www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: M.
Pią Cze 27, 2008 1:26 am
Zagadki light - wakacje 2007

Czy uważasz, że Kasia :)) i Princess Maron powinny brać udział w zagadkach LITE?
tak
33%
 33%  [ 6 ]
nie
44%
 44%  [ 8 ]
jest mi to bez różnicy
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 9:18 pm   

Czyżby ten taniec to Bharatanatiam?

Taniec ten obecnie jest wykonywany przez jednego tancerza, najczęściej przez kobietę, lub przez całą grupę. Towarzyszy mu muzyka i śpiew komentujący taniec. Charakteryzuje się dynamiką wykonania, statycznymi pozami i emocjonalnym zaangażowaniem wykonawcy: nritta (rytmiczne ruchy) i nritya (ruchy ekspresyjne).
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 9:21 pm   

Tak. Z tym, że piszę się osobno -> bharata natyam
3pkt dla Nutriii :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:42 pm   

Szkołę którą ukończyła to Szkoła Baletowa w Krakowie.
A jest to Romana Maciuk-Aniel.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 9:00 am   

Aniel, bądź Agnel (można chyba i tak i tak)
3pkt dla Bajaderki - właśnie tak myślałam, że "krakuska" to odgadnie :P

Nutrio... czekamy na Twoją zagadkę :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 11:23 am   



Kogo to grób? (4pkt)
Dlaczego został wyrzucony z teatru? (1pkt)
Gdzie i kiedy sie urodził? (1pkt)
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 11:37 am   

1. Wacława Niżyńskiego
2. Z The Ballet Russes z powodu poślubienia węgierki.
3. W Kijowie 12 marca 1890r.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 12:07 pm   

Tak, 6 pkt dla Książe Benno
Twoja kolej
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 1:16 pm   

ZAGADKA

1. Imię i nazwisko?1pkt.
2. Gdzie i kiedy się urodziła, oraz w jakiej szkole uczyła się tańca?2pkt.
3. W jakim zespole obecnie tańczy, z jakich baletów (tytuł) ją znamy?2pkt.

POWODZENIA!
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 1:46 pm   

1. Weronika Part
2. Urodzona w St. Petersburgu. Szkoła to Vaganova School
3.Nikiya w La Bayadere, the Queen of the Dryads w Don Quixote, Mirta w Giselle, Odetta i odylia w Swan Lake, Wróżka Bzu w Sleeping Beauty.
(Tlumaczyć mi sie nie chciało , wiec se tak napisałam).
Dobrze?
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 2:02 pm   

Brawo! 3,5pkt.dla Ciebie. Jeszcze Zespół w którym obecnie tańczy i rok urodzenia.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 2:08 pm   

Zespół to ABT, Marinskii Ballet.
Rok ur. 1978
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 2:55 pm   

I dodatkowo 1,5pkt. Teraz kolej na twoją zagadkę! :wink:
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 3:11 pm   

ZAGADKA AGAŚKA
Jaki to balet? 2 pkt
Tancerze? 1 pkt
Zespół? 1 pkt
2 osoby z tego baletu? 1
Myślę, że zagadka do łatwych nie należy, ale tez sądzę, ze ktoś z forum zgadnie ją.
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 3:46 pm   

Ja może dopisze coś o Niżyński ale to nie dla punktów, bo ja raz jestem a potem mnie 2 tygodnie nie ma. Tam było pytanie o wyrzucenie z teatru. Myślałem że chodzi i sporo wcześniejszy fakt. Bo był pewien epizod z Giselle. W tamtych czasach na trykoty mężczyżni zakładali jeszcze takie krótkie spodenki. We Francji gdzie wcześniej byli z Giselle ( tańczył tam z tego co pamiętam z Karsawiną) Wacław nie zakładał spodenek i bylo wszystko ok. Ale potem przyjechali do Petersburga gdzie Marinski był ich teatrem i występił tak samo. I wybuchła afera bo caryca i dworzanie byli strasznie oburzeni. Prasa też o tym pisała. I za to wyleciał z teatru.
A co do małżeństwa. To akurat narodowość znaczenia nie miała żadnego. Chodzi o Ramole. to że Wacław ożenił się z kobietą doprowadziło do szału Diagilewa który go wyrzycił z Baletów Rosyjskich.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 4:03 pm   

