www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzrost Baletowy....

jakiego jesteście wzrostu?
140- 150
3%
 3%  [ 9 ]
150 - 160
24%
 24%  [ 64 ]
160 - 170
42%
 42%  [ 109 ]
170 - 180
25%
 25%  [ 66 ]
180 - 190
3%
 3%  [ 9 ]
Głosowań: 180
Wszystkich Głosów: 257

Autor Wiadomość
.....
Gość
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:11 pm   Wzrost Baletowy....

hej :D jaki wzrost Waszym zdaniem do baletu jest najlepszy? bo ostatnio sie właśnie nan=d tym głowie :P :P :P Pozdrowienia :lol:
 
 
Gość

Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:12 pm   Re: Wzrost Baletowy....

..... napisał/a:
hej :D jaki wzrost Waszym zdaniem do baletu jest najlepszy? bo ostatnio sie właśnie nan=d tym głowie :P :P :P Pozdrowienia :lol:


Nad tym miało być.... :P
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:22 pm   

Nie można byc ani za niskim ani za wysokim, bo ciężko w takiej sytuacji znaleźc partnera, no i wymaga się by corps de ballet był równy w miarę, bo wyobraźmy sobie Królestwo Cieni w Bajaderze z kilkoma tancerkami 1m90 lub paradoksalnie 1m50 ...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Gość

Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:25 pm   

sfra napisał/a:
Nie można byc ani za niskim ani za wysokim, bo ciężko w takiej sytuacji znaleźc partnera, no i wymaga się by corps de ballet był równy w miarę, bo wyobraźmy sobie Królestwo Cieni w Bajaderze z kilkoma tancerkami 1m90 lub paradoksalnie 1m50 ...


Czyli najlepszy jest wzrost ok. 165? :) chodzisz gdzies na balet?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:43 pm   

Ale oczywiście nic nie jest przesądzone, poniewaz znam sytuacje, ze jakimś cudem wysokie baletnice znajdują swoich partnerów (bodajże Bytom owocuje w wysoką parę...)

A chodze do Studia Baletowego Niekrasowa w Koszalinie...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:44 pm   

sfra napisał: "bo wyobraźmy sobie Królestwo Cieni w Bajaderze z kilkoma tancerkami 1m90 lub paradoksalnie 1m50 "

A jednak i to jest możliwe, wszystko tez zalezy od ustawienia na scenie. Tak jest np. w TW-ON w Bajaderze. Od tancerki, rzekłabym, macipeńkiej, do całkiem słusznego wzrostu. A jednak wygląda dobrze, prawda? :wink:
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:47 pm   

Rzeczywiście Kasiu - bład merytoryczny z mojej strony:) W balecie jak w malarstwie da się "oszukac" widza iluzją... Aż musze jeszcze arz obejrze "Bajaderę", bo mnie zżera ten minus z bystrości oka...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 10:05 am   

Moim zdaniemodpowiedni wzrost dla tancerki to 168 a 173
tak jest najlepiej bo za niska zle wyglada na scewnie a za wysoka bedzie miala klopoty z pertnerem :D
pozdrowienia
 
 
Swanilda
Gość
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 10:19 am   

Dziekuje za odpowiedzi :) :) :) :) Serdecznie pozdrawiam :)
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 12:39 pm   

Swanilda napisał/a:
Dziekuje za odpowiedzi :) :) :) :) Serdecznie pozdrawiam :)

nie mam za co :D
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 1:06 pm   

Kasia G napisał/a:
A jednak i to jest możliwe, wszystko tez zalezy od ustawienia na scenie. Tak jest np. w TW-ON w Bajaderze. Od tancerki, rzekłabym, macipeńkiej, do całkiem słusznego wzrostu. A jednak wygląda dobrze, prawda? :wink:


Faktycznie jest tam taka niziutka tancerka. I w niczym nie burzy to ogólnej linii :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 1:30 pm   

Ania W. napisał/a:
Czy 173cm to trochę nie za dużo? Przecież w pointach tancerka ma wtedy z 180, a jednak tancerz powinien być parę cm wyższy. Chyba jednak ciężko znaleźć dobrego tancerza co miałby 185 czy 190cm wzrostu.


