www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze rysunki oraz szkice czyli nasza twórczość :)
Autor Wiadomość
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 5:12 pm   

tessdancer, bardzo fajny, szczerze mówiąc nie znam się na tym, ale mnie bardzo się podoba :)
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
tessdancer 
Nowicjusz


Wiek: 28
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 5:16 pm   

mówiąc szczerze ja też nie - rysuje dla frajdy, nigdy się nie uczyłam :)
_________________
"Niechaj się nie modlę, bym chroniona była od niebezpieczeństw, ale bym nieustannie stawiała im czoło.
Niechaj nie błagam o uśmierzenie bólu, ale o serce zdolne go przezwyciężyć."
 
     
TheRytmiczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 29
Posty: 70
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 5:18 pm   

No to muszę Ci powiedzieć, że naprawdę dobrze Ci idzie, jak na moje oko :p Czekam na następne rysunki :)
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
-Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 4:30 pm   

myslalem ze mi sie kiedys znudzi malowanie/rysowanie tancerek, ale ten moment predko nie nadejdzie (:

http://www.imp2k.com/MALA...-klasyczna.html
http://www.imp2k.com/MALA...black-swan.html

udalo mi sie zdobyc pointy o ktorych kiedys pisalem (choc nie takie bardzo znoszone a prawie nowe) ale na razie nie mam nic ciekawego z nimi w roli glownej.

jesli chodzi o mozliwosc dostania sie do baletnic i porobienia im zdjec to odechcialo mi sie troche po tym jak poczytalem o tym jakie przeszkody 'natury ludzkiej' napotyka jeden z uzytkownikow... ):
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 8:57 pm   

Faktycznie Twoje powyższe prace sa bardzo fotorealistyczne. gdybym nie wiedzał. ze to rysunek myślalbym, że to stylizowane fotografie z grubym ziarnem :)
jurecq napisał/a:
esli chodzi o mozliwosc dostania sie do baletnic i porobienia im zdjec to odechcialo mi sie troche po tym jak poczytalem o tym jakie przeszkody 'natury ludzkiej' napotyka jeden z uzytkownikow... ):

Myślę, że jako rysownik miałbyś latwiejszy dostęp do baletnic niż jako fotograf.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 9:41 pm   

no ba- wiadomo , że są dobre skoro taki artysta to robi.

jurecq napisał/a:
jesli chodzi o mozliwosc dostania sie do baletnic i porobienia im zdjec to odechcialo mi sie troche po tym jak poczytalem o tym jakie przeszkody 'natury ludzkiej' napotyka jeden z uzytkownikow... ):


jeżeli Alex będzie miał trochę wytrwałości, to porobi mnóstwo zdjęc. Tyle, ze z tym jak z wszystkim w zyciu czasem trzeba poczekac, wejsc w srodowisko. Ja z uporem maniaka powtarzam naszemu fotografowi, ze powinien zaczac od pójścia kilka razy na balet do Warszawy. Ja jak zaczełam częściej chodzic, to sama nie wiem kiedy ale zaczęłam miec wiekszy dostęp tego wszystkiego. A tancerki marza z pewniścia o pięknych zdjęciach czy o tym, zeby ktos je mamalowal czy narysowal. Z tym, ze trzeba troche najpierw wbudzic zaufanie, poczekac na sprzyjające warunki itd.
W każdym razie ja jestem dobrej myśli, tyle, ze nie od razu Krakow zbudowano.
PS choc z moja wrodzona niecierpliwościa , to akurat rozumiem, ze to moż ewkurzac, ze czlowiek ma wizję na zdkjęcia, a nie ma chetnych
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:14 pm   

jurecq, ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Po prostu powdziwiam takich artystów jak ty.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 12:17 am   

jureq! Gratuluje warsztatu, bardzo lubie to co robisz - do moich ulubionych artystów należa m.in. Richard Estes, Pillip Pearlstein, no i Hopper, a od pewnego czasu sztuka przechodzi coraz częsciej na mury, a wiec masz pole do popisu.
Z tego co zobaczyłem na twojej stronie, nie widziałem chyba wszystkiego, ale dla mnie to:
nr 1 to "Noude" ( obrazek po prawej od Noude źle zlinkowany )
nr 2 to mother earth
Z baletowych absolutnie dark dancer, a z tych dwóch nowych, uważam, ze tancerka znacznie lepsza niż black swan
podoba mi się tez baba z torbami
Murale i dekoracje świetne - ale wiele zalezy też od tematu i klienta, może dlatego zmieniasz zależnie od pracy i styl, raz widzę skierowany na obiekt, a obok hyperrealistic.
Ale ogólnie super - mile wrażenia.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 8:24 am   

dziekuje (:

w takim formacie w tej technice wychodzi wlasnie cos a'la fotograficzne ziarno (: jesli o mnie chodzi to ja potrzebuje do swojej pracy zrobic zdjecie, ktore potem stanowi dla mnie wzor - mam doswiadczenie fotograficzne wiec problemu nie ma, ale rzeczywiscie przed fotograficzna sesja zawsze jest wiekszy 'opór' niz przed samym rysowaniem. duzo kobiet na haslo 'sesja zdjeciowa' od razu dopowiada sobie 'rozbierana', zwlaszcza kiedy artysta jest mezczyzna...

