www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
koncert studentów Pedagogiki Baletu
Autor Wiadomość
Kasia G
Gość
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 9:03 pm   koncert studentów Pedagogiki Baletu

W poniedziałek w warszawskiej Akademii Muzycznej odbędzie sie doroczny koncert studentów Pedagogiki Baletu. W programie wariacje z baletów klasycznych, choreografie współczesne, tańce historyczne oraz pokaz choreografii dyplomowych studenów IV roku przygotowanych pod kierunkiem Ewy Wycichowskiej.
Sala koncertowa AM im. Chopina, godz. 19, wstęp wolny
 
 
nala
Nowicjusz

Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 9:42 pm   

A w następną niedzielę (13.02) w szczecińskim Teatrze Współczesnym... :wink:
_________________
..::Marzenia nie miałyby sensu, gdyby wszystkie się spełniały::..
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 11:51 pm   PTT w Szczecinie

HHmm. No niezupelnie... W niedziele 13 lutego w Szczecinie wystąpi Polski Teatr Tańca - Balet Poznański pod dyrekcją pani Ewy Wycichowskiej. Przedstawi trzy choreografie, jednak żadna z nich nie jest jej autorstwa. Dwie -"Barocco" i "Naszyjnik gołębicy" stworzył Jacek Przybyłowicz, a autorką "Zefirum" jest Virpi Pahkinen. Polecam!
 
 
nala
Nowicjusz

Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 4:04 pm   Re: PTT w Szczecinie

nefretete napisał/a:
HHmm. No niezupelnie... W niedziele 13 lutego w Szczecinie wystąpi Polski Teatr Tańca - Balet Poznański pod dyrekcją pani Ewy Wycichowskiej. Przedstawi trzy choreografie, jednak żadna z nich nie jest jej autorstwa. Dwie -"Barocco" i "Naszyjnik gołębicy" stworzył Jacek Przybyłowicz, a autorką "Zefirum" jest Virpi Pahkinen. Polecam!


Aha... :D No ok... nie wiedziałam... :-) Dowiedziałam się tylko, że jest coś takiego i że dostanę bilet, ale nie wiedziałam dokładnie co to jest... Dzięki, że mówisz... :wink:
_________________
..::Marzenia nie miałyby sensu, gdyby wszystkie się spełniały::..
 
 
 
ktoś
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 6:33 pm   Re: koncert studentów Pedagogiki Baletu

Kasia G napisał/a:
W poniedziałek w warszawskiej Akademii Muzycznej odbędzie sie doroczny koncert studentów Pedagogiki Baletu. W programie wariacje z baletów klasycznych, choreografie współczesne, tańce historyczne oraz pokaz choreografii dyplomowych studenów IV roku przygotowanych pod kierunkiem Ewy Wycichowskiej.
Sala koncertowa AM im. Chopina, godz. 19, wstęp wolny


jednym z abiturientów jest Łukasz Gruziel, dyrektor ds. artystycznych OSB w wawce!!!
 
 
...........
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 11:51 pm   

taaaaaaaaaaaaaaa 7 luty ,chwila prawdy???????hm
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 11:56 pm   

Spokojnie, sz.p. dyrektor ŁG skończył te studia ładnych pare lat temu, teraz ino wieńczy je pracą naukową :lol:
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Sob Lut 05, 2005 11:35 am   

Czy ktoś się orientuje (mam tu na myśli szczególnie Kasię G) czy abiturienci występują sami - wiem, że wspomniany już p. Łukasz Gruziel prezentuje jedynie efekty swojej pracy w postaci uczniów, ale jak to wygląda u pozostałych studentów??
 
 
.......
Gość
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 12:30 am   

Nie nie muszą abiturienci występować sami,mogą wystawić do pokazu innych tancerzy.Do zobaczenia w poniedziałek na Okólnik 2 .W W-wie.Pozdrawiam wszystkich "spadochroniarzy"........
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 12:18 pm   

Rzeczywiście, abiturienci wcale nie muszą prezentować swoich choreografii sami, moga poprosić o to innych studenów, kolegów z teatru, prowadzonej przez siebie klasy, ogniska baletowego czy zespołu. Ośmioro tudentów 4 roku wykona 8-częsciowa choreografię, której poszczególne części stworzyli poszczególni studenci ale wykonują wspólnie tzn. np. w duetach, scenach zespołowych biora udział pozostali studenci z roku, a także goscinnie student I roku Robert Kędziński oraz śpiewaczka i dwoch instrumentalistów. Choreografię Łukasza Gruziela wykonają uczniowie OSB w Warszawie, układ Sebastiana Białobrzeskiego Zespół "Świerszcze", choreografię Elwiry Piorun zatańczy uczennica OSB w Warszawie, natomiast Iwona Kurowska i Małgorzata Dorosiewicz same wykonają swoje kompozycje dyplomowe.
Do zobaczenia w poniedziałek:)
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Wto Lut 08, 2005 10:08 am   

