www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obciąganie stopy
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 9:07 am   

Dlaczego przy cwiczeniu podbicia tak wazny jest duzy palec u nogi? Slyszalam ze bardzo wazne jest to zeby jak najbardziej go podwijac naciagajac podbicie, dlaczego?
Jak mozna sie tego nauczyc kiedy duzy palec zupelnie nie chce sie podwinac?
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:11 am   

Bo może jak ćwiczy się battement tendu w przód to tam trzeba stawiać na drugi palec.
Tak mi do głowy przyszlo.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
Jurodiwa 
Nowicjusz


Posty: 18
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 7:20 pm   

.:Agga:. napisał/a:
Slyszalam ze bardzo wazne jest to zeby jak najbardziej go podwijac naciagajac podbicie, dlaczego?

Wydaje mi się, że nie tyle podwijać, co wyciągać, ciągnąć w dal.
Ja ostatnio niemal zupełnie go nie zginam (pozostaje luźny)... nie wiem, czy to dobrze? :roll: :?
_________________
"Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta." Martha Graham
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 7:28 pm   

Cytat:
nie wiem, czy to dobrze?


W klasyce nie.
Z kolei np. we wspolczesnym mozna tak robic, w zaleznosci od techniki.

PS. Zmniejsz avatar, juz kiedys Cie o to proszono, jest za wysoki.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 9:36 pm   

Pierwszy raz slysze ze nalezy ciagnac palec w dal. Przeciez nawet bardzo zle to wyglada kiedy duzy paluch sterczy.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 10:13 am   

Chodzi po prostu o stworzenie ładnej linii podbicia-tak mi się wydaje. Wszystko ciągniesz łukiem w dół i dlatego też trzeba podwijać paluchy, żeby ci się łuk nie zburzył :D ;)
To jest dosyć trudne i trzeba trochę poćwiczyć, ale... praktyka czyni mistrza, więc do roboty! :P Może zacznij od flexa z podwiniętymi palcami i tak powoli obciągaj podbicie... z czasem zobaczysz efekty ;)

(a tak poza tym to koniec offtopu! przecież mamy temat o wyrabianiu i ćwiczeniach na podbicie!)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 10:29 am   

Tak, w balecie trzeba mocno obciąć stopę, podwijać palce pod siebie.

Z kolei jesli chodzi o ciagniecie dal, mozna tak robic w tancu wspolczesnym, oczywiscie w zaleznosci od techniki (bo np. w stylu bardziej modern, to trzeba normalnie obciagac stopy, w realese z kolei czasami stopy sa luzne nawet w stawie skokowym). Obciagniecie stopy, ale ciagniecie palcow w dal jest potrzebne z tego wzgledu, ze daje wrazenie (i poczucie) wydluzania, ze energia tancerza nie jest zamknieta, tylko jakby go np. cos ciagnelo w dal za noge ;)
Oczywiscie, to wszystko zalezy od techniki, bo w roznych jest inaczej.

W klasyce z kolei zawsze i wszedzie obciagniete stopy.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
rytm16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:29 pm   

a co myślicie o stopach flex w klasyce,a raczej neoklasyce?bo mnie jakoś strasznie rażą(nawet jak normalni ludzie-tj.nie tańczący wcale zadzierają palce jest mi jakoś obrzydliwie,krępująco).Czy ktoś ma podobne odczucia???
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:34 pm   

Jesli sa np. w choreografii Matsa Eka czy Nacho Duato to jak najbardziej mi sie podobaja :)
Pasuja do ich stylu.
Ogolnie nie widze w tym nic 'niepasujacego' - jesli pasuja, to ok, przeciez nie wszystko zawsze musi byc identyczne, na poincie.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
rytm16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:41 pm   

no tak,racja,chodziło mi raczej o stopy flex w życiu codziennym lub wśród gwiazd!czy stopy point nie wyglądają o wiele estetyczniej?
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:50 pm   

Dla baletomanow tak :) Ale dla innych nie. Stopa flex jest dla ludzi przeciez calkiem normalna, za to point...Jakas dzika :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 12:06 am   

