www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carla Fracci
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:07 pm   Carla Fracci

To znana tancerka :)
Musze o niej zrobić referat na WOT'a i mam wielką prośbę!
Zamieszczajcie wszystko co o niej znajdziecie...
Życiorysy, zdjęcia, wzmianki itp. :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Fleuve 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 267
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:15 pm   

http://images.google.pl/i...images&ct=title - Zdjęcia Carli
http://it.wikipedia.org/wiki/Carla_Fracci - Wikipedia

EDIT:
http://www.filmweb.pl/Car...Person,id=80428 - Film Web
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:20 pm   

Fleuve napisał/a:

http://it.wikipedia.org/wiki/Carla_Fracci - Wikipedia

:shock:


Dziękuję ;)


EDIT:
może to się przyda
http://www.answers.com/topic/carla-fracci-1
mod.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 8:46 pm   

Dziękuję :)
Czy mogę się ładnie do kogoś uśmiechnąć o przetłumaczenie? <prosi>
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:15 pm   

No dobra Cheryl...i tak mi sie nudzi :) Przynajmniej sie dowiem czegos nowego. Tylko mow na kiedy potrzebujesz i zabieram sie do roboty.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 7:43 pm   

Droga Cheryl, oto tlumaczenie krotkiej notki biograficznej ( http://www.answers.com/topic/carla-fracci-1 ) o Carli Fracci :) Bardzo proszę.

CARLA FRACCI

Fracci, Carla (urodzona w Mediolanie, 20 sierpnia 1936 roku). Włoska tancerka i reżyserka przedstawień baletowych. Studiowała w Szkole Baletowej La Scala od 1946 roku razem z V. Volkovą i innymi, dołączyła do zespołu w 1954. W 1956 awansowała na stanowisko solistki, a w 1958 – pierwszej solistki. Stała się czołową włoską baleriną a także pierwszą włoską tancerką o międzynarodowej sławie w XX wieku. Pośród ról wykreowanych przez nią w La Scali są takie jak Julia w Romeo i Julia Cranko (1958) i Elwira w Don Giovannim Massina. Występowała gościnnie we włoskich teatrach i pojawiała się na scenach z wieloma różnymi zespołami za granicą m. in. na Londyńskim Festiwalu Baletowym (1959 i 1962), w Royall Ballet (1963), Stuttgart Ballet (1965) oraz z Królewskim Baletem Szwedzkim (1969), od 1967 roku była też gościnnie pierwszą solistką w American Ballet Theatre. Najlepszą jej rolą stała się Giselle, ktorą tańczyła z wieloma partnerami m. in. z Nuryeyevem, Vasilievem, Kronstamem, Baryshnikovem i przede wszystkim z Bruhnem, z którym występ sfilmowano w 1969 roku. Sławę przyniosły jej też interpretacje innych romantycznych postaci, w swoich rolach była nawet porównywana do Taglioni. W 1964 roku poślubiła dyrektora teatru, Beppe Menegattiego, z którym stworzyła objazdowy zespół Carla Fracci i Tancerki. Menegatti stworzył także dla niej wiele baletów, we współpracy z Laris Gai Mewę wg Czechowa (1968), Makbetha (1969) oraz Kamienny kwiat (1973) i inne. W 1990 roku odtworzyła solo Isadory Duncan Ostrzeżenie losu (chor. M. Hadson). Była dyrektorką baletu w Neapolu (1990-1) oraz w Veronie (1995-7), gdzie w 1996 roku zatańczyła rolę Karsaviny w odtworzonym przez Hodsona i Archera spektaklu Niżyńskiego Gry. W 2000 roku została mianowana dyrektorką baletu w teatrze La Scala, pojawiła się z zespołem w grudniu 1999 roku ze wznowieniem Excelsior Manzottiego. Pojawiła się też jako Karsavina w filmie Rossa Niżyńki , a jej film telewizyjny Godzina z Carlą Fracci wygrał Złotą Różę Montreux w 1973 roku. W 1959 roku nagrodzono ją Złotym Lwem.

Pomyslalam, ze lepiej umiescic na forum niz wysylac na PM, bo wiecej osob skorzysta.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Sob Wrz 15, 2007 11:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 8:18 pm   

Bardzo Ci dziękuję :))
Jeśli jeszcze ktoś znajdzie cokolwiek o Carli to bardzo proszę o wiadomość! ;]


Carla Fracci was born in Milan in 1936. She studied at the La Scala Ballet School from 1946 with Vera Volkova and others, graduating into the company in 1954. Promoted soloist in 1956 and principal in 1958. At La Scala she created Juliet in Cranko's Romeo and Juliet (1958) and Elvira in Massine's Don Giovanni (1959). She appeared with many companies like London Festival Ballet in 1959 and 1962, Royal Ballet in 1963, Stuttgart Ballet in 1965 and Royal Swedish Ballet in 1969. From 1967 she was principal guest artist of the American Ballet Theatre.

She is renowned for her interpretation of the romantic roles. Giselle was her greatest success, she danced it with many great partners like with Rudolf Nureyev, Vladimir Vasiliev, Henning Kronstam, Mikhail Baryshnikov and above all Erik Bruhn. Her unforgettable Giselle with Bruhn was filmed in 1969. Other great roles were Sylphide, Swanilda and Juliet.

She was director of ballet in Naples 1990-91 and in Verona 1995-97. She is now director of Balletto dell'Opera di Roma.

Jeszcze to :mrgreen:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 8:32 pm   

Nie ma za co :) Zaraz przetlumacze Ci ta reszte.

EDIT:
Hmmm...Cheryl...To jest dokladnie to samo co Ci tlumaczylam...Nowe sa tylko dwa zdania.
Other great roles were Sylphide, Swanilda and Juliet.
- Inne wielke role to Sylfida, Swanilda i Julia.
She was director of ballet in Naples 1990-91 and in Verona 1995-97. She is now director of Balletto dell'Opera di Roma. - Była dyrektorka baletu w Neapolu 1990-91 i w Veronie 1995-97. Obecnie jest dyrektorka baletu w Operze w Rzymie.

EDIT 2: http://www.danzadance.com...rla_fracci.html
gdybym tylko znala wloski...
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:15 pm   

Olimpia napisał/a:
od 1997 roku była też gościnnie pierwszą solistką w American Ballet Theather

yyyyy myślę że to jakaś literówka - nie chce mi sie sięgać do źródła popraw z łaski swojej :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:19 pm   

Ło matko...czlowiek, ktory sie dostal na filologie angielska nie wie jak napisac teatr w tymze jezyku :)
Dziekuje Torin, literowka i roztargnienie i wino :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:22 pm   

Wino może już ogranicz dziś bo jeszcze Ci sie lata potentegowały :lol:

Torin
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 11:26 pm   

Kurcze...Poprawilam. Mam nadzieje, ze juz wiecej nie wysledzisz nic Sherlocku ;)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Manon 
Adept Baletu


Posty: 77
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 10:31 am   

Ma ktoś linki gdzie można się o więcej o niej dowiedziec?
_________________
WE LOVE MALAKHOV


,,W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą..."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13