www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Choreografia i techniki tańca - nowe studia w Łodzi!
Autor Wiadomość
gab.=) 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń,tancerz
Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 5:00 pm   

Hej! Też wybieram się na ten kierunek!! I strasznie ciekawi mnie motyw śpiewania ;p Czy to znaczy, że trzeba mieć przygotowany jakiś utwór ? Na stronie internetowej nie ma takiego info, więc bardzo mnie to zastanawia =)
 
     
Neta 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 10
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 9:26 pm   

Na spiewie sprawdzaja tylko skale glosu czyli spiewasz np. sol, mi itp. Ja osobiscie szkoly nie polecam jesli ktos ma juz jakies "papierki" z tanca.
_________________
Neta
 
     
AlicjaP 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 12:15 am   

pytałam babeczkę zajmującą się rekrutacją, bo przecież kierunek nazywa się wokalistyka a specjalizacja to choreografia ... przynajmniej tak trzeba było zaznaczyć w rekrutacji on-line - więc powiedziała żeby się tym nie przejmować, że to tylko tak zostało zorganizowane, a z wokalistyką to nie ma nic wspólnego :D i żeby się nie martwić

więc ja staram się nie martwić :)
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 2:20 pm   

Neta czemu nie polecasz tych studiow???
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 6:29 pm   

A czy jest tam taniec historyczny?
 
     
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 11:00 pm   

Moje drogie koleżanki :D
Co do wokalu na tym wydziale, na tym kierunku:
Na egzm sprawdzana jesy skala, oraz słuch muzyczny, czyli trzeba bedzie zaspiewać gamę, wcześniej zaśpiewana, przez prowadzącą-cego. Skoro nie ma inf na stronie nt wczesniej przygotowanego utworu tzn że takiego polecenia na egzm nie bedzie. To czy wokal nie ma nic wspólnego ze samymi studiami... Nie wiem dlaczego Tobie tak powiedziała, my na drugim roku będziemy mieć śpiew solowy, oraz naukę gry na fortepianie, ale ten fortepian nie jestem pewien czy bedzie na drugim czy trzecim. Co do tego czy tancerz powienien umieć śpiewać.
Nasza profesor od tańców dworskich ( ktoś pytal czy są tam tańce historyczne, tak są, od późnego średniowiecza do XIX wieku ) uświadomiła nas, że tancerz odbierany jest przez społeczeństwo jako głupek, pustak, który nic nie potrafi, o niczym nie wiem, natomiast wie jak wymachiwać rękami i nogami, stwierdziła im więcej czlowiek może się nauczyć, dokształcać tym lepiej, a zwłaszcze jeśli chodzi o muzyke, która dla choreografa jest istotna i o której powieniem wiedzieć więcej niż mniej.
Nie bójcie się, dacie radę.
 
 
     
Neta 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:31 am   

Hej

Jesli komus zalezy na choreografii to bedzie zawiedziony jesli chodzi o studia na akademii. Co do WSEH to nie mam osobistych doswiadczen, jednak slyszalam tylko same malo pozytywne opinie.

Pozdrawiam :)
_________________
Neta
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 11:47 am   

Nasza profesor od tańców dworskich ( ktoś pytal czy są tam tańce historyczne, tak są, od późnego średniowiecza do XIX wieku ) uświadomiła nas, że tancerz odbierany jest przez społeczeństwo jako głupek, pustak, który nic nie potrafi, o niczym nie wiem, natomiast wie jak wymachiwać rękami i nogami, stwierdziła im więcej czlowiek może się nauczyć, dokształcać tym lepiej, a zwłaszcze jeśli chodzi o muzyke, która dla choreografa jest istotna i o której powieniem wiedzieć więcej niż mniej.

Nie zgodze sie z tym. Romana slynie z takich opowiesci ale chyba sama jest tancerka i raczej jej tego nkt nie mowi. Nauczyciel powinnien raczej zachecac niz zniechecac. Po zatym wydaje mi sie ze tak nie jest, moze na wsi, w miejscach gdzie naprawde tej kultury brak. Ja jako tancerz nie zetknelam sie z taka opinia ani razu.

Neta a jakie to opinie? Wydzial raczej kojarzy mi sie z tanecznym potpourrii ale lepsze to co jest jakby wogle tego mialoby nie byc.
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 9:16 pm   

No dobra...a co po tych studiach? Są tam magisterskie z tańca/choreografii?
Kończy się licencjatem i co dalej..?
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 9:22 am   

no dokladnie te studia sa jedynie licencjackie...;/ z tego co wiem na tej uczelni [i chyba na zadnej innej] nie ma magisteriki z tego kierunku...
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 10:47 am   

z tego co mi wiadomo podobno maja otworzyc na tej uczelni magisterke, ale jak mialoby to wygladac nie wiem
 
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 2:00 pm   

ahaaa no to pierwsze slysze ;D wgl mam pytanie do tegorocznych zdajacych na ten kierunek... Mi od samego poczatku mowiono ze egzaminy odbywaja sie w szkole baletowej w lodzi... a dzisiaj sie dowiedzialam ze jednak w akademi muzycznej.....
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
gab.=) 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń,tancerz
Wiek: 33
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 3:04 pm   

Czy ktoś może wie jak długo będzie twać egzamin 19 czerwca ? ;)
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Sro Cze 16, 2010 3:55 pm   

na stronie akademi jest rozklad kto na ktora godzine ma egzamin... takze dluzej niz godzine nie zejdzie ;)
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Sro Cze 16, 2010 10:28 pm   

Słuchajcie, podsumujmy, czego spodziewamy sie na egzaminie procz własnych etiud?
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 2:07 pm   

wiadomo coś więcej o tej magisterce?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
AlicjaP 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:02 pm   

dwa lata temu był ludowy, klasyka i improwizacja i kilka postów wcześniej ktoś mówił o śpiewaniu czyli chyba tego się spodziewamy :)
 
     
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 6:35 pm   

w zeszłym roku byl egzamin z tanca klasycznego z tanca ludowego i wspolczesnego - tarzanie sie po podlodze dosłownie, ale wczesniej prezentacja wlasnych etiud nastapiła. Pozniej sprawdzali sluch i kazali spiewac game badz inne cwiczenia, wczesniej zaprezentowane. Powodzenia
 
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 10:27 am   

i jak wrazenia po egzaminach :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
dzamajka
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 3:47 pm   

No to jak tam rocznik 2010/2011 ? Szykuje się fajna ekipa? Skąd jesteście?
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 2:34 pm   

no ja sie dostalam ;D jestem z piotrkowa... a ty?? ;D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
dzamajka
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 7:10 pm   

Warszawa... jest jeszcze jedna dziewczyna z Warszawy :) Jakie znasz opinie o kierunku?
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 10:45 am   

wiesz co slyszalam bardzo podzielone zdania na temat tej szkoly... jedni sa bardzo zadowoleni a inny wrecz przeciwnie takze samemu trzeba sie przekonac ;D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
dzamajka
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 10:18 pm   

Mam nadzieje ze w naszym przypadku to bedzie zadowolenie :)
 
     
julaszam 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Paź 28, 2010 10:24 pm   

Czy ktoś z Was tutaj skończył już ten kierunek?
Jeśli tak to co teraz ma zamiar robić, co można po takim kierunku i jakie możliwości ma absolwent akademii??
_________________
Juliette
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12