Gratuluje wszystkim "spadochroniarzom" i studentom IV dyplomowego roku oraz pozostałym uczestnikom koncertu! Być z Wami tego wieczoru było zaszczytem i przyjemnością :lol:
 
 
jeszcze anonim
Gość
Wysłany: Sro Lut 09, 2005 10:44 pm   

Dziękujemy Kasiu G. :D Rozumiem ,że byłaś i oglądałaś cały koncert.I co Ci wpadło w oko? na koncercie ?
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sro Lut 09, 2005 11:36 pm   

Ha ha - nic mi w oko nie wpadło na koncercie, bo go prowadziłam :lol: Więc kto był, to już mnie teraz zna... z widzenia.
A serio: to był bardzoe dobry koncert, bo z róznicowany stylistycznie - z wielu wzgledów bardzo ciekawy spektakl IV roku "8 razy nieskończoność", troche klasyki (Rajmonda, Giselle), taniec charakterystyczny i historyczny (urocza Mazurka z kurantem), choreografie dyplomowe tez każda inna i na swój sposób ciekawa, dlatego nie moge żadnej wyróznić. Bo jak porównać świetne dzieciaki ze Świerszczy w Tańcu marynarskim do takiego poetyckiego duetu "Szukając..." czy energetycznego "Utworu o pojemności 3,3 MB"? Żeby równości stało się zadość musze wymienić jeszcze sympatyczne "Niedaleko jeziora" i walc z "Sylwii" - bardzo popisowy i trudny dla wykonawców.
 
 
.:Sylvie_Guillem:.
Gość
Wysłany: Czw Lut 10, 2005 6:43 pm   

Kasia G napisał/a:
A serio: to był bardzoe dobry koncert, bo z róznicowany stylistycznie - z wielu wzgledów bardzo ciekawy spektakl IV roku "8 razy nieskończoność", troche klasyki (Rajmonda, Giselle), taniec charakterystyczny i historyczny (urocza Mazurka z kurantem), choreografie dyplomowe tez każda inna i na swój sposób ciekawa, dlatego nie moge żadnej wyróznić. Bo jak porównać świetne dzieciaki ze Świerszczy w Tańcu marynarskim do takiego poetyckiego duetu "Szukając..." czy energetycznego "Utworu o pojemności 3,3 MB"? Żeby równości stało się zadość musze wymienić jeszcze sympatyczne "Niedaleko jeziora"


Mnie ten koncert podobał się tak średnio. Bardzo ciekawym pomysłem było połączenie "żywych" muzyków z tańczącymi studentami ("8 razy ..."). Świetny był Taniec rosyjski "Dziadka do orzechów" (chociaż ta paczki Ali :-/ ...). Taniec marynarski był całkiem niezły choreograficznie, gorzej z wykonaniem (może mam za duże wymagania w tej kwestii, ale to już chyba "skrzywienie zawodowe") - oczywiście oprócz dziewczynki bez czapki, która na prawdę ma spory talent. Moim zdaniem najciekawszy był "Utwór o pojemności 3,3 MB" oraz "Niedaleko jeziora" - pierwszy raz widziałam tak interesującą choreografię nawiązujacą do folkloru.

Cytat:
walc z "Sylwii" - bardzo popisowy i trudny dla wykonawców

Co momentami było widać na twarzy Anety (szcególnie przy podniesieniach :-) )

PS Stwierdziłam, że nie będę pisać o tym co mi się nie podobało...
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Pią Lut 11, 2005 12:18 am   

"Co momentami widac było na twarzy Anety..."
Nie powinnam może pisac co było na próbie, ale było gorąco... brrr. Podnoszenia rzeczywiście cięzkie, a jeszcze tańczenie na tej scence wymaga wyjątkowej odwagi - nie dość, ze miejsca nie za wiele, to jeszcze masz wrażenie, że zaraz wylądujesz widzom na kolanach :lol:
 
 
Widz
Gość
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 10:50 pm   koncert dyplomowy w A.M.

Bardzo podobał mi się koncert.Gratuluję wszystkim studentom IV roku i abiturientom.Wszystkie kompozycje dyplomowe były na swój sposób ciekawe i inne ,każda przedstawiała coż innego i chyba tak jest dobrze.To odzwierciedla ,że każdy ma inny pomysł co do techniki ,choreografii i muzyki.I to mi się najbardziej podobało,czyli różnorodność kompozycji tanecznych.Chcę tu wyróżnić 2 kompozycje chor.3,3 MG i jakże ciekawy zatańczony przez tak młode dzieciątka - Taniec Marynarski- ukłon dla S.Białobrzeskiego za pomysł i do końca przemyślane wątki chor-taneczne.
 
 
.
Gość
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 10:38 pm   .

tak było super...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13