www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Pon Mar 14, 2011 9:52 am
balet Opery Bałtyckiej / Bałtycki Teatr Tańca
Autor Wiadomość
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 11:38 pm   

http://kultura.trojmiasto...27273.html?ed=1
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 9:20 am   

Smieszne - klasyka i tak jest traktowana w Operze jako baza. Kzady z nas wie jak wyglada nauka klasyki, jak wczesnie trzeba zaczac. Nie widze tutaj amatorow ktorzy wczesniej nie mieli klasyki.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 9:22 pm   

!!!
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
Ostatnio zmieniony przez .:Odylia:. Wto Kwi 01, 2008 6:56 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:26 pm   

A ja jestem ciekawa ile osób się zgłosi i ilu będzie wśród nich utalentowanych tancerzy, którzy dobry warsztat zdobyli gdzieś indziej niż w szkole baletowej. Czy jest w Gdańsku/w Polsce dużo takich miejsc w których poza szkołami można się dobrze nauczyć tańczyć? Na tyle dobrze by tańczyć w Operze... ups... sory, w autorskim teatrze tańca...
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 5:02 pm   

duzo nie jest ale rodzynki sie moga zawsze trafic, to ze nie jest wymagane wyksztalcenie taneczne jest w sumie dobre ale powinni zaznaczyc wymagana znajomosc technik tanca klasycznego i wspolczesnego
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
ŁU
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:50 pm   

hej, zarzucam pare zdjęć z premiery don giovanniego. na kilku zdjęciach są tancerze ;)

http://strzelamkulture.pl...altycka-gdansk/
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:08 pm   

Fajne fotki, dzięki za wrzucenie :)

Widzę, że współpraca POB - AMG kwitnie - najpierw kserują nasze atlasy anatomii i wrzucają ich kopie do programu ("Rigoletto"), potem zabierają nam lampy z sal operacyjnych ("4&4") a teraz jeszcze te stoły z prosektorium...Może to z powodu braku tych stołów a nie z (podanego oficjalnie) powodu wyborów nowego rektora upiekły nam się ostatnio zajęcia? :wink: Obie instytucje sąsiadują ze sobą, więc muszą się wzajemnie wspierać. Szkoda tylko, że to nie działa w obie strony i nie mogę zdawać egzaminów na uczelni w formie ... tanecznej :P

Starym zwyczajem, już chciałam spytać o to kim jest tancerka zasłaniająca ręką usta na focie z laptopem - ale widzę, że to przecież Żaneta B.-D. :D

Dużo jest tańca w tym Giovannim? Czy tylko szermierka widoczna na zdjęciach?
 
 
     
ŁU
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 6:54 am   

mało, dwie - trzy sceny
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 3:07 pm   

M., Twój komentarz a propos nie rozpoznawania Żanety rozbawił mnie do łez :D
Na tej samej fotce Ela Czajkowska ma świetną minę, wygląda jak taka mała rozrabiara :D
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 2:02 pm   

http://gdansk.dlastudenta...how_ar&id=21780

Artykul o Łukaszu Przytarskim - nowym tancerzu POB.
Jak widac osoba, ktora go napisala nie sprawdzila dokladnie informacji.

Łukasz jest po kilku latach nauki w OSB a wszyscy wiemy ile daja nawet dwa czy trzy lata spedzone w takiej szkole.
To tak w kwestii braku klasycznego przygotowania wsrod tancerzy.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 8:27 pm   

A ja od premiery Eurazji jestem zafascynowana nowym solista- Michalem Łabusiem [chyba tak to sie odmienia :P ]. Jest N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-Y. Mimo ze nie ukonczyl szkoly baletowej zdecydowanie wyroznia sie z calego zespolu. Z tego co wiem jest tancerzem hiphopowym, ale naprawde nie da sie tego zauwazyc na scenie. Uwazam ze to prawdziwy skarb dla opery baltyckiej. A tak poza tym co do zmiany repertuaru. Osobiscie kocham ogladac klasyke, pointy itd. i zaluje ze wycofali to z naszej opery, ale patrzac na to obiektywnie, postapili dobrze. Widze to po moich rodzicach i znajomych. Jak ich zabralam na giselle, nie byli zachwyceni, wrecz znudzeni [wiadomo, jak ktos sie tym nie interesuje i go to nie kreci, to nie ma sie czym ekscytowac ;) ] a po Eurazji zapowiedzieli ze z wielka checia pojda na 2 czesc :)

P.S. No i do tego Michal ma boskie cialo!! Dzisiaj widzialam go na ulicy! :lol: 8)
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 7:59 pm   

czyli widzialas takze mnie i marzene s. :wink: jechalas na rowerze,prawda?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:05 pm   