Cytat:
tancerki marza z pewniścia o pięknych zdjęciach czy o tym, zeby ktos je mamalowal czy narysowal.

ja chce, ja chce, tu jestem! o! tu ja, ja! (jak osiolek w shreku)

co do warsztatu to jestem takim nietypowym przedstawicielem na dzisiejsze czasy gdzie wszystko ma byc szybko, na wczoraj i najlepiej nie wykonane recznie tylko wydrukowane na plotnie, a wczesniej jeszcze 'namalowane' w photoshopie...

relacja artysta-klient to bardzo skomplikowany temat, zazwyczaj da sie negocjowac swoja wizje (w koncu to ja sie na tym znam), ale niestety czasem klient 'wie lepiej' i raz jest przekonywalny a raz nie...

ostatnio chwycilo mnie na ptaszki:
http://www.imp2k.com/MALA...tyczne/gil.html
http://www.imp2k.com/MALA...ne/sikorka.html
http://www.imp2k.com/MALA...zne/wroble.html

Cytat:
Z tym, ze trzeba troche najpierw wbudzic zaufanie, poczekac na sprzyjające warunki itd.

masz duzo racji - ale jest tez tak ze niestety mamy takie czasy kiedy nikt nikomu nie ufa, z czystego zalozenia lub czesciej - jesli nie ma sie do czego racjonalnie przyczpic - z czystej bezinteresownej zlosliwosci... mentalnosc 'pani w dziekanacie' czy urzednika majacego 'wladze' nad osoba po drugiej stronie okienka...
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 3:32 pm   

jurecq gdyby Twoje prace były na fejsbuku, kliknęłabym Lubię to! :D
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 4:35 pm   

jurecq, powiedz mi, czy te rysunki i graffiti, prezentowane na twojej stronie, to wszystkie twoje dzieła? Czy namalowałeś jeszcze coś, ale nie jest tam umieszczone?
Wprost ubóstwiam twoje umiejętności. Marzyłabym o takim rysunku u mnie w pokoju :)
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 5:51 pm   

Georgia~ napisał/a:
jurecq gdyby Twoje prace były na fejsbuku, kliknęłabym Lubię to! :D


masz pecha bo jestem antyFB i mnie tam nie ma i nie bedzie. nie musisz nic klikac, jestem z tego pokolenia dla ktorego bardziej liczy sie prawdziwe slowo a nie witrualne...

Cytat:
Czy namalowałeś jeszcze coś, ale nie jest tam umieszczone?

jest bardzo wiele takich prac bo maluje ponad 13 lat, ale nie bede ich prezentowal bo nie przeszly przez moje sito, a o poziom staram sie dbac i mam ostre wymagania. czy np tancerka bedaca dzisiaj solistka prezentuje publicznie swoje wystepy z czasow kiedy miala kilka lat i podobala sie raczej tylko rodzicom? no raczej nie...

a rysunek do pokoju - zamowienie zawsze mozna przeciez zlozyc (:


dzieki wszystkim :D
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lut 26, 2011 8:04 pm   

jurecq napisał/a:
http://www.imp2k.com/MALA...zne/wroble.html

To mi sie najbardziej podoba bo jest zimowy nastrój a poza tym czuje sie przestrzeń jakiegoś :smile: pola
Ale te wróble to takie troche kolorowe?
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 3:21 am   

Wiemy wiemy, że nie jesteś fanem ani fb ani niczego w tym stylu i to szanujemy ale moje ukochane forumowe dzieciątko Georgia nie miała na myśli, zeby to klikac na fb tylko skojarzenie, ze gdyby tutaj na forum pod każdym z postów była funkcja lubie to nie lubie albo podoba mie sie , nie podoba mi sie, to by wpisala lubie, podoba mi sie odnosnie Ciebie. :)
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 7:38 am   

Sagittaire napisał/a:
klikac na fb tylko skojarzenie)

wiem ze to skojarzenie, tylko chodzilo mi o to jak bardzo juz jest zakorzenione w jezyku i swiadomosci to ze zamiast powiedziec/napisac po prostu 'lubie to/podoba mi sie' mowi sie 'klikac na FB' ;) ale to temat na osobna dyskusje, ja tylko ciesze sie ze zycie - przynajmniej na razie - nadal toczy sie w realu (:

jesli chodzi o fotografie to ponizej kilka przykladow dosc niszowej i raczej hobbystycznej czesci mojej tworczosci - zdjecia mikroskopowe:







natura w tej skali maluje sama takie obrazy ze zadaniem artysty jest tylko ich utrwalenie...
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 9:07 am   

Cytat:
natura w tej skali maluje sama takie obrazy ze zadaniem artysty jest tylko ich utrwalenie...

