www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Pon Mar 14, 2011 9:52 am
balet Opery Bałtyckiej / Bałtycki Teatr Tańca
Autor Wiadomość
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 11:27 pm   

M. drobna poprawka - tam, gdzie na zdjęciu jest Giselle z Kamilem Jędrychą, to nie jest to Małgosia Insadowska, ale Ania Kipszydze.
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 11:30 pm   

Na obydwu?
 
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 1:00 am   

Na pewno na tym, gdzie stoi w arabesque'u.
 
 
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 6:48 am   

Dzięki za czujność, poprawiłam :)
 
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 9:49 pm   

....
Ostatnio zmieniony przez Tanc... Wto Kwi 01, 2008 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:00 pm   

Czytałem to wcześniej ale kurde nie zwróciłem uwagi na ten fragment. Niby mnie to nie dotyczy bom z Krakowa - ale po pierwsze szlak mnie trafia na takie myślenie. Kto dziś chodzi na klasyczny jakieś dziwaki i zboczeńcy. A po drugie w trójmieście mamy przyjaciół i już rożne pomysła mi do głowy przychodziły (nie ma to jak parodniowy wypad nad morze połączony z obglądnięciem jakiegoś przedstawienia) a tu zdaje się dupa :(
Normalnie po cholerę ja sie tym baletem zainteresowałem ...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:22 pm   

....
Ostatnio zmieniony przez Tanc... Wto Kwi 01, 2008 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:43 pm   

Nie no ja poprostu jestem załamana .. cytuje : "Poza tym zespół ma odejść od wystawiania baletu klasycznego, na rzecz baletu współczesnego" to jest nie do pomyślenia załamałaam się ... spektakle opery zawsze były typowo klasyczne- a teraz- ja poprostu nie mam słów I jak to Pan Tanc... Powiedział " SZLAG MNIE TRAFIA"

;( :(
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:43 pm   

Torin napisał/a:
. Kto dziś chodzi na klasyczny jakieś dziwaki i zboczeńcy.


W takim razie mamy forum zbereźników, jak na Internet - mekkę freaków przystało :694:

Torin napisał/a:

A po drugie w trójmieście mamy przyjaciół i już rożne pomysła mi do głowy przychodziły (nie ma to jak parodniowy wypad nad morze połączony z obglądnięciem jakiegoś przedstawienia) a tu zdaje się dupa :(
Normalnie po cholerę ja sie tym baletem zainteresowałem ...
Torin


Jak przyjedziecie jeszcze w tym roku, to może się załapiecie na "Giselle"...

Agacior, nieprawda, że spektakle taneczne w Operze były tylko klasyczne. Przynajmniej jednak była JAKAś klasyka... rozumiem, że potencjalna nowa Pani Dyrektor Baletu chce iść z duchem czasu i wystawiać więcej współczesnych choreografii, ale tak totalnie od niej odejść? Nigdy więcej "Dziadka", "Don Kichota", "Giselle" ??(już słyszę oburzenie niektórych, więc dodam - jakiekolwiek by owe inscenizacje nie były...)
Ograniczenie się do jednej techniki powiewa moim zdaniem nudą, szczególnie, jeśli wszystko wyjdzie spod jednej ręki (wtajemniczeni dobrze wiedzą, czyjej...).
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
Ostatnio zmieniony przez Czajori Pią Paź 19, 2007 10:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 10:47 pm   

Czajori napisał/a:
Jak przyjedziecie jeszcze w tym roku, to może się załapiecie na "Giselle"...

No i tak qurde trza zrobić - jest tam gdzieś jakiś repertuar ! Trza sprawdzić i jechać. Jak później nie będzie po co FAQ !!!!

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 11:00 pm   

musze Cie zawiesc Czajori-owa Pani nie zamierza objąć tego stanowiska..
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
     
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 11:02 pm   

Czajori napisał/a:



Agacior, nieprawda, że spektakle taneczne w Operze były tylko klasyczne. Przynajmniej jednak była JAKAś klasyka... rozumiem, że potencjalna nowa Pani Dyrektor Baletu chce iść z duchem czasu i wystawiać więcej współczesnych choreografii, ale tak totalnie od niej odejść? Nigdy więcej "Dziadka", "Don Kichota", "Giselle" ??(już słyszę oburzenie niektórych, więc dodam - jakiekolwiek by owe inscenizacje nie były...)
Ograniczenie się do jednej techniki powiewa moim zdaniem nudą, szczególnie, jeśli wszystko wyjdzie spod jednej ręki (wtajemniczeni dobrze wiedzą, czyjej...).



wiem ze nie tylko klasyczne ale najczesciej sie na tym opierały ..
no włanie mozna by było wystawiać i to i to ale nie ezygnowac z KLASYKI ;(
oburzona jestem..
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 12:25 am   

No właśnie ja nie wiem jak to jest z tą Giselle. Jestem pewna, że jakiś czas temu widziałam plakat przed Operą a w programie rozpisanym do grudnia jej nie ma.
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 2:17 pm   

Moze plakat byl stary. Czesto te plakaty ktore wisza przed Opera - naprzeciwko przejscia przez glowna ulice sa nie akutualne. Wydaje mi sie ze chodzilo o Giselle ktora wystawiali uczniowie szkoly na jej 50 - lecie.

