www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kasia G
Sro Wrz 30, 2009 10:10 am
Spełnione marzenie.....a jednak nie jestem za stary;)
Autor Wiadomość
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 11:48 am   

widze ze gusta Warszawskiej szkoły sie zmieniaja...ja tam byłem w wieku 18 lat i dyrektor powiedzial mi ze nie ma szans...a nawet nie widzial moi umiejetności...odrazu dostałem odpowiedz negatywa...
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 11:56 am   

Moze dlatego, ze dyrektor sie zmienia od przyszlego roku, to latwo teraz wydawac 'wyroki' ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 1:03 pm   

to moze ja spróbuje jeszcze raz hehehe;))?
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 2:26 pm   

spróbować zawsze można :D Jakby się udało w dwójkę będzie wam raźniej :wink:
 
 
 
baletmistrz z krakowa 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz???
Wiek: 36
Posty: 45
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 8:15 pm   

oj i chyba tak zrobie:)) no to trzeba teraz do warszawy jechać...oby nie za późno...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 8:23 pm   

Pamiętaj, żeby się dobrze rozgrzać. I pogadaj z miltonem, może cię wspomoże ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Cze 24, 2007 12:02 pm   

Teraz to juz troche za pozno, tzn rok szkolny juz sie skonczyl, traz zostaniesz umowiony na wrzesien.
Mysle, ze we wrzesniu w Warszawie spotka sie wiecej forumowiczow ;) .
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Nie Cze 24, 2007 7:37 pm   

dyrektorzy w szkole raczej bywają w wakacje.
;) ;)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
klara
Adept Baletu

Posty: 106
Wysłany: Nie Cze 24, 2007 8:02 pm   

Tranquality napisał/a:
dyrektorzy w szkole raczej bywają w wakacje.
;) ;)


napewno sa, zazwyczaj pracuja jeszcze do polowy lipca, ale napewno bedziecie musieli poczekac na wrzesien, bo teraz to raczej nie ma szans umowic sie na jakiekolwiek rozmowy czy egzamin
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 1:29 pm   

Tranquality napisał/a:
dyrektorzy w szkole raczej bywają w wakacje.
;) ;)


Raczej tak, ale z reguly przychodza np od polowy sierpnia a wczesniej sami tez maja wakacje..
 
 
 
Nena 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 704
Skąd: z monitora...
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 1:58 pm   

milton - wcześniej nie zaglądałam do tego wątku, więc dopiero teraz: gratuluję serdecznie!!!
_________________
Gość, masz ode mnie buziaka :)
 
 
 
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 4:09 pm   

Ja też dołączę się do gratulacji! Bardzo Ci gratuluję :) I też mam nadzieję że we wrześniu spełni się moje marzenie co do OSB w Bytomiu :)
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
 
 
 
VisVersa
Adept Baletu


Posty: 149
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 5:43 pm   

Gratuluje Milton :) Naprawdę =) W zasadzie, gdybyś nie napisał o swoim przypadku, znaczy przyjęcia do OSB w dziewiętnastym roku życia, nie przypuszczałabym, że to jest w ogóle możliwe :) Dobrze, że napisałeśo tym, raz, że wszyscy(myślę;]) się cieszą z Tobą, a dwa - jesteś doskonałym przykładem, że warto się w życiu upierać przy swoim :)

Napisałeś, że pochodziłeś trochę w minionym roku do ogniska baletowego, a od kiedy w zasadzie zaczął Cię "wciągać" taniec ? Bo to ciekawe w zasadzie, że Cię nagle w maturalnej klasie więło na balet i bycie tancerzem :)

I tak z czystej ciekawości - nie szkoda Ci muzyki ... ?? Bo mówiłeś, że teraz planujesz całkowicie zająć się baletem, a szkoła muzyczna to jednak też wiele lat włożonej pracy i tak jakoś...nie czujesz potrzeby dalszego rozwijania się w tym kierunku ?
[size=9]...na jakim instrumencie grasz ??[/size] :mrgreen:
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 11, 2007 9:09 pm   

No cóż......to może najpierw dopiszę coś do sytuacji. bo to wszystko wcale nie wyglądała tak różowo. We wrześniu dowiedziałem się nagle że NIE (zmieniła się dyrekcja). No i zdążyłem po drodze zaliczyć Łódź i Gdańsk. W końcu wylądowałem w ministerstwie. No i tak szczęśliwie zacząłem naukę (no i nie oszukujmy się......ogromne znaczenie miała moja płeć) z opóźnieniem 3 tygodni i po stanie depresyjnym. No i się udało. Teraz tylko praca, praca i jeszcze raz praca.

