten program podoba. bo on mi się ZUPEŁNIE NIE PODOBA. moim zdaniem jest wręcz żałosny że nawet szkoda się o nim w ogóle wypowiadać żeby nie wyjść na taką prostaczkę jak Doda. ale nie życzę słyszeć że programy polegające na jeździe celebrities na lodowisku do muzyki są podróbą programów gdzie celebrities zmierzają się na parkiecie w tańcu towarzyskim - ten kto oglądał na pewno wie, że o ile założenie programu jest podobne, to się różnią - i to nawet sporymi detalami. jeżeli twierdzicie że programy typu Dancing on Ice są mają wszystko zerżnięte z programów typu Dancing with the Stars to... nawet nie wiem czy mam się śmiać czy płakać :roll:

a ja myślę że wręcz należałoby obejrzeć przynajmniej następny odcinek, gdyż w nim dopiero się rozpocznie taka prawdziwa rywalizacja. nie oceniajmy tego, co się jeszcze praktycznie w 100% nie rozpoczęło. warto dać tą drugą szansę?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
asias
Adept Baletu


Posty: 160
Skąd: okolice 3miasta
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 10:31 pm   

Princess jeśli ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to chyba Ty...

Nikt nie napisał, że programy TYPU TzG są jakimś pierwowzorem i wszystkie inne, typu Gwiazdy Tańczą na Lodzie to podróby. Ja pisałam konkretnie o tym programie i porównywałam go do konkretnej, polskiej wersji TzG. I tak naprawde miałam na mysli dokładnie to:
Cytat:
że o ile założenie programu jest podobne, to się różnią - i to nawet sporymi detalami.

Tyle, że właśnie GTnL się tymi detalami nie różni i odniosłam wrażenie, że ten program ma w jak najdrobniejszych szczegółach przypominać TzG. I to jest podrabianie, nadal tak uważam.
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 10:53 pm   

A wiecie co, ja dam szansę jeszcze temu programowi, a co !
Obejrzę go w ten piątek, choć wiem że choć formuła tego programu nie ulegnie poprawie, to MAM NADZIEJĘ ze zobaczę więcej łyżwiarstwa w tym programie a nie gadania o d.... Maryni.

Scenariusz tego programu to chyba idiota wymyślał bo:
-W pierwszym odcinku na 2,5 h trwania programu, łyżwiarstwa było kilka minut. Bo pierwszy odcinek został poświęcony wybieraniu pary "na dogrywkę". Po co ! Chyba tylko po to żeby widzów zniechęcić.

- Ludzie oglądając program chcą gwiazd/mistrzów/ludzi jezdzacych na łyżwach a nie gadających głów /w dodatku gadających bez sensu/.

- No i Doda. Boże czy w tym kraju nie ma juz żadnej innej "gwiazdy" która by mogła robić za łyżwiarskiego eksperta? Już lepsza by była Cichopek bo choć mdli mnie na jej przesłodzony wizerunek to myślę że mogła by więcej wiedzieć na temat łyżwiarstwa/ tańca a przede wszystkim umiałaby mówić z klasą na temat zawodników i nie tylko.

To takie moje przemyślenia.
:595:
 
     
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:05 pm   

A kto w koncu zostal wybrany? Bo ja tez nie dotrwalam do konca odcinka..
 
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:16 pm   

Taki wysoki aktor, grał w 13 Posterunku, nazwiska nie pamietam :oops:
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:25 pm   

Asias, wiesz po tylu opiniach ze to podróbka plus jedna jeszcze przed startem programu Gwiazdy tańczą na lodzie... więc - jeżeli się wypowiadacie że GTNL to podróbka to lepiej żebyście najpierw się zapoznali z zagranicznymi pierwowzorami, a dopiero potem oceniali czy to faktycznie jest podróbka czy nie... nasz krajowy odpowiednik programu o gwiazdach jeżdżących w parach z łyżwiarzami różni się od nich bardzo nieznacznie jeśli chodzi o detale typu sędziowanie, smsy, skróty treningów, teksty, kanapy, iceroomy i inne tam - wszystko jest b. podobne. dwie, największe różnice są takie, że 1. te zagraniczne są nieporównywalnie lepiej zrobione 2. i mają znanych na świecie, a przynajmniej w Europie łyżwiarzy.

a wybrany został Piotr Zelt, grał Arniego w 13 posterunku
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:55 pm   

Ale Doda sie facetom podoba pod warunkiem,że sie nie odzywa i już!
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:39 am   

Father napisał/a:
Ale Doda sie facetom podoba pod warunkiem,że sie nie odzywa i już!


a łyżwiarstwo bardziej podoba sie paniom :wink: więc ktoś nie przemyslał tej sprzeczności :wink:
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Paź 03, 2007 12:53 am   

a paniom się Doda raczej nie podoba? xD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13