Myśle, ze tancerka nawet o wzroście 173cm jeśli jest naprawdę dobra nie ma problemu z partnerem. Każdy choreograf ułoży taką chorepgrafie i znajdzie takiego tancerza, który dla primabaleriny będzie idealny. Ale bywają takie sytułacje, kiedy tancerka jest przeciętna i nie stety jej wzrost ogranicza możliwość tańczenia z partnerem... Wtedy może próbować szczęścia w np. Demiclasyce(nie jestem pewna czy tak się to pisze :? ), gdzie ponoć trwa "moda" na wysokie tancerki.
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 3:44 pm   

pewnie ale 173 cm. to faktycznie jest trudno znalzc partnera ale teraz jest jakby moda na wysoki wzrost i jak jets tancerka wyzsza to ładniej wyglada na scenie i lepiej sie prezentuje :D
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 3:45 pm   

Chciala bym miec 173 :D ale narazie mam tylko 160 :d ale jszcze urosne :!:
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 9:02 pm   

a ja mam 176. i muszę przyznać, że to trochę dużo... na codzień ok, ale w tańcu czasem przeszkadza... bo przy takim wzroście raczej nie waży się 45 kg, więc... biedy partnerzy :D no i trzeba sie nieźle "namachać" nogami :D ale z drugiej strony przestrzeń jest twoja ;)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 5:21 pm   

moja babcia wyleciała ze szkoły baletowej za to ze była za wysoka... a miała 170. ale to było 60 lat temu...
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 4:02 pm   

osobiscie nie przepadam za zbyt wysokimi tancerkami na scenie. Poza tym chyba rzeczywiscie dla partnera moze to byc dosc trudne i niewygodne. Kiedys znajomy tancerz musial wykonac sporo podniesien naprawde wysokiej tancerki i niedlugo potem nabawil sie powaznej kontuzji. Nie wiem czy bylo to spowodowane wlasnie tymze wzrostem, ale tak zartowali znajomi :)

a swoja droga chyba w tancu wspolczesnym takich wyznacznikow, ograniczen nie ma?? tak samo moga sie wykazac tancerki bardzo niskie jak i wysokie.
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 5:45 pm   

Prawda jest taka że do kazdej roli sa potrzebne inne tancerki. Wyobraźmy sobie na przykład Klare w "Dziadku do orzechów" przewyższającą większość rodziców i gości o głowę. Wyglądało by to co najmniej niesmacznie. Podobnie dziwnie wyglądała by tancerka wyzsza od swojego partnera. Są jednak role wymagające wsokie wzrostu. Powracając do "Dziadka do orzechów". Podobnie trudno jest wyobrazić sobie np. Drosselmeyera (pewnie coś przekręciłam, przepraszam) niższego od reszty gości. To sa moje odczucia.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 2:24 pm   

ja myslę, żo najlepszy wzrost to tak 160-165cm.
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 4:11 pm   

Ja osobiście wolę nizsze tancerki (chyba ze względu na większą szybkość ruchów). Ale np. rząd coraz wyższych łabedzi podoba mi się bardziej, niż gdyby tancerki były tego samego wzrostu.
 
 
genia
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 10:27 pm   

sama mam174 i ciagle osne obawiam sie ze na dyplom nie bede miala szkolnego partnera ale w tancu mi to przeszkadza musze przyznac chociaz z drugiej strony zawsze wszyscy sie odsuwaja zebym ich nie kopnela przyznaje to zabawne[hihi]
 
 
 
Lilia
Adept Baletu

Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 7:57 pm   

najlepiej dopasować sobie partnera i byc od niego około 4 cm niższa. :)
_________________
Nie mam nic do ukrycia...
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 8:12 pm   

hehe, a ja mam 164 i bardzo mi ten wzrost odpowiada :D <zakladając ze moge się tancerką nazwac :lol: >
 
 
Esmeraldas
Gość
Wysłany: Sob Paź 15, 2005 1:29 pm   

A ja mam niespełna 155cm i ostatnio od pani usłyszałam, ze jestem wysoka...Cóż, czuję sie zagubiona (w klasie np. jestem najmniejsza (czyt.krasnal), nie pogardziłabym też z dzisięcioma cm wzwyż :lol: :mrgreen:
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 15, 2005 9:20 pm   

ja mam 156cm=)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15