No! O jaaa, jaki ten swiat maly :D
Wlasnie widzialam ze z jakimis dwoma laskami szedl 8)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 12:43 pm   

.:tutu:. napisał/a:

a po Eurazji zapowiedzieli ze z wielka checia pojda na 2 czesc :)


Kochana, oby Twoi rodzice nie myśleli, że "Eurazja II" to druga część "Eurazji", bo to tylko zmiana w tytule spowodowana kwestiami prawnymi...
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 6:20 pm   

Wiem wiem :) Chodzilo mi o to ze pojda na kolejne przedstawienie I.W.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 9:56 pm   

Informacja ze strony Opery Bałtyckiej:

Po ponad 25 latach pracy w Balecie Opery Bałtyckiej, pierwsza solistka –
Małgorzata Insadowska, żegna się z gdańską sceną.

Artystka jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Trafiła do niej dzięki swojemu tacie, który w gazecie przeczytał ogłoszenie o naborze do szkoły i pod opieką mamy przyjechała na egzamin spod Bydgoszczy. Początek nie był obiecujący, bo już na wstępie, w sekretariacie szkoły dowiedziała się, że jest za drobna i za mała. Ale udało się jej pomyślnie zdać egzaminy i jako dziesięciolatka rozpocząć dosyć samodzielne życie - w bursie, z dala od rodziny. W szkole uczyła się pod kierunkiem: Anny Estemberg, Wiery Łowginy oraz Elżbiety Ałłabuszew. Na egzaminie dyplomowym zatańczyła Kitri z Don Kichota, którą do tej pory ma w swoim repertuarze.

Karierę sceniczną na deskach Opery Bałtyckiej rozpoczęła w 1981 roku partią Nuny w Gajane. Do dziś pozostała wierna tej scenie, choć podziwiali ją także wielbiciele sztuki baletowej w Wiedniu (w widowisku baletowym Requiem do muzyki Mozarta w wiedeńskiej Operze Kameralnej) i Berlinie. Występowała także w Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Egipcie, Holandii, Luksemburgu, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii oraz we Włoszech. W roku 2000 współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu, gdzie tańczyła partię Kitri w balecie Don Kichot Minkusa.

W Operze Bałtyckiej zatańczyła większość pierwszoplanowych partii, zarówno w dziełach klasycznych, jak i współczesnych: Aurorę w Śpiącej królewnie Czajkowskiego, Coppelię, Eginę w Spartakusie Chaczaturiana, Giselle, Śnieżkę w Królewnie Śnieżce Pawłowskiego oraz Rossiniego, Klarę w Dziadku do orzechów, Julię w Romeo i Julii Prokofiewa, Kitri w Don Kichocie, Gulnarę w Korsarzu, Biedronkę w Abalecadle oraz Edith Romantyczną w Edith.

Artystka bywa członkiem jury organizowanego w Gdańsku Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im Wojciecha Wiesiołłowskiego.
Za swoje kreacje i działalność artystyczną została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym: Medalem 50-cio lecia Szkoły Baletowej w Gdańsku, Brązowym Krzyżem Zasługi czy Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska.

W wywiadzie którego Małgorzata Insadowska udzieliła z okazji 25-lecia pracy artystycznej w roku 2006 artystka tak podsumowuje swoją karierę: „(...) gdybym miała podsumować moje sceniczne ćwierćwiecze, muszę powiedzieć, że jestem tancerką spełnioną, szczęśliwą, że udało mi się zatańczyć wiele wspaniałych, trudnych ról.”

PROGRAM

CZĘŚĆ I
Eurazja II - Europa (chor. Izadora Weiss)
wykonawcy: zespół Baletu POB

CZĘŚĆ II
1.Ferenc Lehar - Walc (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: zespół Baletu POB

2. Samuel Barber - Tak jak Ty - duet (chor. Roman Komassa)
wykonawcy: Małgorzata Insadowska i Gintautas Potockas (Teatr Wielki, Łódź)

3. Adolphe Adam - wariacja męska Alego z pas de deux z baletu Korsarz
wykonawca: Filip Michalak

4. Piotr Czajkowski - Grand pas de deux z baletu Śpiąca Królewna
wykonawcy: Ana Kipshidze i Eduard Bablidze (Teatr Wielki - Opera Narodowa, Warszawa)

5. Gotan Project - Tango (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: Małgorzata Insadowska, Piotr Borowy, Filip Michalak, Radosław Palutkiewicz, Ireneusz Stencel

