www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najdziwniejsze miejsce z ciepłym słówkiem o balecie :)
Autor Wiadomość
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 2:55 pm   

Może cyrk trochę kojarzy się z baletem, bardziej z gimnastyką artystyczną... Powinniście to obejrzeć. 30 Festiwal Cyrkowy w Monte Carlo. Grupa z Cantonu. Polecam. Niesamowita jest końcówka... Dotrwajcie.
http://www.youtube.com/watch?v=F2zHOqo8suc
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 4:47 pm   

Dzięki za link do reklamy Skody bo jest boska :D
faktyznie źle ją zinterpretowałam ale jak mówiłam widziałam tylko końcówkę :D
mistrzostwo! :D

a tak nawiasem to byłam ostatnio w drogerii i widziałam maseczki na twarz i każda miała nazwę jakiegoś tańca... od salsy, przez hip hop aż po jazz ;P Może nie jest to związane z baletem ale z tańcem owszem... ^^
_________________
Lottie
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 3:12 pm   

rooni napisał/a:
Może cyrk trochę kojarzy się z baletem, bardziej z gimnastyką artystyczną... Powinniście to obejrzeć. 30 Festiwal Cyrkowy w Monte Carlo. Grupa z Cantonu. Polecam. Niesamowita jest końcówka... Dotrwajcie.
http://www.youtube.com/watch?v=F2zHOqo8suc

A to już było podawane na forum:-)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 3:59 pm   

Pięknie ; D
Z radością stwierdzam, że nasz cudowny, ukochany balet staje się coraz popularniejszy :D
I dobrze :smile:
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 4:30 pm   

Ostatnio w telewizji widziałam reklamę Kinder Hippo Talent Show i tam na początku jest baletnica ;)
Reklamę można zobaczyć tutaj:
http://www.kinderhappyhippo.pl/ w zakładce reklama.
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 12:12 am   

http://demotywatory.pl/155099/Dzieciece-marzenie

słówko może nie ciepłe, ale zawsze coś.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 8:22 am   

skandal, zostało uzyte MOJE zdjęcie i w dodatku zciągniete z naszego forum :evil:
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 12:19 pm   

Ale chyba nie rozumiem 'przesłania', przecież to są tancerze? Dlaczego to miałoby być coś złego?


Swoją drogą to nie w porządku wziąć czyjeś zdjęcie, bez podania autora, źródła, itp... :roll:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:16 pm   

no, ja rozumiem przesłanie, ze to oni biedni się męczą bo spełniają "dziecięce marzenie" swoich matek.... a może wcale nie chcą. Głupie o tyle, ze to dorosli tancerze, czyli ludzie którzy robia to zawodowo (a nie muszą), a nie np. dzieci w szkole baletowej które czasem jeszcze nie wiedza czego chcą.

No a zdjęcie moje, ukazuje konkretnych tancerzy w konkretnej sytuacji a poza tym umieszczone w necie w konkretnym watku i temacie :(
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:23 pm   

Ale podając tu zdjęcia na forum troche sie decydujemy na przetwarzanie ich bez naszej zgody, czy nie?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:29 pm   

nie, każda własnosc intelektualna (czyli również zdjecie) jest chroniona z definicji chocbys nie umieściła przy niej c w kołeczku :) To znaczy ze do dobrego tonu i obyczaju należałoby podać np. foto: forum balet.pl

oczywiście nie będe o to kopi kruszyć ani szukac autora przeróbki, ale pomyście co by było gdyby ktos wykorzystał w ten sposób Wasze zdjęcia z konkursu wakacyjnego podpisując np. "grunt to wiesniacki kostium"................
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:15 pm   

Kasia G napisał/a:
Głupie o tyle, ze to dorosli tancerze, czyli ludzie którzy robia to zawodowo (a nie muszą), a nie np. dzieci w szkole baletowej które czasem jeszcze nie wiedza czego chcą.


No tak... Właśnie tego nie mogłam złapać - skoro to są tancerze, to jest to ich już wybór, że to robią, a także pewna determinacja, aby w ogóle utrzymać się w tym zawodzie... W przypadku dzieci w szkole może być inaczej - faktycznie zdarzają się takie, które tam są głównie dla rodziców, ale zawodu na dłuższą metę w ten sposób uprawiać się nie da, za ciężki...

Ale fakt, znam to zdjęcie, i wiem, że nie dość, że są to tancerze, to jeszcze jakby nie patrzeć, z własnego wyboru na tę lekcję przyszli ;)

Co do praw zdjęcia - właśnie, chyba nawet w przypadku tzw. cytowania, powinno się podać źródło/ autora?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:37 pm   

Kasia G napisał/a:
"grunt to wiesniacki kostium".
:D
I tak można by dywagować bez końca bo zastanawiam się czy być może niektórzy mają faktycznie wieśniackie kostiumy? Np. ja z kolegą :oops:

Nie offtopować mi tu :)
O.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
Ostatnio zmieniony przez Olimpia Sro Wrz 23, 2009 12:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 3:51 pm   

Olimpia napisał/a:
http://demotywatory.pl/155099/Dzieciece-marzenie

słówko może nie ciepłe, ale zawsze coś.


