www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna rady od uczniów szkół baletowych i nie tylko

Co w balecie jest naważniejsze???
Wyraz
54%
 54%  [ 27 ]
Technika
32%
 32%  [ 16 ]
Inne (jakie?) napiszcie w komentarzu
14%
 14%  [ 7 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 28, 2004 9:58 pm   Potrzebna rady od uczniów szkół baletowych i nie tylko

Co zrobić żeby wyżej podnosić nogi...jak każda baletnica chcę dążyć do doskonałości...jednak tak naprawdę nie wiem co zrobić żeby podnosić nogi wyżej i wyżej...nie mogę przekroczyc tego magicznego 95 stopni do przodu, 110 do boku no i niestety...95 do tyłu...naprawdę arabeski sa najgorsze i jeszcze ten korpus...już naprawdę nie wiem co mam robić szpagaty robię i wszystko...ale myślę że to własnie chodzi o mięśnie bo co z tego że ja noge rzucę do ucha kiedy późneij najzwyczajniej w świecie nie mogę jej tam utrzymać :] :*:*:* dla wszystkich miłośników tańca...
I napiszcie jeszcze jak to jest w starszych kalsach szkół baletowych...ponieważ w niej nie jestem a tylko w Ognisku...o i tak w miarę wysokim poziomie ale to jednak nie to samo...strasznie was gnębią...i co robicie żeby dążyć do DOSKONAŁOŚCI
Ostatnio zmieniony przez Paula Nie Sty 16, 2005 1:52 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Gość

Wysłany: Wto Gru 28, 2004 10:33 pm   Re: Mięśnie i nie tylko :)

ćwiczenia, mieśnie pzredewszystkim. Musisz mieć, jak to mówi moja nauczycielka, otworzyć biodra. Nie wiem dokłądnie na czym to polega...tzn wiem ale nie wiem jak to zrobić. Od niedawna tańczę w balecie. Wcześniej gimnastyka artystyczna. Pozatym ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz... podnosić nogi w duł, w tył i w bok! I w dół jeśli trzeba. Peace;]
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Gru 28, 2004 11:16 pm   

W balecie najważniejsza jest osobowość i świadomość sceniczna tancerza, czyli to, co sprawia, że nawet na zwykły piruet czy arabesque patrzymy jakby nas ktoś zaczarował. I to, że doskonale wiemy, o czym on do nas mówi, mimo iż nie słyszymy słów.

Technika jest ważna, oczywiście, tak samo jak naturalne warunki. Są one konieczne do osiągnięcia w tańcu sukcesu, obok paru innych przymiotów, ale nie są najważniejsze.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Gość

Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:21 am   

Bardzo ciekawy i przydatny temat. :D Ja od niedawna ćwiczę (rozciągam się ) w domku i też chętnie posłucham rad doświadczonych i profesjonalnych tancerzy :D
 
 
gość
Gość
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 8:29 pm   

Ile masz lat?
Czasem wysokość i siła nóg przychodzi z wiekiem. Oczywiści potrzeba dużo pracy. Ale jeśli chodzi o więcej niż 95 stopni musisz nieźle być rozciągnięta(może przydałyby się ponad szpagaty?)
Odpisz skąd jesteś i ile masz lat?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 9:07 pm   

niestety jakkolwiek wyraz artystyczny jest ważny i zawsze bardzo na niego zwracam uwage, to niestety bez techniki nie jesteś w stanie niczego zrobić- choćbyś była czarownicą to i tak technika i technika, noga nie może się zachwiać...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:59 pm   

Ja uwazam ze w balecie najwazniejsze jest wszystko!!!!
Wiem ze to strasznie ogolnie ale tak uwazam ze bez techniki nie bylo by baletu bez wyrazu nie bylo by uczucia nam widza przekazywanego a bez duszy milosci i poswiecenia nie bylo by sztuki baletowej :)


A zeby utrzymac noge trzeba bardzo duzo cwiczyc miesnie np.
sprobuj podniesc nogei polozyc na wysokiej polce i staraj sie odrywac ta noge i utrzymywac w gorze a potem coraz wyzej i wyzej.
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 9:36 pm   

Pomyłka...:/
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
Ostatnio zmieniony przez Paula Pią Gru 31, 2004 10:07 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 9:38 pm   

No też racja ale zawsze cos jest najważniejsze :D No ale dzięki za odpowiedź...a sposób na mięśnei wyprobowuję ale wiesz na wszsytko potrzeba czasu///
A jeśli chodzi skąd jestem i ile mam lat to odpowiadam że 15...a miejsce zamieszkania...to wystarczy spojrzec obok...przeciez jest napisane
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 7:47 pm   

o, ja tez jestem ze Szczecina... :) A gdzie chodzisz na zajecia, Copelio...? Ognisko Baletowe?
 