Z tego co pamietam to w Operze malo bylo klasyki. Tzn zebym nie zostala zle zrozumiana - byla np "Dziadek.." czy "Don Kichot", ale spektakle zwykle co roku sie powtarzaly. Dawno nie slyszalam zeby mialobyc wystawiane "Jezioro.." czy wlasnie "Giselle". Jak dla mnie to troche malo tego bylo. Co do baletow wspolczesnych do bylo ich kilka "Z nieba", czy "Edith". Osobiscie uwazam ze zespolowi operowemu przydaloby sie odswierzenie - typu nowe spektakle klasyczne i nowe wspolczesne. W koncu ile razy mozna ogladac to samo. Rozumiem zobaczyc raz, jak ktos jest wielkim fanem to dwa ale co roku? To zdecydowana przesada. Dziwi mnie ze nikt jeszcze tego nie zmienil. Jak mozna liczyc na nowych widzow jesli ciagle jest to samo? Nie ma nowosci nie ma zyskow.
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 6:32 pm   

Nie można "zabić" tańca klasycznego bo on jest nieśmiertelny ale... Jak tak dalej będzie to niedługo tylko część ludzi bedzie wiedziala co to jest. Rozumiem, że można wprowadzić taniec współczesny i jestem za ale żeby "pozbywać" się tańca klasycznego????
Bez komentarza....
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:24 pm   

Czy mógłby ktoś wrzucić link do dzisiejszego artykułu? Bo nie mogę nigdzie znaleźć.
 
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:33 pm   

M. napisał/a:
Czy mógłby ktoś wrzucić link do dzisiejszego artykułu? Bo nie mogę nigdzie znaleźć.


Proszę bardzo 8) http://echomiasta.pl/inde...=6727&Itemid=46
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:47 pm   

Artykuł jest średni, jakiś taki sensacyjny, ale zdjęcie dziewczyn z zespołu w bamboszach urocze. :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 8:57 am   

Przeczytałam artukuł do którego link podał p.Tanc... ale tak jak Czajori stwierdzam ze jest sredni. Szczerze mówiąc troche niepokoją mnie zmiany jakie chce wprowadzic Pan Grzesiński. Pewnie przez to całe zamieszanie jakie ma miejsce już większość tancerzy zastanawia się czy przypadkiem nie odejść. Ogółem chciałabym żeby balet, taniec klasyczny nadal "funkcjonował" w operze.
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 9:01 am   

No wesoło :)
Ale nic to przyjdzie zima to śnieg dziury uszczelni i będzie mniej wiało .....
Życzę nowemu dyrektorowi strrrasznego zacięcia - bo zdeje się że nie będzie łatwo cóś dobrego i konstruktywnego zrobić.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 10:11 am   

Az nie moge tego czytac! Co do sali to cwiczymy na tej samej i jakos nigdy nie zauwazylam zeby po rozgrzewce trzeba zostawac w bluzie z dlugim rekawem. Moze wynika to z tego ze osoba ktora to powiedziala zle sie rozgrzewa i nie przyklada do cwiczen.
Budynek Opery nie jest w najlepszym stanie, scena i widownia - mala ale nie mamy sie co porownywac do europejskich standardow! Pisalam juz w czesniej ze wedlug mnie w Operze bylo za malo premier jesli chodzi o spektakle baletowe. Tutaj przydalaby sie zmiana ale nie nie potrafie sobie wyobrazic zeby nie bylo klasyki. Naprawde nie wiem co z tego wyjdzie i jak cala sytacja sie zakonczy.
Moze szykuje sie druga Warszawa.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 11:01 am   

Cholernie trzymam kciuki za klasykę na wybrzeżu - bo mimo że to paradoks, to po Krakowie mam tam najbliżej coby coś oglądnąć :)
Dobrze, że nieco ustaliłaś proporcje - po po artykule obraz wyglądał tragicznie.
Teatr rozpadająca się rudera, dyrekcja to @#$%^
Jeszcze raz - trzymam kciuki !

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 2:02 pm   

Torinie, nie masz co opierać się na tym artykule, bo tak jak napisała Agga i napisałam ja - artykuł jest ubarwiony. Rzeczywiście ostatnio na dużej sali baletowej była taka dziura w ścianie, jak jest widoczna na zdjęciu, ale wiązało to się z trwającym REMONTEM!!
Lasce, której się nie podobają warunki, proponuję zmianę instytucji, w której uczy się tańca.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 7:40 pm   

Uwazam ze do artykulu przydaloby sie sprostowanie. Jak mozna pisac rzeczy o ktorych nie ma sie zielonego pojecia. Wiekszosc z inforamcji oparta jest na plotkach i domyslach, ktore rozpuszczaja osoby bedace w Operze moze raz czy dwa na zajeciach.
Zastanawiam sie czy nie napisac maila do autorki artykulu ze inforamcje w nim zawarte w znacznym stopniu mijaja sie z prawda. Moze taki mail powinien trafic odrazu do redakcji.
Niby jest to Echo Miasta - gazeta bardziej raklamowa niz faktycznie zawierajace jakies dokladne informacje i artykuly ale z racji tego ze jest darmowa czyta ja bardzo duzo ludzi.
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 8:05 pm   

Hmm...Ciekawe... Może dużo zapłacili autorce tego artykułu. Ale to aż dziwne myślała, ze nikt sie nie kapnie ze za bardzo ubarwiła ten tekst??? Może .:Agga:. ma racje??? jakieś sprostowanie albo mail do autorki???

Staace
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14