Wydaje mi się ,że to zdjęcie (a głównie podpis) bardziej nadaje się do tematu "jak postrzegają was ludzie nietańczący".
Bo to jest tylko i wyłącznie wyśmianie baletu i to jeszcze w niezbyt kulturalny sposób ( biorąc pod uwagę, że jest to zdjęcie zrobione przez Kasię G, i użyte bej Jej zgody).

Kasia G napisał/a:
Głupie o tyle, ze to dorosli tancerze, czyli ludzie którzy robia to zawodowo (a nie muszą)


Ludzie którzy piszą tego typu rzeczy po prostu nie są w stanie czegoś takiego zrozumieć.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 12:58 am   

Siunia napisał/a:
Ludzie którzy piszą tego typu rzeczy po prostu nie są w stanie czegoś takiego zrozumieć.


Ale co tu jest do rozumienia? Równie dobrze można powiedzieć, że np. każdy prawnik to spełnianie marzeń rodziców :roll: (co w przypadku niektórych osób może być prawdą, ale czy to powód by aż generalizować, i wręcz jak tutaj, deprecjonować daną dziedzinę?...)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 2:21 pm   

No dobra napisałam źle: oni wcale NIE CHCĄ tego zrozumieć. Dla nich balet to pięciolatki latające po scenie w różowych kieckach, a nie sztuka.

Joanno, podałaś przykład prawnika. Ale prawnik jest zawodem którego chcąc, czy nie chcąc musimy w jakimś stopniu zaakceptować. Bo całkiem możliwe, że kiedyś pomocy prawnika będziemy potrzebować.
A dla, podejrzewam, większości ludzi tancerz to nie zawód. Dla nich "tancerz to kretyn, który nie jeden raz upadł na głowę, że chce mu się latać po scenie jak pięciolatkowi, skoro pierwszy lepszy dzieciak może zrobić to za niego".
I właśnie takimi tekstami wyrażają swoją opinię o tancu. Tylko trochę w przenośni, bo zamiast pisać, że tancerz to wariat, bo tańczy, piszą że tancerz to wariat, bo spełnia (rzekome) marzenia swojej matki.

Myślę, ze już wystarczy dyskusji nad tym zdjeciem i podpisem, które to rzeczywiście bardziej nadawałoby sie do tematu "jak was postrzegają ludzie nietańczący".
Moze teraz zamiesci ktos coś pozytywnego a niespodziewanego o balecie
Administrator Kasia G
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Pią Wrz 25, 2009 2:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 3:58 pm   

Oglądając kilka dni temu reklamy w telewizji spostrzegłam coś takiego, konkretnie 4.sekunda.
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Może to nie do końca baletowe, ale na pierwszy rzut oka wygląda sympatycznie :)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 4:15 pm   

[tymczasowy post informacyjny]

Father - Twój post i moją odpowiedź umieściłam w wątku 'O wszystkim i o niczym'
:)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 1:25 am   

Taaak Mam Talent dał nam małą dawkę odniesień baletowych i mimo że to co prezentują to naprawdę dla mnie jest sztuka to jednak motyw baletu znów został hmmm spłycony - to chyba delikatne słowo...

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Katerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 10:49 am   

Tak z najbliższych w czasie spotkań z baletem pamiętam 3:
1- w aptece plakat z reklamą jakiejś maści na stawy gdzie była tancerka w attitude :) i jakieś tam hasło które za nic nie pamiętam
2-w cukierni widziałam torcik o nazwie "Ballerina" czekoladowy z wiśniami hmm ale się zastanawiałam czy jakaś tancerka mogłaby sobie na niego pozwolić, ale kusił kusił :)
3-omawiając artykuł na psychologii o typach umysłu była ilustracja człowieczka który w głowie miał baletnicę w serduszku. hmm :)
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Paź 21, 2009 6:44 pm   

Torin, czy ten filmik jest gdzieś indziej niz onet? Bo cokolwiek chcę obejrzec, to mi się wyświetla, że to element obsłubiwany przez wtyczę :evil:
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Paź 21, 2009 11:14 pm   

Nie wiedziałem go nigdzie indziej :|
Zainstaluj sobie najnowszego adobe flash player-a i powinno pomóc :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 6:26 am   

http://wiadomosci.onet.pl/137305,21,4,pokaz.html
http://wiadomosci.onet.pl/137305,21,12,pokaz.html
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15