 
 
Basiiia
Gość
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 8:03 pm   

zgadzam się z Joanną
a tak wogóle to jest tak samo jak z muzykami. Mozesz mieć świetną technikę ale co z tego jeśli muzyk nie jest ani muzykalny ani uczuciowy. Mysle ze tak samo jest z tancem.
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 04, 2005 5:11 pm   

Alicja napisał/a:
o, ja tez jestem ze Szczecina... :) A gdzie chodzisz na zajecia, Copelio...? Ognisko Baletowe?

Tak jestem z Ogniska Baletowego...czyżbyśmy się znały???
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Alicja 
Adept Baletu

Posty: 84
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 05, 2005 8:57 pm   

Cytat:
Tak jestem z Ogniska Baletowego...czyżbyśmy się znały???


Nie wiem....może? a już skończylaś czy jeszcze tam tańczysz?
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 05, 2005 10:32 pm   

No jeszcze tańczę ostatni rok w tym roku zdaję dyplom...coś mam coraz większe podejrzenia że się znamy...nawet chyba domyślam sie kim jesteś :) Ludowy górą...:)
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 12, 2005 1:02 pm   

To znamy się czy nie...pozdro dla wszystkich
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pon Lis 07, 2005 11:46 pm   

widze ze dyskusja ucichła a temat potrzebny... wiec jak uważacie?zgadzacie sie z twierdzeniem zawartym w podpisie jednej z forumowiczek a mianowicie"wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki lecz dzieki swojej pasji"?a czy wobec tego ktos kto nie ma doskonalej techniki ale wielka osobowosc sceniczną, temperament, wyraz, muzykalnosc i ogolem jest "duchowo" tancerzem,moze w dzisiejszych czasach byc wielki?
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto Lis 08, 2005 3:16 pm   

niestety bez techniki ani rusz, jednak jestem zdecydowanym zwolennikiem teorii, że wyrazem artystycznym i "tym czymś" co przykuwa uwagę widza właśnie do ciebie można wiele nadrobić. na przykład taka Margot Fonteyn - nie miała najwyższych arabesques na świecie, ale tłumy ją uwielbiały... myślę, że taniec klasyczny jest nieodłącznie związany z pewna specyficzną formą aktorstwa, a bez niego nic nie będzie przekazywał i trzeba wtedy naprawdę wiele, aby nie stał się ładnym układem gimnastycznym (patrz wątek o "cudownej" dziewięciolatce)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Carmenn 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 30
Skąd: Neverland
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 8:35 pm   

.:Odylia:. napisał/a:
zgadzacie sie z twierdzeniem zawartym w podpisie jednej z forumowiczek a mianowicie"wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki lecz dzieki swojej pasji"?


Autorką tych słow, lub bardzo podobnych ("Nobody cares if you can't dance well. Just get up and dance. Great dancers are not great because ot their technique, they are great because of their passion") jest Martha Graham, a kto jak kto, ale kobieta musiała się znać na rzeczy...

Ja tak jak większość uważam ze pasja i to coś (w sposobie poruszania sie, w mimice twarzy i wielu innych niby szczegółach) potrzebuje dobrej techniki. Ale techniki, a niekoniecznie rozciaglości japonskiej/koreanskiej gimnastyczki. Wedlug mnie takie przesadne rozciagniecie tez nie wyglada za dobrze...
Kiedyś zabrałam kilka nie-baletowych koleżanek, na występ rosyjskiego baletu i wszystkie stwierdzily, że "ci wychudzeni ludzie-gumy są przerażajacy" hyhy :D
_________________
http://edenamarga.deviantart.com/
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 6:07 pm   

XXXXXXXXXX
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez Cheryl Czw Sie 12, 2010 11:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 6:43 pm   

Cheryl, myślę, że powinnaś to napisac w dziale "praktyka":)

btw. jeżeli podnosisz naprawdę tak wysoko nogi, to może dasz zdjęcie?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:08 pm   

Wkrótce może coś dodam, ale jak na razie mój komputer nie widzi aparatu cyfrowego :( buuu
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 8:11 pm   

oki, to czekamy na zdjęcie ćwiczenia :mrgreen:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 10:24 am   

http://ballettspass.de/ba...5f4125c03e.html tutaj też jest filmik jak ćwiczyć, podnosić nogi. Chyba o to ci Cheryl chodzi?
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 11:58 am   

Tak właśnie o to. Moi zdaniem to dobry sposób..tylko trzeba uważać żeby nie wypchnąc biodra
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 12:31 pm   

taki sposób jest o tyle dobry, ze jednoczesnie ciągnie się nogę do góry i trzyma korpus w górze zeby za bardzo nie opadl (wtedy jest łatwiej, ale jak to wygląda? brr)
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15