6. Eurazja II - Solo (muz. Liza Gerrard, chor. Izadora Weiss)
wykonawca: Beata Giza

7. Cesare Pugni - pas de deux Dianny i Akteona z baletu Esmeralda
wykonawcy: Aleksandra Liaszenko i Wiktor Davidiuk (Teatr Wielki, Poznań)

8. Modest Musorgski- Hopak z opery Jarmark soroczyński
wykonawca: Filip Michalak

9. Edith - Duet (chor. Sławomir Gidel)
wykonawcy: Karolina Jastrzębska i Radosław Palutkiewicz

10. Piotr Czajkowski - Pas de Quatre (chor. Bogdan Szymaniuk, Krzysztof Drzewoszewski)
wykonawcy: Krzysztof i Bogdan Szymaniuk

11. Ludwig Minkus - Grand pas de deux i Wariacje Przyjaciółek z baletu
Don Kichot
wykonawcy: Małgorzata Insadowska i Ireneusz Stencel
oraz Żanetta Borówka, Małgorzata Borkowska, Elżbieta Czajkowska, Aleksandra Michalak, Izabela Sito, Ewa Wolińska


Zapowiada się wspaniale!!! Klasyka i modern w pełnej harmonii :) Jak ja się cieszę, że już nabyłyśmy dzisiaj wraz z M. bilety w pierwszym rzędzie (tak, chwalę się :P )

Będzie to świetna okazja, żeby zebrać całe nasze baletowo - forumowe trójmiejskie towarzystwo.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:39 pm   

JUz nie moge sie doczekac. Szkoda tylko ze wszedzie wpychaja Eurazje. Uwazam ze na benefisie repertuar calkowicie powinien nalezec do M. Insadowskiej.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:47 pm   

Nie wiem czy zmęczeni mi już mózg wyżarło - czy Czajori droga zabyła - na pewno przez nieuwagę tudzież wzruszenie wielkie - podać daty tegoż wydarzenia ...
Dla mnie to o tyle istotne, że zapowiada się jakaś moja dłuższa lub krótsza wizyta na wybrzeżu no i rożne rzeczy sobie w mojej małej głowie kombinuje ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:51 pm   

W najbliższą niedzielę.
Torin przyjeżdzaj! Zapraszamy serdecznie, będzie na pewno bardzo ładnie.
Musimy pięknie pożegnać M. Insadowską. Z reszta to chyba wogle pożegnanie klasyki na naszych deskach - być może ostatnia okazja... tak czy owak - w gdańsku zdecydowanie wydażenie sezonu. I tak jak pisały dziwczyny bilety jeszcze są - osobiście dziś kupowałyśmy te w pierwszym rzędzie.
A jak przyjedziecie na dwa dni/wieczory to załapiecie się jeszcze w sobote na całą Eurazję. Ups.. znaczy się Eurazję II.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:54 pm   

Noo..... program ciekawy. I jak się wszystko uda to głównie ze względu na punkt 7 się wybiorę. W poznaniu niestety była sama wariacja akteona a:
1. Uwielbiam to pas de deux
2. Wiktor i Sasza (szczególnie)........ to już dla Miltona jest baaardzo poważny argument.

Może nawet wpandne na weekend żeby w pełni zobaczyć eurazje. Bo tyle sie nasłuchałem o pani Izadorze więc chętnie bym to sam zobaczył.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:03 pm   

To swietnie :)
Moze tym razem uda nam sie zrobic f'orumowe spotkanie" na Benefisie w Gdansku a nie jak zawsze w Warszawie.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:11 pm   

Włąściwie w Gdańsku może to być jedyna i niepowtarzalna lub nie-prędko-powtarzalna okazja na taki zlot :) ...

Ach a Ci wpaniali goście z innych teatrów! ... i tak zawsze będą "nasi" ! :wink:
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:12 pm   

Zapraszamy machając wszystkimi ruchomymi kończynami.

Jak już zauważyła M., wiekopomne zdarzenie będzie miało miejsce 8 czerwca o godzinie 19 .

Forumowicze będą wśród publiczności, obsługi i na scenie, więc chyba warto przyjechać? :wink:

Miltonie, ja nie mogę doczekać się tańca Any i Eduarda - ci to są kosmiczni :wink:

[/b]
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:16 pm   

:) Czajori - ja tez na to czekam.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:16 pm   

Cytat:
wszystkimi ruchomymi kończynami.

A są też nieruchome? :lol:

Ciekawe jak "Nasz Baryshnikov" zatańczy Korsarza i Hopaka...
Wiadomo jednak, że najważniejszy bedzie ostatni punkt programu.
Ja chyba najbardziej jestem ciekawa 2, 5 i 8 - bo nie znam :P
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13