Milton, też czytałem o tej aferze z Giselle, tylko to chyba nie były spodenki lecz trykot (o tym chyba pisało w biografii Niżyńskiego, zamieszczonej na forum). A co do węgierki, to miałem na myśli kobietę z którą się ożenił Niżyński. Bo wiadome jest że Diagilew i Niżyński utrzymywali kontakty seksualne.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 4:29 pm   

No chodziło o to że nie miał spodenek tylko sam trykot co nie było normą w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 4:52 pm   

No, no to czaje bazę :wink:
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 10:20 am   

Pulcinella

-osoby:
# Sinfonia
# Serenata

-Nicola Wade i Connor Dowling

-West Australian Ballet

Ha! Zadałam kiedyś to zdjęcie ;)
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 11:12 am   

Aha 5 pkt for nutriaa.
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 12:16 pm   



Co to za budynek? (2 pkt)
W jakich dniach odbywają sie spektakle? (1pkt)
Kogo pomniki stoją przed budynkiem? (2pkt)
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 12:40 pm   

Jest to Teatr Wielki w Warszawie.
Przed gmachem teatru stoją dwa pomniki: Wojciecha Bogusławskiego i Stanisława Moniuszki.
nutriaa napisała: W jakich dniach odbywają sie spektakle? (1pkt)
Nie rozumiem o co chodzi?
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 1:24 pm   

Spektakle operowe i baletowe w Teatrze Wielkim odbywają się codziennie, od wtorku do niedzieli, przez cały sezon artystyczny: od października do czerwca włącznie.
A przed teatrem stoi Kwadryga.

EDIT:
Agasiek... Jak edytujesz swoją odpowiedź to należy napisać "EDIT", a potem podać źródło kompletnej informacji (no chyba, że nie trzymamy się zasad...)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 2:27 pm   

Brawo Agasiek!
4pkt dla Ciebie

Nie wydaje mi się żebym mogła uznać odpowiedź Columbiny. Powinnaś poczekać aż potwierdzę odpowiedź Agaśka.

Cytat:
Jak edytujesz swoją odpowiedź to należy napisać "EDIT", a potem podać źródło kompletnej informacji (no chyba, że nie trzymamy się zasad...)


Czy przypadkiem nie jest tak, że obowiązek pisania źródła mamy dopiero wtedy kiedy nie piszemy zgodnie z kolejką?
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 2:41 pm   

Columbina napisał/a:
Spektakle operowe i baletowe w Teatrze Wielkim odbywają się codziennie, od wtorku do niedzieli, przez cały sezon artystyczny: od października do czerwca włącznie.
A przed teatrem stoi Kwadryga.



Z TYMI DNIAMI SPEKTAKLI TO NIE DO KOŃCA TAK, generalnie teatr gra od wtorku do niedzieli ale bywają wyjatki (czasami po prostu nie gra wcale wiec pytanie i w zwiazku z tym odpowiedz nie jest do końca precyzyjna)

natomiast z cała pewnoscią KWADRYGA nie stoi przed teatrem poniewaz - jak widac na wklejonym zdjeci - stoi NA teatrze - na jego frontonie nad kolumnadą.

***********************

PS. Dopiero dzięki uwadze moderatora zajrzałam tu i widzę kolejna awanturę - prosze uczestników (uczestniczkę) o zachowanie kultury i... logiki. Jesli ktoś ma "ciekawsze zajecia" niz siedzenie na forum, czytanie postów itd to o co chodzi? Nikt tu nikogo siłą nie trzyma, ale oczekujemy ze jesli chcesz się bawić w nasze zabawy (zagadki) to ze będziesz przestrzegac określonych reguł, w tym kultury, oraz uwagom moderatorów. A jelsi przesztakdza Ci tryb zadawania zagadek i odpowiedzi na nie czy cokolwiek innego to nic na to nie poradzimy. Innym jak widac odpowiada
Administrator Kasia G
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
 
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 2:46 pm   

Columbina napisał/a:
No i nie napisała zgodnie z kolejką, ponieważ była już pod spodem moja odpowiedź :P

Skoro Twoja odpowiedź była pod spodem, jak sama słusznie zauważyłaś, to oznacza że napisałaś ją PO Agaśku.

Dziękuje Kasiu za poprawienie. Zapewne masz rację. Niestety, korzystałam ze strony Teatru, która tak samo jak moje pytanie, okazała sie lekko nieprecyzyjna. W takim razie może unieważnimy to ostatnie pytanie?

Jeśli wszyscy się zgadzają(?) poproszę o następną zagadkę Agaśka
:wink:
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16