Ca do szkoły muzycznej.......ja to lubiłem, nawet bardzo ale nie chciałem nigdy z tym wiązać kariery zawodowej. A balet złapał wcześniej (w klasie przedmaturalnej, jak chodziłem na klasykę jako technikę wspomagająca bo towarzyski trenowałem) ale nie było po prostu możliwości. W klasie maturalnej powstała klasa młodzieżowa w ognisku, ja dodatkowo zwiewałem z lekcji na zajęcia do opery czy dodatkowe ćwiczenia w ognisku). No i po maturze jednak zdecydowałem wszystko postawić na jedną kartę. No i chyba słusznie.....
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 1:39 pm   

To w koncu w jakiej szkole sie uczysz?
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 3:23 pm   

Pozwolę sobie odpowiedź za mojego męża (xD)
Milton jest pełnoprawnym uczniem warszawskiej Szkoły Baletowej im.Romana Turczynowicza z siedzibą w Warszawie na ulicy Moliera ;P
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 3:43 pm   

Milton,
grauluję spełnienia marzeń i życzę Ci powodzenia;)

czyli coś w stylu: spełniaj się chłopie! :D

Żartowałam.
Trzymaj się i daj radę im wszystkim!
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 12:27 am   

Cheryl (żono;P) formalnie nie do końca tak to wygląda bo teoretycznie jestem wolnym słuchaczem, ale w praktyce różni się to tym że chodzę na lekcję do większej ilości klas niż jedna (np. na modern do trzech) i mam tylko zawodowe.
No i jeszcze raz wszystkim dzięki za miłe słowa.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Zuzag 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 33
Posty: 25
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 6:24 pm   

A będziesz mógł zdawać na dyplom tancerza, a potem tańczyć zawodowo?
_________________
"Rób, co się boisz robić i z dumą pielęgnuj takie zwycięstwa". (Og Mandino)
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 8:15 pm   

No tak.....właśnie w tym celu jestem w szkole......
W sumie rok minął....pozmieniali mi się pedagodzy. Postęp w sumie jakiś jest. Ale to i tak mało....dużo za mało. To jak z normalną nauką. I m więcej się uczysz, tym bardziej jestes świadom swojej niewiedzy. No i ambicje rosną......teraz jestem w szkole praktycznie codziennie od 7.30 do 18.30. Ogólnie jestem wykończony. Poszedłem jeszcze na zaoczne studia (filologia rosyjska). Oczywiście dużo spraw na co dzień wygląda inaczej niż sobie wyobrażałem. Narzekać jednak nie mam zamiaru. W każdym razie nie wyobrażam sobie dzisiaj żeby moje życie mogło wyglądać inaczej......
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:48 pm   

Gratuluję .....tobie Milton ale też i mojemu koledze z roku Łukaszowi Gruzielowi za takie decyzje dające szanse młodym - starszym niż wiek naborowy - niestety w Gdańsku mamy inna dyrekcję jeszcze chyba zbyt mało otwartą na takie odważne decyzje .Pozdrawiam Tanc... 8)
 
     
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Wto Gru 16, 2008 11:45 pm   Spóźnione marzenia:)

Gratulacje!:)
Szczerze przyznam, że to co napisałeś dodało mi wiary w siebie, bo mam 14 lat i właśnie się obudziłam, że chciałabym uczęszczać do szkoły baletowej. Zawsze to było moje takie dalekosiężne marzenie, o którym nawet na poważnie nie myślałam. Jednak ostatnio zrozumiałam, że taniec to moje całe życie i to właśnie w tym kierunku chcę ukształtować swoją przyszłość. Trzeba było do tego dojrzeć i otwarcie przyznać się do tego przed samym sobą. Powiem szczerze - nie chciałabym być extra primabaleriną (chociaż kto wie :D ), bo wątpię, że będę tak dobra jak Ci, którzy tańczą balet od dziecka, ale na razie moim takim marzeniem i celem jest podszkolenie techniki, bo przyszłość chciałabym związać z tańcem współczesnym i jezz'em:)

Jak na razie napisałam do różnych ogólnokształcących szkół baletowych z moją sytuacją i zapytaniem czy byłaby możliwość przyjęcia mnie do szkoły. Tylko w OSB w Warszawie na stronce internetowej jest ujęte, że mogą przyjąć utalentowane osoby, które chcą tańczyć balet. Bardzo mnie to ucieszyło. Na innej stronie było napisane, że rekrutacja ewentualnie może objąć dzieci do lat 13. A w innych szkołach nie było o tym mowy, tak więc mam nadzieję, że może wypali z tą szkołą w Warszawie:)

PS. Jak myślicie - jeśli moje marzenie będzie miało możliwość realizacji, zaczynać od nowego roku szkolnego, czy może już od nowego semestru?
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
alinka1994 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 29
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 1:14 pm   Re: Spóźnione marzenia:)

MiKi :
jestem z Tobą.! też mam 14 lat i moim marzeniem jest uczęszczanie do szkoły baletowej.A tak w gruncie rzeczy to mam pytanie do wszystkich. Co mogłabym zrobić zeby łatwiej byłoby mi się tam dostać? Bo jestem z małego miasta (Ostrołęki) i tutaj nie ma adnej prywatnej szkoły ani niczego gdzie mogłabym się nauczyc tanczyc na tyle dobrze aby mnie tam przyjęli. A może gimnastyka artystyczna? nie wiem czy tutaj jest ale sie porozglądam. Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez alinka1994 Nie Mar 15, 2009 7:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 7:11 pm   

To nie ten temat. Pisz proszę w "Jestem za stara/y - co teraz?"
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
madziak908 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 12:32 am   

Czyli mam jeszcze szanse dostania się do takiej szkoły ? Mam 18 lat i trenowałam jazz z baletem miałam styczność tylko na warsztatach. Warto spróbować?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13