Czy ja wiem? W zyciu codziennym juz raczej duzo naturalniejszy dla stopy jest flex, niz point. Przynajmniej w przypadku osob nietanczacych :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Sie 23, 2007 9:06 am   

Tak na co dzień point też jest bardziej estetyczny, po to wymyślono buty na szpilkach :)
Flex w tańcu tak, ale tylko świadomie, a nie taka sflaczała stopa ni to ni tamto.
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 7:09 am   

Nemo, ale flex to nie jest zwiotczała stopa :P jeśli taka jest, to wtedy nie jest to flex.... Tak myśle przynajmniej
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 7:29 pm   

Ja tam lubie i flex i point i demi point ;) - nie lubie tylko, jak stopa jest rozluźniona i robi się taka "ani to, ani tamto" (mówię o tancu a nie o życiu codziennym). Nie raża mnie flexy jesli są zamierzone, często na lekcji robimy np grand battement z flexami, czy frappe, podobno jest to dobre dla wykręcenia.
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
rytm16 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 9:27 pm   

no jak najbardziej,aby był flex,musi być wykonana praca mięśni,nie wiem czemu,ale kiedyś obrzydziło mi flex zdjęcie śp.Waldemara Goszcza w Twoim Stylu w bosych stopach flex:/
_________________
Kto raz zakosztuje tańca,
nigdy go nie zdradzi,
bo taniec wciąga jak narkotyk
i nigdy nie próbuj się z tego leczyć.
Maurice Béjart (1927–2007)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 1:05 pm   

Ale tego przecież nie da się tak od razu stwierdzić. W jednych układach flex wygląda bardzo dobrze, w innych razi. Wszystko zależy od choreografii...
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 1:46 pm   

Czasem są figury przy których point nie wyglądałby fajnie :)
Wieć można użyć czasem też flex'a ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Pivot
Nowicjusz

Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 2:03 pm   

Zgodzę się z wypowiedzią przytaczającą choreografie Nacho Duato...tam flex jest po prostu niezbędny i jest poezją...tylko że to już trochę taniec wspóczesny...zresztą nie tylko z moich obserwacji ale z jego wypowiedzi na temat tego co robi w Compańia Nacional de la Danza.

Z drugiej strony nieodparta jest uroda pięknie obciągniętej stopy.....eeeh...na nic się nie można zdecydować ;)
 
 
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 37
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Sie 28, 2007 7:40 pm   

Mnie jakoś flex razi. W sumie sama nie wiem czemu. Nawet jeśli jest zamierzony. Ostatnio w tańcu miałam robić jakiś krok na flexie i ni cholery mi nie wychodził.... Poprostu stopa sama się obciągała..... ehhh te przyzwyczajenia..... Flex wygląda tak "nie baletowo" ;)
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
 
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:15 pm   

Spojrzcie co znalazlam :)
http://bongbaby86.tripod.com/id21.html
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
lilla
Nowicjusz


Posty: 22
Skąd: east of eden ;)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:54 am   

fajny artykuł, a co najważniejsze: to naprawdę pomaga. w szczególności to pierwsze ćwiczenie, już po paru tygodniach widziałam rezultaty. chociaż może, to śmiesznie wyglądać jak ktoś zwisa ze schodów pupą w dół... ;)
_________________
If you've lost your faith in love and music, the end won't be long
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:37 am   

Nie ma tam mowy o zwisaniu ze schodów pupą w dół.
Swoją drogą, dziewczyna wymieniła najprostsze, a najbardziej efektywne ćwiczenia...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
lilla
Nowicjusz


Posty: 22
Skąd: east of eden ;)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:48 am   

może źle się wyraziłam ;)
czasami przytrzymując się poręczy przy moich domowych schodach schodzę w dół, tak jakby przenosząć cieżkość na pięty, i to trochę śmiesznie wygląda. nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi
_________________
If you've lost your faith in love and music, the end won't be long
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 6:22 pm   

A mógłby ktoś to przetłumaczyć na polski :razz: uczę się angielskiego, ale i tak nie rozumiem o jakie ćwiczenia chodzi :oops:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12