Zważ iż zadaniem artysty jest wydobycie tego coś czego inni nie zauważają. Utrwalenie zostawmy rzemieślnikom. :wink:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 12:07 pm   

jej, jakie to fajne. A można podpytac, co to jest dokładnie???
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Nie Lut 27, 2011 12:14 pm   

Cytat:
Zważ iż zadaniem artysty jest wydobycie tego coś czego inni nie zauważają. Utrwalenie zostawmy rzemieślnikom.


powiedzmy ze jest to pewien subiektywny sposob utrwalania tego co sie zobaczy, a dobre rzemioslo to rzecz dzisiaj bardzo cenna i rzadko spotykana... i czasem do niektorych form artystycznego utrwalenia rzeczywistosci wymagane jest dobre rzemioslo.

preparaty sa tym razem typowo nieorganiczne - bo wszelkie mikroorganizmy sa bardzo ruchliwe (np orzęski) i technicznie ciezko jest je zlapac na zdjeciu, majac do dyspzycji tylko dwie rece ktore sa zajete biezacym ustawianiem mikroskopu ;)

pierwsze od gory to napiecia w okolicy pekniecia szkielka, 2 to o ile pamietam tluszcz, a nr 3 to plyn do mycia naczyn (: oczywiscie zdjecia sa nieco 'zbajerowane' przez dosc skomplikowany system kolorowych filtrow, w zwyklej obserwacji, tzw. jasnym polu (bedacym podstawowa metoda obserwacji w kazdym mikroskopie), nie byloby prawie nic widac...
 
     
Vacances 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Uczennica OSB
Wiek: 26
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 6:57 pm   

Moje wypociny,lubię sobie czasami coś nagryzmolić.


 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 8:07 pm   

Rety, ciekawe. Świetnie jest to ujęte, jeśli chodzi o anatomię, prawidłowo przedstawia tancerzy. Prawie jak bardzo przerobione zdjęcie ;) . Ładnie to wygląda - broń Boże nie jestem ekspertem, ale jako osoba mająca dużą styczność z tańcem, jestem na tak :) .
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Fakebook 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Milosnik
Posty: 73
Skąd: Krakow
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 2:30 pm   

haha, nie wiedziałem IMPAS że po takich forach chodzisz, chociaż wiedziałem ze masz zapędy (taka stara ścianka niedaleko Wrocławskiej, łyżwiarka figurowa chyba była)
 
     
nataliak984 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, samouk
Wiek: 25
Posty: 7
Skąd: NDM
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 5:06 pm   

ja tez dodam
1.większość jest przerysowana z neta.
2.jedno jest baletowe z mangowymi oczyma.(z obrazka ułożenie rąk,głowy i nóg)
3.większość to postacie z mangi i anime.
4.są tu też moje rysunki (moja twórczość),lecz te są mangowe.
baletnica
gryf
z nauki mangi
rysujemy z kawaii
z okładki "rysujemy z kawaii"
z "ao no exorcist"
gray fullbaster
hijikata(hakuouki)
hitsugaya(bleach)
inuyasha
konik
kuchiki byakuya(bleach)
erza skarlet(fairy tail)
lucy heartfilia(fairy tail)
mirajane (fairy tail)
kuchiki rukia (bleach)
sailor moon (troche nie wyszła)
my
my
my
natsu (fairy tail)
hajime saito(hakuouki)
saito hajime
kwiatki
sasuke (naruto)
yuuki kuran/cross (vampire knight)
wendy (fairy tail)
frau (07- ghost)
yuuki cross (vampire knight)
my-moje
_________________
samouk uczy się sam, a ja właśnie tym się zajmuję.Dotyczy sie wszyskiego czego chce sie nauczyc, a nie mam jak.私輪なたリアの曲線です。
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:02 pm   

ja tez zaczynalem rysowanie od mangi - czarodziejki z ksiezyca i te sprawy (: stare dobre czasy z kultowymi anime na polonii 1... Kawaii mialem od 1go numeru; zebralem wszystkie do momentu przejecia przez jakies inne wydawnictwo (wkrotce potem gazeta upadla)
Ostatnio zmieniony przez jurecq Wto Cze 26, 2012 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nataliak984 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, samouk
Wiek: 25
Posty: 7
Skąd: NDM
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 9:29 am   

kawaii mój brat zbierał, szukałabym tam gdyby nie wyrzucił lub rozdał.
dużo ładnych prac tu widze...
_________________
samouk uczy się sam, a ja właśnie tym się zajmuję.Dotyczy sie wszyskiego czego chce sie nauczyc, a nie mam jak.私輪なたリアの曲線です。
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 9:55 am   

wow, jurecq, od pół roku mam fazę na akryle, ale Twoja praca mi uświadomiła, jak daleka jestem od tego, co chcę osiągnąc, a jest tym chociaż w połowie tak świetna praca jak Twoja :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12